Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lizardka
2. bře 2011

@saraher79 Já nemůžu mít nic jednoduše u mě jedině složitě.. 😝 Tak uvidíme v tom dubnu,už nám to musí vyjít. 😉

Já s kočkama přijdu do styku teda jen tak třikrát do týdne,když jdu k sestře manžela na návštěvu,ale zase se s nima muchluju pořád 😀 😀

saraher79
2. bře 2011

@lizardka No to já si taky říkám. Minulý rok jsme předělávali barák a nic nešlo na poprvé. Kuchyně - přivezli kratší pracovní desku, pak tam něco, tuhle něco a dělali jí měsíc. Sklo za linku - manžel je upozorňoval, a´t to změří pořádně. No přijeli na zkoušku a samozřejmě museli předělávat. Podlaha - změřili si lišty špatně o 2 metry. Nechápu, jednoduchá místnost se 4 stěnami a dveřmi. O oknech ani nemluvím, to byla historka na 4 měsíce a asi 10 reklamací. Asi nějaký skřítek záškodníček, tak doufám, že ho sluníčko vyžene ven a hodně daleko🙂 😀

bruni
2. bře 2011

@saraher79
@lizardka
@anna2802 no já je mám právě teprve 2 týdny, a s kočkama jsem před tím do styku nepřišla. Tak já si před IVF pro sichr udělám ten test u obvodáka.
Holky ještě že jsem neměla ET, protože od OPU jsem už přes týden pěkně nemocná a nemůžu se toho zbavit. Brala jsem před tím 3 týdny prednison tak to možná přispělo. Je fakt ze na to nic neberu, jen zázvor, citron, med.
Taky jsem rekonstruovala byt pred 5 lety a bylo to hrůza. Rikala jsem si uz nikdy vice 😀

lizardka
2. bře 2011

@saraher79 Pane jo,to jsou ale zmetci.. 😀 Tak doufám,že Vám to předělali zadara. Já zas pro změnu byla týden pryč,přijeli jsme domů a doma 8stupňů,rozbil se kotel,mě kleplo... 😝 Spravil ho a vypl se znova a nechce naskočit,takže do něj musím třísknout a jde,ale třeba za hoďku se vypne znova... 😠 Tak jsem mu ráno volala a zítra to přijede opravit,v noci se opět vypl a ráno krásných 16st.. 😀 A to není tak starý ten kotel asi 8let jako baráček.. 😒 Ale ono se to vše obrátí k lepšímu,musí... 😀 😵

saraher79
2. bře 2011

@lizardka To by člověk neřekl, co vše vydrží, viď 😀 No jasné, okna sleva asi 40 tis., kuchyně nepočítali jedno lepší kování, které vyměnili, protože tam dali obyčejné, všechny chyby odstranili na vlastní náklady. člověk se nesmí dát. Řemeslníci jsou hrozný, ještě nepochopili, že bez kvalitní práce není kšeft a peníze. Je poznat, když to dělá soukromník sám a když je tam jeho zaměstnanec. 🙄

@bruni Jsme na tom stejně. Od IVF, kdy jsem brala prednison jsem chcíplá, už se to vleče 3 týdny. Je pravda, že prášky neberu, taky jen zázvor, citron a med 🙂

anna2802
2. bře 2011

@bruni pro klid duše si ho nech udělat 😉 bude se ti líp spát.Já mám zase starosti s malou byla jsem s ní na 9letý prohlídce a doktorka jí zjistila štítnou žlázu a že moc roste.CHce vyloučit gygantismus ale malá je celej táta a ten měří skoro dva metry ale stejně mám nervy nadranc 😖 ach jo zrovna ted

marlenee
2. bře 2011

holky můžu se zeptat kolikátý den jste dostaly MS po IUI nebo IVF?Měly jste MS přesně nebo nějak ovlivněnou hormony?
Jsem po prvním IUI 12 den a 27DC a nevím jak můžou působit hormony.Brala jsem Menopur a na ovulaci Ovitrelle a teď Utrogest.
Díky 🙂

anna2802
2. bře 2011

@saraher79 jo se skřítkama to neni jen tak vy je holky nekrmíte že jo 😀 to musíte 😀

bruni
2. bře 2011

@marlenee já myslím že je to individuální. Mě po IVF přišla mrcha o 5 dní dřív.

marlenee
2. bře 2011

@bruni - díky za odpověď jen jsem chtěla vědět pro představu 🙂

saraher79
2. bře 2011

@anna2802 Ty hodný skřítky si hýčkám, zlý nekrmím, expeduju jinam 😀

@marlenee Já začala špinit 9. den po IVF, poté co jsem vysadila utrogestan se to rozjelo, ale řekla bych tak nějak o 2 dny dřív, než jsem sem měla dostat normálně MS. Test sis ještě nezkoušela.?

marlenee
2. bře 2011

@saraher79 - zkoušela jsem dnes ráno a byl negativní,ale měla jsem 25 test tak možná je brzo i když jsem 12den po.No malá naděje ještě zůstává 🙂

saraher79
2. bře 2011

@marlenee Myslím, že na té 25 se ti ještě nic neukáže. Citlivost 10 možná, takže naděje je ještě velká 🙂 Držím pěsti. A kam chodíš do centra?

