Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
28. srp 2007

Jmisi, já k ní chodím, je sympatická a dobrá. Je to profedśionál.

jmisa
28. srp 2007

Mikul, díky. Já měním gyndu, rozhodla jsem se pro GYNFEM Pha 10 a tahle dr. tam jednou v týdnu ordinuje, protože čuju nějaký problém, tak jsem si říkala, že bych šla k ní, že aspoń by vědíla o čem mluví 🙂

mikulka
28. srp 2007

To je rozumné, ano. Tak hodně štěstí, dr. Slámová je moc přívětivá.

smay
29. srp 2007

Ahojda, u nás není zatím nic nového .... přístí týden budu mít výsledky krve a pak se uvidí .... Držím všem palečky 😀

dasa24
1. zář 2007

ahoj holky, Mikulko,

dlouho jsem tady nebyla, byla jsem nemocná a nemohla jsem se s toho dostat, ale jsem už ok. Jak to vypadá tak už to máme schválený od pojištovny, v září bych měla dostat menstruaci, tak by se pak mohlo začít stimulovat. 🙂 Držím všem palečky 🙂

murasek
3. zář 2007

Ahoj holciny, taky jsem se tu ted neobjevila moc casto, cetla jsem zpravicky, ale zrovna tady jich tu moc nebylo 🙂 mame za sebou pohovor s genetikem a dlouhe cekani na vysledky, trosku mi z toho hrabe 🙂)) myslim, ze bych se behem toho cekani na vysledky mela objednat i ja na vysetreni a pak to rozjedeme, at nam to vsem vyjde, zase se ozvu. papa

kamisek82
4. zář 2007

Ahoj holky, jsem tady úplně poprvé tak vás zdravím. O mimi se snažíme rok a čtvrt a od ledna tohoto roku jsem chodila do CARu k Apolináři. Nedoporučuji... V srpnu jsem začala chodit do Pronatalu na doporučení kamrádky, která po IVF čeká dvojčátka. Jsem s pronatalem strašně spokojená, hned začali jednat. Tento měsíc mě čaká hysteroskopie a v říjnu moje první IUI, tak jsem na to moc zvědavá 🙂 Všem tady moc držím palčky ať nám to brzy vyjde 🙂

mikulka
4. zář 2007

Ahoj Dášo, tak to je super, že se to rozjíždí, hlavně, že jsi už zdravá a začneš brzy stimulovat. Už víš, čím tě budou stimulovat?

Murasku, jo, to čekání je hrozný. A kdy vám řekli, že budou výsledky genetiky? Nám řekli za 4 týdny, možná 5 😕 Taky ti ten doktor na genetice připadal tak zmatený? 🙂

Kamisku, vítej. Jsem ráda, že jsi v Pronatalu spokojená a budu držet palečky na IUI!

kamisek82
4. zář 2007

Holky, ráda bych se zeptala, jestli nemáte zkušenosti s injekcemi. Teď přesně nevím, jak se jmenují, ale před IUI si je budu muset píchat do břicha...Zatím si to tedy moc nedokážu představit a bojím bojím.. ☹

mikulka
4. zář 2007

Kamisku, já teprve stimulovat budu, ale moje kamarádka také chodí do Pronatalu a právě stimuluje na IUI. Injekcí se moc bála, ale zvládla to! Neboj, sestra ti vše vysvětlí, a když tak se jí na vše zeptej, ať ti to znuvu ukáže. Záleží také, jestli budeš mít pero, nebo klasické injekce, ale prý se dá obojí v pohodě zvládnout.

kamisek82
4. zář 2007

Tak děkuji pěkně za podporu. Uvidíme jaké to bude, ale co by člověk pro toho mrňouska neudělal, že? Mikulko, jak dlouho se vůbec snažíš?

mikulka
4. zář 2007

My se snažíme od podzimu min. roku. Ale už v květnu jsme byli na prvním spermiu a zjistili azoospermii, tak ještě že jsme na spermiu byli. Jinak bychom se snažili dál marně.

ceeruti
4. zář 2007

Zdravím Vás,Pronatal je jedno z nejlepších CAR,ale příjde me tam vse strasne zdlouhave,ale jinak přístup ochotny a velmi profesionalní 😉

kamisek82
4. zář 2007

Ahoj Ceeruti, tak já mám úplně opačnou zkušenost, hned začali jednat. Před tím jsem chodila k Apolináře a tam to stojí za prd.

ceeruti
4. zář 2007

kamisek82-no,jako oni u me zacali také hned jednat-při první navsteve jsem dostala predoperacni na laparku,ale pak čekani na 2IUI (stimul) pak obj.na konzultaci kvuli IVF,tam jsme se dohodli na imunu,opet objednaní,cekani na vysledky 7 nedel,pak zase objednaní,až jsem si musela vse vydupat,protože bych na IVF sla až nekdy v listopadu,takhle jsem si i schvaleni IVF vyřídila sama behem jednoho dne 😎 a ted jsem teda 3 den po ET 😀 tak cekame 😕

mikulka
4. zář 2007

ceeruti, tak tfuj tfuj tfuj, ať to vyjde. 😉 🙂
Jo, to čekání na výsledky a objednání je tam dlouhé. Zvlášť v létě.
Prosím tě, mohla bys mi popsat, jak tam probíhá ET? A dělá to ta dr., ke které chodím, nebo jak to je?

