Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

briuska
28. srp 2012

@lucido luci me vkladali jedno embryjko a ve zprave mam: 1 vejce v plodovem obalu nebo tak nejak. trochu jsem trnula nez jsem na utz sla,zda se to jedno nerozdelilo,protoze jsem mela brzy hodne vysokou hodnotu hcg.mela bych obavy zda je donosim. no ale to jedno necekane by sr pak mohlo stat...stat se muze cokoliv 😀. akorat bychom meli postylky u stropu a spousteli je dolu kladkou. mame malicky byt. 🙂
@elliem js myslela ze uz jsi 8 den. cim pozdeji, tim vetsi jistota, ze uz to neni pregnyl ale tehu.at ti to rychle utika. myslim na vas vsechny a drzim palceee.

ikarkulka
29. srp 2012

@segra_bruni jsi normální?! sestře samozřejmě gratuluji, ale vzhledem k tomu, že ani tebe, ani ji neznám (natož osobně), máš pocit, že je vhodné mi to adresovat? už jsem tě žádala, abys mě nezmiňovala a nekontaktovala. zvlášť v tématech, kam vůbec nepatřím, nechodím sem a nečtu je.
a nejsem ani tvá virtuání přítelkyně. jsi fakt divná.

segra_bruni
29. srp 2012

@ikarkulka Děkuji za komentář. Slibuju, že už si to opravdu nadosmrti budu pamatovat (nekontaktovat Tě). A za "přítelkyni" se Ti hluboce omlouvám, promiň. 😎

lucido
29. srp 2012

@briuska Haha, no s tím malým bytem by to byl problém i u nás. I když jednovaječných dvojčat běhá hodně. Hlavně, že na UTZ to bylo v pořádku, jedno a zdravé bohatě stačí.

briuska
29. srp 2012

@segra_bruni co to je za komentář od ikarkulky? To zní dost naštavně...co se děje??? 😕

briuska
29. srp 2012

@lucido jojo, jedno miminko bude akorát. Mě maminka nehlídá, a tchýně...je fajn, ale na hlídání už to moc není, je jí 72 let. Takže by bylo opravdu vše jen na nás....to by byl asi záhul. I když určitě se to taky dá.

lucido
29. srp 2012

@briuska To chápu, když není možnost hlídání ze dvou stran a vůbec vezmi si ty náklady, pak mít všechno na dvojčata dvakrát, to by byl vítr v peněžence neustálý.

segra_bruni
29. srp 2012

@briuska díky za optání 😉 je mi to líto, že to třeba vypadá ... že jsem fakt divná ... 😎 ... asi taková opravdu jsem 😎 ... ale kdo není 😀 ... prosím, pusť to z hlavy ... to je mezi mnou a jí ... já jsem nyní hodně zvažovala zda tam před její jméno dát @ a po velkém váhání /ovlivněném mojí momentální radostí s níž jsem se chtěla podělit téměř s každým a osvětlit tak tím i nějaké věci .../ jsem dala, myslela jsem to prostě jinak ... no nevyšlo to 😎 ... ale vážně to na té str.447 byl poslední @ a její nick 😉 vážně! jsem to tu slíbila na 451 a to dodržím! 🤐 😉 ahoj

segra_bruni
29. srp 2012

@ikarkulka promiň že ještě píši .... ale zjistila jsem že jsem Tě nazvala pouze "moje náhodná pocestná" a "moje milá virtuální neznámá" .... přítelkyně tedy nee ... jsem tomu až uvěřila že jsem to snad napsala 😕 to nee to bych si nedovolila 😉 ... tak končím a už nikdy ani muk 🤐

lagusak
29. srp 2012

@lucido ahoj já beru prednison přes týden a poslední 3dny spím skoro pořád,bolí mě celý člověk jako při chřipce,jsem slabá.nevím zda pokračovat v užívání.brala jsem ho na jaře asi 3měsíce a žádný problém.ted jsem z toho docela v depce.poradíte někdo něco prosím?? 😒

lucido
29. srp 2012

@lagusak Ahoj, jaké dávky Prednisonu bereš? Ona ta únava je u něj normální, také nespavost, tou trpím nyní já, ale možná je to dohromady jaké straosti řeším. Vím, že se nemá brát dlouhodobě. Ale doktor Ti to předepsal určitě na základě nějakých výsledků. Prednison vlsatně snižuje imunitu, takže je možné, že se nyní tvoje tělo s něčím pere, vydrž.

