Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

julmel
30. lis 2007

Ahoj všem,včera jsem strávila pročítáním této diskuze skoro celý den a protože se příští týden chystáme poprve do Pronatalu, dalo mi to obrovskou naději, že se i my dočkáme.Manžel má špatný spermiogram, tak uvidíme co nám poradí a jaký bude další postup.. Vím, že je to trochu mimo téma, ale musela jsem to napsat.Držím všem palce!!!!

jmisa
30. lis 2007

Julmel a jaký má manža spermio?

julmel
30. lis 2007

oligoastenozoospermie, nebo tak nějak.

campi
30. lis 2007

Jestli se chystate do Pronatalu, tak to urcite neni mimo tema. To spis ty znameni.. Vahy bych brala, s tema si rozumim.

mikulka
30. lis 2007

julmel, vítej 🙂 😉

julmel
30. lis 2007

mikulko díky 😉

jmiso: tak jsem to našla přesně oligoasthenoteratozoospermie, ale jak jsem se dočetla i s tím se dá přirozeně otěhotnět (téma neplodnost)

jmisa
30. lis 2007

Julmel, to máme myslím my.

Ono záleží jak moc hodně je to špatný, kdybys věděla ta čísla, tak by se vidělo 🙂

ceeruti
3. pro 2007

Ženskýýýý,tak kde jste...už aby bylo po novem roce a začalo se u Vás neco dít,jinak nam umře diskuze!!!!!!!!!!!!!!
A ja zase potřebuji s nekym nutně "trpět" myslim,čekat na vysledky,od injekci,po ty nehorazne tluste // 😎 😀 Kdo začne první??

jmisa
3. pro 2007

Ahoj holky 🙂
Dneska jdeme na genetiku, co nás tam čeká? Nějaký pohovor a krev?

campi
3. pro 2007

Ceeruti: ja jdu na pohovor jeste pred Vanoci, asi si tam domluvim imunologii. Nic prevratneho neocekavam, tento ctvrtek jdu ke sve gyn., aby mi rekla, jestli budeme lecit endometriozu nebo stacilo to chirurgicke odstraneni lozisek. A pak bych se asi lecila spis u ni nez v Pronatalu, je to tam dopravne dost nedostupne.
Legracni je, ze jsem v Pronatalu byla u Dr. Zelenkove, ktera pracuje jeden den v tydnu u te moji gyn. Byla mi povedoma, tak jsem mrkla u gyn. na jmeno druhe lekarky a vse bylo jasne. Doufam, ze se budou schopne domluvit, co nechat na gyn. a s cim budu muset do Pronatalu, aby bylo vse vylecene a pripravene do 1. IVF.

Zajimalo by me, kde je chiwule, jestli uz ma termin do te Krce.

ceeruti
3. pro 2007

jmiso-pohovor asi urcite-myslim,jako co mela babicka a dedecek,rodice atd a krev nevím,ja na genetice nebyla,jen na geneticke konzultaci,když byl ten problem se screeningem,akorad jsem vsude cetla,že se dlouho ceka na vysledky 😒 Tak to Ti budu držet pestíííííí!!!

mikulka
3. pro 2007

Ahoj holčiny,

jmiso, na genetice bude krátký pohovor, jako kolik máš sourozenců, kolik jich má matka, otec atd. Vše o plodnosti. A pak půjdete oba na odběr krve. Výsledky jsme měli za 6 týdnů, ale bývají i dřív.

chiwule jde dneska na zákrok. Budou jí to dělat přímo v Pronatalu.

jmisa
3. pro 2007

Campi, Teby léčí současně v Pronatalu a na "obvodní" gyndě? Já myslel, jak Tě jednou předají do Pronatalu, tak jsi u nich, tedy s výjimkou prevence 1x za rok.

jmisa
3. pro 2007

Mikul, Slámová mi řekla taky 6 týdnů, Sobotka též, takže snad to tak bude 🙂

Akorát mi štve, že se budu muset po výsledcích objednat jak k Sobotkovi, tak k Slámový nebo nějakému jinému gyndaři 😕

campi
3. pro 2007

jmisa: v Pronatalu jsem byla poprve 21. listopadu, tak mi jeste neni jasne, jak jsou rozdelene kompetence. To se musim zeptat gyn. a 11.12. Zelenkove v Pronatalu. Ja si to predstavuju tak, ze zkusim po laparo 2-3 mesice klasicky snazeni (mozna se stimulaci u gyn.) a mezi tim bude v Pronatalu hotovy imuno. Ja mam takovy tuseni, ze stejne dojdu k IVF, takze bych chtela, aby bylo vsechno pripraveny a jasny do dubna (vcetne schvaleni pojistovnou).

