Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
11. bře 2008

Na genetice jsme byli taky, bohužel je tam dost dlouhá čekací doba na výsledky, my čekali 10 týdnů, děs a běs.

amal2
11. bře 2008

to je pravda,my sme tiež čakali neskutočne dĺho.Jimiso a ty teprve pôjdeš na prvé IVF?A kde je u vás problém?U nás je vo mne,mám len jeden vajcovod a ten druhý asi pôjde taky von. 😖 Držím ti palečky,nech sa to podarí.

jmisa
11. bře 2008

Amal, u mě vypadá vše OK, tedy stran hormonů a ultrazvuků, ale muž má katastrofální spermio, ikdyž hormony, urologie je vše OK. Genetiku taky máme OK.
U mě ani jiná vyšetření nedělali.

dckami
11. bře 2008

ahoj,
tak mám hotový předoperační vyšetření, vše mám v pořádku. Takže v neděli nasutpu do nemocnice. Ještě jsem vyfasovala injekci proti tetanu , 😒 prý se to přeočkovává po 10-ti letech a mě by to stejně letoš čekalo, je dobré to píchnout před zákrokem. Mám se připravit, že mě bude do konce týdne bolet zadek, tak jsem zvědavá...

dckami
11. bře 2008

holky,
nechci strašit ale naše vláda se asi totálně zblaznila a chtěji kromě placení za plomby a převoz v sanitce ještě uzákonit, aby žena měla nárok jen na jedno IVF za život, na kterém se bude podilet pojištovna, pak už další pokusy si pár bude muset hradit v plne výši.

http://domaci.ihned.cz/c1-23193160-pokracovani-...
😠 😒 😖

jmisa
12. bře 2008

Dckami, přeočkování se dělá až do 15 let a i pak se podle nových poznatků maj nejdřív udělat protilátky a teprve podle jejich výsledků se rozhodovat, jak dál.

jimiles
12. bře 2008

Ahoj holky, díky amal2 za podporu. Dckami, jimisa, amal2 držím moc palečky, ať se zadaří. U nás spermio, vaječníky, vejcovody v pořádku. Ostatní zatím nevím, co nás čeká. Jsou to ale nervy. Se zákony bohužel nic neuděláme... Uvítám jakékoliv zkušenosti s IUI. Díky

amal2
12. bře 2008

Ahojky holky,

Dckami - to je teda neskutočné a nepochopiteľné.Máme to 3x za život,čo je tiež v podstate málo a ani to nie je úplne zadarmo,no neviem,ale vytočilo ma to. 😠

Jimiles,ďakuejm za palečky 🙂 K IUI ti ja žiaľ neviem nič povedať,ale určite tu sú dievčatá,ktoré si tým prešli.
Držím všetkým palce a prajem pekný večer.

mimoo
13. bře 2008

Ahoj holčiny,nenajde se tu nějaka co byla 9.3 na IVF ICSI.

dckami
15. bře 2008

Holky,
tak já se na pár dnů loučím, jdu si sbalit pár věcí do nemocnice a zítra po obědě nastupuji. 😒 Bojím se, už abych to měla za sebou a mohla jsem být doma, nemocnice nesnáším. Už jenom to prostředí mě deprimuje. 😖 Moc bych si přála, aby to alespoň k něčemu bylo a brzy jsem byla těhotná. Tak na mě v pondělí myslete, doufám, že mě ve středu pustí domů, tak se ozvu.
😵

amal2
18. bře 2008

Ahoj mimoo,vidím,že ti nikto neodpísal,ja som síce nebola 9.3 na IVF,ale 15.3.Ak si chceš o niečom pokecať,tak kľudne napíš.
dckami,držím ti palce,nech všetko dobre dopadne a si brzo doma.Nezávidím ti ,ja taky neznášam nemocnice a neznášam je slabé slovo,ale žiaĺ nemíme inú možnosť,len to vydržať.Mńa to taky onedlho čaká.Neboj,budeme tehu,treba veriť.Drž sa.

dckami
19. bře 2008

ahoj kočky,
poslušné hlásím,že jsem doma 😀 , hurá.Pustili mě dneska ráno hned po vizitě.Sice to stále dosta bolí - mám 1 jizvu pupíku a 2 zcela dole, takže se schovají do kalhotek. Výsledek operace? Nic moc - našli tam srůsty po slepáku, které rozrušili, vaječníky i vejcovody jsou v pořádku. Doktoři mi říkali, že zřejmě ne všechny cykly jsou u mě ovulační, ještě mi dělali drilling ováriií, což nevím, co to znamená, tak uvidíme. Hlavně, že jsem už doma a mám to za sebou, zrovna jsem vylezla z vany. Musím říct, že se o nás vzorně starali, ležela jsem na pooperačím pokoji a doktoři i sestřičky byli přijemný. Nejhorší bylo to čekání na operaci, protože v pondělí dělali 4 operace a já šla poslední, uspávačku mi píchala sestra v 11.30 a ty nervy do té doby bych nechtěla zažít znova....., nekonečné čekání. Probudila jsem se kolem 14 hodiny. Sestřičky nás stále obskakovaly, byly jsem na pokoji 3.
Doma bude asi 14 dní, koncem týden si ještě v nemocnici vyzvednu prppouštěcí zprávu pro dr. Těšinu a uvidím, co dál. 😵

