Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

akvy
29. led 2009

Jmisa, to je fakt, 😉

janysek70
29. led 2009

Já jsem ani nevěděla, že se stimuluje na IUI, aby bylo více jajuch, myslela jsem, že si holky píchají léky před IUI, aby jim dozrálo alespoň právě to jedno nebo když jim neroste sliznice, neovulují a tak...

akvy
29. led 2009

Stimulací na IUI uzraje většinou podle mých info 1-3 vajucháče. 😉
Ale každá jsme jiná a každá jinak na stimulaci reagujeme. 😝

akvy
29. led 2009

Tý jo Janýsku, ty máš už tak velikananáské dítko? Vždyť na těch fotkách vypadáš desně mladě. 😕 😀

jmisa
29. led 2009

Mně normálně zrajou folíky v páru, samo nikdo nezjistí, jestli je v obou vajíčko, ale prostě folíky jsem měla vždy dva. No a při stimulaci koňskýma dávkama na IVF jsem nikdy nevyplodila víc než 4 vekce, folíků bylo tedy o něco víc, ale stejně při těch koňských dávkách nic moc.

janysek70
29. led 2009

To já mám velké děťátko 😅 a v dubnu mi bude 39, tak kvaltuji, protože pojišťovna mi IVF platí do 39 let. Teď mi čeká stimulace na 2. IVF

janysek70
29. led 2009

Jmi, hlavně že bylo vajíčko v jednom a 9.7.2009 to jistí 🙂 🙂 🙂

akvy
29. led 2009

jmisa- tak to s IVf je přesně můj případ. Ale to není asi až tak důležité, viď? 😀 😀 Držím palečky.
Janýsek, to stihneš, neboj. A budeš stimulovat na IVF teď někdy? 😉

janysek70
29. led 2009

Jo, jak jsme se "potkaly" v pátek v Pronatalu, tak mi sepisovali žádost a okolo 24.2. bych měla začít stimulaci

dckami
30. led 2009

ahoj,
holky, jsem vyřízená 😢 . Teď mi volali z Pronatalu,že na ET máme přijet až zítra, žeto rozhodl embryolog. Důvod nevím, tak se bojím, aby bylo vše v pořádku.... 😖

gucci
30. led 2009

janysku: já jsem taky stimulovala na IUI 😉

v neděli fičíme do Pronatalu 🙂 na UTZ, doufám, že tam toho bude hodně a že naplánujem IUI 😉

akvy
30. led 2009

Janysek-jupíí, tak to je za chviličku 😀
Dckami- neboj, oni vědí, kdy je nejlepší mimísky zavést. Můj názor je ten, že mimísci vypadají dobře, tak Ti je do bříška zavedou o trošku větší 😉 neboj se a nestresuj se, ať se u Tebe mimískům líbí 🙂
Gucci- můžu se zeptat, kolik vajíček si na IUI se stimulací měla?

gucci
30. led 2009

akvy: tjoooo, vzpomínám vzpomínám....myslím že 2 na jedné straně a 1 na druhé a pak několik menších

dckami: a proč by to nemělo být v pořádku?

gucci
30. led 2009

akvy: tak že jsi to ty 🙂 tak jsem to našla pár stránek dozadu
takže přesně to bylo: jeden velký folikul napravo, a jeden velký nalevo, jeden střední a asi pět menších

akvy
30. led 2009

Gucci, Ty se máš, já asi potřebuju koňský dávky na růst vajuch. Bojim, bojim, že jedno je málo. ☹
Budu Ti držet palečky. Já jedu na IUI do Pronatalu zítra, ale ještě nevím v kolik, páč to nevědí ještě ani děvčata na recepci. 😒

gucci
30. led 2009

a čím si stimulovala?