marlenee
2. bře 2011

@saraher79 - do Pronatalu v Praze 🙂 průběžně vás tady pročítám a čerpám info

saraher79
2. bře 2011

@marlenee Já jsem trošku mimo, jsem v Budějovicích. MOc dti držím palce a konečně by tu mohl být někdo, kdo to prolomí 🙂

marlenee
2. bře 2011

@saraher79 - no uvidíme 🙂

lizardka
2. bře 2011

@saraher79 Tak hlavně že Vám to dali do kupy,já bych se taky nedala,tak kotel netopí,přijedou mi to vyměnit,buď zítra nebo až v pátek,ještě,že máme krbovky 😠 Jinak,když jsme u toho baráku.. 😀 Tak před pár lety jsem byla pracovně na týden mimo domov,praskla mi v patře hadička u wc a teklo to týden a teklo,myslela jsem,že mě odvezou..všimli si toho až sousedi,když se vrátili z dovči a šli na zahrádku a uviděli jak mi to teče po fasádě. Já nemůžu mít opravdu nic normálně. A dnes jsem byla na vyšetření na gyndě a mám silný zánět,že mi ani nemohla dr nabrat cytologii ☹ Tak mám léky a za měsíc jdu znova,aby se to stihlo do IVF.

@marlenee Já jsem MS dostala,až po vysazení utrogestanu,takže to je asi různé.

saraher79
3. bře 2011

@lizardka no do kupy to naštěstí dali. No tak to aspoň pěkně zalilo zahrádku, když teklo WC. To musel být pěkný šok otevřít dveře a vidět tu spoušť. 😒 Ale všechno tohle tě posílí a příště tě to nepřekvapí 😉 Mě tyhle překážky taky hodně utužili a naučili trpělivosti. Když jsme dělali kuchyň, tak přišla švagrová a povídá, že tohle by asi nevydržela, že vše musí být hned a my tam měli rozdělanou kuchyň už měsíc. Ona otěhotněla, ani nevěděla jak a my už se snažíme 2 roky. Tak jsem jen řekla, to víš, život tě naučí, co asi s tím udělám, když se budu vztekat, tak ta kuchyň se stejně sama nesestaví 😀
Koukám, když se daří, tak se daří. Ale bud ráda, že ti to přeléčí teď a pak budeš na IVF zdravá ajako řípa a přípravená 🙂

anna2802
3. bře 2011

@saraher79 ahoj holky tak se jdu vylavčit píchnu včeličku a jedu na UT.Jsem zvědavá jaká bude tentokrát uroda vajíček,snad to bude OK už se mi chce kvokat 😀 pa

saraher79
3. bře 2011

@anna2802 Držím pěsti slepičko 😀

saraher79
3. bře 2011

Holky, mám takový dotaz. Chci se zeptat, jak je to s proplácením od pojišťovny, když je chyba na straně muže a žena je v pořádku. Známá mi tvrdí, že jim pojišťovna nic nehradí. Nechce se mi tomu ani věřit. 😕

adenka84
3. bře 2011

@saraher79 to je hloupost..pojišťovan tě i v tomhle případě IVF normálně hradit bude...Jste bráni jako pár..takže vůbec nezáleží na jaké straně je chyba...u nás V Caru to tak normálně fungovalo...Takže klid a nevěř, každému kdo ti co nabulíkuje...Držím palečky...

saraher79
3. bře 2011

@adenka84 Děkuji za odpověď, taky jsem si to myslela. Taky nám v Pronatalu v ČB nic o tom neříkali, ale známá chodí do Artu v ČB a tam to prý takhle praktikují. U nás tedy není chyba na straně partnera, jen mi to prostě zajímalo 😉

adenka84
3. bře 2011

@saraher79 nemáš zač, když vím tak poradím.. 🙂

lizardka
3. bře 2011

@saraher79 Přesně tak,člověk se pak víc obrní a je trpělivější. No,škoda byla vyčíslena na 50tisíc a to jsem neměla pojištěnou domácnost,já teda myslela,že mám,ale to bylo na vítr,na blesk atd.... 😀 Už jsem se naučila zavírat přívod vody,když jedu na dýl pryč.. 😀 😀 😀 Já totiž často trpím na výtoky,ale každá známá mi řekla,že je má taky a je to normální,tak já nevím,ale žádný příznaky až na ten výtok jsem neměla. Tak jsem ráda,že se to dá do kupy než půjdem do boje. A jinak s tou pojišťovnou má adenka84 pravdu,podívej se na nás,u nás taky nemůže partner a nehradíme,jste bráni jako pár a vím na 100% že i když je chyba na straně muže pojišťovna to hradí,tak se neboj.. 😉

@adenka84 Ahoj kočko,jak se máš,jak probíhá úspěšné těhotenství?

anna2802
3. bře 2011

tak jsem konečně doma 😎 večer píchnu pregnyl,v sobotu vycucnout vajucha a když se nic nepřihodí tak příští týden už budou kulíškové v pupíku 😅 ani už mě dneska nepřemlouval na ISCI asi poznal že se mnou nehne 😉

adenka84
3. bře 2011

@lizardka ahoj...všechno je Ok...jsem moc ráda...začíná mi být sice už nevolno, ale to k tomu patří...jsem moc spokojená a šťastná, že zatím jde všechno jak má...

lizardka
3. bře 2011

@adenka84 Tak to je dobře,mám radost za Tebe 😵

lizardka
3. bře 2011

@anna2802 Tak ať vše vyjde,jak má. 😉 ..a vy jste si nenechali udělat ICSI?

bruni
3. bře 2011

@anna2802 ahoj, držim pěsti ať tobě to vyjde a vajucha se oplodni 🙂 kolik jich tam našli?