Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mispulina912
4. dub 2013

@ivarei jsi tam spokojená ... a můžu se zeptat na kolikátý pokus se vám zadařily dvojčátka ... mám za sebou Ket a nějak mi to rozházelo...... nejhorší jsou otazky od ostatních to je hrůza.....

ivarei
5. dub 2013

S gynekoložkou jsem spokojená moc, ale v Pronatalu jsme ještě nebyli. Z Gennetu máme dvojčátka na poprvé, odebrali mi 4 vajíčka, 2 se oplodnila a to jsou A+A ;)

monyna83
9. kvě 2013

Dobrý den milé těhulky a budoucí maminky,
mám v hlavě hrozně moc otazníků, byla bych Vám opravdu moc vděčná za jakékoliv rady a poznatky. Na PRONATAL jsem získala výborné reference. Doktor mi dal sice letáček do ISCARE, ale jejich ceny jsou nadstandartní... S manželem se snažíme otěhotnět 5 let, letos mi bude 30 a biologické hodiny se mi roztikaly na plné obrátky. Podstoupila jsem vyšetření průchodnosti vejcovodů a manžel spermiogram. Já jsem v pořádku, jeden vejcovod je trochu klikatější, ale oba průchodné. Manžel má trochu líné spermíky, ale zase ve velkém množství.
S gynekologem jsem řešila, že si moc přejeme miminko a on mi řekl, že pokud se nám to nepodařilo za celých 5 let, že nemá smysl podstupovat IUI, ale rovnou IVF... Jaký na to máte názor?
Já osobně bych chtěla nejdříve zkusit IUI, tato metoda mi příjde šetrná jak k tělu, tak i peněžence. Nevíte některá, kolik stojí všechny doplatky kolem? Jak u IUI, tak IVF? Četla jsem IUI tak do 3 tisíc a IVF tak kolem 30 tisíc, ale sakum prdum. Já prostě 30 tisíc na IVF nemám... Známí byli na 3 pokusech a nechali v ISCARE 100.000,-. HRŮZA.. ☹
Myslíte, že má smysl zkoušet IUI? Navíc, moje známá byla nedávno na IUI, píchala si MENOPUR. Sice se jí IUI pokus nevyvedl, ale hormony v těle vzaly za své a otěhotněla přírodně. Také čekala 5 let. Dala mi dvě plata(10 injekcí),která jí zůstala s expirační dobou do 3/2014. Jen se musím s doktory poradit, zda se hodí i pro můj organismus. Finančně na tom nejsme nejlépe, sice nejsme žebráci, ale 30 tisíc v peněžence také nemáme... Nebo, lze např. IVF na splátky, jako v ISCARE?
Mohly by jste mi prosím napsat nejak strukturovitě a laicky, jak to chodí? Buď IUI nebo IVF?

Budu vděčná za jakoukoliv odpověď, děkuji.
Mějte krásný den a všem těhulkám a očekávajícím maminkám držím palečky.
Monča 🙂

zuzanka26
9. kvě 2013

@monyna83 Ahoj, já jsem do Pronatalu také jeden čas chodila.
Myslím si, že pokud se 5 let nepodařilo otěhotnět přirozeně, nemá moc IUI smysl, protože to je přece jen "správné načasování", což za těch 5 let snažení určitě proběhlo mockrát. Tak bych asi neváhala a šla do IVF. Taky jsem do toho šla, i když teda předtím bylo i 2x IUI s injekcema. Může u vás být ale ten problém, že prostě spermie a vajíčko k sobě nechtějí jít.
Cena i IVF se odvíjí podle toho, co všechno si necháš udělat, jak dlouho se pěstují vajíčka, apod. Nás to vyšlo asi na 23 tis, ale měli jsme velké štěstí, protože i když jsem měla hyperstimulační syndrom a nakonec mi tam dali jen jedno vajíčko, vyšlo to a dnes je z toho Davídek. 🙂

mooncaa
9. kvě 2013

@monyna83 Já si naopak myslím, že IUI smysl má. Kamarádka se snažili asi 3-4 roky, oba v pořádku a IUI jim pomohlo. Jinak ceny závisí CAR od CAR, jestli nemáte moc peněz, tak nejlevnější CAR je Apolinář v Praze a úspěšnost mají dobrou. Za IUI se tam tuším neplatí nic, nebo ne moc a za IVF jsem platila jen 4 tis za ISCI. Jsou tací, co platili jen 30 Kč regulační poplatek. Pronatal zrovna k levným CAR nepatří. Já jsem sem původně mířila, ale kamarádka mě odradila, zrovna zdrhala jinam.