já ted beru jen clostilbegyt, tak uvidím v neděli (mám si volat zítra) kolik jich bude

akvy
30. led 2009

Já měla Menopur (2,2,2,2,1,1) a asi to bylo málo. Doktor říkal, že příště bude dávka větší, myslím, že v tom je u mě zakopanej pes. Mám vždycky málo vajíček. I při IVF jsem vyprodukovala 4 ( z toho 3 v pohodě), jinak asi 4 malé, které už nedorostly. Takže vždycky valím bulvy, když některá holčina jich má třeba 14 a víc. Večer jsem si bidla Ovitrelle. Za chvíli jdu volat, doufám, že se knim proboxuju. 😖
Na 2.IVF budu chtít koňské dávky. 😀 Ale byla bych ráda, kdyby se zadařilo teď na IUI. 😀

jmisa
30. led 2009

Dckami, to je normální, o datu transferu rozhoduje vždy embryolog, tedy pokud nezamítneš PK, pak je to dané.

dckami
30. led 2009

Jmiso,
já byla v pondělí na OPU a už v úterý mi embryolog řekl, ať přijedeme v pátek, PK byla domluvená. A dnes ráno najdenou telefonát ž emáme přijet zítra, bez dalšího vysvětlení. Já byla tak v šoku, že jsem se na nic nezeptala a najednou jsem nevěděla, zda je to dobrá či špatná zpráva 😕

akvy
30. led 2009

Dckami, určitě dobrá, protože by vám neřikali, že máte přijet na ET. A jestli se máš nervovat, tak se nech přepojit na embryologa a on Ti to určo vysvětlí. Já jsem to taky tak dělala, když jsem potřebovala a nerozuměla jsem info. Jsou na to zvyklí a jsou milí. 🙂 😉

jmisa
30. led 2009

Dckami, třeba jsou tam 3 embryjka a oni chtějí vědět, jestli jedno neodpadne. Já bych to nepovažovala za špatnou zprávu. Na zavedení je lepší pozdější stadium a ty už budeš mít blastocysty, jsou odolnější proti tělu matky.

akvy
30. led 2009

dckami, souhlass míšou 😀 😉

gucci
30. led 2009

holky a nevíte, jestli ty ženské na té recepci jsou taky sestry?

jmisa
30. led 2009

Gucci, já myslím, že spíš ne.

gucci
30. led 2009

no taky si myslím

já měla před týdnem tu střevní chřipku a v pátek ráno jsem začla brát Clostil (3DC) a večer jsem blila...tak jsem tam v sobotu volala a chtěla vědět, jestli mám dál pokračovat nebo to mám úplně vysadit...a ta ženská mě vůbec nechápala, netušila co je den cyklu, co je clostilbegyt...já jí to vysvětlovala jak debilovi asi 10 minut a ona mi na konci řekne: no já tomu vůbec nerozumím, ale zeptám se 🙄

grej
30. led 2009

Gucci, to tam asi byla nějaká nová, ne? Mi neříkej, že když pracuje v CAR, tak že tím nebude aspoň trošku poskvrněná... Já teda taky už teoreticky rozumím výtahům a to nejsem výtahář 😉

jmisa
30. led 2009

Já chtěla něco odbornýho jen jednou a to mě přepojovala do ordinace na sestru.

gucci
30. led 2009

no já chtěla taky spojit dr., nebo jen at se prostě dr. zeptá...ale musím říct, že jsem měla nervy na drátku, když jsem jí říkala: "dneska jsem 4 DC a včera, v pátek, 3DC jsem začala brát clostilbegyt a v noci jsem zvracela, tak nevím, jestli mám pokračovat nebo jak"... a ona "no, ale když už ho berete 4 dny, tak to by byla škoda to přestat brát ne?"

grej
30. led 2009

Gucci - tak to bych asi taky byla s nervama vedle... Já měla dnes ráno telefon a taky jsem pak myslela, že to raději někomu předám, neměla jsem na tu paní nervy...

akvy
30. led 2009

Holky, asi sestry nejsou, aspoň ne všechny. Něco hodím do placu: Dneska jsem si volala, v kolik mám zítra přijít na IUI, tak mi bylo řečeno, že mě tam vůbec nemají a že mám přijít v neděli. Tak jsem myslela, že mě klepne, protože jsem si včera píchla ovitrelle a polil mě studenej pot. A asi po dvou minutách hledání mě v seznamu se omluvila, že mám přijít zítra, že je vše v pořádku, spletla si datum. Jsem si v první chvíli připadala, že omdlim. 🤐