Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

begavan
2. bře 2016

Ahoj holky, já chodim do pronatalu v Č. Budějovicích a moc velká spokojenost. Doktoři příjemní, vysvětlí, do ničeho nenutí. Začínala jsem tou nejméně náročnou léčbou na IUI, to bohužel nezabralo, tak jsme se postupně propracovali až k IVF, teď s manželem netrpělivě čekáme na výsledek KETu. Sestřičky jsou v ČB kapitola sama pro sebe, úplně úžasný ženský. S jiným centrem zkušenosti nemám, tak nemám srovnání, ale já jsem v pronatalu fakt spokojená a moc doporučuju. Jediná nevýhoda je, že mají smlouvu jen se 2 pojišťovnama, takže na punkci a transfer někteří musí jezdit do Prahy, ale dá se to přežít. V Praze jsem se cítila taky dobře, není už to tam takový rodinný, ale to je asi jediný, jinak mi tam nic nevadilo a příjemní tam byli všichni taky.

nikolasa
8. bře 2016

@lucioperca Ahoj my jsem byli v lednu take poprve v pronatalu v Teplicich. A musim rict, ze jsem take spokojena s pristupem. A naopak me velmi prekvapila rychlost. Byli jsme na krvy a tyden na to, ted v pondeli, jsme tam byli kvuli vysledkum... Bylo nam doporuceno IUI, a to hned tento ctvrtek. Doktor rikal, ze neni na co cekat 😀 Takze dnes pichnout pregnyl a ve ctvrtek na inseminaci. Zatim jsem velmi spokojena... snad i ten vysledek bude u nas obou pozitivni 😉

lucky22
9. bře 2016

Ahojky... Tak ja se pridavam k teto diskuzi. Po dvou letem snazeni, jsme byli dnes s manzelem poprve v Pronatalu v Teplicich. S pristipem jsem spokojena akorat jsem cekala asi zatim trochu jine reseni. Pri laparoskopii mi zjistili nepruchodny jeden vejcovod a druhy pruchozi tak z 80-90%, manzel je naprosto v poradku. Cekala jsem ze nejdriv zkusime IUI, ale pani doktorka rekla ze si mysli ze to je u me asi zbytecne, ze reseni vidi v IVF... Nakonec jsme se tedy dohodli na dvou cyklech IUI a pak bychom tedy zkusily umele... V patek jdu na odbery krve a pote za tyden na ultrazvuk. Tak jsem zvedava jak se bude dale postupovat.

nita1984
12. bře 2016

Tak jsem začátkem dubna objednaná na první konzultaci v Pronatalu v Praze... může mi někdo poradit, na co se mám připravit?

lucky22
12. bře 2016

@nita1984 Byli jsme ted v TP. Nejdrive jsme museli vyplnit takovy mensi dotaznik s nasemi udaji.... Pak v ordinaci se nas doktorka ptala na ruzne veci... Jestli jsem nekdy byla tehotna, manzel jestli ma nejake deti z minulosti, na muj menstr.cyklus, co uz jsem vse podstoupila, jestli vim zda ovuluji, jaky den cyklu jsem. Byla jsem tam zrovna 1.den cyklu tak jsem byla pozitri na krevnich testech, manzelovi brali krev taky, ptali se zda uz jsme byli na spermiogramu a pak jsme uz jen resili jake jsou nase moznosti oplodneni. Rovnou me objednala na ultrazvuk par dni pred ovulaci, to jdu pristi pondeli

kamisek1984
14. bře 2016

Ahoj holky, hledam nejakou spriznenou dusi na pokec??

kamisek1984
14. bře 2016

Jinak chodim do pronatalu do CB, sestricky opravdu super, doktori nic moc zatim

nikolasa
14. bře 2016

@kamisek1984 ahoj muzem pokecat 🙂

lena_1
14. bře 2016

ahoj holky, já jsem chodila do Pronatalu v Teplicích. Byla jsem tam velice spokojená. Na doktory si nemůžu stěžovat a na sestry taky ne 🙂. Jediné na co jsem si dlouho zvykala, že vždy na mě koukal někdo jiný 🙂. Absolvovala jsem tam 6x IUI, první bylo úspěšné, ale v 7.tt se plod přestal vyvíjet a musela jsem na revizi. Další IUI už se nezadařila. V roce 2012 jsem šla na 1.IVF a v r. 2013 se mi narodil syn. Na 2.IVF pro sourozence jsme si šli v r. 2015 v tom samém roce se nám v prosinci narodila dvojčátka. Takže u nás mají velkou úspěšnost. Moc Vám držím všem tady palce ať se Vám zadaří co nejdříve 😵 😵

nita1984
14. bře 2016

@kamisek1984 MYSLÍM, ŽE JE NÁS TU DOST 😀

kamisek1984
14. bře 2016

Ja mam za sebou tri spontani tehotenstvi, ktere bohuzel skoncili potratem, 12tt,4tt,5tt. Geneticka a ostatni vysetreni v poradku. Gynekolozka doporucila ivf. Po celkem dlouhem cekani, jsem minuly mesic absolvovala kratky protokol a OPU. Mela jsem 8 foliku, z toho k oplodneni 4 vajicka. Kdyz jsem volala na vysledky, bylo mi receno, ze se bohuzel zadne vajicko nezacalo delit. Nazor pana doktora je, ze se mu vajicka zdaly nestandartni, takze by situaci resil darovanymi vajicky. Tak jsem z toho takova spatna..chjoo 😒 😒

salenas
14. bře 2016

@kamisek1984 možná by to chtělo dlouhý protokol,udělat genetiku,alergii na sperma nemáš?

