Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petula22
20. črc 2011

@saraher79 Dík, jdeme dál, jinak to nejde.
Holky, máte někdo zkušenosti? Včera večer jsem už jen špinila, ráno nic a ted mě zase začalo bolet břicho a krvácím a jsem taková roztřesená, co to může být? 😒

anna2802
20. črc 2011

@petula22 petul to budou pravděpodobně hormony ☹ já to měla minule taky.Bylo to uplně něco jinýho než běžně ale kdyby se ti něco nezdálo tak si můžeš zajít k doktoru.A dělala si test?

petula22
20. črc 2011

@anna2802 Jen jednou, pak už ne.

anna2802
21. črc 2011

@petula22 tak co jak ti je?Měla by sis udělat ještě jeden test ,pro jistotu 😝

petula22
21. črc 2011

@anna2802 Už je mi dobře, dnes jenom špiním 😉 . Zítra jedeme na krev, tak už to nechám být.

sedmitecka
25. črc 2011

@petula22 petulko, tak jak???? ci krev, dopadlo to nakonec dobre?????

sedmitecka
25. črc 2011

nejak nam to tady umrelo nebo co 😉 😉

anna2802
25. črc 2011

@sedmitecka ahoj tak jsem měla honičku 😒 v noci jsem krvácela tak jsem dneska běhala po doktorech.Ale je to v poho 😉 prckové se drží 😀 a jak vy holky?

petula22
25. črc 2011

@sedmitecka Tak překvápko se nekonalo, nic, tak půjdeme v září do KET.
@anna2802 To si nás vystrašila 😒 , hlavně že je to OK. 😵

anna2802
25. črc 2011

@petula22 no ani nevíš jak jsem byla vyplašená já 😝 od dvou ráno jsem nespala a ted už jsem k.o. za chvilku jdu do peří 🙂

petula22
25. črc 2011

@anna2802 Koukej zalést a odpočívat 😀 . Musíš je pořádně hýčkat 😵

sedmitecka
25. črc 2011

@anna2802 to je hrozný, takový nervy.....tak jen ležet a nohy hore 🙂 🙂

anna2802
28. črc 2011

ahoj holky tak jsem včera zase krvácela a dneska jedu na UT do Pronatalu.Docela se bojim, mám takovej divnej pocit že neni vše v pořádku.Tak jsem se těšila a zatim mám pořád jenom strach a nervy na pochodu 😖

petula22
29. črc 2011

@anna2802 Beruš, držím place at je vše OK, dej pak vedět.

sedmitecka
29. črc 2011

@anna2802 taky držím palečky!!!!

anna2802
29. črc 2011

@sedmitecka
@petula22 holky mimi je v pořádku 😉 ze mě spadl šutr až se otřásla celá Praha 😀 druhý už se ztratilo ale s tím jsem počítala.Když jsem viděla jak mu tluče srdíčko tak jsem bulela jako želva 😉

anna2802
29. črc 2011

jo a děkuju za palečky určitě to pomohlo 😀 😀 😀

sedmitecka
30. črc 2011

@bruni
@saraher79
ahoj holky, bruni mi docela nasadila brouka do hlavy s tim dlouhym protokolem, doufam, ze v Gennetu mi k tomu reknou neco vic....ono je to mozna fakt lepsi, vejce maji na dozrani vic casu....taky je mamamozna po kratkem protokolu nekvalitni, pri prvnim IVF bylo 13 folikulu a jen 8 zralych vajec, po PK zbyla jen 3 embrya, a ted pri druhem IVF dokonce z 18 folikulu bylo 10 zralych vajec, ale zbyla po PK jen dve embrya...to je sileny odpad......byly bych pro, zkusit ten dloiuhy 🙂

sedmitecka
30. črc 2011

jinak uz to mam rozlpanovane zase dal, ja jsem fakt planovaci a organizacni typ 😀 😀 😀
10. srpna jdeme na konzultaci k laparce do GyncentraDO, pak doufam hned v prvni pulce zari probehne laparka, a pak hned 21.9, na prvni konzultaci do Gennetu, mezitim musim zvladnout odeslat zadost na lazne 🙂
🙂 🙂 🙂

sedmitecka
30. črc 2011

@anna2802 tak to jsou krásné zprávy!!!! takže to krvácení bylo asi z toho, že odešlo to druhé mimi ☹ ☹ ☹ ☹

anna2802
30. črc 2011

@sedmitecka naplánovaný to máš hezky 😉 krvácet prý budu asi často, mám na děloze polyp a ten prý krvácí,ale když vím co to je tak už nemam takový nervy 🙂 ted budu držet palečky já vám a hergot už to musí vyjít 😀 😀

petula22
1. srp 2011

@anna2802 tak to jsou dobré zprávy, hlavně že už budeš vědět, co se děje a nemusíš se tak nerovat.
@sedmitecka Dobrej plán 😀

