Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ivussska
8. dub 2012

Holky prosim vás, která z vás si píchala menopur poraďte mi prosím jak mám ulomit ampulku? Dnes jsem si poprvé píchala menopur sama a podařilo se mi o tu ampuli říznout 😠 Asi jsem úplný nemehlo, byla jsem z toho ráno tak vystresovaná - já ty injekce nemusím, je mi z toho špatně už jen když si pomyslím, že mě to ráno znovu čeká ☹ Ach jo...

zuzanka26
9. dub 2012

@ivussska taky jsem s tím měla poprvé problém a rozlomila jsem to tak blbě, že mi půlka tekutiny vystříkla všude kolem. chce to rozlomit rychlým pohybem dozadu, předtím to sklepat co nejvíc do toho cvrnkat ( no to je děsněj popis, ale snad na to příjdeš). za chvíli budeš profík. 😉

ivussska
9. dub 2012

@zuzanka26 děkuji, dnes se mi to zdárně povedlo bez újmy na zdraví 😀 Děkuji za popis. Ty si byla také na IUI?

zuzanka26
9. dub 2012

@ivussska Já jsem byla v Pronatalu na IVF. Naštěstí se to povedlo napoprvé a jen s jedním embryjkem.

ivussska
9. dub 2012

@zuzanka26 teda tak to je paráda 🙂 Doufám, že bysme měli také štěstí a povedlo se IUI na poprvé 😉

ankava
9. dub 2012

@luciannac díky za ten zákon 🙂 nemůžeš to najít?? nebo kde je problém??

bruni
10. dub 2012

@lola22 Tak držím pěsti na čtvrtek 😉 Dělali mi ho přes břicho a od té doby už stále jen přes břicho. PK na velikost plodu nemá vliv, ale spíš jestli ti to právě nepočítají jako mě od poslední ms, tím pádem ti to nevychází, pokud jsi měla nějak posunutou ovulaci. Jelikož jsi po IVF tak víš přesně na den, kdy jsi měla ovulaci a když od ní odečteš 14 dní tak od toho datumu si vypočítej stáří mimi.

Já dnes opět nejdu na test na cukrovku, protože šéf mě potřebuje v práci, tak jsem ráda, opět to odložím o týden a budu testovat ve správném 24. týdnu 🙂

luciannac
10. dub 2012

@ankava No nemam cas je to nekde v zakoníku práce..... musis hledat. My mame v miste bydliste 4hodiny mimo 8,5. Ale je ted nový zákoník práce možná že je to tam upraveno.

luciannac
10. dub 2012

@ankava A mimochodem nemám čas vysedávat u PC. Tady máš zákon doslovně: V pojetí překážek v práci se v novém zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb.) nic nezměnilo. Stále platí, že zaměstnanci mají navštěvovat lékaře pokud možno mimo pracovní dobu. A v případě, že to nebylo možné, pak jim za stanovených podmínek náleží náhrady mzdy v nezbytně nutném rozsahu, maximálně však 1 den. Viz nařízení vlády č. 590/2006 Sb., bod 1) písm. a) a b). takže máš nárok na jeden den!!!!!

luccy82
10. dub 2012

@bruni
@petula22
Ahoj holky, budeme mít holčičku je zdrává a krásná 🙂

ankava
10. dub 2012

@luciannac sorry, ale když už jsi mě začala poučovat, cituji tě:
Je to ze zakona dáno, ne jak se zaměstnavatel k tomu postaví. V místě bydliště to je 4 hodiny a mimo bydliště 8,5hodiny.
tak jsem chtěla vědět, kdes tuhle citaci zákona našla. Protože číst umím, zákoník jsem četla a stále se v něm píše o době NEZBYTNÉ, nikoli o přesných hodinách.
Chtěla jsem být jen poučená, nikoli tě rozzlobit. Pěkný večer.

bruni
11. dub 2012

@luccy82 no to je krása 🙂 skvělá zpráva, gratuluju 😉 takže opravdu holčička 😵 A jak se teď cítíš? Máš už velký pupek? Mě je výborně, jen mě stále pálí děsně žáha 😝

petula22
11. dub 2012

@luccy82 Ahoj, gratuluji, super fotka, je tam krásně vidět, o tom si můžu nechat jen zdát 😵 . My jdeme v pondělí na 4D, tak jsem zvědavá, jestli půjde něco vidět a v úterý jdeme na cukr.

bruni
11. dub 2012

@petula22 jéé tak to jdeme na cukr úplně ve stejný den. prý na lačno brzo ráno, ale nevím zda se můžu doma aspoň napít, nevíš? Tak dej v po vědět 😉

luccy82
11. dub 2012

@bruni
@petula22 Cítím se teď krásně, od zánětu močáku žádné problémy 🙂 Bříško tedy pěkně roste, už mám 6 kg nahoře. Fotečky se nám opravdu povedly. Chodíme na screening k doktorovi Břeštákovi do Hloubětína (určitě někteří znají), je fakt šikovnej 🙂 Na cukr jsem objednaná na 9,5, v 7.00 ráno na lačno, tak na to se tedy vůbec netěším. Pít se taky prý nemůže, dostala jsem takový papírek s informacema.
Holky teď mi připadá, že to pěkně letí, není to tak dlouho co jsem na UTZ pozorovali jen malé bublinky 🙂

bruni
12. dub 2012

@luccy82 Tak supr zprávy 🙂 Díky za info, tak nebudu ani pít. Mě je taky ten 2. trimestr fajn, doufám, že to dlouho vydrží. Já měla taky jen lehkou mykozu po Utrogestanu, tu jsem přeléčila nějakýma bobulema na 7 dní a pak mě to za 14 dní začalo znovu svědět, tak už jsem se vyprdla na doktory a mazala tee tree oilem a super, za 3 dny pohoda. Akorát to pálilo a děsně svědělo hodinu poté, ale pak dobrý. Vřele doporučuju, koho to trápí často. Letí to letí, přijde mi, že týden uteče stejně jako na začátku jeden den.

