Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

angus
20. bře 2010

Ahojky,
tak mám po odběru 10 odebráno ale 2 nevyhovující tak 8 k oplodnění mám si zítra volat zda jsou ok a kdy půjdu na zavedení jestli v pondělí nebo v úterý? ☹ Jinak jsem nafouklá jako balonek a pobolívá mě břicho. Jinak mám problémy s kostrčí a tu teď teda cítím.

jinak doplňovačka 😎

m.aa.b...............................2 IVF od 17.3. stimulace Puregonem+Orgulutan UTZ 24.3.
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3.
Regius................................IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček ET?
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Zatím pa 😉

karol84
21. bře 2010

maab, díky za odpověď. zkusím tam zavolat tak v pondělí/v úterý, tak pak uvidím

trpytkaa
21. bře 2010

Ahojky holky,
tak jsme byli ve čtvrtek na ultrazvuku...jak jsem si myslela zatím tam byl vidět jen domeček 9mm
a vedle byl ještě takovej stín, tak doktor říkal, že je možné, že se tam ještě jedno schovává....
Tak musíme zase počkat do 1.4.2010 na další ultrazvuk, kde by už mělo být vidět i srdíčko! 🙂
Jinak je mi fajn nic mě nebolí, tak mi to přijde až divné 🙂 jen trochu prsa.

Angus: mě po odběru také bolelo břicho, ale neboj...hlavně, že si brzy pojedeš pro vajíčka 😉

m.aa.b
21. bře 2010

Angus tak to je docela dobré ne 🙂 jinak mě také minule po odběru bolel břuch ... to bude ok, a jak píše Trpyt - brzy už si pojedeš pro Prdolky do bříška 😉 😵
Karol tak pak dej věděť 😉
Trpyt 😉 tak držím palečky na 1.4. 😉 jé a možná dvojčátka 😵 😵 😵 😵 to je krásné 😉 😵

m.aa.b...............................2 IVF od 17.3. stimulace Puregonem+Orgulutan UTZ 24.3.
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3.
Regius................................IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček ET?
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 6 tt........ 1.4. UTZ už by mělo být srdíčko 😵

Trpyt údaje si případně dopln, ju? 😉

karol84
21. bře 2010

maab, no doufam, ze se co nejdriv zaradim mezi uspesne klientky pronatalu 🙂

m.aa.b
21. bře 2010

Karol držím všechny čtyři 😉 😉 😉 😉 😉

karol84
21. bře 2010

díky, zkusím ještě alespoň letmo pročíst tuto diskuzi, abych měla trošku představu, do čeho jdu 😉

regius
21. bře 2010

AHOJKY JE TO MÉ 2IVF ,1IVF -ET A 2KET ,2IVF ET A TEN BYL 19.3 A TESTOVAT MÁM 5.4 VŠEM DRŽÍM PALEČKY 🙂

m.aa.b
21. bře 2010

m.aa.b...............................2 IVF od 17.3. stimulace Puregonem+Orgulutan UTZ 24.3.
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3.
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík 😉
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 6 tt........ 1.4. UTZ už by mělo být srdíčko 😵

regius
22. bře 2010

ahojky tak stimulantkám držím hodně pěstí 😉 a pěknou úrodičku( m.aa.b a Ankava)
Angus tobě krásných 8 embryek ,koukám že léky jsme měli úplně stejnééé 😉
Trpytkaa-krásné srdíčko na UTZ http://i.dama.cz/s/e343.gif

ankava
22. bře 2010

Ahoj,
vůbec jsem se nedostala k netu, takže ty mé ne moc pozitivní zprávy z UTZ až teď,
v CAru byl doktor, kterého jsem ještě nezažila a nebyl dvakrát vstřícnej, o to hůř se ještě cítím. A výsledek vyšetření je:
na jednom vaječníku dva pěkné folikuly a na druhém bez reakce. NAvíc mám nízkou sliznici. Ve středu jdu na OPU a pokud ta sliznice o milimetr nenaroste a když bude nějaké vajíčko, tak by se embryo zamrazilo, v dalším cyklu se posílila ta sliznice a pak by byl KT.
No včera jsem zase ronila slzy, že jich bude málo, to jsem věděla, ale cítila jsem se aspoň na 4 a s tou sliznicí mě úplně dorazilo. A co když v těch 2 folikulech nic nebude?
JSem z toho dost rozhozená, i když vím, že to musím dobojovat do konce a že to určitě není ještě poslední pokus.....
ach jo

