Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sjanka
30. led 2009

ahoj holky, musim suhlasit, ten personal na recepcii je tam katastrofalny, myslim ze skolenie o zakladnych veciach by im neuskodilo,..ved si z odbornych knih a aj nasich debat mozu urobit obraz behom jedneho dna, chapem ze toho maju vela ale si predstavte ze tam zavola cudzinka a hovori s nimi napr. anglicky alebo nemecky tak to musi byt iny srumec,... a tie si tam len tak zajst nemozu,..... no parada aspon ze slovencina je pribuzna cestine inak by som bola tiez v haji.. 😉

jmisa
30. led 2009

Já myslím, že ciczinci jim nevolaj, na to tam maj spešl pracovnice - překladatelky. NAvíc cizinci jim tam nalejou podstatně víc peněz než připlácející si tuzemci, tak budou mít i nadstandardní přístup.

fanfulinekkudisek
30. led 2009

ahoj vsichni....nejde nahodou nekdo z vas zitra na transfer? ja mam volat v 8 rano ....

akvy
30. led 2009

Já jdu zítra ale na IUI, Ty jdeš asi na IVF, viď? A kolik máš mimísků, budu držet palečky!!!!!!!!!!!! 😀 😀

anlenka
30. led 2009

ahojky všem 🙂, dnes jsem si poprvé píchla Menopur a 4.2. jdu na UTZ, můžete mi někdo říct jak to potom bude pokračovat dál? Jdu na 1. IVF a mám docela problémy se uvolnit v práci 😢 . díky 🙂

fanfulinekkudisek
31. led 2009

tak ja jdu na jedenactou a jdu na ket ....taky budu drzet palecky 🙂

jmisa
31. led 2009

Ahoj.
Anlenko, pokud to půjde dobře, tak Ti řeknou, kdy si máš bodnout pregnyl a kdy se dostavíš na OPU - odběr vajíček - na ten se chodí hned ráno a musíš s partnerem. Ten den do práce nepůjdeš a můžeš si od toho dne vyžádat neschopenku.

dckami
31. led 2009

ahoj,
v rychlosti novinky - jsem po ET, mám v bříšku 1 bojovníčka, ostatní PK nevydrželi, takže bohužel žádní mrazáčci nejsou. Alespoň jsme nemuseli řešit, zda zavést 1 či 2. Snad se to povede. 😵

jmisa
31. led 2009

Dckami, tak jedno stačí, stejně jste chtěli jen jedno miminko 😀

anlenka
1. únor 2009

dík Míšo a ještě se zeptám, jak dlouho po OPU se zavádí vajka zpět? 🙂

Dckami, moooc držím palečky, taky jsem bydlela v Děčíně, teď jsem už dva roky na Litoměřicku 🙂

dckami
1. únor 2009

anlenko,
ahoj, zdravím rodačku se severu Čech. 😅

Po OPU se normálně zavádí vajíčka za 2 dny, pokud máš prodlouženou kultivaci tako něco déle ( asi 4 dny), já třeba měla OPU v pondělí a na ET jsem šla v sobotu. To určí embryolog. Vím,že náš bojovníček byl včera již ve stádiu blastocysty.

anlenka
1. únor 2009

Dckami, dík za info 🙂

gucci
2. únor 2009

ahoj holky

dckami: mooooc držím pěsti, at se to už konečně povede 😉

já byla v Pronatalu na UTZ včera...stimulovala jsem Clostilem...máme 1 folikul vlevo a 2 napravo, takže paráda...byl tam Vobořil, dostali jsme Ovitrelle (místo Pregnylu) - mnohem lepší manipulace, včera večer jsme to s manžou píchli a zítra na 10 hod. jdeme na IUI 😵

jmisa
2. únor 2009

Ahoj.
Ovitrelle je luxus, nemusí se míchat, to máš recht, navíc je zadarmo, na pregnyl se něco málo doplácelo.

gucci
2. únor 2009

jj Pregnyl stál tuším 90 Kč...včera jsme platili akorát 30 za recept

momani
3. únor 2009

🙂 ahojky děvčata jsem tu nová a zajímalo by mě jaké kdo má ohlasy na umělé oplodnění v Pronatalu v Teplicích ☹ rozhodujeme se s přítelem jestli máme jít do TP nebo Prahy ? Již 2krát mám za sebou IVF i s 2 ET v Praze Apolináři ale neúspěšné toť ještě s předchozím partnerem ... z níž ve druhém pokusu se objevil pozitivní testík ale dopadlo to špatně - mimoděložním oplodněním nechápu dodnes jaK se to mohlo stát když při ET zavádějí embryjko do dělohy. Máme před sebou třetí tudíž poslední pokus hrazený pojištovnou ale jestli bychom měli jít do Teplic tak si budu muset nejspíš změnit pojištovnu mám totiž Metal Alianz a v TP jsou zaměřeny na VZP ale netuším zda u nich nebudu muset být zaregistrována nějakou dobu aby mi celý proces uhradily. Nevíte někdo prosím o radu děkuji M. 😉 a držím všem palečky 😉

