Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

hacina
3. led 2008

jezdím autem skoro furt, naopak bohužel bez auta jsem jak bez ruky🙂)) takže cestování je v pohodě. my jsme se snažili bez lékařské vědy asi rok a půl, pak v unoru jsem šla do pronatalu a tam to celé začalo🙂 podstoupili jsem jedno IUI - neuspěšně a pak mě hned poslali na laparku a zjistili myom, který mě vzali a endometriozu 1.a 2. stupně, která mi způsobila srůsty na jednom vejvocodu, takže vytahali co se dalo a od června do října jsem byla v umělém přechodu, který léčil tu endometriozu. No a na konci října jsem začala hned stimulovat - krátký protokol a 4.11.07 jsem šla na ET. A vydařilo se🙂))) pak jsem právě chtěla změnit svého normálního Dr., protože všechno na co mi přišli v pronatalu, tak bývalý Dr. zanedbal☹ A co vy, pokud se nepletu, tak vám taky vyšel 1.IVF ? vid. ?

klaruska1
3. led 2008

ty seš dobrá s tím řízením ☹
Jo, máš pravdu, nám to vyšlo na 1.IVF, předtím jsme byli 3x na IUI a skoro před dvěma lety jsem byla na laparce a hysteroskopii, tam mi našli nashromážděnou krev, kterou odsáli a zjistili, že mám jeden vejcovod méně průchodný,ale jinak jsem byla v pohodě.Sami jsme se snažili něco přes rok, pak jsme šli na genetiku, odběry, různé testy-to ještě u nás v Liberci a v loni přelom únor-březen jsme začali jezdit do Pronatalu a výsledek už víš 😉 já měla ten protokol s antaginisty ( možná se to píše jinak 😢 ) a dali jsme si oplodnění metodu ICSI a ještě máme 1 embryjko zmražené,ale říkali, že je to málo, že by to chtělo vždycky dvě, tak doufám, že nebude potřeba 😉 i když bysme se potom snažili o další mimi a náhodou to nevyšlo, tak už budeme mít doufejme jedno a budeme rádi i za něj.Vy se snažíte taky o první, že jo?Hodně jsem četla, že holky už jedno zlatíčko majá a teď se snaží o druhé mimi.

Jo a mimochodem seš hrozně podobná jedná naší paní učitelce ze školky 😀

hacina
3. led 2008

no to jste taky měli komplikovaný, ale duležitý je, že už ta medicína dokáže divy🙂 My jsme taky měli ICSI, ale zmrzlouše nemáme. Ale jelikož mi je už 32(skoro33) , tak si bohužel myslím, že mimčo bude asi jenom jedno. No ale uvidíme, třeba se pak podaří ještě přirozeně🙂
Ta paní učitelka mě rozesmála🙂

klaruska1
3. led 2008

to jo,ale stojí to za to, že jooooo, mně je 28( v březnu 29), tak uvidíme jak se bude všechno dál vyvíjet, teď řeším jiné věci a jsem ráda, že tady ta možnost na pomoc, pokud to nejde přirozeně je a jsem za ní ráda.Naši se o nás snažili 6 let a to v té době tady ještě v ČR tyhle možnosti nebyly a nakonec se jim to podařilo a po 5 letech znovu ( ségra, která je už teď mamčou skoro 9 měsíční Nikolky ).
Koukáš jak jsem si hezky vylepšila a doplnila profil-no s tou fotkou mi musel pomoct manžel 😉
Ale ty fakt tak vypadáš, jak ta paní učitelka, já za to nemůžu,ale to je pocta néééé a dokonce ve školce 😉

murasek
3. led 2008

ahojky vsem 😅
Klarusko tobe moc blahopreju k tehu, je to parada, mam velkou radost. Co ostatni "konikovi pronatalky"? nekam nam zmizely? Verim, ze se jen pripravuji a za chvili nam to tady zaplavi dobrymi zpravami. Tak ja taky neco pridam po klaruscine bajecne zprace 😀 😀
Dneska jsem zacala se stimulaci, gonal, pozdeji pridam cetrotide, vpich neboli, jsem spokojena 😀 😀
co mikulka, ostatni, HOLKY KDE JSTE??????
tesim se a dalsi infa 😀

