Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
16. dub 2008

klarus, tak tak 😵 😵

klaruska1
16. dub 2008

mur tak to je krásný, já jsem myslela, že to jsou jen tvoje doměnky a ty už jsi v 5 týdnu a určo to máš u potvrzené od doktora, že jo?Tak se hodně šetři a měj pořád leháro, aspoň pár ještě tak 14 dní,ať se u tebe mímo pořádně zavrtá a u tebe v bříšku ( jak já říkám v domečku ) se mu moc líbí 😉

murasek
16. dub 2008

klarusko, od dokt. jeste ne, UTZ mam az pristi tyden, trosku jsem si pohrala, doufam, ze se na tom uz nc nezmeni..

klaruska1
16. dub 2008

mur neboj nezmění, jen se teď opravdu šetři a nic moc nedělej, chodíš do práce nebo jsi na neschopence?Budu držet pěsti na UTZ, aby bylo vše OK-to už bys mohla i vidět tlukoucí srdíčko-většinou je to na 6. - 7. týdnu.Mě teď čeká ta cukrovka, tak mám z toho taky vítr,ale v tom těhu pořád něco je, takže je to asi normální.Chce to být hlavně v klídku a nic nepokoušet.Tak se drž ty i mimísek ( mimísci ?) 😉 Měli byste hezký dárek k Vánocům, co? 😀 My si pozitivní těhu test taky naděli k Vánocům a bylo to super,ani už jsme jiné dárky nechtěli ( ale když oni nám je stejně dávala, tak zase proč bysme je nebrali, že jo? 😝 )

murasek
16. dub 2008

klarus,jsem doma, tak nerviky nemam, moc se nepretezuju, ono to ani nejde, kdyz treba dnes sedim cely den na konovi 😀 😀

klaruska1
16. dub 2008

no vidíš, tak je to v pořádku,ale koukej se taky občas natáhnout, já když celým u pc déle, tak mě bolí záda, to víš už se hezky kulatím a je to tíha to ,, panděro,, nosit.A to budeš doma celou dobu nebo to vše pak záleží na kontrole u MUDr.?

luzza
16. dub 2008

ahoj holky
právě sem se vrátila z Pronatalu...
můžete mi prosím vysvětlit,na co je Pregnyl??
moc to nechápu... když mám velký folikul 23mm a jsem těsně před ovu...
poraďte prosím...
Lucka

klaruska1
16. dub 2008

Čauky Luco,tak jsem ti tady stáhla něco z internetu, tak se na to zkus mrknout, třeba ti to pomůže:

Lék, který Vám byl předepsán, se jmenuje Pregnyl.
Pregnyl je účinný pouze po injekčním podání. Je dodáván ve skleněné
ampuli v podobě suchého prášku, který je nutno rozpustit v rozpouštědle
obsaženém ve druhé ampuli.
Další informace o přípravku Pregnyl
Pregnyl je získáván z moči těhotných žen, má účinky luteinizačního
hormonu (LH). HCG má na tělo stejný účinek jako luteinizační hormon (LH),
produkovaný hypofýzou u mužů i u žen. Společně s jiným hormonem hypofýzy,
folikulostimulačním hormonem, řídí LH činnost rozmnožovacích orgánů
(vaječníků u žen a varlat mužů).
U žen způsobuje FSH a LH každý měsíc dozrávání vaječné buňky v jednom
z vaječníků. LH je rovněž nezbytný pro ovulaci - uvonlění vaječné buňky.
Nedostatečná produkce FSH a LH v těle může mít za následek sníženou
plodnost. Plodnost může být snížena i z jiných příčin než z nedostatku
FSH a LH. Hormonální přípravek obsahující FSH (a u některých případů
také LH) je možno použít pro léčbu podporující plodnost, tj. pro navození
ovulace nebo řízené nadměrné stimulace vaječníků - např. IVF (oplodnění
in vitro), intrafalopiární transfer gamety (zavedení pohlavní buňky
do vejcovodu, GIFT) a intracytoplazmatická injekce spermie (injekce
spermie do vaječné buňky, ICSI). Každodenní injekce mohou navodit dozrání
vaječné buňky. Následné uvolnění vajíčka může být navozeno podáním
přípravku Pregnyl. Vzhledem k tomu, že podávání těchto hormonů nemůže
dokonale napodobit přírodní procesy, dochází často k uvolnění více
než jedné buňky. Tak je zvýšena pravděpodobnost vícečetného těhotenství
(dvojčat či více dětí najednou). V rámci programů asistované reprodukce
může být Pregnyl podáván také po ovulaci.
U mužů je možno použít Pregnyl samostatně nebo v kombinaci s přípravkem
obsahujícím FSH v případě nedostatečného vývoje pohlavních žláz, opožděné
puberty nebo při potížích s tvorbou spermatu. Protože vývoj spermií trvá
asi 74 dní, je třeba pokračovat v léčbě nejméně tři měsíce, než je možno
pozorovat nějaké zlepšení.
V některých případech lze Pregnyl aplikovat u chlapců, kde nedošlo
k sestoupení jednoho, případně obou varlat.