chiwule
19. bře 2008

ahoj kami, to jsem ráda, že už to máš za sebou a že už tě pustili domů 😉
ty výsledky jsou docela v pohodě, neviděla bych to až tak tragicky 😉 srůsty po slepáku má každej, je dobře, že ti je rozrušili, hlavní je, že vaječníky i vejcovody jsou ok. a ten drilling je, snad si to pamatuju dobře, že propíchají jejich povrch, aby se líp uvolňovali vajíčka nebo co... mě to nedělali, ale některým holkám jo, tak snad ti to napíší... docela často se pak holkám podaří otěhotnět přirozeně, tak se můžeš těšit 😉 😀

jmisa
19. bře 2008

Dckami, tak až se na to budeš zdravotně cítit, tak hurá do snažení, často holky otěhotní hned po laparce 🙂

murasek
19. bře 2008

ahoj dckami, je fajn, ze uz to mas uspesne za sebou, drzim palcaky 😵
jmiso, jak bojujete vy? duben uz je za rohem, co? myslim, ze na to jdete prave v dubnu, ne?

jmisa
19. bře 2008

Mur, jj, dneska jsem 13DC a 1DC mám volat a 2DC jdem na stimulaci. Takže teď už jen tak ze sportu využíváme poslední šanci 🙂

oma1
19. bře 2008

ahoj.zdravim všechny.jsem tady poprve a moc to ješte neumim.rada bych si svama psala jste tam?

murasek
19. bře 2008

ahoj omo, to vis, ze tu jsme 😀 , ale tak nejak ruzne a na preskacku 😀 😀 klidne pis, co te zajima a my odpovime, chodis taky do Pronatalu? pa

murasek
19. bře 2008

jj, jmisko, to mame za par, doufam, ze u me na UTZ to bude ok a brzo pujdu do KEtu, budeme se tady pak podporovat. jak to vidis s nemocenskou? ja jednoznacne od transferu do vysledku, minule to sice nevyslo, ale nechci se stresovat a chci uzivat klidecku a domova. dobrou noc kocky, pa.

dckami
20. bře 2008

Omo, vítám tě mezi námi snažilkami, napiš něco o sobě, jak dlouho se snažíte a tak, ať jsme v obraze. 😵

Jinak všem přeji krásný první jarní den, i když za okny to vypadá jako nádherná zima, u nás je hrozná chumelenice a moje velikonoční výzdoba mi připadá divná.... 😕 podle počasí bych raději měla ozdobit vánoční stromeček 😀

jmisa
20. bře 2008

Mur, já na neschopenku půjdu, jakmile mi ji napíšou a pokud to vyjde, tak do práce už nechci.

oma1
20. bře 2008

ahojky všem ja ted musim do mesta a až se vratim tak se ihnet ozvu.z manželam se o to pokoušime už přez 2 roky ale bohužel,tak jsme navštivily Pronatal v TP,na poprve se to nam povedlo a le bohužel jsem v 5 tydnu mnela samovolny potrat tak ted zase všechno znova.chcy se zeptat jestli jeto normalni že po 14 dnech od čistky mne furt poboliva spodek? ☹ tak zatim holky ja padim inak mi ujede autobus.zatim.... 😵

dckami
20. bře 2008

Omo, to je mi líto. Odkud jsi??? Já také jezdím do Teplic, IUI mi dělal dr. Schmitz, ale jak jsem psala, nedopadly dobře. MS čekám v neděli, tak nevím, zda na další IUI můžu jít hned v dubnu, když jsem pár dní po laparce 😕

oma1
20. bře 2008

ahoj dckami jsem z UL,a starali se o mne oba doktoři a taky dok.Rešlova na druhej pokus pujdu až v červnu a docela mam z toho nervy hlavne to čekani.......

dckami
20. bře 2008

proč další pokus až v červnu??? Máš teď něco jako šestinedělí? A znáte příčinu,proč se to nedaří přirozeně - myslím spg, atd. 😕

oma1
20. bře 2008

protože ted mam tu šestinedeli a pak mužu až za 3 mesice tak mi včera řikal pan Těšina z Pronatalu. 😖

oma1
20. bře 2008

a taky jsem alergicka na sperma tak to musej oplodnit a potom mi to davaj už hotove embrijko.

dckami
20. bře 2008

Omo,
tak to jsem na tom skoro stejně, já mám také protilátky proti spermiím,ale brala jsem Prednison a teď musím znova na krev, zda se to zlepšilo nebo zda ho budu brát stále. Také beru Letrox 50 kvůli štítné žláze. Takže ty si byla na IVF nebo na IUI?
Já mám za sebou 2 IUI ( inseminace) v lednu a v únoru, 17.3. laparoskopie 😉 Chodím také k dr. Těšinovi, má 1x týdně poradnu pro neplodnost v Dč, ale na zákroky jezdíme do Teplic.

oma1
21. bře 2008

ahoj DCKAMI ja jsem taky brala Prednison ale mne to bylo houby platne a byla jsem na IVF.tak se to hezky chitlo ale bohužel v 5 t,jsem začala krvacet a po 5 dnech v nemocnici mi to vzaly,protože HCG mi kleslo až na nejake 317 z 540 nebo tak neco.takže v červnu znova.a doufam že mi to vijde a ted si necham dat 2 embria pred tim jsem mela jen jedno.

dckami
21. bře 2008

Já teď v neděli čekám MS, takže až skončím, objednám se na utz, dám doktorovi propouštěcí zprávu z neomocnice a uvidíme, co dál. Zatím jsem ráda, že mám laparku za sebou a jen doufám, že ti k něčemu bylo.... 😵