Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
28. led 2008

jmiso, snad se nám to brzy povede 😉

m.aa.b
28. led 2008

Ahojky Pronatalky!
Doufám, že se k vám mohu přidat. Právě jsem nás objednávala do Pronatalu, protože mi můj gyn řekl, že skončíme u IVF (byla jsem na ultrazvuku kvůli ovu a ono vůbec nic i přes clostylbegyt a navíc partnerův spermio nic moc). Mám toho plnou hlavu a vůbec nevim co nás přesně čeká. Momentálně jsme objednáni k Dr. Vobořilovi. Prosím prosím pisněte někdo jak to vypadá při první návštěvě. Moc děkuji a jinak vám všem držím palce a přeji brzy // !!!!

jmisa
29. led 2008

M.aa.b, na první návštěvě Tě čeká klasika gynekologická prohlídka, naberou krev, nejspíš objednají manžela na kontrolní spermio, příp. urologa, proberou s Tebou anamnézu.

m.aa.b
29. led 2008

Jmisa, moc děkuji za odpověď. Vůbec jsem netušila co je před námi. Tou anamnézou máš na mysli nemoci v rodině a tak? A máš zkušenosti s p. Dr. Vobořilem? Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho ještě trochu mimo. Jak dlouho už se snažíš Ty?

jmisa
29. led 2008

Já jsem u něj nebyla, byla jsem u Slámový a teď mi říkali jméno jiný dr., si to nepamatuju. Ale myslím, že to je ten, co moc nemluví 🙂

My se snažíme zhruba rok, ale je mi už 36. Manžel má katastrofální spermio, takže jakmile to gyndař zjistil, předal nás rovnou do CAR, mě vůbec neřešil.

Anamnézu - jj nemoci rodiny, Tvoje operace, choroiby atd.

m.aa.b
29. led 2008

My se také snažíme už rok, ale je mi o 10 méně. Tomu mému je jako Tobě. Spermio sice nebylo nejlepší, ale asi tam byla nějaká šance, jenže když nemám ovu...

Jak dlouho už jsi v Pronatalu? My tam byli na tom prvním spermiu, tak proto jsem nás tam objednala i teď. Docela se nám tam líbilo a navíc jsem si říkala, že už mu tam založili kartu...

A nevíš jestli se něco platí?

jmisa
29. led 2008

M.aa.b., prvně jsem tam byla myslím 30.10. tak nějak, teď čekáme na výsledky genetiky.

Za prohlídky nic neplatíš, tedy teď budeš platit 30 korun vlastně. Jinak pak za IVF se doplácí, jak je to u doplatků za léky nevím, ale to Ti všechno při první návštěvě řeknou a když ne, tak se neboj ptát, od toho tam jsou.

campi
29. led 2008

M.a.a.b: niceho se neboj, procti si tuto diskuzi - pripadne diskuzi, kde holky nemaji ovulaci, at se trochu orientujes a vis, na co se ptat.

Kazda jsme v trochu jine vychozi pozici a mame jiny problem, tak se neda obecne rict, jak to vypada, ale prvni navsteva je asi vsude stejna - vyptaji se te, udelaji gyn. prohlidku a manzela objednaji na spermio, pokud jeste nebyl (nas na kontrolni neposilali, pry ho mel moc dobre a stacilo jim rok stare vysetreni).

murasek
29. led 2008

ahoj m.aa.b: preju hodne stesticka, neboj se, jsou to profici... akorat ta priroda je naprdlacku 😀

mikulka
29. led 2008

maab, neboj, dr. Vobořil je skvělý, řekla bych nejlepší. Ten co nemluví je Kult. Vobořil naopak vše dobře vysvětlí. Pozor, někdy ne trochu katastrofický.

m.aa.b
29. led 2008

Holky díky moc za podporu. Mám z toho trochu strach. Něco už jsem si totiž načetla a takové injekce do pupíku mě docela děsí, ale pro mimí všechno.

Murasek: s tou přírodou máš pravdu. Je to nefér. Znám holčinu - bere drogy, není zajištěná a vlítla do toho ani neví jak. To mi přijde hrozně nespravedlivý. Máme domeček, zahrádku, jsme dva a sami.

campi
29. led 2008

M.aab: a nechces s tim IVF jeste treba rok pockat? Ja nemela v 29ti ovulaci, byl mi diagnostikovan syndrom PCO (polycystických vaječníků), na doporučení jedné zdravotní sestry jsem pila bylinkový čaj "podle mojzisove" půl roku a kdyz jsem se pak objevila u gyn., tak koukal a rikal: teda ja u Vas poprve vidim zrajici folikul. Ovulace probiha od té doby krasne, cysty zmizely. Fakt jsem nic jineho nedelala nez pul roku pila caj a prestala chodit ke gyn. pro hormony.

