Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petris82
25. srp 2012

@lucido @briuska ja jdu 6.9. pro leky a zacnu stimulku 😉 Tak to bude stastne datum... 😎 @elliem ja vubec sliznici nevim jak jsem mela,vzdycky mi rikala ze je dobra, ale cisla jak rikate vy, to se na to taky musim zeptat priste 🙂

petris82
25. srp 2012

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! Gratulujem

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET, pravdepodobne 6.9 - prejeme at sliznice pekne roste

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

segra_bruni
25. srp 2012

@anna2802 dik 😉 zda bude i foto to fakt netusim a slibovat nic ani nemuzu 😀 a to proto, ze vim, ze jsem se o tom s bruni jednou bavila a ze rikala ze ten jeji tehu test je to maximum co zde zverejni 🤐 😎 ale treba se to zmeni 😉 jinak abys nemela moc bujnou predstavu tak ti snad jen napisu, vypada zcela normalne jako syn 2 beznych obcanu CR 😀 k tomu ma sv.hnede kratke vlasky, pidi nosík, ouška, rucicky 😵 mozna bude mit velke oci jak maji vsechny nase deti v rodine a mozna to taky dotahne na VŠ titul jak oba jeho rodice 😀 😎 ... jo a vazi 3,20kg 😉 delku zatim nevim, nemerili ho po cisari 😕
takze snad jsem te moc nezklamala ... 😝 😉

anna2802
25. srp 2012

@segra_bruni jasně že nezklamala 😉 hlavně že jsou v pořádku a malej má vše co bude v životě potřebovat 😀

briuska
25. srp 2012

@lucido já měla 1,2 🙂 před IUI většinou kolem 0,9...holky, mám stále velkou chuť na pivo...tak jsem si jedno koupila. Jinak jsem hrozně unavená, pořád bych spala. A pořád nějak nemůžu uvěřit, že to vyšlo....že jsem těhotná 😅 ...zní to tak zvláštně 😕 😅 ...a v noci chodím asi tak 3x na WC, i když večer nepiju...to je hrozný 🙄

elliem
25. srp 2012

@briuska jen tomu hezky věř🙂 to pivo je nealko doufám🙂)! ?? Jinak chtěla jsem se tě zeptat, měla jsi po ET nejaké píchání v břiše, nebo pnutí jako před MS?

segra_bruni
25. srp 2012

@anna2802 zitra by meli jit dom, rikal dnes tatinek 😉 mame za sebou x-tou oslavu 😝 tak mej se hezky a papa i tvym detem 😉

domca1221
25. srp 2012

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, zda můžu? Chodím také do Pronatalu a chystáme se na druhý pokus IVF. Za sebou máme již 2x IUI a 1x IVF, tak doufám, že tento pokus bude již úspěšný.

elliem
26. srp 2012

@domca1221 ahoj, vítej🙂 máme tady tabulku snazilek, tak kdyz budes mít chuť a náladu, můžeš stručně napsat co a jak🙂 v záři se chystá na druhy pokus i @petris82, budete holky stimulovat možna spolu🙂

domca1221
26. srp 2012

Ahoj, přečtu si pár stran dozadu ať trochu vím co a jak a pořád se jen neptám 🙂 já jdu v pátek na konzultaci k dr. a dozvím se kdy začneme stimulovat, čekala jsem na výsledky imunologie a genetiky - vše dopadlo dobře, ale přesto mi dr. doporučuje darovaná vajíčka, ale já to ještě nechci vzdát a na druhý pokus zkusíme ještě naše, stimuluji vždy s maximální možnou dávkou - tak jsem zvědavá 🙂

petris82
26. srp 2012

@domca1221 ahoj a vitej! A proc chteji abys zkusila darovana vajicka? Jestli mas nejakou sanci se svyma, tak bych taky jeste asi zkusila s vlastnima.... Teda max. davka to je kolik? Ja naopak mela nizkou, @elliem myslim taky, vid?
@briuska jasne, jsi TEHOTNAAA! 😉 3x na wc? Ja normalne chodim v noci treba 2x, tak az budu tehule asi budu spat na wc 😀

