Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
18. srp 2012

@petris82 ted jsem akorát koukala na hodinky a říkám si, jsou uz den stare🙂) v tomto ti nezbejvá, než se hodně ptát, nebo prostě důvěřovat. Myslím, že se všeobecně říká, že s PK je mnohem vyšší úspěšnost a vlastně neznám nikoho, kdo by PK neměl, i kdyz třeba jen tři dny s jednim embrouchem. V některých centrech ani nemrazí nic jiného, nez blastocysty..,

petris82
18. srp 2012

@elliem no to jo, PK je urcite lepsi, ale treba kdyz videli, ze ty 2 jsou opozdeny, jedno mene a jedno vice, neni to nebezpeci, ze do konce nedojdou a nebylo by lepsi je tam soupnout o par dni driv? juu, jednodenni mrnousci, uz abys ho(je) mela u sebe, vid?

petris82
18. srp 2012

@elliem urcite furt koukas na takovej ten obrazek , jak je vysvetleno jak rostou kazdy den, vid? 😉

elliem
18. srp 2012

@petris82 na to se nazory různí, někdo říká, že mají šanci to dohnat a i se to stava.. Někdo zase, že deloha dokáže víc, nez zkumavka.. Myslím, že ted budou pracovat se zkušenosti, že to ve zkumavce nedohnala a zkusí ti je dat dřív.. Ale určitě si o tom promluv s doktorem... Uz víš, ke komu jdeš? Mimochodem, s dlouhým protokolem jich budes mít určitě víc🙂

elliem
18. srp 2012

@petris82 to nekoukam🙂, ale při prvním pokusu jsem koukala🙂

petris82
18. srp 2012

@elliem nevim, necham se prekvapit....🙂 recepcni mi rekla rovnou, prosim prijdte v 10. Takze jsem rekla jo a dik a nashle 🙂 Doufam, ze vajec bude aspon 8 jako vy holky.

petris82
18. srp 2012

@elliem ja taky, furt jsem to prohlizela jak to je ten a ten den....tentokrat na to musim zkusit myslet mene a proste byt uplne v pohode relax.....zadny stres.

elliem
18. srp 2012

@petris82 kdyz se povede alespon polovina, budu šťastná.. Moc bych si přála jedno do břiska a tři na mrazáček🙂

petris82
18. srp 2012

@elliem jo, tak to zni velice dobre, 1 brisko 3 mrazacek. Nevis jak to mrazi? Po jednom nebo najednou? Kdyz zamrazi 3 a ja chci 2 potom? mozna jedno a do druheho 2 spolu,vid? Pri 1.IVF jsi brala taky ty vitaminy? Ja jen listovku a ted poradny vitaminy.

elliem
18. srp 2012

@petris82 to je asi otázka, co mrazí, zda blastocysty, nebo moruly.. Vím, že v Podoli mrazí po třech, protože u těch morulek se stava, že se nerozmrazi. Přesně to nevím, co na to googl;)?!? Minule jsem měla čistou listovku, ted mám ten Femibion 800.

petris82
18. srp 2012

@elliem no vidis, na pana googla jsem zapomnela....- tak neco primo z Pronatalu :
Pro zamražení (kryokonzervaci) jsou určena ta embrya, která jsou dobré kvality a jejich vývoj není zastaven. Jen taková embrya mají dispozici dát vznik těhotenství po jejich rozmrazení a transferu do dělohy. Před zamrazením jsou embrya vystavena účinkům látek, které zabrání jejich poškození v průběhu kryokonzervace. Embrya jsou po skupinkách (obvykle 2-4 embrya) uložena do speciálních slámek. Teplota je díky programovatelnému zařízení pomalu snížena až na –140 °C a embrya jsou uchovávána v kontejnerech naplněných tekutým dusíkem. Při rozmražení je slámka s embryi zahřáta na pokojovou teplotu,

petris82
18. srp 2012

@elliem ty slamky- to jsou to co jsme videly na tom videu, v takovych tech bankach. Teda myslim.

elliem
18. srp 2012

@petris82 jej, tak doufám, že mi zamrazí jedno a dvě, přece bych při KETu
nedávala tři do břiska??!!!

