Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

musilka
15. zář 2012

Holky mám trochu obavu z OPU jsem nastydlá jak blázen rýma kašel..... sofinka začala se změnou počasí prskat a já to samozřejmě chytla od ní.... tak mám strach jestli mi v tomhle stavu dá vůbec někdo narkozu. Sice s punkcí počítám až za týden touhle dobou ale je to krušný. Celý rok jsme jak rybičky a zrova když to potřebuju nejmíň tak budem kašlat. 😠
NO uvidíme ve středu jdu na UZ 8.DC zkontrolovat co se děje na vaječníku podle toho se naplánuje OPU. Oni v pronatalu o víku neradi odebíraj jen v těch nejnutnějších případech ale myslím že mi to vyjde v sobotu jsem 11. DC a v neděli 12.DC což je dle mýho akorát.....

musilka
15. zář 2012

Jo Klusáček je Sofinčin idol momentálně 🙂 😀 zatim poslochá co ji vnutim za pár let už budu trapná nemožná matka tak toho musím využít 😀

lucido
15. zář 2012

@elliem Ahoj Markét, to bude dobrý, lež a kdyby cokoliv raději do nemocnice. Radší přehánět než něco podcenit. A jak jsi psala jsi bojovnice a mimi také! Držím palce.

briuska
17. zář 2012

@elliem ahoj Markét, moc držím palce, určitě máš bojovníčka. Já jsem také špinila, 2 dny, velmi slabě. Zrovna jsem měla následující den prohlídku u dr., a ta mě uklidnila, že to bude dobré. Opravdu se maximálně šetři. Dobře to dopadne 😉
PS: to mě mrzí, že jsi první UTZ měla takovýhle....ale hlavně, že tluče srdíčko!!!!!!!! 😉 U mě byl Vobořil taky jednou pěkně nenaložený, bylo to před IUI, nemohl mi tenkrát najít na UTZ levý vaječník, a tak řekl, že stačí to, co viděl na pravém vaječníku 😕 .. 😕 . Nejdřív jsem z toho byla dost špatná, pak jsem si řekla, že hold každý má někdy "blbej den" a příště to bude lepší...a bylo.
Já jsem ode dneška doma na PN. V práci hrozný stres (od nejvyššího vedení), a je mi pořád zle, tak jsem se vzdala představy, že to zvládnu až do úplného konce, jak jsem chtěla. Celý kolektiv se zachovali úžasně skvěle. 😉.
@petris82 jak to s tebou vypadá, kočko? 😉
@lucido jak je Luci? 😎

elliem
17. zář 2012

@briuska ahoooj🙂 už se o něm tady psalo, že je náladový a bohužel, je to tak. Já jsem domluvená do kontroly na home office a pokud to bude i nadále rizikové, jdu taky ma PN. V práci mi všichni drží palce, snazi se a já zjišťuji, že to jde velice dobře i beze mě🙂 je ten plat mi bude chybět🙂) každopádně pro prcka se ho rada vzdám🙂

briuska
17. zář 2012

@elliem jj, i mě bude moc chybět ten plat, ale přesně, uskromníme se...hlavně ať jsme v pořádku. Stres dokáže dělat hrozné věci. Tak pěně odpočívej a pohlaď za mě bříško 😵.

petris82
17. zář 2012

@briuska ahoj Lucko, ja uz mam v sobe 12 injekci, v patek jdu na kontrolu a priberu k tomu gonal a dalsi! Takze vse jde zatim velice dobre 🙂
No ty si uzivej na PN a opatruj se!!
@lucido jo jak je? Netestovala jsi uz??

briuska
18. zář 2012

@petris82 tak super, a už víš, kdy asi bude OPU? máš toho asi dost na píchání, viď 😉

petris82
18. zář 2012

@briuska no zatim picham jen decapeptyl a v patek priberu dalsi + na redeni krve, takze toho bude dost! Ja pocitam opu tak 30 ci 1.10 jetli mi vejce porostou jako minule 😉
Co ty? Spokojena doma? Uz roste brisko?

