Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

campi
12. pro 2007

No, asi bych se nebala vyzadat si vrchniho lekare nebo tak. Ze si nechci stezovat, ze bych rada v lecbe u nich pokracovala, ale toto a toto se mi nelibi a nebudu to tolerovat.

Jinak ja mela zatim 2x stejnou doktorku. Poprve me vypakovala po 10 minutach a podruhe jsem se od ni dozvedela furu veci a odchazela jsem spokojena, i kdyz hlavni rozhodnuti - zda jit do IUI ci nejit - nechala na nas.

A je pravda, ze kazda z nas bude hodnotit stejnou situaci jinak. My se tu bavime o recepcnich, sestrach a doktorech, ale velkej kus prace odvadeji lidi v laboratori a ty lze hodnotit pouze podle vysledku. A Pronatal dobry vysledky ma.

klaruska1
12. pro 2007

Co se týká doktorů, tak já za tu dobu vystřídala kromě jedno všechny a musím říct, že všichni byli moc milí, vstřícní,ale tk záleží na jejich náladě a mezi náma i doktoři jsou jen lidi, i když by svoje nálady neměli dávat najevo před pacoškama.Hlavně aby nám to všem vyšlo,to pak člověk skousne i protivnou recepční a lecos jí i odpoustí ☹

murasek
14. pro 2007

Ahoj kocky, mame to M/T. manza je pasak, . vse vyborne zladnul, chtel dokonce v te dospavaci fazi opakovani, jak se mu to libilo 😀 😀 , je bez bolesti a snad v pohode, to je ja ho zastrasila, ze by mu mohli pri namaze prsaknout stehy a ted je teda " marod". je pravda, ze 2 z tech stehu ma prosakle krvi, ale je tak spokojeny, ze neco nasli, ze ani neduta 😀 😀 byla jsem nervni jako pes, kdyz mi ho vzali na prijem, v cloveku prece jen neco hloda a u sebe si to tak neprispousti, ale jsem rada, ze je tak v pohode 😵

murasek
14. pro 2007

Tak ted uz vsem preju krasne vanocni svatky, bohatou nadilku a nam, co se tady schazime, at v lednu vse vyjde a na jare se muzeme pysnit tehu prukazkama 😀 😀

klaruska1
14. pro 2007

Tak to je super, hlavně aby nám to všem vyšlo a hemžilo se tady těhulkama.Tak držím pěsti 😀

mikulka
14. pro 2007

Murasku, takže sprmijky našli? To je super!!! Teď půjde vše jako po másle 😉
Kočiny, zítra odlétám na dovču, tak vám přeji krásné svátky!
papa

ceeruti
15. pro 2007

murasek-gartulujííí-to je super,že mate spermijky a manžel je pašak!!!!!!!!!! Tak ted už to pujde raz dva 🙂
Jinak zdravím vsechny 😀

murasek
15. pro 2007

kocky, diky moc. Mikulko, tebe uz nezastihnu, ale moc krasnou dovolenou, pak nam poreferujes 🙂 chystam se do hajan tak dobrou vsem a brzy papa

chiwule
16. pro 2007

ahoj murasku, gratuluju manzelovi i tobe, mate nadeji na svoje mimisky 🙂
mikulko, preju krasnou dovolenou, hezky si odpocin, potrebujes to jako sul!
a vsem vam preji hezky den a hlavne pohodu!

moncicak77
16. pro 2007

Ahoj vsichni,neda me se trosku podelit o me pocity z IVF.Na prvnim pokusu jsem byla v Iscaru a musim rict ze jsem byla nespokojena,sice se to povedlo ale v 7 tydnu jsem potratila,prestalo se to vyvijet,nazachovali se ke me zrovna moc dobre a vse strasne oddaluji,Na 2.pokus IVF jsem uz sla na radu sve kamaradky do Pronatalu a musim rict ze se tam ke me chovali velice slusne,sice kazda kontrola to jiny doktor,ale to uz me ani neprislo divne a zvladla jsem to,co se tyka personalu v laboratori,tak tem patri velke podekovani,nebyt jich tak by to tak dobre nedopadlo,proste jsem dala na jejich rady a tim udelala vybornou vec.Proste Pronatal chvalim.Nyni cekam kazdym dnem narozeni syna a jeste mame 4 embrousky v mrazacku 😀 .Preji vsem hodne uspechu.

