Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dasa24
22. únor 2008

ahoj holky,
Mikulko, Oskarko moc gratuluji, to je super. 🙂
Jsem zpatky z nemocnice, bez malyho. Je mi priserne 😢 Rodila jsem 30h mrtveho kluka, holky nikomu to nepreju.Dopredu jsem vedela ze je to mrtvy a porod trval takhle dlouho. Jsem z toho psychicky na dne. 😢 😢 😢 Za 3 tydny si mam volat na vysledky, jestli byl maly ok, jinak me delali veskery testy infekce, bakterie... a vse ok. Myslela jsem ze do 3 mesice se muze potratit a pak necekane tohle. Tolik jsme se tesili ☹ ☹ Pry se to nekdy stava a pricina nevysvetlitelna.
Maminy drzte se a snazilky at se brzy podari.
Ja mam ted sestinedeli, holky to je strasny ☹ ☹ 😢 😢 😢

jmisa
22. únor 2008

Daso, je mi líto, co Tě potkalo, musí to být hrozně těžké, ale čas rány zahojí a až budeš mít v náručí zdravé miminko, tak bude svět přívětivější. Ikdyž klouček bude mít stále místo v Tvém srdíčku.

mikulka
22. únor 2008

To je strašný, dášo. Nemám slov ☹ Moc strašný. Držím pěsti, ať čas brzy zahojí rány, uf.

dasa24
22. únor 2008

holky, moc dekuji, chybeli 2 tydny a mozna by sel do inkubatoru. Je to hrozny, clovek na to ceka takhle dlouho, pak jeste umely oplodneni a pak tohle.
Mikulko, Oskarko mam radost ze se vam to podarilo z KET, mame jeste do budoucnosti 5 zmrazenych.
I kdyz tohle ve me naporad zustane ☹ a pak ten strach z dalsiho tehotenstvi

mikulka
22. únor 2008

Já vím, dášo, ale přebolí to. A pak zapomeneš u dalšího děťátka, kde už bude vše v pořádku.

ceeruti
24. únor 2008

daso24-četla jsem to akorad na neplodnosti-absolutně nevím co napsat za slova útěchy,je mi to tak lito,je to strašné,jsi jistě silná,je mi jasné,že nezapomenes,ale boj o miminko nevzdavej.myslím na Tebe kočko..Drž se ☹

dckami
24. únor 2008

holky, tak mrcha se mi dneska rozjela na plné čáře , ani 2.IUI nebyla úspěšná. Takže laparce se nevyhnu,no snad mi pomůže.

Jinak u nás je krásně slunečno, odpoledne se chystámena Elí na procházku na dětské hřiště, potom do cukrárny na kafíčko a dorta. Mňam,už se těším. Tak já pádím hodit maso do trouby, dělám zapečené kotlety s brambrorem a se smetanou, je to hodně rychlý a vynikající jídlo z 1 hrnce. 😅

campi
24. únor 2008

Dášo, je mi to moc líto. Vůbec si nedokážu představit, co teď prožíváš, ale držím palce, ať Ti čas rychle utíká a podaří se Ti to nějak zpracovat.

dckami
24. únor 2008

Dášo, moc mě mrzí, co si musela prožít. 😢 Vím, že slova útěchy jsou asi zbytečná, bolest nad ztrátou miminka musí být obrovská.... tak snad jenom tolik - buď silná, odpočívej ať nabereš sílu do dalšího snažení. Budeme na tebe všechny myslet. 😉

chiwule
25. únor 2008

Dášulko, drž se holka, musíš být teď hodně statečná. Určitě máš oporu v rodině a manžílkovi, hlavně se dej do pořádku a časem uvidíte, co a jak dál... moc ti držím palečky, aby ti bylo brzo líp 😒 🤐

hnedoocko13
25. únor 2008

Ahoj holky.Chtěla jsem se zeptat kolikrát můžu jít na inseminaci?Čtu u dckami že půjde na laparoskopii.To mě doktor pošle také 😕 😨

m.aa.b
25. únor 2008

Ahojky holky!

Dášo sice se neznáme ale je mi to líto. Hlavně se teď dej do pořádku a příště už to bude dobrý!

Jinak mám tu na vás otázečku: Máte někdo zkušenost s Metall Allianze při schvalování léku? Já jen abych věděla jak dlouho jim to asi tak trvá. Dnes jsem byla prvně v Pronatalu a chtěla jsem vědět jestli stihnem hned příští cyklus nebo až ten další. Díky za odpověď.

Těm co už se zadařilo gratuluju a ostatním držím palečky !!!!!!!!!!!!!

chiwule
25. únor 2008

hnedoocko - na inseminaci můžeš jít kolikrát chceš, je to na tobě, myslím, že je to hrazené pojišťovnou 6x do roka. Ale po 3 neúspěších je dobrý se zamyslet, v čem je problém a něco s tím udělat dál... jinak na laparku nutně nemusíš, každá jsme jiná, každá máme jiný problémy a důvody proč se nedaří 😉

m.aa.b - bohužel tu zkušenost nemám, takže ti neporadím...u mě to bylo přes pojišťovnu vyřízené ještě dřív, než jsem se dostala k IVF a to hned poté, co jsme si s dr řekli, že do toho půjdeme, jen co si tělo odpočine...

jmisa
25. únor 2008

m.aa.b říkaj, že u pojišťoven to trvá 2-3 týdny.