lubi
8. srp 2011

ahojte. som tu nová a zatiaľ iba študujem a hľadám nejaké car ktoré by vyhovovalo. mohli by ste mi poradiť ako to chodí na tých vyšetreniach v skratke?(skôr ma zaujíma časovo koľko krát a v akých časových intervaloch prebiehali vyšetrenia). žijem v zahraničí a rozhodla som sa ísť na čechy dať si spraviť všetky potrebné testy a po prípade začať tam aj nejakú liečbu. ďakujem 😉

janinav
8. srp 2011

Ahoj holky,
pravidelně čtu, ale nepíšu. Nemám moc co, moje snažení je odsunuto, než se dám dohromady. Pořád mám pocit, že je to se mnou čím dál horší než lepší, takže nechci bláznit. Volala jsem do Pronatalu a Števíková skutečně odchází, což mě pěkně sejří. Byla moc fajn a jednala s náma na rovinu. Má namířeno do jiného CARu, tak na ni třeba někde narazíme 🙂

bruni
9. srp 2011

@lubi ahoj, většinou to probíhá tak, že nejdříve je pohovor, co vše máte za sebou, prohlídka, ultrazvuk, pak objednání na krev na hormonální profil. Pokud vše ok, tak před IVF je potřeba spermiogram a krev na pohlavní nemoce. Pak už se zažádá na pojišťovnu a měsíc se čeká zda to schválí, pak už můžeš začít stimulovat a jde se na to. Je to všude více méně stejné 😉 ceny se ovšem liší, většinou to mají na internetu ale Pronatal zrovna nemá.
@janinav tak jsme na tom nějak podobně 😒 já jsem tedy už v Gennetu Liberec ale vůbec se netěším na hysteroskopii. Musím opět na předoperační a udělají mi HP. To jsem ráda, protože už ho nemám 2 roky udělaný. Ale už nic nečekám. Spíš si myslím že opět pomalu dojdeme k dalšímu IVF PICSI, ale vidím to až na říjen, páč v září bude hysteroskopie. Přirozeně to nejde a nevíme proč. Asi fakt tvrdá vajíčka.

ofra
9. srp 2011

Ahoj holky, tak mám za sebou první, malinko rozpačitou konzultaci s MUDr. Vobořilem. Za 3 týdny budou všechny výsledky. Zeptala jsem se na recepci, kam odchází mudra Števíková a řekli mi, že do Prague Fertility. Slyšel někdo o tom centru?

bruni
11. srp 2011

Hledala jsem na netu něco o porovnání dlouhý a krátký protokol a našla jsem toto: http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_02_04...
Pokud se vám to nechce číst celé, přečtěte si jen závěr. Vypadá to, že staticticky je úspěšnější dlouhý protokol. Tak už se tolik nebojím, že ho teď budu mít. Je tam totiž zase prý vyšší riziko hyperstimul. s.
@ofra já o Prague Fertility nic neslyšela 😕

lubi
11. srp 2011

bruni ďakujem ti. neviem ako si mám naplánovať čas "dovolenky" ked k Vám susedom pôjdem. o to ešte väčší problém je že prídem až z Írska.takže by som chcela stihnúť čo najviac testov či vyšetrení. je možné to stihnúť do týždňa? 😨 môj manžel nie je za IVF takže by som si chcela iba dať urobiť všeliaké možné testy a ak to bude možné začať aj nejakú liečbu trebárs na tvorbu vajíčok(samozrejme podľa toho čo mi zistia). už som bola na Sk na nejakých testoch, ale rozhodla som sa ísť do poriadneho car aby som mala srdce na pokoji.

bruni
11. srp 2011

@lubi za jeden týden se dá stihnout pouze hormonální profil tvůj a spermiogram partnera, běžný ultrazvuk a to je asi vše. Můžou ti rovnou dát Clostigelgit na 3 měsíce dopředu a snažit se doma, ale to je fakt vše na doktorech. Uvidíš sama. Já lítám po doktorech už dva roky a nedokážu si představit lítat za nima letadlem 😀 ale vím že i takhle holky z ciziny to dělají ale nevím jak to zvládají 😨

lubi
11. srp 2011

polovicu z toho už spavené mám, ale predsa je lepšie sa dozvedieť možno ešte niečo nové k mojim znalostiam. tak ja lietam na Sk robiť si vyšetrenia, lebo írskym lekárom nejako veľmi nedôverujem a ak tu niečo riešim musí sa sama doma pripraviť na to aby som vedela čo si mám vypýtať že na aké vyšetrenie chcem ísť.práve pozerám letenky a je to strašné. po prvé musím hľadať prestup lebo z Dublinu super spoje sú. ony tak akurát do Španielska lietavajú 😀 . a k tomu ceny, aj hotel som pozerala tak tiež nič moc ale no a čo. treba skúšať všetko. ak by sme ostali iba my dvaja tie peniaze by som si tak mohla kdesi vopchať 😀 😀 😀 .