I: Jak Pregnyl účinkuje a k čemu se používá
Pregnyl má účinky luteinizačního hormonu (LH), který významně ovlivňuje
plodnost a rozmnožování u člověka. Spolu s folikulostimulačním hormonem
(FSH) je LH nezbytný pro růst a vývoj vaječných buněk u žen, pro tvorbu
spermií u mužů a pro tvorbu pohlavních hormonů. Na zadní straně tohoto
letáku můžete najít další informace o Pregnylu a jeho použití.

luzza
16. dub 2008

díky klarus 😉

klaruska1
16. dub 2008

luzza vůbec nemáš zač, snad jsi o něco chytřejší 😉

murasek
17. dub 2008

dobre ranko,
klarusko - no uvidime, ja se do prace moc nezenu, radeji bych zustala uz cele tehu doma. navic zobu ted ten prednison a chiw nam udelala "prednasku", jak je lepsi byt doma.... tak to zatim nehrotim 😉

klaruska1
17. dub 2008

mur, taky přeju dobré ranko,teda teď už spíš skoro dopoledne 😉 dobře děláš, záleží na tom jakou máš práci,ale každopádně taky na tom jak ti je a jak se cítíš-třeba moje ségra když byla těhu, tak byla v práci až do 7.měsíce-sice než dojela do práce tak se 3x vyzvracela ( naštěstí jezdila autem-svým),ale pka byla celý den i celý těhu v pohodě a cítíila se skvěle.Já sice dělám v kanceláři,ale šlo i o dojíždění, prac.dobu a o ty stresy s šéfama a hlavně já musela pak asi 3 týdny ležet.Uvidíš jak se budeš cítít a taky co ti poradí doktoři 😎

murasek
17. dub 2008

😵

jmisa
17. dub 2008

Ahoj holky.

Ten prednison dávaj každýmu?

gucci
17. dub 2008

bré poledne spolupronatalky 😉 jak se máme?

klaruska1
17. dub 2008

jmisa: tady jsem stáhla něco z internetu ohledně toho prednisonu-podle mě ho dávají všem jako takovou ochranu proti zánětům a na obranyschopnost( já ho měla taky ):
CH: Léčivá látka prednizon je syntetický steroidní hormon, odvozený od
přirozených hormonů vytvářených v kůře nadledvin. Prednizon tlumí zánět,
alergické projevy a snižuje normální i chorobně zvýšenou činnost systému
nutného pro obranyschopnost organismu.

I: Prednison 20 Léčiva používají dospělí při léčení některých chronických
zánětlivých onemocnění, při závažných alergických onemocněních, při
onemocněních způsobených zvýšenou reaktivitou systému obranyschopnosti
(tzv. imunoalterační onemocnění) a jako pomocnou léčbu u některých
novotvarů.

murasek
17. dub 2008

tedA Klarus - odkud ty informace tahas? 😀 😀 ale je prima si to precist!!

misko, urcite ho taky fasnes a budes rano po snidance zobat 😅

jmisa
17. dub 2008

No to se těším, prednison je humáč, už se vidím, jak budu odulá. 😕

klaruska1
17. dub 2008

mur já už jsem po to všem jako chodící lékárná 😀 -kámoška je teď čerstvě těhu a taky mi pořád volá,ale je to fajn, když vím-ráda poradím 😉

jmisa jo, to jo, já jsem taky přibrala, ale co bysme pro mímísky neudělaly, že jo? 😀

murasek
17. dub 2008

misk, neni to tak strasny, u e je to uz takovej ritual, rano se nasnidam, zobnu 0,5 prednisonu 😀 aspon snidam, to jsem do ted neprovozovala, ale nechci si lajznout dat si ho na lacny zaludek.
zatim papa, jdu zalehnout k telce 😎 😎

campi
17. dub 2008

Byla jsem rano na odberu krve. Davala jsem zadanku u okynka, sestra mi vyjela vsechny papirky, popsala a podala zkumavky. Bylo tam moje jmeno za svobodna.
Tak rikam: "ja jsem se vdala".
A ona krikla: "to musite nahlasit dopredu, to mam jako delat vsechno znova??? Jak se teda jmenujete?"
Tak klidne odpovidam: "na zadance je moje prijmeni napsane.."
Ona: "ja na jmena nekoukam, opisuju rodny cislo a podle nej jste nenahlasila zmenu prijmeni."
Ja: "nezlobte se, ale uz si nepamatuju, ze jste si me pred 4 lety registrovali".