dckami
4. únor 2009

ahoj Momani,
já chodím to Teplic. Byla jsem u OZP, od října jsem změníla pojišťovnu na VZP a v lednu jsem šla na IVF. Jsem tady spokojená. Jinak pojišťovnu měnit nemusíš, pokud bys chodila do Tp a šla si na ivf, tak ti zde dají stimulaci, utz, ale pouze na opu a et bys musela jet do Prahy.
Já se rozhodla pro změnu pojišťovny i z toho důvodu, že Praha je pro nás dál a já sama bych tam autem nejela, do Teplic jezdím i sama a je to pro mě jednodušší i kvůli práci. Přece jenom na utz ve stimulaci jsem si na 3 hodiny odskočila z práce, kdybych jela do Prahy, bylo by to na celý den a hledala bych, kdo mě tam odveze 😖
Je to na tvém uvážení, záleží, kde bydlíš. Já mám z Teplicema jenom dobré zkušenosti. 😅

momani
4. únor 2009

ahoj dckami, jsem ráda že si to tam chválíš doufám že i já budu spokojená taky to dělám hlavně kvůli práci abych moc nechyběla jelikož jsem předtím díky tomu přišla o práci ale vzali mě nazpět takže to dopadlo prozatím dobře ...to víš bylo toho moc (dvě operace z toho pokaždé měsíc doma v klidu, pak dvakrát ivf z toho mimoděložní oplodnění a nakonec lázně tím to dovršilo) A nevíš jestli by nebyl třeba problém s tím že když budu u jiné pojištovny jsem u Metal Alianz že mě prohlídky vyjdou dráž než kdybych si změnila tu pojištovnu ☹ nevím jaké jsou sazby když mě budou jen stimulovat a brát UZ. 😲

anlenka
4. únor 2009

ahojky, tak jsem byla dnes na ultrazvuku a mám 5folíků vpravo a 3 vlevo. Snad dobrý. V pátek jedu zase na utz a v pondělí nebo v úterý na OPU 🙂. Taky chodím do Teplic a jsem tam moc spokojená. Ptali se mě, jsetli chci prodlouženou kultivaci a já nevěděla. Prý je lepší prodloužená. Tak jsem to nechala na nich.

sjanka
4. únor 2009

ahoj anlenka,
tak nech vam to vyjde, predlzena kultivace je lepsia myslim kvoli tomu ze uvidia ktori bojovnici su silni aby ti zbytocne nezavadeli tych ktori nevydrzia 😝 ja som to ale tiez nechala na nich, zatial iba v ziadosti sme zaskrtali co chceme,....isci, predlzena, mrazacky ak budu,.... snad na prelome unora/brezna, cakam ze kazdym dnom by mala byt schvalena ziadost a potom hura na to..... nech sa niekam posunieme....... najlepsie k 😲 alebo ku 😲 😲

gucci
5. únor 2009

anlenka: držím pěsti 😉

dckami
5. únor 2009

Momani,
platíš stejně, ať máš jakoukoliv pojišťovnu, jenom na OPU a ET do Prahy,pokud bys měla i mrazáčky, tak ti KET udělají v Teplicích.

Anlenka, hodně štěstí 🙂 . PK doporučuji, také jsem si jí zaplatila. Teď čekám na výsledek.
Jsem 5. den po ET.

fanfulinekkudisek
5. únor 2009

dckami •ahoj ja jsem mela et v sobotu....pocitujes nejake zmeny ? me boli akorad vajecniky

dckami
5. únor 2009

ahoj,
mě také od soboty pobolívá břicho, včera jsem k večeru malilinko špinila, dnes zatím nic. Bojím se, zda je to dobré znamení. 😕 Na test je brzo, to nejdříve za týden. Mělaj jsem jenom 21 bojovníčka, tak uvidíme....

dckami
5. únor 2009

oprava: 1 bojovníčka 🙂 . Vajíček bylo 5, ale PK přežilo pouze 1. Jž jsem to zde psala.

fanfulinekkudisek
5. únor 2009

tak to ja nespinim a to zrovna muze byt dobre znameni ,ze spinis to se ti tam muze drobek zahnizdovat 😉

jmisa
5. únor 2009

Dckami, nedělám to často, ale řekla bych, že to špinění chvilkové - je dobré znamení.

Jinak na nějaký příznaky typu bolení břicha, prsou nedejte, ty jsou i v případě neúspěchu, hodně za to může utroš a spol.

fanfulinekkudisek
5. únor 2009

ja si to taky myslim,ze to spineni je dobre znameni....jinak ja nemam ani opuchle prsa je me berou ty vajecniky ale to bude asi fakt tim utrosem

dckami
5. únor 2009

já mám prsa trochu bolavá celou dobu stimulace, břicho mám nafouklé, to jsem zjsitila v úterý, když jsem musela na chvíi do práce a dělalo mi problémy zapnout knoflíkna kalhotech 😀 Tak jsem zvědavá,jak to dopadne...

Za chvlíli čekám návštěvu,přijde brácha s malým synovce, jsou mu 3 měsíce, odpoledne jsem objedanná na kosmetiku, asi po roce.

fanfulinekkudisek
5. únor 2009

drzim palecky at to vyjde 🙂