monyna83
9. kvě 2013

@zuzanka26 Ahoj Zuzi,
moc Ti děkuji za odpověď, opravdu vyčerpávající. 🙂 😉 Je tedy fakt, že mi bylo řečeno, že s největší pravděpodobností jsem na manželovy spermíky alergická a vůbec je nevpustím k vajíčku.
Zase na druhou stranu, už jednou jsem těhotná byla, je to asi 6 a1/2 roku. Ještě tedy s jiným partnerem a miminu selhaly životní funkce. Jsem z Mladé Boleslavi a mám neskutečný vztek na místní "vyhlášenou" Klaudiánovu nemocnici. Lékaři jsou ignoranti a jejich přístup se dá přirovnat jen prasatům. Byla jsem na čištění, ketré odflákli, tudíž jsem byla do pár dní zpět na čištění...Doktor mě při vizitě ani neprohlédl a když jsem se ho ptala, jestli budu moci mít ještě děti, jen suše utrousil: "to se ještě uvidí"...Tím jsem definitivně s místní nemocnicí skončila!!!! Takže to usuzuji i tomuto případu, jestli prostě nené problém tady a proto chci alespoń jednou IUI vyzkoušet...Co myslíš?
Ještě jedna věc, to tam oni s námi budou probírat možnosti nebo už musím být rozhodlá před vstupem do sanatoria?

Děkuji M. a gratuluji k Davídkovi 🙂

monyna83
9. kvě 2013

@mooncaa
Ahojky, aha, tak opět nová informace a jinak moc děkuji. Zuzance26 jsem popsala můj problém a opravdu ráda bych alespoň jednou IUI zkusit chtěla...Asi takhle, mezi sociálně slabší nepatříme, to zase ne...Ale při představě tří neúspěšných pokusů IVF a tudíž 100.000 v luftu, bolí mě srdce...měli bychom na jeden pokus určitě...

A máš ještě jiné centrum, které bys mohla doporučit? Tedy, krom státního Apolináře? Nebo není státní? Slyšela jsem, že na soukromých klinikách je prvotřídní a takřka rodinný přístup k pacientkám. To bych asi po mé hnusné zkušenosti přivítala...

Děkuji 🙂

mooncaa
9. kvě 2013

@monyna83 Já teda u Apolináře hnusný přístup nezaznamenala, naopak tak milé sestřičky, doktorky jsem nikdy nikde ve zdravotnictví nepoznala jako u Apolináře. A jeden z důvodů proč kamarádka zdrhala z Pronatalu, byl přístup personálu, hlavně teda sester. Manžel byl v Pronatalu jen na spermiogramu a teda z přístupu moc nadšen nebyl, navíc byl svědkem jak tam v recepci seřval personál jednu pacientku.
Já nemám na Apolináře jedinou stížnost, jednak má od nich jedno dítko a druhé na cestě.
My teda ty peníze na soukromý CAR bychom měli, ale proč neušetřit a nepořídit za to spíš výbavičku na dítko. Navíc mám pocit, že jak je Apolinář státní, tak jim jde o úspěšnost a ne o peníze. Tudíž netlačí hned do IVF, ale zkouší i jiné cesty a s úspěchem. Co se týče doplatků za IVF tak doporučují ty potřebné procedury a ne ty hodně placené.

monyna83
9. kvě 2013

@mooncaa

Tak to tedy čtu jen kladné pozitivní zprávičky 🙂
Výborně, moc Ti děkuji za tip. Pujdeme tedy k Apolinářovi. Jak říkám, dostala jsem propekty do ISCARE a ceny jsou šokující. Máš naprostou pravdu, zkusím toto centrum. To jsi mě úplně šokovala s tím Pronatalem. Nesnesla bych tento přístup. Člověk se jim oddá a svěří se jim, čekám maximální důvěru...
Už se moc těším 🙂
Moc ti děkuji, zítra se objednávák ke svému gynekologovi, takže to chci rozjet.