Myslim, ze mas jeste celkem cas a IVF je dost záhul i na psychiku. Mne je 33 a bez antiko jsem 5 let, poslední 2 roky jsem byla na vsech možných vyšetřeních, nebyla odhalena žádná příčina, vzhledem k věku IVF letos v Pronatalu vyzkouším, ale beru to jako poslední možnost.

jmisa
29. led 2008

M.aa.b, tak třeba když má manžel relativně spermio OK, tak Tě zkusí stimulovat na IUI.
Jaký má manžel výsledky spermia?

murasek
29. led 2008

campi - a co to za caj, kde se da sehnat?

jmisa
29. led 2008

Mur, zkus zadat "čaj mojžíšové" do vyhledavače, už jsem ho tak hledala.

murasek
29. led 2008

kouknu, dekuju

murasek
29. led 2008

miso, ja nasl arecept, ale da se nekde koupit uz hotovy? pochybuju, ze ted vybehnu na strane a budu neco skubat 😀 😀

jmisa
29. led 2008

Mur, no zkus v bylinkářství, já mám dojem, že jsem ho někde viděla. No a daj se koupit jednotlivý byliny a prostě si je doma smíchat.

campi
29. led 2008

Murasek: maji ho v bylinkarstvi v Dlouhe ulici u Staromestskeho namesti. Doporucuji pit ho 2x denne minimalne 3 mesice. Ja tomu tenkrat ani moc neverila, ale ta zdravotni sestra byla z toho caje tak nadsena, ze jsem ji poslechla. Pry tento caj v 80. letech predepisovali pacientkam gynekologove na Homolce a pak se vytahovali, kdo ma kolik cajickovych deti.

K otehotneni mi tedy nepomohl, byla jsem pak dost prekvapena, kdyz mi gyn. rikal, ze ovuluju, protoze rok se zadna ovulace na UTZ neobjevila, ani po stimulaci. Tak myslim, ze to musel byt ten caj, nic jineho jsem nepodnikala.

murasek
29. led 2008

holky, tak ja zkusim obehnout byliny a uvidim.
campi - jak ty valcis? kdy bude IVFko?

jmisa
29. led 2008

Campi, jo tak tam jsem ho viděla, tam občas chodím 😀

Škoda, že ten čaj nepomůže starýmu.

murasek
29. led 2008

😀 😀 miso

campi
29. led 2008

V unoru jdu na 1. IUI, v Pronatalu me premluvili, at to aspon jednou zkusime, ze se aspon uvidi, jak reaguju na hormony.

IVF bych rada stihla pred prazdninama, optimalne v kvetnu. A zatracene se mi do toho nechce, ale tech alternativnich veci jsem vyzkousela fakt hodne a porad nic, tak tomu dam sanci. Ted napjate cekam, jak dopadne Chiwule🙂. Jsem rada, ze uz se to u ni trochu hybe a moc na ni myslim.

ceeruti
29. led 2008

Ahoj holky,jdu Vás jen pozdravit...všem držím palce at Vám v tomto roce vše vyjde a máte vytoužená miminka v bříškách!!!!! 😀

murasek
29. led 2008

ahoj ceeruti, hezke od tebe 😅

ceeruti
29. led 2008

murasek,jak to myslíš? 😕

mikulka
29. led 2008

Ahoj ceeruti, užívej těho 😉

murasek
29. led 2008

samozrejme, ze dobre. hezke od tebe, ze jsi se zastavila a poprala nam 😉 nic jineho za tim nehledej, ju? jak se citis? co mala. kope?

ceeruti
29. led 2008

mikulko-užívám,proto jsem se přišla spíš rozloučit,at Vám tady nezaclaním,s tím,že Vám všem držím pěsti a moc Vám přeji uspěch.. 😉 Mějte se moc hezky...

murasek
29. led 2008

ceeruti, prece nezaclanis, tak jakepak louceni, klidne zase zaskoc, rady te uvidime, no ne holky?