Všem ostatním víč úspěchů než já,
já doufám, že budu mít trochu štěstí....

kata79
22. bře 2010

Ahoj holciny, konecne mohu taky neco pripsat, nejak mi v ramci zmen na strankach nefungovalo prihlaseni, ale uz mi to nastesti zprovoznili...pripisuju se do tabulky, snad neva 🙂

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 6.4. testík
m.aa.b...............................2 IVF od 17.3. stimulace Puregonem+Orgulutan UTZ 24.3.
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3.
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 6 tt........ 1.4. UTZ už by mělo být srdíčko

kata79
22. bře 2010

pardon, pridavam datum ET

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík
m.aa.b...............................2 IVF od 17.3. stimulace Puregonem+Orgulutan UTZ 24.3.
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3.
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ............................ 6 tt........ 1.4. UTZ už by mělo být srdíčko

boruvkova
22. bře 2010

AHoj ankavo,

cekam na menses a az prijde nekdy pristi tyden, mela bych zacit stimulovat na 2.ivf. Mohu se zeptat, jak ten doktor, u ktereho jsi byla na utz vypadal?.. No ja mela podobne vysledky pri 1.ivf.. ale jak rikaji, k uspesnemu oplodneni staci jedno vajicko a jeden sikovny spermonikk 😉 tak nehazej flintu do zita a hlavu vzhuru 🙂

sedmitecka
22. bře 2010

kočky, já vám všem tak moc držím palce, až mě bolí 😀

karol, my jsme na první konzultaci od telefonického objednání čekali měsíc, tak přeju hodně trpělivosti 😉 ale pak to už jde rychleji 🙂

ankava
22. bře 2010

boruvkova,
myslím, že ten doktror se jmenoval Vobořil- ale nejsem si jistá, takový ne příliš uhlazený, trochu silnější, ale já si ho moc nevybavuju, protože jsem byla strašně nervní. Prostě řekl, tak jak to je, žádný mazání.... musím se s tím smířit. Ale naděje ještě neumřela....
pořád ještě doufám, že sliznice o ten mm vyroste a ze dvou folíků budou 2 vajíčka.....dokonce jsem četla, že z jednoho folíku může být i víc vajíček, kéž by se alespoň jedno chytilo.
Jakou máš pauzu mezi dvěma IVF?

kata79
22. bře 2010

Ankavo, nehazej flintu do zita, ta sliznice musi jeste vyrust, do stredy daleko 🙂 Drzim palce, aby byly i dobre folikuly!

ankava
22. bře 2010

kata díky, moc,
já vůbec nevím, jak rychle sliznice roste,
začínám mít tušení, že mé předchozí časné potraty můžou mít něco společného s tou sliznicí, ach jo.
snažím se představovat si, že budu mít štěstí a bude to v poho. ale moc mi to tedy nejde.

boruvkova
22. bře 2010

Ankavo, me rekla doktorka Pasekova, ze treti menses od predchozi stimulky muzu znovu a dneska jsem volala na pojistovnu a mam to i schvalene. Holky tady na konikovi psaly, ze tri mesice, ale me rikala tri menses. Jedna po stimulaci, dalsi klasicka a pri dalsi uz zase muzu zacit. Takze snad pristi tyden.

Ankavi ja jsem u nej mela prvni konzultaci a uz k nemu nechci. Uz jsem to tady nekde driv psala, mozna jsem vypadala jako negativni osoba, ale na me nepusobil vubec dobre. Mela jsem u nej prvni konzutlaci sama, protoze priteli vysla na ten den operace varikokely, tak tam nemohl byt se mnou , sla jsem na radu az nekdy v sest vecer a kdyz jsem odchazela, tak jsem brecela. Prave, nebere si servitky, ja beru, kdyz mi nekdo neco rekne na rovinu, ale u nej to vypadalo, ze ji chce mit rychle za sebou. No pak jsme u nej byli s pritelem jeste na druhe a meli jsme oba stejny pocit, pak na rozpisu na leky taky u nej, ani mi nerekl, proc mi napsal to a to, proste mi ho bez reci dal, sestra mi ukazala jak se co picha a sli jsme.. Ted jsem rekla na recepci, kdyz jsem se objednavala na dalsi konzultaci, ze uz k nemu nechci. Doktorka pasekova byla uzasna, vsechno vysvetlila, byla trpeliva, proste uzasna 🙂

boruvkova
22. bře 2010

Ankavo a zkousela si pit kontryhelovy caj? ja jsem ted zacala, ale v jinych diskuzich holky psaly, ze s tim maji dobre zkusenosti. Ja jsem ale myslela, ze se tema hormonama pri stimulce ta sliznice da "regulovat".