briuska
18. zář 2012

@petris82 no už se moc těším, až napíšeš výsledky z OPU a ET 🙂 . Já se cítím ráno a dopoledne docela fajn, po obědě už cítím nevolnosti a večery jsou dost hrozné. Ale užívám si to. Bříško roste rychle, ale mám to je i díky špeku, co mám 😀

maximka33
19. zář 2012

no u mně kromě neštovic nic nového, čekám na pátek a asi tam pojedu s malým, to bude sranda! snad si ho tam na chvíli vezme sestřička!!! na gyndě jsem to tak dělala běžně, ale nevím, jestli jsou na tom v Pronatalu zvyklí?

montonik
20. zář 2012

ahojky holky, chci se zeptat, v úterý jsem byla po druhý v Pronatalu na folikulometrii a výsledek mám málo vajíček 😖 A včera jsem si píchla Ovitrelle a od příštío cyklu Clostilbegyt, máte zkušenosti jak s injekcí i Clostíkem?

briuska
21. zář 2012

@maximka33 myslím, že to tam zvládnou 😀 ...

@montonik a kolik je málo? já měla na folikulometrii poprvé jen 1 vajíčko, pak mě v dalších cyklech našli vždy 3 vajucha, jednou jsem měla 5. Vše po clostilbeg., případně Menopuru, bez toho bych neměla asi žádné. Podle Dr. mám ve vaječnících již málo vajíček, navíc snížené kvality, a nízký AMH. A co tě zajímá u Ovitrelle? je na dozrání vajíček a spuštění ovulace...to asi víš. Jak moc je účinná se asi nedá všeobecně zhodnotit...přeji hodně štěstí při snažení 😉

montonik
21. zář 2012

@bruiska Děkuji 🙂 jo tak to nevim, to mi dr. neřekla 😒 Řekla prostě málo. AMH výsledky ještě nebyly! No jen mě tak zajímalo, jak to komu pomohlo. A dr. říkala, že snažení by mělo být den až dva po aplikaci, že ovulace je do 36h? Já si píchla ve středu, tak ted uvidíme, co bude.

antymania666
21. zář 2012

my jsme chodli do pronatalu prez rok...nekolik inseminaci ktere nikdy nebyly uspesne, nechali jsme tam plno penez, rozpichany bricho od injekci a nic, pak jsme se na to vyprdli, uz jsem chtela mit od tech injekci a hormonu pokoj a najednou to vyslo samo....i kdyz jsem ve tretim mesici ppotratila, ale samo se zadarilo

antymania666
21. zář 2012

@montonik clostik je na nic

montonik
21. zář 2012

@antymania666 To mě mrzí, že to nevyšlo ☹ Snad se brzo zadaří znovu 🙂 A ted se budete snažit bez pomoci nebo někam budeš chodit do CARU? Clostik jsi brala jak dlouho? A ty jsi měla taky teda problém s dozráváním vajíček?

antymania666
21. zář 2012

@montonik jojo me rikali ze mi presne nezrakou vajicka..clostik jsem brala prez rok a nic, pak jsme najeli na injekce a zraly okamzite. ale stejne to bylo k nicemu, prislo mi to jak kdyby tu ovulaci a tu inseminaci planovali spatne. no ted se budeme snazit nrmalne a uvidime no...nechci si hned do tela zase pichat tyhle hnusy vsechny...a kdyz se to samo nakonec povedlo tak se to treba povede zas

montonik
21. zář 2012

@antymania666 tak uvidíte, někdy to opravdu pomůže opustit od všech těch injekcí,... a přirozeně to vyjde a navíc když se to podařilo jednou, tak po druhý musí určitě taky 😉 Držim palce 🙂 Já jsem zvědavá na nás, spousta holek píše, že v CARU jim pomohli, tak uvidíme. Samozřejmě ted jsem úplně na začátku, takže zatim nic nehodnotim!

maximka33
21. zář 2012

@montonik tak clostil na mě asi nezafungoval, protože IUI bude 19 dc a to už by to nechtěli posouvat. injekci si dám asi zítra.. Jinak těch 36 hodin od injekce určitě sedí.