m.aa.b
25. únor 2008

Holky díky za radu. Kdyby to fakt bylo 2 a tak asi 1/2 týdne tak to stíhám hned příští cyklus! 🙂 🙂 🙂

jmisa
25. únor 2008

m.aa.b, to je nějakej fofr, nás než vyšetřili a dostalo se nám všech výsledků, tak to trvalo 😕

dasa24
25. únor 2008

ahoj holky,moc moc vám všem děkuji.
Snažím se něčím zabavit, abych na to tak nemyslela, mám ale problémy se spaním a soustředit třeba na Tv, nebo jen tak odpočívat.Manžel je mi velkou oporou
Byla jsem dneska u svého gyn., doporučuje 4 měsíce pauzu, tak doufám že v Pronatalu to nebudou nějak prodlužovat s KET, že by chtěli delší pauzu.Jak píše ceeruti, boj o mímo nevzdám, tolik se na něj těšíme.Tak jak to bude možné půjdu do toho. i když po tomhle si už asi tak těhotenství užívat nebudu ☹
Před 4 roky mi kartářka předpovědela 1 potrat a 2 zdravý děti, tak já už snad na to začínám věřit a doufám že to bude opravdu jen 1 potrat.
Je to hrozný, tak jak se mi ulevilo po 3 prvních měsíců, jěště tripple testy ok, a pak přišla najednou taková rána ze dne na den. 😢 a ten zdlouhavý porod
A jak se máte holky?
Ceeruti tobě se to krásně blíží a co čerstvý těhulky? 😉

dasa24
25. únor 2008

stejně si holky říkám, jak je to nespravedlivý, tak dlohou dobu čekáme, nervujeme se s testy jestli jsou pozitivní pak ještě IVF.....a pak ta ošklivá rána ☹ ☹ ☹ ☹

murasek
25. únor 2008

ahoj holky,
Dasul, je to strasne, ale jsme bojovnice a nic nevzdame.... me kartarka predpovedela 2 potraty, kdybych byly moc skepticka, tak se nam nezadari ani ted na jare pri Ketu, ale nemyslim na to a tesim s, ze zase se bude neco dit... no uvidime, priroda je mocna.... vsechny ale mame jedno, pryni, ze? drz se holka.... at uz je jenom lpi.
pa

jmisa
26. únor 2008

Ahoj holky.
Dášo, moc na Tebe myslím, drž se.

Snad se Ceeruti nebude zlobit - bohužel je v nemocnici, v neděli byla v Krči a v pondělí jeli do Apolináře, měla nějaký kontrakce, i na monitoru, hrdlo ale drží. Má ale nějakou infekci, tak si jí nechali u Apolináře, prý by ta infekce mohla porod rozjet.

campi
26. únor 2008

Br, br, br. To jsme teda nejak zakrikly, kdyz jsme si pochvalovaly, ze nam tento rok hezky zacina.

Pozitivnim testikem nic nekonci, boj pokracuje.

dckami
26. únor 2008

ahoj,
tak jsem po ráno zase na*raná 😠 . Šla jsem do nemocnice objednat se na laparku - včera tam volám a ptám se, zda mám přijít i když mám mrchu, bylo mi řečeno, se se jdu pouze objednat a nevadí to. Dneska mi sestra řekla, že mi bude primářka dělat utz 😲 . Tak jsem na ní koukala jak trubka, říkala jsem jí , že jsem volala a nikdo mi nic takového neříkal. Vše mi popřely, hádaly se se mnou 3 sestry, že to by mi prý nikdo neřekl atd. Byla jsem tam za debila. NO, asi už i špatně slyším nebo co???? Takže jsem se akorát po ráno slušně na*rala a odkráčela do práce. Musím tam za týden znova. 😠
V tom našem špitále je fakt bordel a nekompetentní personál. 😒

jmisa
26. únor 2008

Dckami, Tebe si tam neobjednaval Pronatal?

dckami
26. únor 2008

ne, jenom mi dr. napsal doporučení a objednávala jsem se sama po neúspěšné 2.IUI. 😖

jmisa
26. únor 2008

Ty ale chodíš asi do Teplic, co?

m.aa.b
26. únor 2008

Jmisa: Já vím, ale já už měla hormon. profil od svého gyn. a na spermiu jsme byli v listopadu. Tak asi víc nepotřebují. Také mě překvapilo, že je to tak rychlé. Jen mě vyšetřil a vzali mi krev a řekl ať si zavolám první den cyklu zda to pojišťovna schválila a jestli mám už připravené léky. Tak nevím. Ale jsem ráda že to jde takhle rychle.

m.aa.b
26. únor 2008

Jo a jdem "jen" na IUI. tak jestli to není tím.

jmisa
26. únor 2008

M.aa.b aha, tak to asi jo 😀

dasa24
27. únor 2008

ahoj holky,
jak se máte?
Ceeruti je mi moc líto, a doufám, že bude v pořádku i její miminko.
Murásek a kdy se chystáš na KET?
Co ty Mikulko, čekáš jendo nebo dvojčátka?

campi
27. únor 2008

Ahoj Dasko, co ty?
Ja cekam na mrchu po IUI, podle typickych priznaku bude opet presna jako hodinky.
Chiwule by mela jit kazdym dnem na UTZ, ale pise spis do diskuze o IUI a IVF.