domca1221
26. srp 2012

@petris82 Ahoj, mám nízkou ovar. rezervu - vysoké FSH a nízké AMH - a bohužel se mi vajíčka netvoří, při 1. IVF jsem neměla ani jedno, tak doufám, že při druhém bude alespoň jedno a to kvalitní, měla jsem max. možnou dávku puregonu (nepamatuji si přesně, ale něco kolem 600IU), přesto jsem se rozhodla jít ještě do dalšího pokusu bez DV a snad se zadaří, nepotřebuju 15 vajíček, stačí mi je jedno a to kvalitní 🙂 tak snad se nám zadaří, snažíme se již skoro 3 roky a je to už fakt hrůza.

petris82
26. srp 2012

@domca1221 teeeeda 600 to si neumim ani predstavit to do sebe pichnout 😔 Tak Ti drzim moc moc palecky at to vajicko poradne vyroste a je to to nej nej a u tech IUI nevideli, ze ti nerostou vajicka? Ze te mohli usetrit tech IUI a jit rovnou na IVF.... A neexistuje na to nejaky caj, leky nebo neco aby se ti ta ovar.rezerva zvedla? Treba jako kontryhel na sliznici! Tak zitra nam dej vedet kdy zacnes a klidne se napis do tabulky jestli chces 😉

segra_bruni
26. srp 2012

@kamino @petula22 @zuzanka26 @luccy82 @lola22 @papuchalk @briuska @elliem @petris82 @lucido @lagusak @domca1221 @anna2802 @mochenkaa @salopa @sweet81 atd. ....

HALOOOOOO!!!!!

pro uplnost vseho a vsech jeste napisi, ze DNES nad ranem se @bruni prirodni kamaradce, o niz tu kdysi kratce psala na str.410 😉 narodil 9.den po TP ... 4,5kg chlapecek ... VOJTÍŠEK 😵

... preji oboum maminam mnoho km spolecneho kocarkovani 😉
.

domca1221
26. srp 2012

@petris82 to je právě to, já jsem nechodila hned do Pronatalu,, ale měla jsem jinou dr., když jsem přešla do Pronatalu tak mě hned poslali na imunologii a genetiku ale to FSH samo vyšlo už z krve, hlavně to zkoumali na základě první stimulace, kdy právě nebylo žádné vajíčko. Dr. mi říkal, že mají případy, kdy pacientka měla opravdu pouze jedno vajíčko, ale bylo tak kvalitní, že se podařilo otěhotnět, tak to chci zkusit i já, ale jak by nevyšel 2. pokus, tak do 3. jdeme už i s DV, nemam už dost trpělivosti, čekat další roky, ale to tu jistě všichni znáte 🙂

domca1221
26. srp 2012

jinak léčit se to nedá, je to prostě tak dané :( do tabulky se ráda zapíšu - jdu na to snad nic nepokazím 🙂

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! Gratulujem

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET, pravdepodobne 6.9 - prejeme at sliznice pekne roste

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

Domca1221- Pronatal TPL - 2x IUI, 1x IVF - neúspěšné, stimulace na 2. IVF září nebo říjen

maximka33
26. srp 2012

holky, co chodíte do Prahy a jste objednané na přesnou hodinu, berou včas? já jdu v pátek v 9,30. naposled jsme tam fakt čekali hodinu a půl, to bych teď nerada, abych tam nestrávila celé odpoledne. jo a dá se tam v pohodě parkovat?

musilka
26. srp 2012

@maximka33 já tam čekala teda tu hodinku skoro vždycky... parkování ujde sice na té zablácené cestě po dešti žádný luxus ale dá se to 😉

jinak jestli můžu poprosit o zavedení do tabulky mám za sebou IVF v říjnu 2008 (OHSS, ICSI + PK) 20 vajíček 11 oplodněno, z toho 3xKET jeden úspěšný - dvouletá dcerka a teď v říjnu začnu stimulaci na 2.IVF krátký protokol

ještě dotaz měla jste tu některá oplodnění pomocí PICSI ? zvažujeme.....

