Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
3. dub 2008

klaru, já mám psychiku na houpačce - nejdřív děsná radost, že se zadařilo, pak příjemné překvapení a trochu zděšení, že budou dvě, pak zas že jedno odumřelo a zůstalo jen jedno 😒 teď se spíš bojím, aby to druhý bylo v pořádku, když od začátku bylo silné a těším se na nejbližší možný UTZ abych ho zas viděla a byla klidnější...
😒 špatně mi není skoro nikdy, jen hodně rychle kynu a jsem hodně unavená, ale jinak docela pohoda 😎 ťuk ťuk ťuk 😅
bohužel u mého pův. gyndaře nemají moc zájem abych tam začala zas docházet, tak díky jmise jsem se objednala do jedné gynekologie, kde ordinuje Slámová z Pronatalu. Tam jdu příští týden. A týden na to jdeme na NT screaning, to bude další mezník... pak si trochu oddechnu, když bude vše ok 😀

chiwule
3. dub 2008

jo a psala oskarka, že do Krčský porodnice se musí registrovat nejpozději ve 12tt, že mají narváno! Kde budeš rodit ty?

klaruska1
3. dub 2008

jmiso, tak to Ti přeju hodně štěstí a držím pěsti,aby všechno dobře dopadlo a ty ses mohla radovat z miča.myslím, že si to všechny zasloužíme, jen si na to holt musím o něco déle počkat,ale pak ten konečný výsledek stojí za to.

klaruska1
3. dub 2008

chiw já jsem byla taky pořád unavená, usnula bych, kde se dalo.Naštěstí mě aspoň minuly ranní nevolnosti,ale za to jsem si užila bolesti zad a návštěvy na pohotovosti, když jsem začala krvácet a protože to bylo vždycky večer, tak se nedalo nic jiného dělt, pak následoval klidový režim, s tím, že si můžu dojít jen na záchod, jinak jsem se z postele vůbec nesměla zvedat-jinak by mě šoupli do nemocnice, tak jsem to poctviě dodržovala.Co se týká toho kynutí, tak to si myslím, že máme všechno ještě po stimulacích.
Já jsem u své gynekoložky moc spokojená a fakt se o mne hezky stará a je pečlivá, to víš, že mám taky strach, když tam jdeme na prohlídku nebo do poradny,ale to je prostě normální a patří to k tomu.Hlavně buď v poho a snaž se hodně odpočívat-je to fakt důležité.
Já budu rodit u nás né sice v Liberci,ale o kousek dál ve Frýdlantě, je to spíš taková rodinná porodnice, ale rodila tam moje ségra a já tam byla na laparce a taky jsem tam byla na té pohotovsti, takže my máme jasno.Pak ještě připadá v úvahu Jablonec,ale tam to neznám a je to přece jenom dál.

kaja23
3. dub 2008

Já jsem taky Klára,tak byste mi už taky mohli přát k chlapečkovi 😉
Klaruško,taky moc gratuluju k chlapečkovi,Matěj je moc hezký jméno!
Chiwule-díky za info 😉 Já jsem psala do Gestu a pěkně mě odpálkovali,tak jsem to samé čekala i v Pronatalu, protože to rok ještě nezkoušíme,ale měla jsem obrovskou radost, když jsem dneska četla mejl,ať se určitě objednám.Konečně mám pocit, že je nám to mimčo zase trošku blíž.Jinak samozřejmě taky moc gratuluju k mimču🙂

klaruska1
3. dub 2008

kajo, tak to je fajn, mně taky říkají Kája,ale protože už přezdávka kája byla vybraná, tak jsem volila klarusku.Neboj taky se dočkáš,ale jestli to bude chlapeček, tak to ti nezaručím,ale slibuju, že mimčo brzy bude jako, že se Klára jmenuju a ty přece nikdy nekecají, že jo?Ty bys to měla vědět nejlíp,tak mi koukej věřit 😀

kaja23
3. dub 2008

No mě kájo říká můj přítel a nenapadlo mě při registraci nic-všechny Klárky a Kláry byly zadaný 😢
akorát ty roky v přezdívce už nějak nesouhlasí 😉
Já jdu zítra na utz, brala jsem clostilbegyt,tak zase bude kontrola vajíček a v pondělí znova...chjo 😒 ale hned v pondělí tam volám...nevíte, za jak dlouho jsou schopný objednat??

