Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
3. pro 2007

Aha, tak to jo, když to potvrdili podle UZ 🙂
Ta ve st na tebe budeme myslet 😉

hacina
3. pro 2007

mikulko děkuju moc🙂 minulý týden jsem se na nic nezeptala, byla jsem jak opařená, ted si už sepisuju dotazy, abych na nic nezapoměla🙂 Dr. Kult sám od sebe moc neřekne 🙂

mikulka
3. pro 2007

Ano, já vím. Naštěstí jsem u něj nikdy nebyla, chodím k dr. Slámové.

jmisa
3. pro 2007

Tak jsme absolvovali genetiku, výsledky nám řekl za dva měsíce, tak to zkusím koncem ledna, třeba už to budou mít.
Jinak ten doktor je takovej divnej 😀

hacina
3. pro 2007

u jakého dr. jsi byla miso ? my jsme tedy genetiku neabsolvovali vůbec, takže ho asi nebudu znát, předpokládám, že na to jsou v pronatalu speciální dr.

lesnenka
3. pro 2007

Ahojky. Tak nás taky čeká umělé oplodnění. Nejblíž mám Pronatal v Telicích. Nevíte s ním někdo zkušenosti. Jsem objednaná k Dr. Rešlové. Nebo kam jinam bych se mohla objednat? Díky. Mám z toho docela strach. ☹

jmisa
4. pro 2007

Hacino, no jméno si nepamatuju 🙂 Akorát, že setra říkala "pan primář", ale on tam jen dochází, ordinuje u palmy, takže pokud si nebyla na genetice, tak si s ním do styku nepřišla.

mikulka
4. pro 2007

jmiso, jo, ten genetik je fakt divnej 😀 Takovej jako věděc zmatenej a rozlítanej, co? Haha 😀

chiwule
4. pro 2007

ahoj babušky, tak mi včera provedli odstranění polypu a hyper-narostlé sliznice v děloze. Operaci dělal Dr. Kult 🙂 hezky jsem si tam schrupla asi hodinku a půl poté. Jinak jsem čekala, že to bude hodně zlé, zatím se cítím spíš jako při silnější menstruaci, tak to docela jde. V pondělí jdu na kontrolu, za další týden pak budu mít výsledky z histologie. Jinak Kulta jsem se po probuzení taky musela ptát sama co a jak - je to takovej nemluva, ale moc příjemnej a citlivej 🙂 Upozorňoval mě, že teď bysme nejmíň týden neměli sexíkovat - jsem se teda fakt zasmála, protože po takovýmhle šťourání mám fakt jiný nápady než na sex 😀 jo a do další menstruace máme zakázáno snažit se o mimi - smíme jen s ochranou, kvůli možné infekci. Takže se mi snažilkování fakt posunuje až na příští rok na leden. Jo a taky se mi prý posune menzes, takže bych to mohla akorát stihnout, až po malování otevřou...

oskarka
4. pro 2007

ahoj chiwule, to je fajn, že se po té operací cítíš docela dobře. Jojo, Dr. Kult je sice nemluva, sám od sebe mluvit nezačne, ale je milej, hodnej a citlivej - chodím k němu ráda.
Všem Vám přeji hezké adventní období a hodně štěstí do dalších pokusů (leden bude nabitý🙂).

campi
4. pro 2007

Chiwule: takze jsi doma? A nakonec Ti to delali primo v Pronatalu?
S tim sexikovanim je to legracni, ja jsem byla uz 3. den po laparo pekne pri chuti a stale to trva. Manzel si vyhodil o vikendu plotynku, takze je vetsi mrzak nez ja, jinak bych se ho zmermomocnila.

mikulka
4. pro 2007

ahoj chiwule 🙂 Hezky odpočívej, ať se ti bříško neprokrvuje.

chiwule
4. pro 2007

jo jo, už jsem doma, dělali to přímo v Pronatalu. Jinak campi, věřím, že po laparoskopii, která se dělá břišní dutinou, bych měla chuť na sex asi mnohem dřív, ale přeci jen mě to dělali přes pochvu a děložní čípek, mám to docela namožený - docela problém mi dělalo i jít na tu druhou než malou stranu 😒 takže na sex fakt myšlenky nějakej čas mít nebudu 😀
taky jsem si říkala, kdy zas začít cvičit mojžíšku, asi si dám ještě pauzu do kontroly za týden, abych věděla, jestli se to dobře hojí. co myslíte? a nebo začít po malých opakováních cvičit co nejdřív, aby se děloha co nejlíp zatáhla a ozdravila? nechci to zbytečně pokazit...