segra_bruni
26. srp 2012

@musilka ahoj dle tabulky vidim ze PICSI ma nyni @elliem a pak vim ze @bruni - u ni to bylo uspesne 🙂 20.8.12 Tobiáš 😉 jinak nemam prehled ale snad se ti ozve nekdo dalsi 😉

segra_bruni
26. srp 2012

@anna2802 odvolavam co jsem odvolal a slibuji co jsem slibil 😀 😝 😀 ... jde o to ze jsem ti psala ze bruni jde dnes domu tak tomu tak neni ... nakonec se necitila uplne fit a v noci poslala sms priteli ze nee ze pri vizite pozada o posun odjezdu na pondeli ze ma zase bolesti atd. ... plne to schvaluji zadny spech po cisari jen at je co nejdele v porodnici ... ale ji bylo v sobotu poprve dobre tak touzila jit domu a mit klid od vyrusujicich vizit ktere budi ji i maleho kdyz zrovna spi, od porodu ktere slysi pres zed, atd. ... takze tak 😉

papuchalk
26. srp 2012

@segra_bruni @bruni Ahoj ségry! Moc gratuluju k přírůstku do rodiny, ať malej krásně prospívá a ať je zdravé a šťastné mimi, které dělá radost! Dočetla jsem dobře, že se jmenuje Tobík? Krásné jméno! Bruni, Tobě přeji, ať jsi brzo fit, ať Tě už nic netrápí a ať se všichni brzo sžijete! 🙂

anna2802
26. srp 2012

@segra_bruni jo to znám trochu se oklepat a fofrem domu 😉 ale po císaři neni kam spěchat.Taky jsem měla po porodu uši jako radary no mam vlastně ještě ted. Kamarádce taky přeju vše nej nej a málo defektu koleček(při kočárkování) 😀

segra_bruni
26. srp 2012

@papuchalk ahoj moc dekujeme 😉 ano Tobiáš 🙂 Tobe taky preji zdravi a uspesny zaver tehu za prijatelnych teplot, bruni si uzila v tech vedrech 😝 dobrou 😵

elliem
27. srp 2012

@musilka ahoj, já měla PICSI a nám pomohlo, z 8 vajíček jich bylo 8 oplodněno, máme dokonce mrazáčky, což u prvního IVF nešlo... Do tabulky se můžeš doplnit sama, stačí jen zkopírovat a dopsat se tam🙂

musilka
27. srp 2012

Elliem - 1IVF březen 2012 CUBE Praha (ICSI+PK, Decapetyl+Gonal), 20 vajíček, 9 embryí, zavedeny dvě blastocysty, žádný sněhuláček. TN.
2IVF srpen 2012 Pronatal Praha (ICSI+PICSI+PK, Decapeptyl+Gonal+Luveris), 15.8.UTZ, 17.8 OPU- 8 z 8 oplodněno, 22.8 ET- zavedena jedna blastocysta, 3 mrazáčci. TT 7.9.2012 - tesime se na poradne //

Briuska - CAR Pronatal Praha, 2x IUI jaro 2012 neúspěšné, 1. IVF srpen 2012 (ICSI+PK, stimulace Menopur, Cetrotide), 8 vajíček, 4 embrya, zavedena jedna blastocysta po 5 PK, 3 mrazáčci , ma embryo 4,2mm a pocatecni ♥ akci! Gratulujem

Petris82 - Pronatal Pha, kveten IUI neuspesne, cerven 1. IVF( kratky protokol gonal+ cetrotide, ICSI+PK) 4 vajicka,2embrya, zavedena 1morulka,zadny snehulacek . 6.9. zacne stimulaci na dlouhy protokol