mikulka
4. zář 2007

Dávají po ET nějaké léky či čípky na udržení?

kamisek82
4. zář 2007

Ceeruti, tak to jo. Já to znám z Apolináře a to čekání je šílené. Tak já moc a moc držím palečky, aby to vyšlo. Vždycky mám radost, když se někomu zadaří. Kamarádka byla v pronatalu na IVF a už jsou na cestě dvojčátka. A Vy jste byli i na IUI? Nepomohlo? Nás to čeká poprvé příští měsíc, tak se o tom snažím dozvědět co nejvíce.. 🙂

ceeruti
5. zář 2007

mikulka.To jo,to čekaní je příšerné,ale zase čím více se blíží test,tím více mam obavy 😠 ET samotné je v pohode-zpusob IUI,na pokoji nas bylo 5 postupne si nas volali,samotne zvavadeni trva ani ne snad 5 minut,musis mit predtím naplneny moc.mechyř,aby lepe videli,kam "mminka"zavadeji.Pak si s tím plnym močakem musis na 20 minut lehnout-teda to snad bylo na celem IVF to nejhorsi,vsichni jsme se tam kroutili 😀 a pak jsme mazali na toaletu,pak jeste pul hodky doležet a šup domu 🙂
Na udržení nam dali bud nejaky gel,tusim Crinone-nevím,jak se to pise a nebo utrogestan na zavadení-ten mam ja.A prednsone-kortikoid se dava,ale ten ja beru dlouhodobe,protože mam v krvi protilatky 😉

ceeruti
5. zář 2007

kamisek82-na IUI jsem byla,lae manžel ma cim dal horsi spermio a ja jsem nereagovala na stimulaci,protože me neroste sliznice a nedozravali me vajicka 😠
Ja jsem tehotna byla třikrat prirozene,ale 2 krat spont potrat a pak zamlk.tehu a kyretaž,no a po te kyretaži jsem už neotehotnela ☹

kamisek82
5. zář 2007

Ceeruti, moc vám držím palce, ať se vám IVF podaří. U nás zatím nenašli žádný problém, ale teď to vypadá, že asi neovuluji, tak se na to zaměří. Ještě že dnes existuje tolik metod...

mikulka
5. zář 2007

ceeruti, tak ať se to teď podaří. A ten plný močák, teda,. Já mám totiž problém, že jak se něčeho bojím, a tady se bát budu, lítám na wc, i na velkou 🤐 😕 Tak teda nevím, jak zvládnu ten plný močák. A dělal to dr., který tam právě byl, nebo tvůj, ke kterému jsi chodila? Nepouštěli vám při ET hudbu? 😉 Někde to dělaj. 🙂

ceeruti
5. zář 2007

mikulko,tak s tou hudbou jsem koukala,ET je je cca 5 ti min zaležitist,na sale nic nepoušteli,ale na dospavacim pokoji by to teda bodlo 🙂 Delal me to Dr,ktereho jsem již parkrat mela,ja v Pronatalu nemam staleho Dr.vetsinou je pokažde nekdo jiny,ale me to až tak moc nevadí,protože jsou vsichni moc příjemní 😎 No s tím mocakem to bylo kruté,ale tak pro mimiska vsechno 🙂

mikulka
6. zář 2007

Tam je, ymslím, jediný dr., kromě Mardešiče, viď? A jak se cítíš?

oskarka
6. zář 2007

Ahoj holky, čtu si Vás víceméně pravidelně, a tak bych se k Vám ráda přidala. Poté, co jsme zjistili příčinu toho, proč stále nepřicházíme do jiného stavu - špatný spermio - začali jsme chodit s manželem do Pronatalu a v těchto dnech už stimuluji na IVF.

mikulka
6. zář 2007

Ahoj oskarko. A jaký máš protokol, jak dlouho stimuluješ?

oskarka
6. zář 2007

Stimuluji od minulého pátku, tedy od 2DC, antagonista. Píchám si gonal a cetrotide. Zítra jdu na kontrolu tvorby a dozrávání vajíček. Pokud to bude OK, mohlo by v neděli dojít k OPU a za 2-5 dní k ET. Když to zítra ještě nebude tak jak má, budu pokračovat v aplikaci léků a vše se o něco posune.

mikulka
6. zář 2007

Tak to je rychlé, super 🙂
Taky budu píchat gonal, je to těžké, nebo se to dá?
A citíš něco, že ti rostou vajíčka, nebo nic?

oskarka
6. zář 2007

Mikulko, není to těžké - gonal je v peru, takže nemusíš nic připravovat, jen si nastavíš dávku, kterou Ti doktor stanovil, zavedeš jehlu do těla a vpustíš lék. Nebolí to, jde jen o to první vpíchnutí, které musíš udělat sama...pak už je to ranní rutina🙂. Horší je cetrotide - ten se musí připravovat, je to normální injekce, takže je to zdlouhavé, někdy i bolestivě štiplavé, ale co by člověk nevydržel pro miminko.

jmisa
6. zář 2007

Tedy holky já obdivuju, že do sebe dokážete bodat 😕 já omdlím, ikdyž mi berou jen krev.

Držím palečky, ať jste brzo těhulky 🙂