Pani, ktera stala ve fronte za mnou, se usmivala a septala mi: "Dobre jste ji to rekla".
A ja na to: "Myslim, ze si priste radeji necham nabrat krev primo u gynekolozky za 500 Kc, kde nebudu muset stat frontu a nedostanu vynadano".
Sestra z okynka: "Ja jsem vam nevynadala. To by vypadalo jinak"

V odberove mistnosti:
Jina sestra: "Co tu sedite, prelepte si to a jdete".
Ja: "Nedostala jsem naplast"
Ona: "Naplasti mame prece tady na stole, to jste tu poprve?"

klaruska1
17. dub 2008

campi, no tak to je síla.Čeho se týkal ten odběr krve? U mě všechny odběry krve probíhaly v poho a všichni byli milí a hlavně mě to brali normálně v ordinaci, kde jsem byla jen já a sestra avždycky mi to zalepovala ona,tak, že by nějaké novinky?

campi
17. dub 2008

Jenom pro pobaveni. Co by clovek pro mimise nevydrzel, ze?

campi
17. dub 2008

Klarusko: nebylo to v Pronatalu, ale na poliklinice, kam me poslala prakticka doktorka kvuli vysetreni pred IVF.
Ja tam mela silenou zkusenost uz pred temi 4 lety, to jsem byla celkem cerstva snazilka.
Ptala jsem se sestry pri odberu, jestli mi muzou udelat tehotensky test.
A ona: "To jste si mela zazadat u okynka."
Tak se ptam: "a je mozne zadanku vystavit dodatecne, ze Vy byste si to tu poznamenala a ja bych si ji zatim vyridila?"
Ona krici na celou ordinaci: "Vy jste jako soulozila bez ochrany?!?"
Ja: "snazim se otehotnet a nerada bych sla na odstraneni polypu, kdybych byla nahodou tehotna"
Ona: "A myslite, ze jste nebo nejste tehotna?? Ten test ale musite zaplatit!"

Podotykam, ze ordinace vypada tak, ze 2 sestry odebiraji krev, kolem posedavaji 3-4 lidi, kteri si drzi ruku, dvere jsou otevreny a za nimi stoji fronta lidi, kteri koukaji, co se kolem deje, pac se ve fronte desne nudi.

campi
17. dub 2008

A abych to dokoncila:
presne tato sestra, ktera me tehdy rozbrecela vyslechem na tema, jestli jsem nebo nejsem tehotna (ano, jsem obcas hystericka snazilka), tam byla i dnes a divila se, ze nevim, ze si mam vzit naplast na stole. Taky tam byla jedna slecna nebo mlada pani a sestra ji uplne suverenne tykala. Tak jsem se te pacientky ptala, kdyz jsme cekaly na naplast, jestli se se sestrou zna nebo ji je treba 15 let, ze ji tyka. Neznaly se a slecne bylo 27 let🙂

klaruska1
17. dub 2008

campi, aha už jsem se lekla, že by měli v Pronatalu nějaké změny a že by byly k horšímu.Je to fakt hrůza, jak se dneska některé sestry chovají,místo toho aby měly pochopení, čím teď procházíš a spíš tě povzbudily, tak ti dají ještě takovou ,, čočku,, ale já tohle taky znám-z pohotovosti, kam jsem jela, když jsem začala krvácet v začátku těhu, kde mi pan doktor po mém dotazu co mi je a jestli je mimčo v pořádku a co teď se mnou budou dělat řekl, že teď mě pošle domů a já budu do rána čekat jestli potratím nebo né, tak jsem byla úplně v šoku-hned ráno mě manža zavezl pro jistotu k mojí gynekoložce a ta se na mě ještě mrkla a dala mi nějaké prášky proti krvácivosti.Je hrůza,ale neboj teď už to máš za sebou a čeká to nejdůležitější, tak pryč s negativníma myšlenkama 😉

campi
17. dub 2008

Klarusko: ja to sem davam fakt spis pro pobaveni, jsem dneska dost nad veci, kdyby se mi to stalo v pondeli (kdy jsem mela silenou krizi), tak me od tamtud odvezou rovnou do Bohnic🙂

A tohle je prosim soukroma laborator v ramci ty kliniky, nejaky s.r.o.

gucci
17. dub 2008

tjo campi to je mazec 😕

murasek
17. dub 2008

campi - no to je mazec, jeste jsi dneska v pohode a ustala jsi to. klobouk dolu 😉

klaruska1
17. dub 2008

Já už se tomu taky teď směju a dávám to k ,, dobrýmu ,, ale v tu chvíli je člověk úplně na dně.Já to musela říct manželovi až v autě-jinak by to doktorovi snad rozbil ,, hubu,, 😖