Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
1. dub 2008

Gucci, to si tam měl počkat 😀 Nám je řekli za půl hodinky 🙂 Bychom to nevydrželi 🙂

regius
1. dub 2008

ahoj holky moc Vám děkuji za pomoc díky díky díky !!!!!!! 🙂 🙂

gucci
1. dub 2008

jmisa: já mu to taky říkala, ale prej je nedělají na počkání a přes telefon je neříkají
a tak zase jsme věděli, že tam za týden jdeme, tak to vydržíme

jmisa
1. dub 2008

Gucci a byl v Praze? nebo Teplicích?

gucci
1. dub 2008

v Práglu

jmisa
1. dub 2008

Tak to nechápu, my tam byli 2x a pokaždý se ptali, jestli chce výsledky hned a nebo ne, chtěli jsme hnde, tak nás poslali na kafe a za půl hodiny jsme se tam vrátili a dostali jsme je.

gucci
1. dub 2008

tak já nefím, manža byl z toho tak hotový (a to už má za sebou dva, akorát jinde) že to asi nepochopil no
jsem mu to ale schválně říkala, at si tam na to počká, měl půl dne dovolenou
anebo změnili pravidla nebo se špatně sestra vyspala nebo co
no já byla stejně ráda, že ho vzali tak na rychlo, páč jsem tam volala v pátek a vzali ho hned ve středu, a to bylo pondělí volno...normálně jsou prej objednací lhůty měsíc na spermio

jmisa
1. dub 2008

Gucci, na spermio nás vzali během týdne a to jen protože jsem chtěla speciálně pátek, jinak jsme mohli jít za dva dny. Naposledy jsme byli v prosinci.

gucci
1. dub 2008

ježiš tak já nevím co to tam bylo za sestru 😒 , fakt mě to přesně takhle říkala a manža se dušoval, že se fakt ptal, jestli na to může počkat

jmisa
1. dub 2008

Gucci, no nás se ptala ta paní v kukani u spermiomístnosti 🙂 🙂
Jestli se ptal na recepci, tak se nedivím ničemu 😀 😀 😀

Já dokonce prvně i volala do laborky a ptala se jich, jestli to dostanem hned, protože jsem v pondělí šla na gyndu a chtěla jsem ty výsledky mít.

gucci
1. dub 2008

no já jsem tam nebyla, byl tam manža sám
a já jsem mluvila přes telefon přímo se sestrou v laboratoři

dckami
2. dub 2008

ahoj, tak hlásím, že včera jsem byla na utz, mám folík 14mm, v sobotu Pregnyl a v pondělí jedem na 3.IUI ( 1. po laparce). Tak doufám, že se to povede. 😵

gucci
3. dub 2008

dckami: držím palečky 😉

Tak jsme byli včera poprvé v Pronatalu u doc. Mardešiče. Je skvělý 😵 . Vzali nás hned, bez čekání (a to jsme přišli ještě dřív). Teda ten les kolem, to je síla :oD. Ukázala jsem mu všechny připravené lékařské papíry - dva poslední spermio, štítnou žlázu, zprávu z operace a dva grafy FF. K těm spermio říkal, že teda neví, páč jejich spermio vyšel tak skvěle, že by bral manžu jako dárce 😀 . Má 90 mil. spermiáků /norma je prej 20 mil./ - takže s manžou se od té doby nedalo mluvit, jak zpychl 😀 . Líbily se mu ty moje grafy FF, páč je na nich krásně vidět ovu. Pak mě vyšetřili, vzali mi krev, pak si psal výsledky do PC a ptal se, jestli jsme už brali nějaké léky na otěhotnění apod. My nic, takže žádné mluvení o IUI nebo IVF, ale předepsal nám Clostilbegyt na tvorbu vajíček. Zatím jedno balení, a ve 12 DC mám přijít na kontrolní UTZ, jestli se mi ty vajíčka tvoří. Pokud ano, tak dostanu další 3 balení. A jestli se nám nepodaří během těch 4 měsíců otěhotnět, tak to pak budeme řešit dál.
Máme z toho s manžou skvělý pocit 😵

campi
3. dub 2008

Gucci, nebyli jste tam vcera kolem 11? Ja vcera jo,ale to by byla velka nahoda.
Vcera jsem se tam domluvila a od pristiho cyklu, koncem dubna zacnu stimulovat na 1.ivf, jestli stihnou schvalit leky. Ani me dr. nepremlouvala na dalsi pokus iui, myslela jsem, ze se k ivf dopracuju koncem kvetna nebo v cervnu

gucci
3. dub 2008

campi: moooc držím palečky, ke komu tam chodíš?

jmisa
3. dub 2008

Gucci, tak fajn, že máte dobrý pocit.