mikulka
3. led 2008

Ahoj murasku, ráda tě vidím, holka 🙂 Tak už stimuluješ, super. To jsi začla teď , ne? Kdy jdeš na UZ?
Já čekám, kdy dorazí MS. Po IVF to mám rozházené, takže to přesně nevím, pak naběhnu 11 DC do Pronatalu.

murasek
3. led 2008

Ahoj mikul, uahlidla jsem te v jine diskuzi, ale nechtela jsem vas tam prepadat 😀 😀 taky te rada vidim 😉 dnes mi pichli 1. davku. MS dorazila ukazkove, spis o 1 den driv, asi se lekla nebo bude dobry rok 🙂 co noveho u tebe? jak prace - je to lepsi? ptam se jen tak opatrne 😨 jak vanoce, novy rok?

klaruska1
3. led 2008

murasek moc díky, neboj taky se dočkáš ( já si počkala 3 roky ),ale musím říct, že to stojí za to-jsem moc šťastná,ale ještě není vyhráno,tak jsem si to chtěla užívat potichu,ale můj manžel to vyhlásil snad všem, co byli kolem a koho měl v telefonu, takže nám od rána lidí volají a píšou a blahopřejou, je to moc hezký pocit.
Tak hodně štěstí, pevné nervy a vůli a naději,protože ta holky umírá jako poslední 😉

chiwule
3. led 2008

klarusko, beruško, gratuluju k mimískovi, muselo to být nádherný slyšet srdíčko! 😉
jinak koukám, že Pronatal má v protokolech děsnej bordel, ještě že jsi se ozvala! se děsím toho, jak budu schopná je zkontrolovat, že mi dali správný rozpis až je případně půjdu žádat o první dávku hormonů na IVF. 😕 😨

jmisa
4. led 2008

Holky, co vlastně obnáší to sepsání žádost na pojišťovnu? To se jen něco podepíše nebo co to značí?

mikulka
4. led 2008

jmiso, my nepodepisovali nic. Jen poslali žádost a příště nám řekli, že léky máme schválené.
Aco se stalo klarušce s protokolem? Také moc gratuluju k těho a přeji, aŤ je vše v pořádku 🙂

jmisa
4. led 2008

Aha, tak že bych Slámovou blbě pochopila? Ona se mě ptala, jestli chci sepsat žádost na pojišťovnu, když jsem tam byla prvně, ale já na to nebyla nějak připravená, doufala jsem, že to nebude nutný a tak říkala, že až si to rozmyslím, ať přijdu, tak jsem si myslela, že musím něco podepisovat.

klaruska1
4. led 2008

Nazdárek holky, ještě jednou moc děkuju za gratulace,ale ještě nemám vyhráno.Co se týká toho schválení, tak jsme taky nic nepodepisovali, jen než půjdeš na IUI nebo IVF, tak si tam radši zavolej stačí na recepci, jestli máš schválený rozpis léků- to je jako to schválení od pojišťovny, oni na to mají nějakou dobu a známá co tam jezdí taky dorazila a oni jí řekli, že ty léky pojišťovna ještě neschválili, tak jeli zase naštvaní domů,ale ve většině případů se to nestává.

jmisa neboj ďáblovi se upisovat nemusíš 😉

Chiw, já neměla žádné problémy 😒

jmisa
4. led 2008

Klaruska, no jo, ale ona to tam určo neposlala, tedy na tu pojišťovnu.
Asi tam v pondělí z práce zavolám, jestli tam musím jít a nebo to pošlou jen na telefonickou žádost.
Nechci čekat, až tam půjdem po výsledcích genetiky, ty budou koncem ledna, to tam půjdem někdy v únoru a kdyby to teprve posílali na pojišťovnu, tak se to zase o měsíc protáhne.

