Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lucido
20. lis 2012

@kveta25 Ahoj, to je mi líto co se vám přihodilo ohledně pojišťovny. Než jsem šla na stimulaci, tak jsem si měla předem volat, zda pojišťovna žádost schválila. Pane bože, žádanku měli poslat hned ten den co jsi byla v Pronatalu posledně. Tak držím palce, aby to vyšlo na leden.

kveta25
21. lis 2012

@lucido děkuju ,pa ☹ moc prostě to tam někdo zkazil a mě to mrzí, a ani žádné jednání o tom jak to vyřešit, no jsem si právě den předem volala a oni mi řekli at prijedu apak mi hodinu před tím než mán přijít volají ☹ ,že nemám jezdit

lucido
21. lis 2012

@kveta25 Já to chápu, pokud si nejsi výběrem CARu po této zkušenosti jistá, můžeš se obrátit třeba na jiný. Možná by bylo dobré napsat panu docentovi Mardešičovi e-mail a počkat na reakci. E-mail najdeš na stránkách Pronatalu.

sarinka_nevesta
21. lis 2012

@kveta25 nikomu to nepřeju, ale "jsem ráda" že nejsem jediná s kym si slavnej Pronatal vytřel pr**l!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co si dovolej je nehoráznost..a pak řeknou "promiňte".....

go
22. lis 2012

@kveta25 ahoj, take chodim do Pronatalu prerusovane cca 3 roky. Zacatek byl tezky, chovani mne neprestavalo prekvapovat, hlavne sestry a recepcni. Nehorazne. Nastesti si nas hned od zacatku vzal na starost pouze doc. Mardesic, stal sice za svym personalem, ale nam se venoval. Mela jsem tendence odejit a zmenit CAR, ale nakonec jsem si rekla....dulezite jsou vysledky centra a uspesnost. Lidsky faktor je bohuzel .....hlavne v nasi spolecnosti. Co se stalo Tobe je silene, ale nevzdavej to, jsou tam opravdu dobri v tom co delaji. Hodne stesti 🙂

barce
22. lis 2012

ja do pronatalu chodila 4roky a 4roky mi taky trvalo nez sem prozrela. vazej si vas do te doby kdy platite a neresite kolik nebo mate jeste pokusy na pojistovnu, pak jde zajem rapidne dolu. kveta to co predvedli u tebe je jedna z mnoha veci, ktera se jim jaksi nepodarila...... ale mardesicovi urcite napis. minimalne bych po nich chtela naklady spojene se zbytecnou cestou. durazne vsechny varuju pred jejich imunologii a mudr.skopovym 😠 😠 .

go
22. lis 2012

Pronatal ma sve mouchy, ale to kazde CAR. Myslim, ze mam dost zkusenosti s IVF a centry, proto reaguji. Spatne zkusenosti take mam, ale musim priznat, ze v Pronatalu klidne doporuci jednodussi reseni, i kdyz vydelaji mene. Nenuti Vam zbytecne hrazene ukony pod tlakem jako jinde. Hlavne hovori fakta - prechazi k nim nejlepsi lekari , odbornici napr. Mudr. Mrazek, prukopnik IVF v CR. Prisel z Iscare a to o necem vypovida. 🙂

barce
22. lis 2012

@go no ono to mas i na druhou stranu. zas od nich celkem dost vybornych Mudr.odeslo - Hulvert je primarem v Iscare, Lazarovska ma sve centrum,Kult take, hlavni embryolog, ktery byl vybornej a na kterym sakra zalaezi take odesel a jeste dalsi 2 nebo 3lekari. ja jen durazne varuju pred tim nechat si tam delat to imuno neb pak muzete zit ve falesnym vedomi jak jste ok a jak muzete v klidu jit do IVF a pak se nestacite divit jako ja kdyz sem si nechala udelat opravdovou reprodukcni imunologii narozdil od toho paskvilu co tam mistr Skopovy. jinak musi kazdy sam si "osahat" kde a co mu vyhovuje nebo ne. ta recepce tam byla ale vzdy priserna a to na ni nadavaj i doktori. mardesic asi setri nebo co.........krapet na spatnym miste.

go
22. lis 2012

@barce cca musim souhlasit, i kdyz Mudr. Hulverta znam opravdu dobre a pred mesicem jsem resila zda prejit k nemu. Nepresla....Jinak zastavam nazor, ze kazdy je dobry na neco, proto jsem na imuno a genetice byla v Podoli.🙂. Embryolog, to je problem, protoze je to asi opravdu nejdulezitejsi osoba pri IVF. Ty ted nekam chodis? 😉

barce
22. lis 2012

@go presla jsem do Motola. jdem uz jen do nativu. Hulverta jsem take resila, je to takovy znamy segry 😉 . ale penize sehraly taky urcitou roli samozrejme 😎, takze Motol byl jasna volba 😉 a zatim sme spokojeny . Iscare je samozrejme krapet jinde......