Lucido - CAR Pronatala Pha, 1.IVF duben 2012 (stimulace Gonal, Cetrotide, ICSI + PK), 22 vajíček - z toho 1 blastocysta zavedena, 9 mrazáčků. 5/2012 z toho mimoděložní. Nyní čekačka na KET, pravdepodobne 6.9 - prejeme at sliznice pekne roste

Lagusak - Pronatal Teplice, 2 neuspesna IUI. Pradepodobne v zari zacne stimulaci na IVF, prejem hodne stesti

Domca1221- Pronatal TPL - 2x IUI, 1x IVF - neúspěšné, stimulace na 2. IVF září nebo říjen

Musilka - Pronatal Pha, 1. IVF říjen 2008 (krátký protokol, ICSI, 20 vajec z toho 11 embryí, OHSS, KET 3/2009 neg, KET 6/2009 poziivní 16.3. narozena dcera Sofie, KET 6/2012 neg žádní mrazáčky už nemáme, 2.IVF září/říjen 2012 krátký protokol, PICSI

musilka
27. srp 2012

@elliem my jsme právě při prvním IVF měli 20 vajíček a oplodnilo se jen 11 embryí tak myslím že by to mohlo být teď s PICSI snad lepší uvidíme 🙂

elliem
27. srp 2012

@musilka měla jsem to při prvním IVF úplně stejně...20 folikulů, 11 vajíček, oplodnilo se jich už ale jen 8 a na transfer byla dvě embryjka... mrazáček prázdný.

petris82
27. srp 2012

@maximka33 ja tam nikdy nijak extra dlouho necekala... a na parkovani jsme skoro vzdy meli stesti uplne nahore u vratek 🙂 a kdyz ne, tak podel lesa.
@musilka vitej a preju hodne stesticka na sourozence 😉
@segra_bruni to je super takovejch miminek, vid? A Vojtisek je teda poraaadnej chlapan 🙂

petris82
27. srp 2012

@musilka jeste jsem chtela rict, ze my pujdem taky do picsi. Manza ma spatny spermiogram a ja mela 4 vejce, z toho 2 pomala embrya s icsi, takze priste chci picsi!

segra_bruni
27. srp 2012

@petris82 ahoj, ano pořádnej chlapan ale porod pohodovej, no má to někdo štěstí 😉 ale aspoň Vám to napraví tu popisovanou bolest z porodu @bruni 🙂 ... právě mi totiž píše společná kamarádka, která se vrátila z návštěvy porodnice, ocituji pár jejích vět 😎
"U Vojtíška to elektrizovalo šťastím a pohodou. Proste jeho maminka a tatínek sú prírodní, prirodzení a vyrovnaný ľudia - takže je radosť s nimi pobejt. Myslím že i malý Vojtíšek, keďže si ich vybral, bude taký - naviac, skoro celú návštevu prespal, takže asi pohodář. Ale zase - vie čo chce. Keď sa nám ho podarilo nakonies pusinkami prebudiť - spustil taký krik a hlásil sa o jídlo ako ... ako tarzan. Teda, sílu v hlase má. 🙂 Maminka je krásna a v pohode, odpočatá - malý spal túto noc 6 hodín v kuse 🙂 No proste idylka.
V sobotu mi psali v jednu v noci že už sú na ceste - že jí praskla voda. No vieš si to predstaviť, uš som oka nezažmúrila ... ale asi som predsa len pak zabrala, pretože keď mi prišla v 6h ráno sms tak som sebou trhla a vyletela som na posteli 🙂 Trvalo to celé 4,5 hodiny, malý vážil 4,5kg a narodil sa o 4.50h 😉 Je krásny, také malé vtáčatko. A má vlásky - zatial úplne tmavé, čierne. Má noštek ako zástrčku (asi po dedečkovi 🙂 ) bradičku vystrčenú ako filozof 🙂
No, nepobudli sme tam dlho, malý už mal hlad, dudlíkom sme ho zabavili len na chvílu 😀 "

@kamino přečti si to taky 😉 Třeba příště Tě to taky potká 😉 moc bych Ti to přála a i vlastně všem které to mají před sebou 🙂