petris82
18. srp 2012

@elliem no, o tom se taky bude muset asi domluvit, bylo by to zbytecne plytvani jednoho embryjka a do briska 3? nenenee

elliem
18. srp 2012

@petris82 trojky fakt nenene🙂) ty jo, tady je dnes pařák!!! To je dobře, už jsem se bála, že leto je u konce... Tak 6.9 bude srazík? To uz budu vědet, jak jsme dopadli...

petris82
18. srp 2012

@elliem jj, nejak v zari asi kdykoliv, krome 8. - jdeme na svatbu a vlastne tam budu tak do zacatku rijna. Juu a ty uz budes mit //

petris82
18. srp 2012

@elliem jo a s tim horkem, koukam v pondeli se tam poradne zahrejete 🙂 my mame i v noci horko a to je hruza- spim spatne. Prave ted tady zivam, no a to jsem mela jeste divoke sny - same strilecky atd....

elliem
18. srp 2012

@petris82 🙂) ty tvoje sny🙂) na svatbu? Jeeee, hned bych taky šla🙂 loni jme byli 5x, letos nic.. Jinak já doufám, že tam budou ||, páč jinak asi se mnou moc srandy nebude..:(

petris82
18. srp 2012

@elliem jj, no to ja uz na svatbe dlouho nebyla....vsichni uz maj po! Hlavne 5x na svatbu, to by byla penezenka zruinovana 😲 To vis ze budou // ale hlavne klidek, relax a zadna namaha.

elliem
18. srp 2012

@petris82 po pravdě, já se moc nepředřu🙂) dnes jsem akorát uvarila🙂 celý den mám veget🙂 večer jdeme na večeři, tak ten oběd byla moje jedina dnešní aktivita🙂 já doufám, že tam budou dve carky, páč jinak uz fakt nevím...

petris82
18. srp 2012

@elliem nekomu to vyjde na 1. nekomu ne, nesmime to moc resit, proste byt v pohode a uvidis jak tam budou 🙂

elliem
18. srp 2012

@petris82 joooo jooo jak se to dělá, aby se to moc neřešilo;)??

petris82
18. srp 2012

@elliem no myslim resit kazdy den, tady me pichlo, tady me boli, co to asi znamena atd. - takhle jsem to mela minule a ted se tomu chci trochu vyvarovat. Proste nemyslet porad na to.....nechci aby mi to lidi pripominali a ptali se kazdy den, tak co dneska??

elliem
18. srp 2012

@petris82 jj je to hodně o sebekoučování... Omlouvám se za dotaz, ale měla jsi taky před a po OPU tolik bilkového hlenu??

briuska
18. srp 2012

ahoj holky 🙂....tak jak je? já padám vedrem...celé dopoledne jsme byli venku, fůůůů, nekoukala jsem na počasí a nevěděla jak má být, vzala jsem si džíny....a pak venku lezla skoro po 4 😖

petris82
18. srp 2012

@elliem prosim te ja se te ptam na stolici tak ty snad muzes o hlenu,ne? 😀 ja ho mela pred OPU ten ovulacni fakt hodne a po OPU to ze me lezl asi hlavne utrogestan, vsechno to "vytece" ven....

petris82
18. srp 2012

@briuska no to jsem rada ze v tom nejsem konecne sama 😉 tak se priprav na pondeli, budete mit poradny parak.... 🙂

elliem
18. srp 2012

@petris82 utroš jsem měla rano, ten uz je pryč, tohle je klasika "plodný" hlen, jen je ho víc, nez normálně..
@briuska jeeee, tak to jsi musela chudáčku trpet... Já to v plavkách vydržela hodinu🙂 holky, dnes jsem se vážila a nepřibrala jsem ani gram, na to, že mám v sobě cca 70 injekcí hormonu je to dobrý ne🙂?

petris82
18. srp 2012

@elliem tak po opu uz myslim ze ne, jen ze me prubezne tekl ten utros. Ja vahove taky nepribrala, ale objemove jo- jeste ted se me drzi uplny tehotensky bricho ☹ To ti gratuluju, postavicku jako lusk 😉

elliem
18. srp 2012

@petris82 jo řasu mám taky, jen se neboj🙂)) ale co, však nám brzo poroste bazének, tak to budeme řešit až po porodu ne🙂?