mikulka
4. pro 2007

chiwule, já bych cvičila, až to nebude bolet. Pozor, cvičením prokrvuješ pánev a to, myslím, není teď dobré. Radši počkej, pár dní se to nezblázní.

chiwule
4. pro 2007

díky mikul, ty mi umíš vždycky tak skvěle poradit!

campi
4. pro 2007

Taky mi delali zakrok pres pochvu a pri laparo se drzi ve svorkach delozni cipek, ale chut tu je🙂. Cim vic si o tom ctu, tim vic zjistuju, ze kazdy zakrok je jedinecny - se mi zda.

Moje mojziska rekla, ze 3 dny necvicit, potom 1 tyden jenom kocky a do m. dvacetinasobky.

chiwule
4. pro 2007

campi, já kočky ještě nemám v sestavách 🙂 tak to teda nevím, co cvičit. ale určitě počkám min týden do kontroly.

hacina
5. pro 2007

ahojky holky 🙂 tak dneska si pro změnu vzala na ultrazvuk Dr. Slámová (měla jsem jí ke Kultovi),ona je přece jenom mluvnější🙂 a je to úžasný, jsem v 6+2tt, viděla jsem už srdíčko a na 100% mám potvrzeno, je mimčo je jedno. Holky tím chci tady všechny jen strašně moc povzbudit, že to jde a že se trpělivost vyplatí a že Vám strašně moc všem držím palce!!!!!!!!

oskarka
5. pro 2007

Ahoj hacino, obrovská gratulace.
Promin, nestiham docitat, ale po jak dlouhe dobe se Vam povedlo otehotnet?

hacina
5. pro 2007

oskarko děkuji, měla jsem asi velké štěstí - byl to náš 1. pokus.

oskarka
5. pro 2007

tak to je super!!!
nas ceka v lednu KET (mame v ramci 1.IVF zmrazeno 6 embryjek), tak jsem zvedava, zda bude uspesny.... moc bychom si to s manzelem prali...

hacina
5. pro 2007

oskarko to držím moc palečky!!! my jsme neměli žádný mrazáčky, takže tím lépe, že se podařilo🙂

oskarka
5. pro 2007

moc mne mrzelo, že se nám v září ET nepovedl, ale věřím, že to jednou přijde, čím dříve, tím bych byla raději.
Tobě ještě jednou posílám gratulaci a přeji, aby vše probíhalo tak jak má.

hacina
5. pro 2007

děkuji moc a nevěš hlavu🙂)) musím tedy říct, že my jsme se na to nijak extra nefixovali, já jsem to vůbec před samotným odběrem vajíček neřešila, dokonce se mi stávalo, že jsem si na den odběru něco domluvila, vůbec jsem si nějak nemohla zafixovat, že by mohlo být v tu dobu už něco jinak...a paradoxně si myslím, že to tomu pomohlo nejvíc, absolutně jsem se předem nestresovala, byla v pohodě, dokonce jak říkam, zapomínala jsem na to. Ale samozřejmě vím, že toto musí být tak nějak spontáně, nejde si přikázat - tak a ted na to nebudu myslet.U nás naštěstí to tak bylo.

oskarka
5. pro 2007

spravny pristup🙂
tak jsem se snazila zamestnat se vsim moznym a nefixovat se na to, ale stesti nam nakloneno nebylo, tak treba ted...

hacina
5. pro 2007

určitě držím palce moc moc🙂 všem tady!

jmisa
6. pro 2007

Hacino, gratuluju 🙂

hacina
6. pro 2007

miso děkuju a ještě malá oprava, nebyla jsem u Slámové, jak jsem si myslela, ale podle razítka u Zelenkové☹ ale to podstatu věci nemění.

mikulka
6. pro 2007

hacino, gratuluju 🙂 😉

chiwule
6. pro 2007

hacinko, to je krása! gratuluju! když se to některé povede, je to taková vzpruha pro nás ostatní, že to taky jednou musí vyjít 😉 máte krásný dáreček pod stromeček 😎