jmisa
3. dub 2008

Kajo, většinou tak za 3 týdny, když nebudeš chtít konkrétního doktora a bude Ti to jedno.

klaruska1
3. dub 2008

kajo Clostilbegyt jsem brala taky a spousta mých kámošek, co měly problémy, tak ho braly taky.
Záleží jak mají teď plno, někdy se mi stalo, že to bylo do 14 dní,ale někdy to trvalo déle, jak píše jmisa.Pak až budeš chodit na konkrétní vyšetření, tak tě budou objednávat dle potřeby-třeba i na další týden.Tak hned v ondělí tam volej a dej vědět na kdy seš, aŤ ti věříme, že jsi tam opravdu volala a nejsi žádný srabík 😝

chiwule
3. dub 2008

holky, díky všem za podporu, jdu se věnovat manžílkovi, dorazil z práce 😉

kaja23
3. dub 2008

kláruš a pomohl někomu z tvých známých?já jsem po něm akorát docela přibrala...před tím jsem brala duphaston.
Počkám v pondělí,co mi řekne můj dr.Počítám, že nasadí opět clostil.Ale hned tam zavolám...slibuju,jako že se Klára jmenuju 😀 Pak dám vědět, na kdy nás objednali.
Kláruš, přišli vám na nějaký problém nebo nasadili jen vhodnou léčbu?

klaruska1
3. dub 2008

kajo, já jsem po něm taky přibrala a myslím si, že asi spousta holek,ale třeba mojí kámošce pomohl,asi záleží na problému jaký ta ženská má, určiět se tím nedá řešit všechno, je to jen na začátek.
Jsem ráda, že slibuješ a já to beru vážně.
Nám nic nenašli, manžílek v poho, já taky, jen když jsem byla na té laparoskopii, tak mi tam našli sraženou krev tu odstranili, to mohla být příčina,ale taky nemusela.Já nejdřív měla léky a pak injekce,ale dá se to zvládnout úplně v poho.

kaja23
3. dub 2008

Aha, takže když Ti to pak odstranili, tak jsi otěhotněla?Přítel si taky přeje chlapečka.Já už jsem z toho nezájmu u doktorů byla úplně na dně, pořád jsem brečela a dneska jsem fakt měla z toho mejlíku od nich takovou radost 😅 Podle toho,co o tom clostil čtu,tak je to taková nutnost toho doktora vyzkoušet, jestli to zabere..

klaruska1
3. dub 2008

No, já jsem neotěhotněla hned po tom,až po roce,takže ani nevím jestli byla chyba v tom nahromadění krve nebo někde jinde.Myslím si, že hodně taky udělá psychika, chce to klid a pozitivní myšlení a třeba taky vyrazit na dovču nebo se nějak jinak odreagovat, docela to funguje 😉

gucci
4. dub 2008

bré ránko
teda vy jste to tady včera večer rozjely 😉

kaja23: já byla zrovna předevčírem na první schůzce v Pronatalu a jak už se tady psalo - klasická gynekologická prohlídka, UTZ, krev, manža už tam na spermio byl, takže nám řekli výsledky a pak jsme řešili další postup 😉 , trvalo to asi půl hodinky

amal2
4. dub 2008

Ajhojky dievčatá,
taktiež chodím do Pronatalu v Prahe achcela som sa vás opýta´t,či ste tam niekomu niečo dávali.Ja som totiž nadšená aký tam sú zlatí a tak mám neustále pocit,že či by nebolo dobre im niečo da´t,ale neviem a tak s aradšej pýtam.Ďakujem

gucci
4. dub 2008

amal2: a co bys jim chtěla dát?

