Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
27. únor 2008

Ceeruti, už byla bez kontrakcí na monitoru, prý to vypadá dobře.
Chiw je na UTZ dneska.

campi
27. únor 2008

Chiw uz je zpet a hlasi 2 bublinky.

dasa24
27. únor 2008

Ahoj Campi,
třeba MS nepřijde a budeš těhotná 😉 🙂
Taj to je dobře s Ceeruti.
Chiwule tak to mooooc gratuluju, to je super 😉 , takže první těhule s dvojčaty? 😉 🙂
Dneska jsem volala do Pronatalu, za 4 měsíce můžeme zkusit KET, tak snad se povede. 😕 máme 5 zmražených

campi
27. únor 2008

Daso: takze v kvetnu, cervnu?

Ja myslim, ze mrcha prijde, mam vsechny svoje priznaky, v tomhle funguje telo jako hodinky.

dasa24
27. únor 2008

campi spi cerven-cervenec

Treba MS neprijde 😉 🙂 kdyby se nahodou nepovedlo,což se urcčitě povede, 🙂 co mate v planu potom?

jmisa
27. únor 2008

Tak mám schválený léky na IVF, jsem si pro jistotu volala do Pronatalu, platí to do 18.5., takže už to tam je týden, netrvalo to schválení ani 14dní 🙂

campi
27. únor 2008

Nemam to jeste na 100% rozmyslene.
Pry musi byt mezi stimulacemi 3 mesice prestavka, tak dalsi zakrok vychazi na kveten (cerven). Jeste nevim, jestli jeste jedno stimulovane IUI nebo rovnou IVF. Chiwule me ted nahlodala, jak ji vyslo IVF.

k.bett
27. únor 2008

Ahoj holky jsem tu pro radu, jak pozna,m HSS??

Na OPU jsem byla v sobotu a porad citim boleni nebo takove tlaceni briska, jak poznam jestli je to HSS nebo proste delsi boleni po OPU?

sofia20
27. únor 2008

Ahojky,je tu prosím vás neaká baba,ktorá má problém s vajcovodmi?Ja mám jeden fuč a druhý vraj v čudu.Absolvovali sme IVF/ ET,ale žiaľ neúspešne.Neviem,som z toho dos´T smutná,ale nestrácam nádej.Manžel je naprosto ok.Vie mi neaká poradiť čo a ako po ET?Ako najlepšie zajistiť ,aby sa tam miminka uchytili?A poveda´t niečo k KET?Veľmi pekne ďakujem.

jmisa
28. únor 2008

K.bett, já myslím, že doporučovali měřit si břicho a když se zvětšuje, tak se ozvat.

murasek
28. únor 2008

ahoj kocky, moc vas zdravim, jakmile mam chvilku, tak kouknu, ale toho odepisovani moc neni,
dasul - vidim to na KEt tak na duben, uvidime, jak nam to vyjde.
ze by mela chiw 2catka? to by bylo super.
co ostatni, co milkulka, zabrousi sem jeste nekdy?

chiwule
28. únor 2008

ahoj murasku 🙂
mikulka mi psala, že jí nějak nefunguje doma net nebo co, takže na koníka nechodí... pokud vím, tak byla už převedená ke své gyn, mimís je na UTZ prej pěknej 😀

oskarka
28. únor 2008

murasku, ahoj, je to tak jak píše chiwul, mikulka byla už u své gyn na utz a je vše v pořádku - mne kontrola u mé gyn čeká příští pátek tak doufám, že bude také vše OK

dasa24
29. únor 2008

ahoj holky,
Campi, to mus být pauza 3 měsíce i při IUI?
Tak to je super u mikulky,u tebe to bude taky ok Oskarko 🙂
Chiwule, takže ty jsi tady první těhule s dvojčátky? 🙂

dckami
7. bře 2008

ahoj kočky,
tak jsem objednaná na laparoskopii, dneska jsem byl ana předoperačním vyšetření, v pondělí si mám zavolat na výsledek, v úterý jdu ještě na ekg. Termín operace mám 17.3., domů mě pustí za 3 dny. tak snad to k něčemu bude a brzy se mimi povede. 😉
Nevíte někdo, za jak dlouho po laprce můžeu jít na IUI??? 😕

oskarka
7. bře 2008

Ahoj holky, tak se hlásím po kontrole u mé gyn.
Vše je dle paní doktorky v pořádku, jsme v 8tt+1, termín porodu nám vychází na 16.10. (+-14 dní), breberka měří myslím 1,7 cm a za 14 dní nás čekají odběry krve, rozbor moči a pak následně NT screening... Mám radost.

amal2
7. bře 2008

Ahojte dievčatá.Som tu síce prvý krát,ale tak neak som si zhruba poprečítala vaše príspevky.oskarko,som veľmi rada,že ti to vyšlo a moc držím palce.Ja taktiež chodím do pronatalu a som po prvom IVF,ktoré nedopadlo úspešne a čaká ma KET.Tiež ste museli čaka´t 3 mesiace?ďakujem za odpoveď

oskarka
7. bře 2008

Ahoj amal, ano, dali jsme si ten doporučený tříměsíční odstup a vyšlo to v přirozeném cyklu (nic jsem nebrala).