ceeruti
3. pro 2007

campi,ja jsem teda svou gyndr nevidela po celou dobu,co jsem byla v Pronatalu,po laparce me dali clostil,na dom.snaženi,ale musela jsem vždy 11 DC na utz,tam me pichli Ovitrelle,nebo Pregnl a nacasovane snažení doma,ovsem clostylbegyt fungoval na rust foliku,ale ne na sliznici,takže jsem pak sla rovnou do Menopuru a stimul IUI 😎

murasek
3. pro 2007

ahoj vsem 🙂 zrovna jsem docitala vase prispevky, zase mam delsi pauzu ☹
julmel - vitej mezi nami!
Hacino - krasny vysledek treba budou opravdu 2 😀
ceeruti - moc se mi libilo, jak jsi napsala trpet.... 😎 😎
po novem roce se tady s informacemi roztrhne pytel, vsechny cekame bud na stimulaci nebo na KET , vysledky apod.

mikulka
3. pro 2007

Jo, holky, po Novém roce to bude hodně informací a doufám, že hezkých 😉 🙂

ceeruti ahacino, jak vám je?

murasek
3. pro 2007

ahoj mikulko, taky uz mas vanocni silenstvi? nebo vse pripraveno 😉 ? uz to mame za par, ze? myslim to cekani na "hnuti ledu" V car.

mikulka
3. pro 2007

Jj, za pár, i když do CAR mi to vychází spíš koncem ledna. A hlavně aby bylo vše v pořádku!
Vaánoční šílenství... uklízíme, nějaké sukroví mám... a příští so jedeme na týden na dovču. Vrátíme se před Vánocemi 🙂
A jak se máš ty???

murasek
3. pro 2007

MIKUL, cetla jsem na jine diskuzi, jake mas trapeni v praci, nechci do toho moc vrtat, ale spis te podporit vetou: utikej pryc.
dovolena bude uzasna, uvidis. ja se mam dobre , vanocni silenstvi si nepripoustim, trosku mam vyzdobu, cukrovi patlam, nejake darky taky uz... vpraci zatim klid, tesim se moc na leden. kamaradka je tehu po IVF, vi to par dni, je stastna a ja s ni.. jen ji to pry nebavi doma... boze, co ja bych za to dala 😀 😀

mikulka
3. pro 2007

Viď? Já bych byla doma těhotná hned 😀
V práci mám šikanu, tak to asi oprabdu vypadá na výpověď...
Tak to máš hodně udělaného na Vánoce 😉

hacina
3. pro 2007

ahoj holky🙂 mikulko: je mi fajn, tedy v rámci možností, bývá mi blbě večer, když se najím,ale jinak jsem v pohodě. Trochu bolí prsa, ale jinak zatím tedy žádné extra těhu příznaky. Ted ve středu jdu na ten 2.ultrazvuk,tak jsem zvědavá, jestli už bude jasné, zda tam je jedno nebo dvě🙂 a snad se konečně dozvím, v jakém jsem tom týdnu, jelikož to nevím, tak ani nevím, zdy by mělo už tlouct srdíčko, ale myslím, že už ano, tak jsem zvědavá🙂

murasek
3. pro 2007

hacino a jdes zase do Pronatalu na ultrazvuk?

mikulka
3. pro 2007

hacino, srdíčko už asi bude tlouct... 😉

hacina
3. pro 2007

jojo jdu ještě do pronatalu. Myslím, že mi tady někdo psal, že mě z pronatalu propustí, až bude vidět srdeční ozva.

hacina
3. pro 2007

no pevně v to doufám🙂) holky víte co mě překvapilo, že mě vůbec ještě nenabírali krev, ve všech diskuzích holky mluví o hladině hcg...atd. ale v pronatalu mě zatím nic nenabírali.

murasek
3. pro 2007

hacino, neboj, klidne se na to ve stredu zeptej.

mikulka
3. pro 2007

Hacino, aha, s tou krví... Takže těho jsi si zjistila jen sama z moče?

hacina
3. pro 2007

mikul ano jen z testu, který jsem si dělala a pak to potvrdil i 1. ultrazvuk minulý týden ve středu. Dr.Kult mi jasně potvrdil graviditu, jen si nebyl ještě jistý na 100%, zdy tam vidí jedno nebo dve, přikláněl se tedy k jednomu tak na 70%, ale jistý si nebyl, proto tam jdu ted ve středu znovu. říkal, že to už by mělo být vidět na 100%.