petris82
29. srp 2012

@briuska to s tou postylkou nahore a spoustet dolu je dobry napad 🙂 , jak se citis?
@lagusak tak s tim ti neporadim, jak dlouho ho budes brat? Pokud ti dela opravdu zle, zavolej do caru a zeptej se jestli to je normalni...!
@lucido co ty? Kdy bude dalsi prohlidka v pronatalu? A neboj se niceho, vsechno to dopadne dobre, uvidis 😉

maximka33
29. srp 2012

holky, jdete někdo do Pronatalu v Praze v pátek dopoledne? třeba se tam potkáme 🙂

lucido
29. srp 2012

@petris82 Ahoj Péťo, jdu tam zítra po obědě. Tak se to blíží....

petris82
29. srp 2012

@maximka33 bohuzel... ale preju ti moc stesti v patek, ke komu jdes?
@lucido zitra bude dalsi ultrazvuk? A musis taky brat nejake hormony ted? Ke komu pujdes ty? Kolik mimisku das?

lucido
29. srp 2012

@petris82 Beru Estrofem 2-0-2 a Prednison 1-0-0, jinak jen vitamíny Femibion 800. Jdu na UTZ ve 12DC k panu docentovi.

petris82
29. srp 2012

@lucido super k panu docentovi😉 k cemu je ten estrofem?

lucido
29. srp 2012

@petris82 Jelikož mám rozházený cyklus a minule se KET nemohl kvůli sliznici dělat (nízké dávky Estrofemu), tak mi to zvýšili a bere se na růst sliznice, když nemáš KET v nativu. Tak se trochu přírodě pomohlo.

lagusak
29. srp 2012

@lucido beru právě jen půlku,což je malá dávka,ale možná je to tím,že já beru ještě další vitamíny a dohromady mi to udělalo neplechu.dnes jsem nebrala nic a ted večer je mi trochu líp.uvidím zítra 😉

lucido
29. srp 2012

@lagusak No půlka je nic a bere se vždy po transferu. To se neboj, je to malé množství. S těmi vitamíny to nepřeháněj, je to chemické, zkus ten Femibion 800, poradila mi ho kamarádka a je tam vše co potřebuješ.

maximka33
29. srp 2012

@petris82 taky jdu k docentovi, ani nevím přesné jméno.

lucido
30. srp 2012

@petris82 @elliem @briuska Holčičky díky, že jste držely palečky, sliznice narostla na 10mm a ve středu jdu na KETík 🙂.

elliem
30. srp 2012

@lucido jupiiiiiiiii🙂!!!!

lucido
30. srp 2012

@elliem Už aby bylo 🙂. A jak Ty, odpočíváš, relaxuješ, necháváš se rozmazlovat? 🙂

elliem
30. srp 2012

@lucido tak šetřím se, to jo.., ale chodím normálně do práce🙂 dnes jsem dopoledne trochu jancila, bolelo mě břicho jako na mrchu, ale po obědě to přešlo, tak snad uz dobry🙂

lucido
30. srp 2012

@elliem Ty jsi hrdinka, hlavně klídek a nepředřít se.

petris82
30. srp 2012

@lucido hura, tak to je skvele!! A kolik bobisku si das? 1 ci 2? To uz mas opravdu za chvili😉
@elliem jen se poradne setri 😉

briuska
30. srp 2012

@lucido huráá, super!!!!!! Moc drřím palce!!!!!
@elliem Hlavně klid!! žádné nervy!! Mě taky bolelo břicho, teda vaječníky. A to mi nahánělo strach...říkala jsem si kdyby to bylo břicho že by to bylo lepší a z vaječníků jsem měla obavy, myslela jsem že to bude mrcha. A vidíš... 😉 tak se podle toho neři..Moc držím palce!! 😲

lucido
30. srp 2012

@petris82 Pořád to v sobě řeším, zda 1 nebo 2. Domluva je taková, že počkáme co rozmrazí a rozhodneme se na poslední chvíli až budou vědět v jakém jsou stádiu. Jak se říká "necháme to koňovi" 🙂.

petris82
30. srp 2012

@lucido spravne rozhodnuti, ja se priste rozhodnu taky na poctu embryi 😉