amal2
7. bře 2008

tako to je super.Tak neak som sledovala tvoj a Mikulkin priebeh a som veľmi rada,že vám to vyšlo a držím palce.nevieš mi poradiť,čo robiť po tom transfere?Ja som po IVF ležala ten prvý deň,ďakšie dni som nič nerobila,žiadna námaha,ale aj tak to nevyšlo.A ešte by som sa rada opýtala,či si do pronatalu volala pri tej 3 ms,alebo si ich kontaktovala už predtým?

amal2
7. bře 2008

A ako to myslíš,že si nič nebrala?Ja som mala pocit pred IVF ,že na to vôbec nie som pripravená,mňa ten odber neak zasiahol,bolo mi dos´t blbo a pak šup na transfer a to mi do tel.ani nepovedali,že idem na transfer,tak som tam pak čumela ako puk 🙂

oskarka
7. bře 2008

Amal, těžko radit, co dělat po transferu - ted pri KET jsem polehavala, posedavala asi 4 dny, pak uz jsem najizdela na normálnější režim, začala chodit na menší procházky atd.
Do Pronatalu jsem zavolala 1. den cyklu /po těch třech měsících/ a objednala se na 11.den cyklu na ultrazvuk.

chicconi
7. bře 2008

Ahoj holky,
snažila jsem se najít na netu něco o Pronatalu a našla jsem tenhle blog, moc mě pobavil 🙂
Začtěte se a snad vás taky pohladí po duši, že v tom nejsme samy 🙂

http://bibiscafe.blogspot.com/2008/03/projekt-s...

amal2
7. bře 2008

oskarko,ja viem,že radiť je ťažké.U každej je to asi individuálne a záleží na osude.Ale ďakujem.Na lekárskej správe to tak píšu,len som sa chcela ujistiť,že či je to tak.

jmisa
7. bře 2008

Oskar, tak gratuluju 🙂

My odkládáme stimulaci na duben. Dneska jsem 1DC, takže bych měla začít zítra, ale jsem nemocná nějaká viroza či co, tak to nebudeme pokoušet a vyškáme na další cyklus, nebudeme mít doma Ježíška ale ledňáčka 😀 Akorát jsem vyhrožovala manželovi, aby si uvědomil, že zatímco teď by mi do bříška šoupli zajíčky, tak za měsíc tam narvou rovnou čarodějnice 😀

jimiles
10. bře 2008

Milé dámy, v sobotu jsme měli svátek, gratuluji všem. A doufám, že všechny brzy budeme mít svátek i druhou neděli v květnu tj. svátek matek. Právě jsem se objednala do Pronatalu a protože tam půjdu poprvé, žádám vás o info. Spermiogram, hormony, laparoskopie - vše dopadlo dobře. 3 měsíce jsem brala Clostilbegyt a zatím se nedaří. Jaká vyšetření mě a manžela čekají při první a dalších návštěvách. Zkuste mi prosím popsat obsahový a časový průběh. Díky moc. 🙂

jmisa
10. bře 2008

No prvně to bude pohovor, nejspíš Tě čeká gynekologická prohlídka, sono, naberou krev na hormony a objednají na další testy. Možná budou chtít i manžela na další kontrolní sono, případně hormonální profil.
Pokud to všechno bude vypadat OK, nejspíš budou zkoušet IUI - inseminaci. Ono to při prvním pohovoru načrtnou, jak to asi bude probíhat.

gucci
11. bře 2008

Bré ránko holky, tak se zase ozývám po měsící, toto letí. Včera jsem byla u té nové dr. Je skvělá, připadala jsem si jak v ordinaci v růžové zahradě 😀 , hezky jsme si popovídaly, prohlídla mě, říkala, že není důvod neposlat nás do centra. Dnes opět dorazila MS i když FF vypadal slibně, no nic, už jsem zvyklá. Takže za dva týdny 2/4 jdeme na první schůzku do Pronatalu, takže pak zase podám hlášení. Všem držím palečky 😉

jimiles
11. bře 2008

Jmiso, díky moc za info. Ty máš asi s Pronatalem bohaté zkušenosti, že?

jmisa
11. bře 2008

Ježiš, co jsem to včera napsala - myslela jsem u manželä kontrolní spermio 😀

Jimiles, no zatím to není tak strašný 🙂 Už jsem měla být ve stimulaci na 1.IVF, ale dolehla na mě viroza, takže až v dubnu. Určitě jsou tu holky, co maj bohužel víc zkušeností.

Gucci, tak držím palec.

amal2
11. bře 2008

Ahojky holky,taktiež navštevujem Pronatal,v únoru som bola na prvé IVF,ktoré nedopadlo dobre,takže sa chystám na KET,ale to až v květnu.
Jimiles,pripájam sa k jimise,čo sa postupu v pronatale týka,možno vás ešte pošlú na genetiku.Je to tam ale fajn,neboj a držím palce nech všetko dopadne dobre.