Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
9. srp 2012

@elliem no jasan a tam rovnou na UTZ. Bylo to za 18 dni od ET udelat test a ten samy den zavolat (kdyz pozitiv) a objednat se za 7 dni na UTZ - cili UTZ 25 dni po ET!

elliem
9. srp 2012

@petris82 ahaaaa, tak to bych tam měla jít někdy kolem 12.9 se minem asi...:(

petris82
9. srp 2012

@elliem no uvidime podle toho jak mi prijde mrcha a kdy mi budou delat vsechny ty UTZ 😉

maximka33
9. srp 2012

holky, my tam byli objednaní na půl druhou a vzali nás asi ve tři. a lidi, co přišli po nás, na to byli zvyklí, tak nevím, jestli je to tak furt.
jinak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo plánuje IUI na září? že bychom se tam sešli 🙂

elliem
9. srp 2012

@maximka33
@petris82 jo tak čekáme vždy, to jo... Ale nejdéle tak pul hodky, což bylo v předešlém CAR taky🙂

lucido
9. srp 2012

@maximka33 Ahoj, tak když půjdeš k docentovi tak určitě k jedničce - doc. MUDr. Tonko Mardešić,CSc. Já chodím k primáři Vobořilovi, ale u docenta jsem byla na ultrazvuku.

petris82
9. srp 2012

@maximka33 souhlasim s @elliem nikdy sem tam necekala tak dlouho krome ET teda- to jo, to sem cekala dlouho. Ale minule se mi stalo, ze nas vzali na konzultaci dokonce o 10 minut drive 😉 V zari, ja tam budu chodit na UTZ protoze zacnu dlouhou stimulaci na IVF.

motley
9. srp 2012

holky nevíte, za jak dlouho mě objednají na první návštěvu? začali jsme chodit sice k Apolináři, ale nějak mi to tam nesedí a manžel chodí na urologii do pronatalu a teď jsme v pronatalu byli i na genetice oba a asi jsme rozhodnutí přejít komplet pod pronatal a u apolináře si jen projít vyšetření průchodnosti vaječníků a pak požádat o výpis z karty...

lucido
9. srp 2012

@motley
@motley Ahoj, my cekali asi 3 tydny a melo to byt po menstruacu, zavolej tam a domluv se.

petris82
9. srp 2012

@motley my na prvni konzultaci vzali asi za tyden, takze dost malo 😉

elliem
10. srp 2012

@petris82
@motley
@luci dobré ráno🙂 když jsem jela dnes do práce, vzpomněla jsem si na konzultace a prohlídky v CUBE a porovnávala jsem s Pronatalem. V CUBE to bylo vždy šup šup, na UTZ sotva 3min a děkujeme, přijďte zas. U pana doktora Vobořila v Pronatalu ten pocit nemám, naopak. Na vše je čas se vyptat, vše vysvětluje podrobně... sestra dává instrukce před lékařem a ne jako v CUBE někde na sesterně... možná proto se v čekárně člověk zdrží déle, než by chtěl... V CUBE se dlouho nečekalo, ale taky jsem měla často dojem, že je to tam jak na běžícím pásu a že by lehce mohli něco přehlédnout, nebo podcenit...

elliem
10. srp 2012

@petris82
@motley u nás to bylo taky za týden

petris82
10. srp 2012

@elliem @motley ano ano, vzdycky se venujou dokud vsechno nepochopis atd. , nepospichaji. Jen jednou me tam rozhazela jedna sestricka kdyz mi vysvetlovala jak namichat a pichnout pregnyl, trvalo mi to nez sem to pochopila a ze sestricky sem vycitila ze si snad mysli ze sem de.il nebo co..... Ale jinak tam je jedna s kratkyma vlasama a ta je SUPER!!zadny stres a v klidu vysvetluje!!

