Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
17. srp 2012

@lucido já se nebojím, ale než začnu něco brát, většínou potřebuju vědět proč 😀 oni mi to tam zapomněli říct a já byla po narkóze jak praštěná🙂 důležité je, že víš o problému, nejhorší je nevědět... pak se právě člověk snaží úplně zbytečně a neví o tom...

petris82
17. srp 2012

@elliem a to koupani to je pravda ale hlavne i nesprchovat se moc v horke vode, spise vlaznou, zadne sauny atd, to plati taky i pro @briuska

lucido
17. srp 2012

@petris82 Ano, vidis to jsem zapomnela, zadna horka voda a sauneni. I to vinko bych ted vyradila plus kava, cerny a zeleny caj, radeji bylinky.

petris82
17. srp 2012

Jdem koukat zase na serial a vy urcite spat, tak uz predem rikam dobrou noc 😉

elliem
17. srp 2012

@lucido vinko taky nesmím??? nebo až po ET🙂?

elliem
17. srp 2012

@petris82 dobrooou🙂

briuska
17. srp 2012

@lucido dokonce i bylinky se mají vynechat...velká část totiž působí na dělohu a způsobuje stahy, mohou i vyvolat porod...v těhotenství jsou nejbezpečnější ovocné čaje. 🙂.
@petris82 jééééééé....nojo, dneska je Péťulky... vše NEJ... NEJ... NEJ...!! 😵
Já se holky koupat nemůžu, nemáme vanu 😀 ...ale koupel bych si dala strašně ráda. Někdy o tom i sním...jak bych se ráda naložila do vany, zapálila si kolem svíčky a ležela v pěně.

elliem
17. srp 2012

@briuska jooo holka, teď nesmíš a po porodu na to nebudeš mít čas🙂

petris82
17. srp 2012

@briuska diiiik. No my vanu mame, ale nejaky problem se spuntama, nejde zadnej.... Ale fakt uz mi to ani moc nechybi 🙂 obcas si dame koupel treba v hotelech 😉
@elliem snad pred ET muzes vinko, ne?

briuska
18. srp 2012

@elliem před ET bych si ho dala klidně, ale po ET už ne 😉 ...

elliem
18. srp 2012

@petris82
@briuska dám si vinko na kuráž🙂)

lucido
18. srp 2012

@elliem Dobre ranko, vinko dnes po OPU muzes, decentne, po ET radeji ne nebo malo kvuli prednisonu, na nej se alkohol nema.

elliem
18. srp 2012

@lucido já beru prednison půlku tablety uz od dnešního rána, tak asi ani kapku co? Nevadí, alespoň připravím mimču lepší prostředí k zahnizdění🙂

lucido
18. srp 2012

@briuska S temi ovocnymi cajiky opatrne jako vyber bylinek. U ovocnych ctete slozeni, hodne jsou dochucovane dobarvovane. Na bylinky je lepsi zeptat se doktora, urcite nevadi hermanek, kontryhel.

lucido
18. srp 2012

@elliem Ja jsem vino ani jiny alkohol striktne nepila, nekdo po ET i doporucuje trochu, ale vzhlem ke kortikoidum, preci jen hormony, tak bych si nic nedala. Aby mimi melo co mozna nejlepsi podminky.

petris82
18. srp 2012

@lucido @elliem @briuska dobre rano holky, tak radeji zadne vinko. A s tema ovocnyma cajema, mam pocit ze ja nemuzu ani to moc, protoze si picham injekce na redeni krve a mam pocit, ze se nemaj pritom bylinky ci co, musim si to poradne zjistit.

elliem
18. srp 2012

@petris82 já mám od mamky natrhany a ususeny kontryhel, tak si ho občas varim, aby byla vysoka perinka, což při poslední kontrole byla, tak to asi funguje... Jestli se smí pít v těhotenství, to nevím..

elliem
18. srp 2012

@petris82 jo a dobré poledne🙂)!

petris82
18. srp 2012

@elliem u me jeste neni poledne 😉 to nevim jestli se pije v tehotenstvi, to chce zjistit. Jdem googlit? Manzel mi zas odesel, ale zitra bude zpet 🙂

petris82
18. srp 2012

@elliem Každá maminka, která chce donosit a snadno porodit zdravé dítě, by měla od třetího měsíce těhotenství, ale nejpoz­ději poslední tři měsíce před porodem, vypít denně 1-2 šálky čaje z kontryhelu. l v případě, že začne žena v době těhotenství slabě krvácet, je třeba začít okamžitě pít kontryhelový čaj, navíc s troškou turanky, kokošky pastuší tobolky a přesličky.

elliem
18. srp 2012

@petris82 jmenuji tě královnou googlu😀!! Tak fajn, budeme pít místo vina kontryhel🙂) to se bude miminko mít.. 🙂 az si dám jednou po ukončení kojení decku, budu ji mít jak z praku 😀

petris82
18. srp 2012

@elliem hahaha ja nejsem kralovna.... ja jsem carevna 😀 No a to to hledam v mobilu, nemam ani zaplej pc 😉 Cokoliv budes potrebovat, jsem ti k sluzbam 🙂 , staci pisknout a uz googlim ... Co mate v planu na dnesek?

elliem
18. srp 2012

@petris82 ted kuchtim obidek, pak siesta a pak si asi zajdeme na tocenou zmrzku🙂 co máš v planu ty??

petris82
18. srp 2012

@elliem psala kamaradka ze bysme se sesly, ale jen na chvili, nakonec nejdu protoze jet 40 min autem tam a pak zpatky abysme se videly pul hodky, tak to se mi nechce. Budu se nudit, takze zase si najdu chvilku nejakou praci a pak nejaky filmiky....

elliem
18. srp 2012

@petris82 my uz jsme po obědě, tak se válím na balkóně.. Relax je taky hodně duležitý... Btw. ta kniha je sem tam pekna depka, za sebe rikám nečíst v době IVF..

petris82
18. srp 2012

@elliem to se mas, no ty ted musis uz jen relax. Dneska ti je uz dobre? Nic neboli?

elliem
18. srp 2012

@petris82 bříško ještě trosku boli, ta bolest jde jako od konečníku.. Ale určitě je to lepší nez včera.. Zítra si mám volat do Pronatalu.. Vlastně ani nechápu proc, kdyz mi stejne nic neřeknou..

petris82
18. srp 2012

@elliem no reknou, vsechno je v poradku, ET bude ten a ten den, zavolate si jeste v tolik hodin abychom upresnili cas atd. Jo a mozna zkus se zeptat kolik jich je, treba ti to rekne jako Lucce.....

elliem
18. srp 2012

@petris82 já vlastně ani nevím, jestli to chci vědet, k čemu mi ta informace bude... Možna bude lepší slyšet jen že je vse v pořádku🙂 mám s čím srovnávat, minule touto dobou uz jsem měla nervy..

petris82
18. srp 2012

@elliem no tak vidis, tak ti jenom reknou kdy bude ET. Ja treba zase premyslim, kdyz jsem mela jen 2 embrya, ze vlastne tu PK udelali.....nedela se to, kdyz jich je vic? hlavne kdyz jsem mela obe embrya opozdene, co kdyby to nezvladlo ani jedno, neni prece lepsi to tam soupnout hned na zacatku? Musim se na to zeptat priste.Doufam, ze ted s tema vitaminama to budou silacci!! Jinak ta bolest, me to bolelo pri curani a to dost hodne a to bolelo jeste i po ET. Ty se tak mas, ze ti tvoji smudlove uz tam na tebe cekaji.... 😵