mooncaa
9. kvě 2013

@monyna83 Zítra zvedni telefon a objednej se k Apolináři, doporučení nepotřebuješ. Nevím jaké mají čekací lhůty teď na první návštěvu (jinak doporučuji objednat se k Jirsové je nejlepší), toho gynekologa vyřídíš v mezičase. A případně se přidej do té správné diskuse:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/asistovana-re...

zuzanka26
10. kvě 2013

@monyna83 já sama jsem s přístupem byla docela spokojená, ale protože je to soukromá klinika, slyší určitě hodně na peníze, takže kolikrát tam člověk sedí, pak přijdou cizinci a ty si hned někdo vezme, kdežto my jsme tam dřepěli klidně přes hodinu. No ale stálo to za to.
Apolinář znám jen jako už porodnici a tam jsem byla moc spokojená, určitě jsou tam skvělí doktoři, takže tam bych se klidně obrátila.
Jinak teda strašný, když někdo řekne, že jestli budeš mít děti se ještě uvidí. Mně zase můj gynekolog pořád tvrdil, že jsem naprosto v pořádku, pak jsem si vydupala Pronatal ( mám to kousek od baráku, asi 20 min pěšky), a tam mi hned řekli, že nemám ovulaci, takže těžko otěhotním.
Být tebou, tak to prostě s nima proberu, řeknu vše co a jak, zřejmě prostě s tímhle partnerem to úplně přirozeně nemusí jít, ale cesta k miminku je, a to je důležitý.
😉

kelous
26. kvě 2013

Ahoj všem snažilkám, já jsem v Pronatalu byla a nemůžu si na nic stěžovat. Bylo to moje první IVF. Prostředí super, doktoři fantastický, po odběru všechno vysvětlili, co se bude dít dál, na všechno odpověděli, Faktem je, že na recepci úsměvy nerozhazovaly, ale komu by se chtělo vstávat o víkendu a jezdit do práce na 7? Každý si rád odpočne. Setkali jsme se tam i s cizinci, ale nikdo je nikam přednostně nebral, možná nebyli dost VIP.
Každopádně děkuji všem z Pronatalu za krásnou holčičku.

leikkka
27. kvě 2013

Ahojky, já byla v pronatalu 7/2009, 01/2010 a 1/2012 - nemohu si stěžovat. Jen jsem přijela na odběr a transfer, takže vše probíhalo, tak jak mělo. Ostatní se mnou řešil můj gynekolog. takže do PHA jsem jela jen na úkony. Máme z 1/2010 klučinu a 1/2012 holčičku v nebi (bohužel zemřela při autonehodě) a 1% přirozeného otěhotnění kluky 3,5měsíce, tak ať se zadaří a správně si vybereš

fijijka
29. kvě 2013

Ahoj holky, tak to tady pročítám, ale nějak nenecházim odpovědi na mé otázky, tak snad mi pomůžete? 🙂
Za dva týdny se chystáme do Pronatalu v Praze. Jsem dva měsíce po operaci drobných ložisek endometriozy, nějaký ten srůstík, jedna cystička. V den konzultace budu mít zhruba tak osm dní do menstruace. Myslíte, že když jim řekneme, že si to klidně uhradíme sami(rádi bychom ivf), že bychom to mohli stihnout na stimulaci hned tu očekávanou menstruaci?Díky moc 🙂

mooncaa
29. kvě 2013

@fijijka A už jsi v Pronatalu byla, už Ti dělali hormonální profil? Brali krev Tobě i manželovi? Máš dělaný UZ před ovulací? Jestli Ti ještě tato vyšetření nedělali, tak nebudou vědět jaké léky Ti nasadit, v jakých dávkách a šance na úspěšné IVF nulová a pak čekat do dalšího možného IVF další 3 měsíce. skoro 100 tis. v háji. Není to zbytečné? Není lepší měsíc až 2 počkat? Proč tak na to spěcháš?