klaruska1
4. dub 2008

amal, pamatuj si, nerber úplatky nebo se z toho zbláníš 😀 -nic jim dávat nemusíš, ale jestli chceš přece jen něco udělat, tak tam mají takovou knihu, do které můžeš psát pochvaly a připomínky,ale není tam pořád.My jsme jim tam taky chtěli napsat,ale bohužel jí měl u sebe doktor, protože on se k těm zápiskům co tam pacienti píší vyjadřuje.
gucci já pořád říkám, že to nic není a pokud je ženská zvyklá chodit na klasické prevenetivní prohlídky, tak je to hračka a i pak ten zbytek, fakt se to dá vydržet a navíc jsme ženský a ty vydrží všechno, přeju hodně štěstí 😉

gucci
4. dub 2008

klaruska: přesně tak moje slova 😉

amal2
4. dub 2008

😀 jasne.ja len že sú tak milí.myslela som len neaké kvety,ale aj pri tom by som sa cítila asi trápne 🙂
ste zlaté,dík moc.
Inak ja som po prvom IVF/ET,ale neuspešne,takže čakám na KEt,ale predtým musím na laparku na odstránenie druhého vajcovodu ☹
Vám ,ktoré sa chystáte na transfer,držím moc,moc,moc palce a tie,ktoré to už máte úspešne za sebou srdečne gratulujem. 🙂

gucci
4. dub 2008

amal: taky držím palečky 😉

amal2
4. dub 2008

Ďakujem veľmi pekne. 🙂
A ty si už bola,alebo ideš?Pravdu povediac nechce sa mi moc čítať čo ste si tu písali,nie že by ma to nezaujímalo,ale asi by som zhnila pri pc do rána 🙂

gucci
4. dub 2008

my jsme byli ve středu na první schůzce v Pronatalu, já mám už za sebou laparku (mám neprůchodný pravý vejcovod), manža má výborný spermio, takže nám nasadili Clostilbegyt a uvidíme, jestli to pomůže, příští týden očekávám MS, takže to začnu brát a 12 DC jdu na kontrolní UTZ

amal2
4. dub 2008

tak to držím palečky 🙂 nech máš kopu vajíčok a nech sa transfer podarí 🙂

gucci
4. dub 2008

IUI ani IVF nás zatím nečeká..snad to dokážeme nějak sami, uvidíme, díky

klaruska1
4. dub 2008

amal, ale to bys musela dát všem, doktorům, sestřičkám, holkám na recepci, do laboratoře a to si fakt neumím představit 😉 .
Moc Vám holky držím pěsti a nebojte určitě se to povede, nám se taky zadařilo 😀 😀 😀

gucci
4. dub 2008

klaru: a vy jste byli na IVF?

amal2
4. dub 2008

gucci - tak to som to neak nepochopila.Ale aj tak držím palce 🙂

klaruska - je mi to jasné,len ma to tak napadlo,že sa vás tu opýtam,či s tým nemáte skúsenosť.
Ja na to teda zvyknutá nie som,že sú doktori tak milí a preto asi ten pocit "poďakovania sa" určitým spôsobom.Ale máš pravdu.A ďakujem za palečky 🙂
Tebe želám ,nech ste obaja v poriadku 🙂

gucci
4. dub 2008

amal: ten clostilbegyt je na podporu tvorby folikulů...a v tom 12 DC jdu na UTZ proto, aby zjistili, jestli to na mě funguje a jestli se mi tam tvoří více těch folikulů, ale snažit se budeme normálně doma, manža má výborný spermio, tak snad to klapne

amal2
4. dub 2008

aha,tak aspoň viem opäť niečo nové 🙂
Aj môj manžel má výborné spermie,to len ja som vykuchaná 😒
Neboj sa ,určite to klapne.Mňa zmiatlo to,že chodíš do pronatalu.Fakt ti moc držím palce,nech sa to podarí normálnou cestou,je to tak lepšie.Ono je asi najdôležitejšie,aby sa na to človek tak nesústredil,ale je to vôbec možné? 🙂