Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
18. bře 2011

@janinav to je jasný, je lepší znát všechny výsledky testů, než se půjde dál, já jsme taky moc zvědavá, co nám nakonec z té genetiky a imunologie vyleze 😕

sedmitecka
18. bře 2011

@luccy82 ci vám zjistili na genetice??? myslíš, že se tím vyšetřením zjistí kvalita vajíček a spermií????
imunologie nás čeká taky, ale mudra říkala, že větší přínos vidí v té genetice, že imuno neberou zase až tak vážně, že skoro každému něco najdou a léčí se vždy prednisonem 🙂

sedmitecka
18. bře 2011

@anna2802 takže jdi už jakoby 13 dní od oplodnění, tak to zvracení může být i dobré znamení 🙂 🙂 ...ale pokud špiníš, asi bych tu nejistotu nevydržela a zkusile test, na desítce už něco jistě bude 🙂

luccy82
18. bře 2011

@sedmitecka Ahoj, nám zjistili přehozené 2 chromozomy a kvůli tomu nám hrozí douwnům syndrom a musí se tedy geneticky vyšetřit embrya před ET. Myslím, že kvalitu vajíček na genetice nazjistí, ale nevím to jistě. Podle mě jen genetické chyby, které takto i ničí spermie.

sedmitecka
18. bře 2011

@luccy82 ach jo, tak to se trošku děsím, co najdou nám 😕 😕

luccy82
18. bře 2011

@sedmitecka Neboj, pokud nemáte nic v rodině, tak to bude určitě dobrý. My jsme to trošku čekali a požadovali to hned od začátku. Manželův otec tuto odchylku má a bohužel jí zdědil. Je dost možné, že to bude jednou mít i naš prcek. Toto neodhalí ani PGD, buď je to down nebo je zdrávé a to se považuji i s tou odchylkou.

sedmitecka
18. bře 2011

@luccy82 aha, no ta dědičnost je potvora 😝 😝 z mé strany by asi mělo být vše ok, ale v rodině mého muže je to zajímavý.....docela dost různých chorob a navíc dědečel i tatínek mého muže umřeli oba před čtyřicítkou, takže se děsím, co se kde objeví v těch testech 😕 😒

bruni
18. bře 2011

holky, odjíždím zítra na týden do Itálie za posledním sněhem, jen kdyby jste se divily, že tady na koniku nebudu. Držim palce všem co na něco čekají ať to dobře dopadne 🙂

luccy82
18. bře 2011

@sedmitecka Budu ti držet palečky ať vám všechno dobře dopadne 🙂

sedmitecka
18. bře 2011

@bruni jééé, užij si hory, taky jezdíme do Itálie, miluju lyžování ve slunečných Dolomitech, závidííím 🙂 🙂 měj seee....

sedmitecka
18. bře 2011

@luccy82 děkuju moc , uvidíme no 😉

adabebe
18. bře 2011

@bruni tak si to pekne uzij a relaxuj papa

adabebe
18. bře 2011

holky ja stale marodim po tom kolapsu v praci jsem uz mesic doma a opet nemam ani menzes je to silene uz me to rozciluje jeste mesic a pul a pujdem na tu genetiku tak jsem zvedava co zjisti

janinav
19. bře 2011

Holky, jdete nakonec někdo na tu genetiku k MUDr. Břešťákovi? Nevíte, na co všechno se budou ptát, abych začala pátrat v rodině?

lizardka
20. bře 2011

@janinav My už ji máme za sebou,budou se Tě ptát na rodiče,sourozence,jeho děti.....atd,udělají takový strom a budou se ptát na všechny nemoci tvých příbuzných. Pak Vám vezmou krev a řeknou kdy si máte zavolat,nebo,že to počlou do CARu.
@sedmitecka Luccy82 má pravdu,nic než chromozómy vám nezjistí,zda je máte všehny v pořádku,nebo přehozené. Kvalitu vajíček ani spermií to nezjistí. Zjistí to jen zda by vaše mimčo mohlo být postižené,mít špatné chromozómy atd.

sedmitecka
20. bře 2011

@lizardka aha, děkuju 🙂 a je vůbec nějaká možnost, jak se zjistí, jestli jsou moje vejce kvalitní??? z hormonálního profilu se zjistí jen FSH, to je zásoba vajíček ve vaječnících, ale jak se dá zjistit jejich kvalita??? asi jen odhadovat, podle toho, jak dobře se vyvíjí oplodněná v misce že???? 😕 😕 😕 😕
já vím, že už koumám nad blbostma.....

sedmitecka
20. bře 2011

@janinav ahojda, my jdem na genetiku k Břešťákovi, 31.3., dneska jsem zrovna vyzpovídala mamku, na co umřeli příbuzní 😀 😀 😀 😀 😀