Jinak my chodíme pokaždý k jinému, je nám to tak nějak jedno, zatím jsem si nemusela říct - tak k tomu (té) už nikdy.

gucci
3. dub 2008

aha, no Mardešič říkal, že je možné, že mi ten UTZ bude dělat někdo jiný, podle toho, na kdy mi ten 12 DC vyjde, ale říkal, že budeme spolu komunikovat přes mail, takže nejspíš budeme chodit jen k němu

jmisa
3. dub 2008

No já chci vždy co nejdřív, tak beru kohokoli 😀

gucci
3. dub 2008

mě je to v celku jedno, byly mi sympatické i sestřičky na recepci 😀
a Mardešič odpovídá na maily hned, takže to je v poho a když už máme za sebou tu první schůzku, tak už to půjde raz dva - teda doufám...manžel jak zjistil, že je kanec tak se s ním nedá doma vydržet 😀

campi
3. dub 2008

Gucci: vybrala jsem si dr. Zelenkovou - ordinuje jeden den v tydnu u moji gynekolozky, dvakrat jsem u ni byla, kdyz mi vyslo sledovani ovulace na jeji ordinacni den. A zdala se mi tenkrat strasne moc sympaticka, ze jsem litovala, ze ma gyn. praxi jenom ve ctvrtek a nebylo by tedy moc prakticke se k ni na gynekologii prehlasit. Pak jsem byla na prvni navsteve v Pronatalu a nahodou jsem zjistila, ze pracuje po zbytek tydne v tomto CAR. A bylo jasno..

Uz jsem byla i u dr. Kulta - ten se mi moc libil a dr. Lazarovske. Cyklus se moc neda planovat podle pracovni doby konkretniho doktora🙂.

Abych byla uprimna, tak moc neverim tomu, ze to 1. IVF vyjde. Snazim se k tomu neupinat - sance je proste nejakych 35 %, no... Ale az to prijde, tak budu urcite doufat, to se ovladnout neda. Ale za 5 let neplodnosti jsem vyzkousela desne moc veci a porad nic, tak jsem skepticka.

klaruska1
3. dub 2008

Holky, hlavu vzhůru.jasně, že to vyjde.Mám spoustu známých, kterým se to povedlo a já jsem toho taky důkazem.My měli za sebou 3x neúspěšně IUI a nakonec se nám IVF podařilo na poprvé, tak hlavně neztrácejte naději a věřte tomu.V Pronatalu jsou super všichni-my zažili všechny doktory kromě jednoho a nikdy jsme si nemohli stěžovat.Tak všem držím pěsti, ať je tady co nejvíc těhulí.

gucci
3. dub 2008

já taky věřím, že to IVF musí vyjít campi 😉

klaruska1
3. dub 2008

Jasně, to je bez debat a navíc je tam 40% šance a stoupá ještě pokud je ženě pod 35 let a nejsou žádné závažné problémy a pokud by třeba byly u manži, tak se to dá řešit metodou ICSI, která zase o něco tu šanci zvýší.Tak hurá do toho.
Gucci a že je MUDr. Mardešič sympaťák a moc pěkněj chlap 😉 😀

gucci
3. dub 2008

klaruska1: jj, no představovala jsem si ho úplně jinak :o), překvapil mě :oD, hlavně mu během schůzky volala nějaká Danica, tak spolu mluvili chorvatsky, jsem si připadala jak na dovolené 😀
manža z něho byl úplně nadšený, hlavně díky těm výsledkům spermio 🙂

klaruska1
3. dub 2008

ani se nedivím, že byl nadšený, to je dobře, že to máte OK, oni se pak chlapi cítí hned líp a jsou důležití.Já taky nejdříve brala Clostibegyt, tak uvidíš, jak na to budeš reagovat.Budu držet pěsti ať Vám to dopadne jen a jen dobře 🙂

campi
3. dub 2008

Na toho myho nadprumerny vysledek spermio nijak nezapusobil, tvrdi, ze to rikaji vsem. Ale ja jsem na neho pysna 😀
Vcera jsem mu zase zopakovala, ze kdyz cetla dr. z karty, tak rikala jakoby pro sebe: "Spermiogram mame, no, tady se neni ceho bat, je to nadprumerny..."

campi
3. dub 2008

jmisa: jak jsem sem nechodila, tak jsem ztratila prehled. Stimulujes na IVF nebo jsi to odlozila?

gucci
3. dub 2008

klaruska: díky moc, můj manža má ted ego někde ve vesmíru, ale dobře tak, cítila jsem, jak z něho spadl velký balvan

klaruska1
3. dub 2008

campi,ale ten výsledek spermio nemusí být nadprůměrný, stačí když bude průměrný a už se s tím dají dělat zázraky a ať se tvůj chlapák nebojí, všem to neříkají, už jsem slyšela i jak říkali né moc dobrý zprávy.Tak hurá do toho a půl je hotovo.

klaruska1
3. dub 2008

gucci to z mého taky a ani se tomu fakt nedivím, oni by si pak pánové tvrostva připadali méněcenní, i kdžy o tom to vůbec není,ale prostě chlapi jsou chlapi.Důležité je, že jste oba dva v pohodě, protože kdyby byli nervíky, tak to je v pytli.