petris82
10. srp 2012

@elliem @motley jinak holky zjistila sem super zpravu!! Nevim proc nam to sem neprijde sdelit sama @briuska 😉 nacapala sem te a vim vse 🙂 tak pochlub se nam at mame taky dobrou naladu!! 😉

elliem
10. srp 2012

@petris82 jo Pregnyl, tak toho jsme se taky báli, do té doby jsme píchali vše už předem naměřené a nadávkované... od dnešního dne ale píchám ještě Luveris a ten se taky musí míchat, ráno jsem u toho nadávala jak špaček, nešlo mi vycucnout všechnu vodu🙂)

elliem
10. srp 2012

@petris82 já to taky vím🙂))! @briuska 😉

petris82
10. srp 2012

@elliem no je fakt ze to michani je stres a u toho pregnylu sem nepochopila jak mam smichal dva prasky ale jen jednu vodicku, jela sem domu ve stresu v tom ze vubec nevim jak to pichnout, az z navodu sem to nastesti pochopila!! Zlaty gonal vid? Ja mela cetrotid a ten se taky micha, uplne se mi trasly ruce 😖 A jeste mi potom vzdy nateklo a zcervenalo to misto, fuuuj

elliem
10. srp 2012

@petris82 Gonal je fakt nejlepší, vajec po něm bylo hodně, lehce se aplikuje a nebolí🙂 ten Luveris je na dozrávání vajíček, vyčetla jsem někde, že ta kombinace s Gonalem je velmi účinna, tak jsem zvedavá🙂 já si budu píchat klidně 5x denně, hlavně ať to k něčemu je🙂

petris82
10. srp 2012

@elliem no ja prave moc tech vajec nemela ale vyrostly dost rychle teda. Tak uvidime jaj to zafunguje pri dlouhe stimulce, doufam ze dobre!! 😉

elliem
10. srp 2012

@petris82 určitě dobře, neboj🙂 budeš nosnice roku🙂!

briuska
10. srp 2012

@elliem
@petris82 cauda holky, ja jsem na vas nezapomnela,akorat se moc bojim, ze je to Pregnyl.V diskuzi IVF jsem se sverila, protoze uz jsem ty nervy nevydrzela...ale dokud nebudu mit test z krve,tak pstttt,abych to nezakrikla.Na krev jdu v pondeli.Chtela jsem to pak na vas vybafnout,to uz ale neklapne. 😎 Tak mi prosim drzte palce,kocky,at jsou to ty vysnene //.Jo a jsem cvok, test jsem delala uz od 6dne po ET, dnes jsem teprve 9ET,proto se drzim nazpatek 😉

elliem
10. srp 2012

@briuska to Pregnyl už nebude, neboj, to bys měla tak do 5dne po ET pokud jsi měla PK. Ale samozřejmě potichounku, polehounku...🙂 a držím všechny čtyři🙂)!!

briuska
10. srp 2012

@elliem me se prave Ovitrelle drzelo 12 dni,proto se moc bojim.A mela jsem 10tis. j.Jedina utecha je,ze carky neslabnou.Zaroven se ale bojim, protoze ani nesili.uz 4 dny jsou porad stejne.ale moc ti dekuji 🙂

briuska
10. srp 2012

tady je foto

sweet81
10. srp 2012

@maximka33 Ahoj,to pujdeš určitě k panu docentu Mardesići. Já k němu chodim taky a jsem moc spokojená. Je super a vždy vše vysvětlí.

sweet81
10. srp 2012

@briuska jéé držim palečky aby čárka sílila 😉

maximka33
10. srp 2012

@motley bude to rychlé, minule mě objednali do 14 dnů, teď jsem chtěla od 20.8 a bohužel dříve než 31.8.n neměli čas, asi kvůli prázdninám.

elliem
10. srp 2012

@briuska Mně ta z 9 dne přijde silnější než ta ze 6dne🙂 moc moc ti budu držet palečky, aby to vyšlo🙂

briuska
10. srp 2012

@elliem vážně? to bys vykoukala víc než já 🙂 . Děkuji Eli...já věřím...pořád věřím. Už mě nebolí vaječníky jako předchozí dny, tak mě zatím nestraší mrška. Snad mě nepřepadne nečekaně...

@elliem @petris82 holky vy jste toho tolik napsaly....nestíhám dočítat všechny diskuze...Eli, ty teď stimuluješ? Péťo, ty jdeš na to IVFko v září? 😉

@sweet81 děkuji...každý den ty testy studuju skoro pod lupou 😀 😉

elliem
10. srp 2012

@briuska jsem Markéta🙂 a ty? Jinak stimuluji od 23.7, mám dlouhý protokol a příští pátek nebo sobotu by mohl byt OPU🙂 tak drž palce;)