chiwule
16. pro 2007

moncicacku, a co hyperstimulák? jak jsi ho zvládla?

moncicak77
16. pro 2007

Chiwule,hyperstimulaci[COH],jsem snasela poprve lepe nez podruhe,pichala jsem si puregon do bricha a musim rict ze na 2.pokusu nechtely dozravat folikuly,tak me zvysili davku a vse se to dotahlo,mela jsem 13 folikulu a z toho 9 oocytu,3 nebyly zrale,8 z toho oplodnili metodou ICSI.

sweetberry
16. pro 2007

uvazujem ako jednu z moznosti toto centrum pocula a citala som vela pozitivneho a mame to ak blizko ale myslim tym bratislavu vy pisete asi o ceskom pronatale to my asi neviete poradit

jmisa
16. pro 2007

Ahoj holky,
murasek, Tvůj manža je pašák 😉

Mikul, užij si dovču, já už jsem teď taky na dovče, ale nikam nejedem, jen si budu užívat klídku doma, budu mít time na pséku, kterou poslední dobou trochu zanedbávám, ale sobotou počínaje jsem najela na obr procházení, pole a lesy jsou teď náš ráj, sice se vracím vymrzlá, ale hlavinka dokonale pročištěná 🙂

murasek
16. pro 2007

moncicak, diky, dodala jsi mi odvahy 😉

ceeruti
17. pro 2007

mikulko-užíííj si dovču,urcite jí potřebujes jako prase drbaní 😀 a pak hura do Pronatalu pro miminko 😀 Teda pokud si ho už nepřevezes 😕

chiwule
17. pro 2007

ceeruti, jukni do ip 😉

dasa24
17. pro 2007

ahoj holky,

tak si hezky užijte si dovču kdo plánuje 🙂 a těším se na leden, až se budou u vás embryjka a budeme všichni držet pěstičky.
Dneska jsem byla na UTZ, vše v pořádku, jen máme o týden větší mímo než bych měla být 😀

chiwule
17. pro 2007

hlásím novinky z Pronatalu: na stěrech nebyly kvasinky ale streptokok, takže si zítra ráno jdu pro nové léky a tu mrchu budu ničit po celé svátky 😉 výsledky hystologie v pohodě, takže kromě bacila není co řešit 😎 a v novém roce hurá do snažilkování 😀

klaruska1
17. pro 2007

chiwul, škoda, že jsi nešla dnes, potkaly bysme se tam 😀 😀 😀

moncicak77
17. pro 2007

MURASEK,nemas zac,ja tam byla opravdu velice spokojena,narazila jsem tam na same dobre lidicky,myslim personal. 🙂

chiwule
18. pro 2007

tak ode dneška mají zavřeno 😒

murasek
23. pro 2007

vsem prejeme krasne svatky 😉 , hodne pohody a vytouzena miminka 😵

mikulka
23. pro 2007

Holky, přeji vám krásné svátky! Jsem zpět z dovči, bylo to krásné.

jmisa
24. pro 2007

Ahoj žínky, přeji krásné vánoce a příští rok toho vytouženého vetřelce do bříška 😉

oskarka
27. pro 2007

Ahoj holky, přeji Vám hezké prožití posledních dní tohoto roku a šťastné vykročení do roku nového. Ať se nám všem splní naše největší přání.

Mikulko, jak bylo na dovolené? Jistě skvěle, viď?

dasa24
27. pro 2007

ahoj holky,
přeju Vám dodatečně krásné vánoce a štastný Nový rok a v lednu mimouška 🙂

mikulka
27. pro 2007

oskarko, na dovče bylo moc dobře, jen 2 dny jsme měli deštivé. Měli jsme krásný hotel, na skále 😉 a kolem oceán.

mikulka
27. pro 2007

Holky, štve mě, že mám po stimulaci rozházený cyklus. Např. tento cyklus jsem 19 DC a ještě jsem neměla ovulaci. Když jsem dříve měřila BT, asi 8 měsíců, byla ovu vždy 12 DC, pravidelně, a teď tohle. Navíc mě pořád občas bolí vaječníky! 😠

oskarka
27. pro 2007

Mikulko, neboj, všechno zvládneme (i ten rozhozený cyklus) a v lednu se dozvíme jak a kdy ne KET. Budeme si navzájem držet palečky, jo? A kde jste to vlastně byli na dovolené? A jak jste prožili Vánoce? Byly hezké, pohodové, štědré atd.?