ankava
22. bře 2010

boruvková, vypila jsem ho hektolitry, s těma hormonama jsem si to taky myslela a vidíš, je to úplně jinak. Ani na chvíli jsem nezapochybovala, že by mohl do ET nastat nějaký problém, říkala jsem si, že aspoň jedno bude a to se chytne, jenže je to jinak. Ale dokuď neřeknou, že je to definitivní, tak pořád budu věřit.

kata79
22. bře 2010

delozni sliznice je urcite pro zdarny vyvoj embrya potrebna, zkusi pit kontryhelovy caj, to pry pomaha
http://www.bobshop.cz/?p=productsMore&iProduct=118

kata79
22. bře 2010

ankava: mam tu nejake zpozdeji, a jak ji mas vysokou?

kata79
22. bře 2010

boruvkova: Mudr Pasekova je uzasna, mela jsem ji na OPU a svym lidskym jednanim do me uplne vlila energii 🙂

boruvkova
22. bře 2010

Ankavo ja jsem si myslela, ze taky bude bezproblemu pri prvnim pokusu, protoje jsem mela byt zdrava. No a vidis, koukala jsem jako tele na novy vrata, kdyz jsem byla na utz, mela jsem jen dve vajicka. Moje reakce na stimulku nebyla skoro zadna. A to jsem si myslela, jak to mam na haku, ze budu mit vic vajuch a bude na zamrazeni a ono prd. Tak ted mam nervy uz pred stimulkou, abych mela nejaky vajicka. budu mit zase kratky protokol, ale zmenili mi leky.. jsou to neustale nervy a to ma byt clovek v pohode!! hele ale kdyz mas dva folikuly, takt o neznamena, ze nebudes mit vajicka! Ale chapu tvoje obavy, taky jsem je mela. 🙂

ankava
22. bře 2010

já právě vždycky chodila na konzultace ke Středovi, jen na ty UTZ a protokol k tomu, kdo tam zrovna byl.
Jsem ráda,že říkáš to samé, já nejsem zrovna žádná citlivka, ale myslím, že by doktror měl vůít trochu naděje a ne jak on, ten se mi zdál to docela odpískal.
A taky nejdřív naměřil tu sliznic 5 a pak když jí měřil znova,tak řekl, že 6, tak nevím.....
A pak mi řekl, že mi sestra všechno vysvětlí a zmizel....
tak vlastně nevím, jestli když bude vajíčko ( A BUDE!!!!! CHCI TO), tak mi tu sliznici budou ještě měřit nebo bude rovnou mražení.. a ani mi neřekl, zda v tomle případě budu to mražení platit ( no asi jo),
no nebyla jsem z něho dvakrát nadšená.
Hlavně proto, že mi toho moc nevysvětlil.... prostě šup... a další.....

boruvkova
22. bře 2010

Kato ja jsem ji mela zase pri prvnim pokusu pri ET. Pot om, co mi ankava potvrdila, ze Voboril neni uplne ok uz doufam, ze na nej nenarazim.

ankava
22. bře 2010

ty obavy mám, ale věřím v dobrý konec.
Kata, já mám taky trochu zpoždění,
tu sliznici mám 6 a prý je potřeba 7. Ale nevím, jestli v den transferu nebo když mi dělal ten UTZ, já prostě nic nevím.....
vždycky když si něco nastuduju, tak pak na mě vybafne zase něco jiného, ach jo

boruvkova
22. bře 2010

ankavo, kdyz mi to tady ted pises, tak mam na nej zase vztek!
Ale ja jsem mela cely ten prvni pokus takovy proklety, porad nejaky problemy, tak uz se to s nami tahlo.

kata79
22. bře 2010

Snazim se prijit na to, kdo je Mudr. Voboril, dle popisu odpovida doktorovi, ktery mi delal ET, ale ten byl uplne v klidu, dalo by se rict ze i prijemnej, zlata je ale Pasekova a pak jsem taky ted v sobotu narazila na uzasnou emryolozku, ta to tam cele rozzarila jako slunicko, takova mladsi, blondata...snad budete mit ted taky stesti na prijemne "kousky"