klaruska1
4. led 2008

jmisa to máš pravdu, schválené to mít klidně můžeš, myslím, že na to mají 3 týdny,ale nevím to jistě, to by Ti řekli na recepci.Záleží na tom jestli jste se s Dr. domlouvali na IUI nebo IVF, pokud ano, tak tu žádanku tam poslala, ale pokud ses ještě rozmýšlela, tak asi né, tak být tebou tak tam radši zavolám.To byste museli podepisovat ty papíry oba - ty i tvůj chlap.
Nemusíš mít strach, všechno je v pohodě, ale já byla taky ze všeho vyplašená,ale to je asi normální, držím pěsti 😀

jmisa
4. led 2008

Klaruska, podepisovat oba žádost na pojišťovnu nebo to na IVF?
No ona mi řekla rovnou, že na IUI to nejni, objednala manžu na uro, genetiku a kontrolní spermio a ptala se, jestli chci požádat o ty léky.
Byla jsem tam sama, s manžou j problém, musí ve dne spát, protože pracuje v noci, tak když tam musí na spermio, urologii, genetiku, tak už tak je to dost problém 🙄
Jsem netušila, že musí něco podepisovat před IVF.

chiwule
4. led 2008

holky to jsem blázen, ale nemůžu najít v diskuzích zpátky, to na co jsem reagovala - některá dívčina psala, že jí v Pronatalu dali špatný rozpis a kdyby se neozvala, tak by jí to nechali ☹ 😖 😠 už z toho počítače pěkně blbnu 😠
sorry Klarusko, nejak jsem to přiřkla tobe 😉

mikulka
4. led 2008

jmiso, žádost na pojišťovnu, tedy na léky, podepisovat nemusíš.
Ale oba pak podeposujete souhlas s IVF, je to několik papírů a podepisuje se to většinou v den, kdy začínáš stimulaci.

murasku, a číms timuluješ, také gonalem? kdy jdeš na kontrolní UZ? To je super, že už jsi začala!

klaruska1
4. led 2008

jmisa, mikulka má pravdu, podepisujete oba dva papíry na žádost o IVF, v ten den stimulace tam musíte být oba dva spolu-jinak nemůže stimulace začít-možná jsem to napsala nesrozumitelně ☹
je tam taky poučení, že můžete mít i dvojčátka a vícečetná těhu a že s tím souhlasíte.Jinak tam nic hrozného není, já se mrknu jestli nemám ten formulář, který nám dávali na přečtení doma a kdyžtak bych ti ho nascenovala a poslala,ale neboj není tam nic čemu byste nerozuměli a nebo se prostě zeptáte, tak buď v pohodě.

jmisa
4. led 2008

No já se nebojím, jen to zase bude problém tam manžu vláčet 😀 On by to nejradši všechno vyřídil v jeden den, genetiku, urologa, gyndu 😀

jmisa
4. led 2008

A předtím než se jde na IVF, tak se absolvuje znovu nějaký gyndařský vyšetření?

mikulka
4. led 2008

ne, to už ne, nic se už neabsolvuje. Jen se na tebe v Pronatalu podívají UZ, jestli nemáš cystu a jestli je vše ok. Když bude vše ok, začíná stimulace 🙂 😉 A kdy tě to asi tak čeká?

jmisa
4. led 2008

Mikul, no já nevím. Čekáme na tu genetiku, ta by měla být koncem ledna, to mám zavolat k tomu genetikovi a pokud bude vše OK, tak už k němu nepůjdem a musím nás objednat k urologovi (nevím, co nám tam bude vykládat, když vlastně nic neshledají - když bude ta genetika OK) a pak se mám objednat i ke Slámový nebo prostě na gyndu, kde si řeknem nad výsledkama co a jak.