ale mám dilema, v pondělí IUI, ale mrňous přinesl neštovice a já je ještě neměla... nevíte, jaká je pravděpodobnost, že je dostanu? vím, že je to dost rizikové pro plod - těžké poškození zraku a sluchu 😢 😢 😢

maximka33
22. zář 2012

ahoj holky, jsem na dně. umřela poslední naděje, že v pondělí půjdeme na inseminaci. přes víkend mi nikdo neudělá vyšetření na protilátky na neštovice, takže je velký risk, že bych je chytla těhotná od syna.. je mi z toho na nic. ať dělám, co dělám, pořád se nedaří... proč se nám pořád lepí smůla na paty?????

musilka
22. zář 2012

maxim je to hodně velké riziko já jsem neštovice taky neměla tak jsem po jistotu nechala dceru oočkovat tím priorixem tetra abych zmírnila riziko že mi je donese domů..... :-/ ☹

Jinak já jedu zítra ráno na OPU mám opět OHSS jako u prvního IVF. Takže vše zamrazí a půjdu za tři měsíce na KET. Břuch bolí jak čert a d dcerou to zrovna moc na odpočívání není no musím vydržet..... Zítra bude hůř no 🙂

lucido
23. zář 2012

@petris82 @elliem @briuska @segra_bruni @maximka33 Ahoj holky, dala jsem si od koníka trochu oraz, odpočívala. Hlásím, že jsem podlehla testovací mániii, nakonec se // ukázaly a doufám, že vydrží. Zítra jdu na krev, tak držte pěsti.
@elliem @briuska - Jak se cítíte budoucí maminky?
@petris82 Tobě se to blíží, držím palce!

briuska
23. zář 2012

@lucido juchůůůů, tak to je skvělé, doufám, že bude řádné HCG..hned sem napiš 😵 ...zatím gratuluji jen tiše, jo? já jsem si taky dala chvilku pauzičku, ale dneska už tu zase lozím...něco jsem si i dala do alba a začala jsem koukat po kočárcích. Jinak je mi pořád zle, večery jsou opravdu děsné. Zešílel mi metabolismus, mám stále hlad, co 1/2 h musím jíst 😠 ...jinak je mi na omdlení. Dokonce mě hlad vzbudí i v noci 😖 😢 ....mám už z toho nervy

briuska
23. zář 2012

@maximka33 to mě mrzí ...ale já bych raději počkala, až pomine inkubační doba. To je lepší to o jeden měsíc odložit a pak být více v klidu ...ale mě se to kecá, viď...to je mi líto, že máš takové trápení 😒

briuska
23. zář 2012

@musilka držím palce, ať máš kvalitní vajucha 😉 ...brzy se dočkáš...tak hodně odpočívat a hodně pít ...koukejte na pohádky 🙂. Jestli teda malá vydrží nechat maminku chvilku odpočívat 😀

lucido
23. zář 2012

@briuska Ahoj Lucko, lepší jíst co 1/2 hodiny než trpět pocity hladu, mimo to se říká, že kdo se v těhotenství moc omezuje, že pak má obézní dítě. Metabolismus se ustálí, jsou to hormonální šoky, bude to pak dobré. Ještě že máš tu neschopenku, takhle jsi víc v pohodě a klidu.

briuska
23. zář 2012

@lucido přesně tak, už poslední dny v práci mě trochu stresovalo, že o mě kolegyně říkala: hladovec 😠 ...co by asi řekla, kdyby mě viděla jíst co 1/2 h. Její těhotná kamarádka totiž jí střídmě, saláty, nemusí se cpát ...no nic. Já nemám žádné výrazné chutě, a necpu se..naopak je mi zle a jím jen proto, abych zahnala hlad 😒 ...nemlsám 😔. Doma samozřejmě slýchám ..jíš za dva, atd. - protože jím malé porce...ale to ignoruju, je to v dobrém a těší mě to víc, když mě chce někdo dopřát, než aby ze mě dělala hladového otesánka 😀

musilka
23. zář 2012

Tak se hlásím 🙂 z 24 folíků 10 dobrých vajec a MUDr. Slámová mi slíbila že mi transfer udělá pokud se to nějak extra víc nerozjede dohodli jsme se že si v úterý zavoláme a probereme možnosti 🙂 Tak mám radost. I když ten spermiogram byl děsivý ale v laborce slíbili že na těch 10 vajuch to dá nechali jsem dělat to PICSI 🙂

elliem
23. zář 2012

@lucido no tak to je zprava dne!!! Gratulace a držím palečky!!