kamisek1984
14. bře 2016

Krome vysetreni na imunologii, mame vsechny testy. On prave rikal, ze to necha na nas, ale on by to uz dal s nasimy vajicky nezkousel. Pravdepodobne to dopadne stejne.

veruvac
16. bře 2016

Ahoj. Spokojená jsem zatím s přístupem a v dubnu jdu na první ivf. Tak jsem zvědavá. Mám již jednoho syna - s prvním otěhotněním nebyl problém, byl přirozeně. Druhé nelze kvůli defektu na děloze po císařském řezu. Máte prosím někdo zkušenosti s ivf s defektem na děloze nebo těhotenstvím s defektem po císaři?? Veronika

veruvac
16. bře 2016

taky ráda pokecám...zima a to všechno kolem těhotenství je na psychiku fakt masakr...

lucioperca
16. bře 2016

Ahojky, dneska druhá návštěva v Pronatalu V Teplicích ( u mudr. Rešlové ) a musím říct, že jsem spokojená. Je fakt milá a příjemná. první těhotenství úplně bez problémů, máme 6,5 letého syna a nyní jsme po dvouletém snažení ale neúspěšně. My zas máme jiné problémy, já mám aktivní cytomegalovirus, mám zkrácený cyklus, takže se mi přestávají tvořit vajíčka, asi před půl rokem mi ještě zjistili negativní reakci na manželovo sperma ( což teď v posledních výsledcích vyšlo ale naštěstí dobře 🙂 ). dále manžel momentálně chronický zánět prostaty, takže má na měsíc a půl antibiotika, holky fakt si říkám co ještě přijde ☹ nicméně neztrácíme naději a doufám, že nám v Pronatalu pomůžou. Včera sem byla na imunologii v ÚL a teď 4 týdny než budou výsledky ☹ ale paní doktorka Rešlová říkala, že když by to vše dobře dopadlo tak bychom mohli třeba v červnu nebo v červenci zvládnout IVF. Také už jsem trochu na švestku, myslím že problému už je to dost. Ale jak říkám, přístup paní doktorky zatím super, tak je to o něco příjemnější to zvládat. Taky ráda pokecám 😉

poldice
18. bře 2016

Holky, také bych ráda pokecala. První návštěva mě čeká za dva týdny 😉

nikolasa
18. bře 2016

@poldice vubec se neni ceho bat, prvni navsteva je jen informacni 😉

nita1984
18. bře 2016

@poldice tak to máš podobný termín jako já. Jdeš do Prahy?

nita1984
18. bře 2016

@nikolasa Já teď zjistila, že tam musím bez manžela ☹ Má v práci službu a to nejde přehodit ☹

nikolasa
18. bře 2016

@nita1984 nevim jestli to nebude vadit, ale nas se na prvni schuzce akorat ptali na zdravotni stav, jestli jsme uz prosli nejaky vysetrenim atd. Tak snad kdyz budes vse o manzelovi vedet tak by to vadit nemelo. A nebo zkus zavolat do centra jestli by to neslo posunout na jinou hodinu, nebo den. 🙂

nita1984
18. bře 2016

@nikolasa tak já vśechno vím, mám i jeho spermio... u něj problém nebude ☹

nikolasa
18. bře 2016

@nita1984 Tak zkus jeste zavolat do toho centra jestli to nebude vadit. Ale jeste me napadlo, ze jsme museli vyplnovat formulare a podepsat je oba. Ze souhlasime s lecbou atd. Tak zavolej jestli by vadilo, ze by to manzel podepsal dodatecne.

nita1984
18. bře 2016

@nikolasa no zkusím to. V pondělí jedeme na dovču, tak si na to zkusím vzpomeut v nějakou rozumnou dobu a zavolat tam. ted už tam nikdo není.

nikolasa
18. bře 2016

@nita1984 na dovcu? To zavidim (samozdrejmne v dobrem) 😀 treba se vratite rovnou s prckem a zadne centrum nebude potreba 😉

nita1984
18. bře 2016

@nikolasa vzhledem k tomu, že jsem 20DC, 9DPO tak se s prckem vátíme těžko.... spí š mi polovinu dovolené otráví MS ☹

nikolasa
18. bře 2016

@nita1984 tak to musis brat zase z toho pohledu, ze nacerpate sily, nez pujdete do centra 😀 protoze abych rekla pravdu, tak me to unavuje dost. Sice to mame jen 30 km, ale i tak porad si prehazovat sichty a jezdit sem a tam... Uz aby jsem byla take na dovolene 😀

poldice
18. bře 2016

30.brezna dopoledne tam jedu do pražského Pronatalu. Doufam, ze pritel bude moct jet take, zatim ma v práci volno.

poldice
18. bře 2016

Ja mam jen zpravu od gynekologa - doporučení, pred měsícem jsem absolvovala laparoskopii a mam nepruchodné vejcovody ☹

poldice
18. bře 2016

@nikolasa i my to máme 30km