Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
8. srp 2012

@elliem Taky jsi nemela mrazacky? Doufam ze tentokrat budou. Takze vy chcete dvojcata? Ja se toho na jednu stranu bojim a je to dost komplikovany, ale na druhou je to pekne.... Ja neviiiiiiiiim, nechame to na osudu a uvidime 😉

elliem
8. srp 2012

@petris82 přesně tak, měla jsem 20 vajíček, z toho se 11 oplodnilo, zbylo 9E, pak 8 a pátý den byly jen dvě blastocysty, ketré mi zavedli. Preferuji jedno mimčo, ale pokud budou dvě, budu šťastná úplně stejně, jen se možná budu víc bát... jak říkáš, necháme to osudu🙂

petris82
8. srp 2012

@elliem tyyyjooo, 20 vajuch. Ja mela 8 foliku a 4 vejce z toho 2E a jedno hoooodne opozdene☹ doufam ze s dlouhym protokolem budu mit vetsi urodu, i kdyz bylo mi dost zle i se 4ma... ☹ teda ale z 20 vajicek 2 E, neni to divne?nebo ti rekli ze to je normalni, ze nevydrzej?

elliem
8. srp 2012

@petris82 u toho dlouhého protokolu je to normální, proto se dává častěji, ale jak vidíš, ve výsledku je to asi jedno, na mrazáku nic nemám.

petris82
8. srp 2012

@elliem no doufejme ze tentokrat budes mit mrazacky, ale nebude jich ani potreba 😉 jinak sem zjistila, kdyz sem ted byla venku, ze nektere chodniky jsou tak uzke, ze se na ne nevejde ani normalni kocar, natoz pro dvojcata 🙄 a kdo vymyslel postavit lampu uprostred chodniku ?? 😨

elliem
8. srp 2012

@petris82 no snad uz to bude všechno dobrý a v mrazacku zůstane sourozenec na později🙂 lampa uprostred chodníku??? Nene🙂 kde?

petris82
8. srp 2012

@elliem no hned vedle naseho baraku! a obcas tam je i palma 😒 a kde je snizeny chodnik , tak tam parkujou auta, to je hruza! Jak to delaji treba vozickari, to nevim a obdivuji trpelivost.

elliem
8. srp 2012

@petris82 hmmm tak to já mám hnedle vedle tramvajovou zastávku a palmu v kvetinaci🙂) počkej až tam budes drandit s kočárkem;)

petris82
9. srp 2012

Dobre rano Pronatalky🙂 tak co? @elliem jak jde pichani?
@briuska jak se citis? Nejake priznaky?

elliem
9. srp 2012

@petris82 poslušně hlásím, že dobře🙂 od zítřka budu píchat tři včelky, to bude mazec🙂

petris82
9. srp 2012

@elliem no spis manzel bude pichat, ne? 😀 Teda to to leti vid? A za chvili bude OPU... a pak ET 😉

elliem
9. srp 2012

@petris82 přesně, bude píchat manžel 😉 no letíto... to budou bobky zase...

maximka33
9. srp 2012

ahoj holky, můžu mezi vás? už jsem tady byla asi v únoru, měli jsme před první návštěvou Pronatalu v Praze. mezitím jsem stihla otěhotnět normálně. bohužel po 14 dnech nastal samovolný potrat.. a taky nucená pauza. už po měsíci jsme to ale nechali na přírodě a zatím nic. zdá se mi dokonce, že mi zmizela ovulace, už po dva cykly o ní nevím. dřív mě bolelo v podbřišku tak kolem 20. dne (mám dlouhý cyklus). no tak jsem se opět objednala do Pronatalu a doufám, že půjdem co nejdřív na IUI. půjdu tam k nějakému docentovi, nevíte, jak se jmenuje? to jméno mi v telefonu uniklo.

petris82
9. srp 2012

@maximka33 ahoj vitej, aspon nam tu skupinka vyroste. Je nas tady par :-0 To je mi lito cim jsi musela projit, uvidis ze brzy se zadari. No asi pujdes k docentovi Mardesicovi- to je sam velky sef kliniky, takze asi ten nej! Ja ho jeste nepotkala a hrozne rada bych ho potkala, tak pak dej vedet jake to bylo... Kdy tam jdes?