@lizardka a jaké choroby z rodiny je zajímají??? my máme asi v rodě cukrovku dědičnou, jinak nic.....a já teda tu štítnici, to se od teď bude asi po mě dědit 😀 😀 😀 😀

lizardka
20. bře 2011

@sedmitecka Zajímají je všechny,od cukrovky až po rakovinu,i třeba astma,budou se ptát i na děti Tvých sourozenců,jestli byli někdy nemocní atd. Pak Ti ukážou na náčrtu jak vypadá správný karyotyp-chromozóm a jak špatný,je jich 42 tuším. Tak na to se dělá ta genetika. Jak jsou vajíčka kvalitní to Ti na genetice opravdu nezjistí,já teda myslela,že to můžou zjistit přímo v CARu??? 😕

sedmitecka
20. bře 2011

@lizardka ale jak???? to mě zajímá, jak se zjistí, že je vajíčko vadné.....

děkuju za ten popis genetiky, to bude náročný, nevím, jestli si na všechno vzpomenu......asi budou zírat na manžovu rodinu, tam je to trošku divočinka s nemocema 😀

lizardka
21. bře 2011

@sedmitecka My se na nic nepřipravovali,nikdo nám neřekl co po nás budou chtít,ale neboj pan doktor vám pomůže,já si nemohla vzpomenout na věcí 😀 😀

sedmitecka
21. bře 2011

@lizardka 🙂

marlenee
21. bře 2011

ahoj chci se zeptat holek z pražského Pronatalu taky chodíte pokaždé k jinému Mudrovi?Myslím,že už jsem udělala pomyslné kolečko - Števíková,Slámová,Vobořil,Středa a pokud možno se už objednávám jen k Vobořilovi.
Dnes jsem byla na hysteroskopii bez narkozy a užívala si pohled na dělohu zevnitř a jdu v půlce dubna na 2 IUI.
Prý mi změní hormony z Menopuru na něco silnějšího (nízká sliznice)
Krásný první jarní den a hodně štěstí všem 🙂

anna2802
21. bře 2011

Ahoj holky tak kulíškové nebudou.V so jsem začala krvácet v ne už zase nic tak jsem to už nevydržela a šla k doktoru.Na UT mi doktor řekl že jsem měla hrozně nízkou sliznici a proto jenom to špinění a krvácení jeden den.Tak ted si lámu hlavu čím to může být,když mám jinak MSdost silnou a i 7dní.Je možný aby na to měli vliv hormony?

lizardka
21. bře 2011

@anna2802 Takové smutné zprávy... ☹ K tý MS,četla jsem,že prý to,že ji máš silnou nemusí mít vůbec souvislost se sliznicí.

sedmitecka
22. bře 2011

@marlenee ahojda, já chodím do pražského a ano, pokaždé jdeš k tomu, kdo má zrovna službu, já už se objednávám, pokud to jde, jen k musr. Števíkové, ta mi sedla a je úžasná !!!! pan doktor Vobořil je na mě moc velký "morous" ale určitě špičkový doktor ! 🙂 jen mě trošku naštval, že spletl termín na KET a v laborce o mě nic nevěděli, objednal mě na jindy, a ještě mi tvrdil, že máme tři embrya v mrazáku, přitom jsem věděla, že jen jedno, trošku zmatek .......takže v laborce měli dost zamotanou hlavu a dělali co mohli, aby na poslední chvíli KE byl....
pak se cítím ještě dobře u mudr. Pasekové, ta mi dělala hysteroskopii.

sedmitecka
22. bře 2011

@anna2802 to je mi líto ☹ ☹ a brala jsi utrogestan? po tom by měla naopka být sliznice vysoká......a dělala jsi testík???? krvácení nemusí být nutně konec....

anna2802
22. bře 2011

@sedmitecka ahoj testík jsem nedělala včera jsem byla na UT a doktor mi hned nabral i krev je to definitivní ☹ Utrogestan jsem brala, včera jsem ho vysadila nevím proč ale je mi pořád špatně od žaludku, snad až ty hormony vyprchají tak se to srovná.Chudák náš pes,musí být venku protože jak ho cítím tak se mi zvedá žaludek 😅

saraher79
22. bře 2011

@anna2802 AHoj, to mi moc mrzí. Já taky mívám MS tak 1,5 dne a pak 1,5 dne špinění a mě dr. řekl, že to souvisí (u mě) s výškou sliznice, mívám jí nízkou. Já budu brát od prvního dne stimulace estrofem na tu sliznici, aby mi narostla.
Asi to bude znít bláhově, ale možná bych si pro klid duše udělala testík (třeba v pátek). 🙂

inza
25. bře 2011

Ahoj, po stimulce me zustal nejaky Puregon pokud by nekdo mel zajem. Piste do IP

bruni
28. bře 2011

ahoj holky, tak jsem zpátky ze slunné Itálie 🙂 dnes jsem se konečně objednala na genetiku, musela jsem tam napsat email a pak mi napsali jiné číslo a teprve jsem se dovolala. Jsem na 21.4. Takže dříve než imuno, kde je nával 😀 na genetiku jdu totiž do Hradce Králové. Já mám formuláře už doma, takže si to můžu v klidu předem vyplnit, co po mě budou chtít. zatím jsem to ještě nečetla, ale pak vám dám vědět, co tam chtěli.
@anna2802 to je mi líto. Je zajímavý že máš příznaky jako by jsi byla těhu ☹