petula22
12. dub 2012

@bruni Taky mi říkali, že od půlnoci nic nejíst a nepít, pokud bych měla velkou žízeň, tak jen trochu vody. Jo a že se mám připravit, že je to na celé dopoledne, tak od 7 do 11, takže knížku s sebou 🙂.

@luccy82 Mě přijde, že to moc neutíká, když si vzpomenu na kámošky, ty mi řekly, že jsou těhu a za chvíli rodily 😉 . Já zatím hubla, měla jsem dole 4 kg, ale za poslední týden jsem 1 kilčo přibrala, to bude těma Velikonocema 🙂 .

bruni
12. dub 2012

@petula22 je fakt, že u ostatních mně taky přišlo, že otěhotněly a vzápětí rodily 😀 ale já se snažím užívat si i to bříško, vždyť jsem na to tak dlouho čekala. Jen to jaro aby už přišlo, nemůžu se vejít do žádné bundy 🙂

ivussska
12. dub 2012

Děvčata tak zítra jdu na UTZ a jestli vše dobře dopadne a dr. tam něco vykouká 😉 tak bysme měli jít v neděli na IUI. Držte nám prosím palečky 😉

lola22
13. dub 2012

@luccy82 Tak takhle krásnou fotku jsem snad ještě neviděla🙂

lola22
13. dub 2012

@bruni Ahoj, tak screening mám za sebou a všechno je v pořádku. Uff, to jsem si oddechla. Tak držím palce na cukrovku a jez málo sladkýho, to mají mykozy rády.

nikoza
13. dub 2012

Ahoj holky, našla jsem tuhle diskusi, snažím se někde na netu najít ceník v Prontalu ale zatím jsem neúspěšná. Chodila jsem do Podolí kde jsem prodělala 3. IVF všechny neúspěšně. Chtěla bych teť změnit Car a uvažuji o Prontalu a zvhledem k tomu, že už si pokusy budem hradit sami zajímá mě ceník, který na stránkách nemají. Zajímala by mě cena ICSI, mražení, KET nebo třeba i IVF v nativním cyklu - nepamatujete si některá zvás?. V Podolí mi to příjde jak na běžícím pásu myslím že jsem tuto změnu měla udělat už dávno :(

barce
13. dub 2012

ahoj nikoza, ja sem taky po 3.IVF, ale v pronatalu a odchazim pro zmenu z nej. muzu ti rict ten nativ. punkce 6500,- a je jedno jestli se podari vajicko vzit a pak to roste az na 17tis.vcetne ICSI. Bez ICSI to tusim bylo 13tis.
klasicke IVF sme uz jako samoplatci zavrhli, ale vysplhalo by se komplet se vsema nej az skoro k 80tis.

nikoza
13. dub 2012

@barce Díky za odpověď a kam uvažuješ že přestoupíš jestli se můžu zeptat. Mě se v Podolí líbí ale po každém nevydařeném pokusu mi Dr. pouze řekla příště to určitě výjde. A kdybych si sama nevyžádala vyšetření na imunologii tak se ani nepřišlo že mám protilátky proti spermiíma a proti embryu. Podle fotek mi Prontal přišel takový příjemný. Ještě uvažuji o Apolináři ale myslím si že tam to bude takový asi jako v Podolí takový šup šup. Chtěla bych někam kde mě nebudou cpát hned do IVF.

bruni
13. dub 2012

@lola22 tak super, gratuluju 😉

barce
13. dub 2012

nikoza prechazim, resp. uz sem presla, do motola. je to statni a mam tam jistotu, ze jim nejde jen o prachy. a poslanim na imuno do podoli mi tam hned odhalili proc nemuzu 5let otehotnet, narozdil od pronatalu kde me cpali furt do dalsiho a dalsiho IVF, ktera nemohla bez lecby na imuno nikdy dopadnout ☹ . na apolinar sem slysela taky dost chvalu. holt akorat prostredi horsi nez v tech soukr.carech, coz je logicky za ty prachy co tam od pacientu vyinkasujou.

ivussska
14. dub 2012

Ahoj holky tak včera jsem byla na UTZ a na menopur jsem nezareagovala ☹ Tak jsem dostala jestě dvě ampulky na tři dny a uvidim v pondělí... Jsem z toho docela zklamaná... Jak dlouho jste stimulovaly před IUI? Já od 3. DC do 5. DC dvě ampule menopuru a od 6. do 8. jednu ampuli a vůbec nic.

kaja23
15. dub 2012

Ahoj, zítra mě čeká utz 11 DC před prvním KET, chtěla bych se vás zeptat (zda máte některá s KET zkušenosti v pražském Pronatalu), co mě čeká dále a na co se mám připravit...už je to tři roky, co jsem byla na IVF, tak začínám mít "žaludeční" nervy. Děkuji K.