elliem
9. srp 2012

@maximka33 ahoj a vítej🙂 V Pronatalu děti umí, neboj, budeš těhu co by dup🙂 zakládají si tam na tom, že jsou tým, je tedy asi jedno, ke komu jdeš, postarají se o tebe všichni dobře🙂 Já chodím k primáři Vobořilovi, OPU mi pravděpodobně bude dělat Mudr.Slámová.

petris82
9. srp 2012

@elliem @maximka33 ano elliem ma pravdu je asi jedno ke komu pujdes, budes to tam mit na stridacku- ja mela mrazka, stredu, pasekovou... Ale Mardesice bych opravdu rada poznala 🙂 protoze je mozne ze odrodil me, pac pracoval v nemocnici kde sem se narodila ( sem vycetla na netu ) a bylo by to super kdybych ted diky nemu mela mimi 😀

elliem
9. srp 2012

@petris82 fakt? ty jo, tak to by byl snad osud🙂 nejde se k němu objednat? já když se objednávala na první konzultaci, normálně jsem řekla, ke komu chci...

antymania666
9. srp 2012

je to tam fajn,ale teda my jsme tam nechali plno penez ,byli jsme na ř inseminacich a bezuspesne az jsem se rozhodla ze ty jejich injekce uz me vadi a ze na to kaslu,ze to stoji jen penize a nic,a pak se na podarilo samo,takze nevim no.jinak dr.zelenkova je uzasna

petris82
9. srp 2012

@elliem no🙂 ja si prave myslim ze by to byl osud. Docetla sem se to na netu a ted sem psala mame jestli si nepamatuje jestli me nerodil on 😲 ale asi si to nebude pamatovat pac je to 30 let a ja sem jeji 4. Mozna to k nemu zkusim, ale ja bych radeji kdyby mi udelal ET 😀 a hlavne myslim ze bude dost zaneprazdneny... ☹

maximka33
9. srp 2012

@petris82 aho, díky za přivítání. jdu až 31. srpna, dřív to nějak nestíhají. doufám, že rovnou najedeem na clostylbegyt a jdem do toho, už mám toho čekání plné zuby. vypadá to, že to u mně bez hormonů nepůjde..
@elliem díky to zní fakt pozitivně 🙂)) je tam pořád tak dlouhé čekání na prohlídku?
@petris82 tak to ti ho přeju 🙂 mě říkali, že valstně každý den má někdo službu, takže se nechodí k jednomu doktorovi. takže bych ho taky mohla poznat 🙂

elliem
9. srp 2012

@petris82 tak to zkus, za zkoušku nic nedáš🙂
@antymania666 i to se stává...🙂

elliem
9. srp 2012

@maximka33 já jsem moc nečekala, spíš jsem řekla, kdy se mi to hodí..🙂

petris82
9. srp 2012

@maximka33 @elliem ta cekacka myslim ze tam moc neni, me teda myslim slo vsechno dost rychle...pouze krome cekani na vysledky na genetiku.
Tak ja az se budu objednavat zkusim s nim 😉 Treba bude setkani po 30 letech 😀
@antimania666 gratuluju 😉

elliem
9. srp 2012

@petris82 to by bylo vtipný🙂) dej pak vědět! kdy se vlastně budeš objednávat?

petris82
9. srp 2012

@elliem to by bylo 😀 no podle mrchy ktera ma prijit za 10dni by to prislo tam jit 8.9. Chtela sem aby dorazila driv, ale zatim me neboli ani pra, tak aby mi potvora jeste neprisla dyl nez chci!!Asi ji vystrasim cervenym 😉

elliem
9. srp 2012

@petris82 tak já budu testovat a ty si budeš domlouvat stimulaci🙂

petris82
9. srp 2012

@elliem fakt jo? No to je taky osud 😉 treba se tam i potkame ja na opu ci Et a ty uz na kontole UTZ 😉

elliem
9. srp 2012

@petris82 to by bylo fajn, dáme si vědet, až tam půjdeme, já určitě budu v tomto terminu muset na krev🙂

petris82
9. srp 2012

@elliem ty tam pujdes na krev? Mne rekli ze krev ne, at si udelam test a kdyz pozitivni, tak rovnou na UTZ!

elliem
9. srp 2012

@petris82 no je pravda, že jsem se na tomto ještě nedomlouvala, vycházela jsem z předchozí zkušenosti v jiném CAR. Tak asi to mají v Pronatalu jinak... test bude určo pozitivní🙂!!!!!, tak si na krev skočím ke svému gyndaři🙂