fijijka
29. kvě 2013

Ahoj mooncaa, díky za odpověď.Ještě jsme v pronatalu nebyli. Mám hormonální profil od mého doktora, ale je to z 22.2. UZ 9DC, ale též od mého gynekologa a taky tak začátkem března. Jde nám o to, že sice jsem dva měsíce po laparo endometriozy, ale můj doktor mi řekl, že buď otěhotnět do dvou měsíců přirozeně a nebo hormonální léčba pomocí antikoncepce. Nezadařilo se, ale slyšela jsem i o možnosti ivf po laparu, tak mi to přijde lepší, než do sebe přes půl roku cpát hormony. Ale právě chtěli bychom co nejdřív, protože nemám dobrý pocit z těch menstruací - bolesti přetrvávají i po operaci, styk též citlivý. A každou menstruací se může ta endometrioza zase rozrůstat. Nevím, proč mám stále bolesti, když vše viditelné vypálili a odstranili.........

fijijka
29. kvě 2013

@mooncaa viz. výše pro tebe 😉 🙂 😀

mooncaa
29. kvě 2013

@fijijka Uvidíš, já mám zkušensoti, že každý Dr. (CAR) chce své výsledky, takže i když jsem měla vše čerstvé, tak si vše dělali znovu sami. Endometrióza je hnusná, tak pokud IVF nepůjde hned, tak bych buď do IVF brala ty hormony, nebo se ještě snažila doma - dala bych teda přednost domácímu snažení, nebo zkusit před IVF ještě IUI, pokud nemáte žádné jiné problémy, asi ne, když jste se snažili doma.

fijijka
29. kvě 2013

@mooncaa Moc díky za názor a radu. Hele jiný problémy snad ne, manžel byl vloni na spermiogramu a měl ho naprosto skvělý, což se samozřejmě za rok může změnit. Nevím ještě imunologii - vzájemná alergie, tam máme termín až 22.7. Uvidím co mi řeknou v tom pronatalu a zkusíme se s nima domluvit, co by navrhovali. Je to děs. Hlavně už aby se něco dělo.

milka15
29. kvě 2013

@sedmitecka Ahoj, navštívila jsem Dr. Břešťáka již ve dvou těhotenství. Poprvé ještě v Modřanech v Pronatal centru (čekala jsem), podruhé již v jeho Screnningovém centru v Hloubětíně (nečekala jsem). Dělá UZ přes břicho v 11.tt nebo 12tt + k tomu hned bere krev na screening vývoj. vad, pokud máte teno screening (UZ + vyš. krve) v 1. trimestru za sebou nemusíte pak již absovovat triple test. Ve 20tt dělá velký UZ přes břicho. Vše bylo zdarma. Výsledky do 2 týdnů

monyna83
6. čer 2013

@mooncaa Ahojky, tak má první návštěva v CAR bude 24.6.2013 🙂 🙂 🙂

majaru
8. čer 2013

Ahojda, také chodíme do Pronatalu v Teplicích. Jelikož jsme se pokoušeli o mimčo přes rok a půl. Po všech vyšetřeních - které byly úplně v pořádku, jsme se rozhodli pro IVF. Teď čekám na MS, abych se mohla objednat na 22. den cyklu a již začala s hormonální léčbou - následně odebrání vajíček atd.. No ale ejhle 🙂 Už mám 6.den zpoždění a MS se nedostavila. Pořád mám takový tlak v podbříšku, jako by MS měla přijít.. ale nic. Bojím se udělat test, abych nebyla pak smutná, že bude negativní. No to by doktoři koukali, kdybychom to zvládli bez nich 🙂

marticolli
13. čer 2013

Tak ja mam zkusennost velice spatnou. Po telefonu mi sdelili ze uvodni konzultace je zdarma. Ja mam hodne zdravotnich problemu a proto jsem to chtela prodiskutovat jestli to ma vubec cenu. Nuz a kdyz odchazim tak mi reknou ze mam platit neco pres 3 tisice!!!! Kdyz namitam tak mi reknou ze mi vrati 2500kc priste. Jsem z toho nepricetna a takhle se teda business nedela! Je to vyderacstvi. Nevim proc bych mela chodit zpet nekam kde jim neduveruju po tomhle. Nehlede na to ze oni nic v podstate neudelali. Pak se mi doktorka dusuje ze me nativni IVF bude stat je treba 6000 to urcite. Ja ji mam verit kdyz reknou ze je neco zadarmo potom ti navalej platit 3 tisice?? Oni si maji ziskat duveru a timhle vyderacskym zpusobem se to teda nedela. Uz tam nikdy nepujdu! Prave stratili pacientku.