smay
4. led 2008

ahoooooj holky pronatalky, jakpak se máte ????? Já mám za sebou už 2 mrchy a čekám na třetí a pak už šup do Pronatalu pro emryjka 😵

murasek
4. led 2008

Ahojky vsem. vidim, ze se zabehnute koceny zase schazeji,mam velkou radost 😉 Vitam smay, urcite ti to brzy utece. Musim mit riözmezi cca 3 MS? a pak jdete do KET?
Mikulko, ja mam Gonal 225 jednotek, nevim v cem se to udava a pak cetrotide. Na ultrazvuk jdu ve ct, stejne tak i na krev. Oni podle te krve zjistuji hladinu hormonu nebo co?
Ted neco pro zasmani, vubec jsem si nedovedla predstavit, jak si budu neco pichat a jeste k tomu budu stastna, ze to delam. Nicmene vcera po navsteve jsem byla rada, ze je to tak v pohode, neboli to apod. Dneska jsem ale doma udelala pulhodinove vystoupeni plne hysterickych slzicek, ze to proste nezvladnu a pokazde, kdyz se ke me manza priblizil s jehlou - sel na me malem infarkt. Nicmene jsem to ale zvladla, ale obavam se zitrka...to zase bude slzave udoli 😀 😀 vim, ze to neboli, ale mam v sobe nejakej šprajc a pak nemuzu 😀 😀

murasek
4. led 2008

jmiso, my na schvaleni od pojistovny taky nic nepodepisovali. Radeji si tam zavolej, at to poslou co nejdriv, at pak nemusite cekat. Nevim, jak dlouho to schvaleni trvalo u nas, ale kdyz jsem si volala o stimulaci, tak se nejdrive na recepci koukla ,jestli mame schvalene leky. Rekli nam, ze je to do konce unora - nevite jake ma pojistovna lhuty a pripadne, kdyby to nevyslo a slo se do mrazacku /pokud by nejake byly/ jestli to musi znovu pres pojistovnu? Mate nekdo zkusenost?

dasa24
5. led 2008

Ahoj holky 🙂 ,
klarusko moc gratuluju k těhotenstí 🙂.
Murasku to je super, že už stimuluješ, měla jsem taky Gonal 225 a cetrotide. Jinak ted den co jsem měla přijít na ultrazvuk mi ráno brali krev a pak odpoloedne jsem šla na ultrazvuk, když to bude v pořádku tak ti řeknou den kdy jdeš na OPU.Já jsem měla ultrzvuk v pá a na OPu jsem šla v ne.
Tak holky, už to uteklo a ted budete těhotný vy 😀 .
Moc Vám všem držím palce 🙂

mikulka
5. led 2008

Ahoj dášo, zdravím tě, a smay taky 🙂

jmiso, být tebou, už teď se objednám k urologovi na ten konec ledna, ať vás pak nic nezdržuje.

murasku, to je normální s tou injekcí, já jsem dětská sestra a říkala jsem si, že nejjednodušší na celé stimulaci bude píchnout si injekci. jak jsem se pak divila, když jsem 20 min furt kmitala s jehlou nad břichem a ne a ne píchnout. Nějaký pud sebezáchovy či co. Ale neboj, druhá půjde líp a třetí už úplně 🙂
Já měla taky Gonal 225 j. V Pronatalu se s tím nemazlí, všem dávají vše stejně bez ohledu na problémy, se kterémi jsme tam přišly.

Jinak myslím, že na KET se už pak nic nepodepisuje? Aspoň mi nikdo nic neříkal, ale jelikož to budu mít bez hormonů, tak asi nic.

klaruska1
5. led 2008

dasa moc díky, tobě přeju aby jsi ty i mimísek byly v pohodě a vše bylo v pořádku.

Holky, já snad jediná stimulovala něčím jiným- při IUI i IVF jsem si píchala ( teda já né, jsem srabík) Menopur.

murasek
5. led 2008

AHOJ KOCKY, jdu vas jen pozdravit, budu zase vecer. Dnesni dobnuti se obeslo bez slz, ale s tepem horolezce 😀 😀 uzivejte sobotu, vecer na vas juknu. papa