rattata12
22. lis 2012

Ahoj vsem. Do Pronatalu jsme dochazeli s pritelem pres rok a museli si hodne zvykat na jejich zpusoby. Nikdy se Vam nevenuje stejny doktor a spoustu veci jsem si musela sama vysvetlit na netu, protoze se k nim clovek objedna az za 6 tydnu (pokud nejde na ultrazvuk). Co ale vim ze maji opravdu velkou uspesnost a i v nasem pripade se to povedlo. Se sestrami jsem nikdy zadny problem nemela, naopak tam byla jedna obzvlast mila tehulka, nakratko ostrihana.
Hlavu vzhuru a hodne stesti vsem!! 🙂

kveta25
23. lis 2012

@lucido díkymoc psala jsem email a to hned v úterý do dneška mi na něj nikdo neodpověděl 😒

kveta25
23. lis 2012

holky moc Vám děkuji za reakce,no nejak to budu muset vydržet,zkusím naposledy a pak se na to vykašlu ty nervy m za to nestojí, po prvním nepovedeném ivf, jsem šla na ket ten taky nedopad a pak jsem si dala přes rok pauzu 😒

lucido
23. lis 2012

@kveta25 Ahoj, počkej na odpověď, doufám, že jsi do zprávy napsala, že je ten e-mail pro Doc. Mardešiče. On Ti určitě odpoví, jen ne hned. Přednáší i na fakultě co vím, tak věcí k řešení mávíce. Zkus vydržet. Myslím, že jejich úspěšnost vykompenzuje případné počáteční problémy. Uvidíš jak zareaguje a rozhodneš se.

rattata12
23. lis 2012

@kveta25 vydrž a hlavně se nenervuj, to nepomůže ani Tobě ani manželovi. Jsme silný holky 🙂 , vydržíme jako koně. Já měla v Pronatalu poslední pokus před čtyřicátinama, tak to byl taky stres, čtrnáct dní před narozeninama jsme zaváděli, a dobré byli jen 2 embria. (při 1 IVF 7). No a povedlo se, nejlepší dárek k narozeninám 😉!

zdalu
23. lis 2012

ahoj holky,taky chodime s manželem do pronatalu ale v českých budejovicich,jsme tam naprosto spokojený.jak se sestřičkama,tak s doktorama.v uterý jsem si začala pichat injekce a zitra jdem na utz.a nekdy příští týden jedem do prahy a tam mi odeberou vajíčka a pak zpět zavedou oplodněná.tak z celeho srdce doufame,že se zadaři,všude píšou,že maji velkou uspěšnost,tak se snad povede..

kveta25
23. lis 2012

@rattata12 moc Ti to přeju to je super dáreček 🙂

rattata12
23. lis 2012

@kveta25 Tobe se taky podari otehotnet, ja to vim 😉 . Pekny vikend.

ramdy
24. lis 2012

Ahoj děvčata, začala jsem chodit do Pronatalu v Teplicích, nechodí tam taky některá z Vás? Teď mám za sebou 1. IUI a čekám na výsledek, v úterý mám testovat, tak uvidím, ale myslím, že to nevyšlo, Na 1. IVF jsem byla v Iscare, ale taky to bylo neúspěšné. Přestoupila jsem, protože se mi nelíbilo, že mi nikod nic neřekl a ani moje gynekoložka, která s nimi spolupracuje mi toho moc nevysvětlila, našla jsem si téměř vše na netu. V Teplicích mi toho doktorka Rešlová hodně vysvětlila. Tak uvidíme, pokud to nevyjde, tak nás čeká po novém roce 2. IVF.

kveta25
24. lis 2012

@ramdy mě bude čekat taky 2 .ivf v Praze tak snad to dobře dopadne, neházej flintu do žita třeba to dopadlo dobře 😉

maximka33
29. lis 2012

holky, jak se máte? mně to tak chybí, že teď mně nečeká iui.. ale je všeho nějak moc.. budu ráda, když začnem zase v lednu.

maximka33
1. pro 2012

ahoj, jsem šťastná, že vám to můžu říct, našla jsem //!!! pomaličku se začínám radovat 🙂

kveta25
1. pro 2012

@maximka33 moc Ti to přeju, vidíš ,říkala jsem,aby jsi neházele flintu do žita 😅

lucido
1. pro 2012

@maximka33 Posílám tichou gratulaci. Takže jsi otěhotněla přirozeně? Jupí 🙂

maximka33
1. pro 2012

@lucido jj přirozeně. možná ve mně ještě dozníval clostilbegyt, takže ovulace proběhla naprosto v pořádku, i když trochu později.

lucido
1. pro 2012

@maximka33 Tak to je úplně nejlepší, po hormonech jsi byla vybuzená a vidíš, podařilo se. To je fakt skvělá zpráva. Buď na sebe opatrná a držím palečky, aby vše bylo jak má být. 🙂

maximka33
1. pro 2012

@lucido děkuju. možná taky pomohly kapičky gynex. v každém případě jdu hned v pondělí na gyndu a nechám si napsat neschopenku a pak na endokrinologii pro prášky pro miminko (měla jsem hraniční hodnoty hormonů). doma budu ve větším klidu. a co ty, chodíš do práce?

lucido
1. pro 2012

@maximka33 Ono pomohlo i to, že jsi na to nemyslela 🙂. Nechopenku Ti schvaluji, raději nic nepodcenit. Při 1. IVF jsem si ji nedala, stresovala se v práci a dopadlo to jak dopadlo. No a u 1. KETíku hned na PN a zadařilo se. Prostě jsem byla více v pohodě a to je strašně důležité.

segra_bruni
2. pro 2012

@maximka33 moc se raduji s tebou 😉

briuska
2. pro 2012

@maximka33 co to čtu???? ty jsi těhulka??? MOC GRATULUJI !! 😀 ♥♥♥♥♥