janinaa
17. čer 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli tu není některá, co se chystá na IVF nebo KET v červenci? Mám za sebou neúspěšné IVF v březnu, tak jdu v červenci na KET do Pronatalu do Prahy. Je tu někdo?

petulak1988
17. čer 2013

Ahojky vsem.. ja se pridavam k Mooncee protoze u Apolinare jsem v zivote nezazila spatny pristup ba naopak...jsou uzasni jak sestricky tak doktori a doktorky...Spatnou zkusenost mam s pronatalem v Praze...prislo mi ze jim jde jen o penize..utekla jsem od nich...pri IUI byl pan doktor tak protivny a i me to bolelo kdyz jsem to rekla tak me temer serval ze to nemuze bolet...U Apo jsem zazila dva transfery a vubec jsem to necitila...Pisu to jako svoji zkusenost...kazda mame jinou 🙂

04janule
18. čer 2013

Ahojte děvčata. Dovolte abych se k Vam přidala a požádá Vas smíšené o rady. Zitra poprvé jedeme do Pronatalu v Teplicích a ja vubec nevim co nas ceka. :(((

motley
19. črc 2013

Ahoj holky,
jsem tu staronová - paradoxně jsme začínali v Pronatalu, ale kvůli ceníku jsme odešli k Apolináři, kde zvrtali 2 IVF a nás teď čeká 3 IVF. Připravuje mě dr gynekolog v rámci stimulace a příští týden mě čeká OPU v Pronatalu a snad i ET, při 2. IVF na ET nedošlo.

Ráda bych Vás poprosila o dojmy a pocity před/po OPU a na ET, jak to tam probíhá. Sice tak nějak vím, co mě čeká, ale zase jiné prostředí, jiní lékaři a po konzultaci u dr, kdy jsme přecházeli...a sdělil mi, co by se jak mělo dělat a co se všechno udělalo jinak nebo ne 100% jsem z toho byla v šoku a musela se opít 😀 , abych vůbec usnula.

Momentálně beru Gonal 150 jednotek a celkem máme 9 vajíček, což je můj rekord a jsou 13,3-14 a sliznice je 8,3. Zítra další kontrolní utz a někdy út/st OPU, pak si říkám, kdy bude asi ET...jestli dělají i o víkendu? Pokaždé jsme měli PK a nyní je také v plánu vzhledem ke kvalitě vajíček. Manžel má problematický spermiogram - naposledy 0,5mil 😢

kalka
16. srp 2013

Ahoj holky, chodím do Pronatalu Praha a jsem s pokojená. Dříve jsem chodila do Podolí 1. IVF OHSS (40 vajíček). Takže ET neproběhl. Následně jsem měla KETy, ale neuspěšně. Pak 5 let pauza. No a teď jsme v Pronatalu. Musím říct, že jsem spokojená, a nechci to zakřiknout, ale jsem teď 15 den po ET a od 10 dne po ET mám pozitivní testy 😵 Tak jsem šťastná jak blecha🙂
Ale mám na Vás otázku. Nevíte, kdy v Pronatalu po potvrzení těhotenství předávájí do péče vašeho gynekologa??????

Mějte se moc hezky a díky odpověď, držím všem pěsti!!!! 🙂

okurkaa
16. srp 2013

@kalka Jakmile jsem mela srdicko, tak me predali

supermarket1976
16. srp 2013

Zdravím a přidávám se k těm, kdo pražský Pronatal chválí. Předtím jsem chodila do Letenského Gennetu a chovali se ke mě tak hrozně, že jsem se z toho rok sbírala a vyhledala i psychologa. V Pronatalu jsou ke mě o 100% vstřícnější a z toho, co dělají mám pocit, že svou práci dělají skvěle. Týká se to i toho, že v Pronatalu respektují, že preferuju nativy /na stimulaci téměř nereaguju) a piju na podporu čínské čaje a chodím na akupunkturu. V Gennetu doktorka tyhle věci nesla jen s nejvyšším pohrdáním a od toho se odvíjel zbytek. Dost nerada na to vzpomínám.