Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

maximka33
14. únor 2012

první syn se nám povedl úplně normálně. tak jsem zvědavá, co nám řeknou. já jsem v pořádku. asi bychom chtěli zkusit IUI. máte to někdo za sebou?

ankava
15. únor 2012

@maximka33 počítám, že to bude jenom konzultace, myslím, že mě při první návštěvě dělal doktor ultrazvuk, ale nejsem si jistá, další vyšetření tě budou čekat podle menstruace. Přeju hodně štěstí, ať se vám brzy zadaří.

anna2802
15. únor 2012

ahoj kočky tak hlásim že Anička už je na světě sice dost chvátala ale je v pořádku a já vám přeju aby vám to rychle uteklo a prožily jste takový štěstí jako já 😀 😀

montysek
15. únor 2012

@go Ahoj, tak jak to s Tebou vypadá? 🙂

ankava
15. únor 2012

@anna2802 posílám velikou gratulaci, hodně štěstí a zdraví holčičce a Tobě také 🙂 🙂

bruni
16. únor 2012

@anna2802 moc moc gratuluju, to je skvělá zpráva 😵 V kolikátém týdnu se narodila? A co porod, šlo to?

anna2802
16. únor 2012

děkuju narodila se ve 35tt 47cm a 2.75kg takže na ten týden pěknej macík 😉 porod byl supr já si nestihla sundat ani ponožky a doktorka si nestihla vzít ani rukavice jenom natáhla ruce a chytala 😀 😀 ještě že měla tak dobrej postřeh 😵

bruni
17. únor 2012

@anna2802 týý brďo, to bych taky chtěla takový porod 😀 A to vás normálně pustili hned domů nebo byla Anička v inkubátoru? A ty jsi se nějak dřív otevírala nebo to přišlo náhle bez ohlášení ten porod?

anna2802
17. únor 2012

@bruni já jsem koukala že chvátáš do práce,ja vim že doma je to hrozně dlouhý ale dávej na sebe pozor a s každou rýmičkou utíkej k doktoru.Já prodělala takz.pátou nebo šestou nemoc a asi se dám na modlení protože to mohlo dopadnout hodně špatně ☹ Máme štěstí že jsem se z toho dostala před porodem a malá jí stihla prodělat až dokonce ještě v pupíku a byla dost silná že to zvládla.Ale tělo už toho mělo dost a začala se mi odlučovat placenta.Ve čtvrtek mě vzbudila v noci bolest břicha a v deset jsem začala krvácet,tak jsem mazala do nemocnice a už byl rozběhnutej porod.Ale za dvě hodiny už byla malá na světě, porod byl pohodovej a ještě jsme se všichni zasmáli 😉 malá byla v inkubátoru jenom 1den.A po týdnu nás dr. pustila jenom to čekání na výsledky bylo hrozný a nikdo mi nechtěl nic říct,dneska vim že udělala dobře protože bych se určitě sesypala.Takže holky bacha i na obyčejný nastydnutí 😠

bruni
17. únor 2012

@anna2802 pane jo 😨 hlavně že to dobře dopadlo 😉 a ty jsi přechodila nějaké nachlazení a pak ti řekli, že to byla pátá či šestá nemoc? 😨

anna2802
17. únor 2012

@bruni no jo já byla nachlazena trochu rýma, trochu kašel,bolesti kloubu což jsem přičítala tomu že jsem přibrala a i moje doktorka říkala že je to normální.Nikdo se po ničem nepídil až při porodu dětská doktorka chtěla vědět proč se to rozjelo tak brzo tak mi nechala udělat testy na viry.

bruni
17. únor 2012

@anna2802 fíha tak to je mazec 😨 co vše se může stát 😕

luciannac
19. únor 2012

Zdravím, jsem tu nová, dnes jsem se s manželem vrátila z Pronatalu, 1. IUI, 3-7 den jsem brala Clostilbegyt, v pátek UZ, tentýž den jsem si píchla Pregnyl 10000IU s.c. a dnes IUI. Od zítřka Utrogestan 2xdenně vaginálně. Po 3 týdnech (cca 11.3.)si mám udělat těhotenský test. A to i když příjde menses. Akorát z těch všech informací jsem se zapomněla zeptat kdy ho mám přestat užívat. Mám 60tablet což to je 30dní. Je to možné že se to bere tak dlouho? Ráda budu i za jiné postřehy a rady, jsme s manželem teprve na začátku. Děkuji 🙂

zuzanka26
19. únor 2012

@luciannac Ahoj, prostě ho ber pořád a buď přijde MS i přesto, pak ho samozřejmě vysadíš, nebo ho bereš dál a dál až do ukončení 12 tt. Přeju hodně štěstí. 😉

luciannac
19. únor 2012

@zuzanka26 , děkuji moooc, no snažíme se už 4 roky o miminko. A gratuluji k těhotenství 🙂

luciannac
19. únor 2012

Jinak mé zkušenosti dosud se Sanatoriem jsou zatím jen nejlepší, většinou chodíme k Dr.Vobořilovi a je uplně zlatý, v pátek jsme byli u Dr. Slámové a taky užasná.

luciannac
19. únor 2012

A sestřičky taky užasný, takže díky celému sanatoriu Pronatal Praha😀

bruni
20. únor 2012

@luciannac tak to je dobře, že jsi tam spokojená, to je základ úspěchu 😉 jak říká Zuzka, Utrogestan se bere do té doby, než je prokázané, že nejsi těhu, pak ho vysadíš nebo když jsi těhu, tak ho nevysadíš a bere se v průměru do 12. týdne, někdy míň (mě ho vysadili v 8. týdnu) nebo dýl až do 15. týdne pokud jsou komplikace. Držím pěsti, dej vědět 😉
@zuzanka26 Tak jak je holka? Koukám, že zdárně jsi v 16. týdnu jako já 😉 Mě konečně roste bříško, tak začínám mít pocit, že jsem asi těhu 😀 ale stále mi to nedochází 😵 Už je mi dobře, chodím dokonce do práce a je mi líp než doma.

zuzanka26
20. únor 2012

@bruni Ahoj, já mám taky už trochu pupík. Zítra jdu ale po měsíci na kontrolu, takže opět vítr. Někdy už mi to taky dochází, blbě je mi jen občas, ale už vůbec nezvracím, spíš ale mívám bolesti hlavy 😔 co trvají i dva dny a nic na to nezabírá a nechci si brát žádný prášek.
Ale jinak jsem šťastná a doufám, že to dobře dopadne.

bruni
20. únor 2012

@zuzanka26 jo ta bolest hlavy mě taky přepadne, někdy víc někdy míň. Nic na to neberu, snažím se to zaspat, a vždy to do druhého dne přešlo. Taky je mi občas dost na omdlení, mnohem víc než v 1. trimestru. Většinou ráno. Mám asi taky nižší tlak. Na kontrolu jdu v 19. týdnu tak jsem zvědavá, zda už bude vidět zda je to holka či kluk 😉

zuzanka26
20. únor 2012

@bruni já půjdu právě zítra a pak bych měla jít ve 20 tt na velký UTZ. budem si držet palce. 😉

maximka33
20. únor 2012

holky, tak jsme byli v Pronatalu v Praze. až na to, že jsme tam půl hodiny čekali, tak vše proběhlo suprově. mně rovnou vyšetřila, manželovi vzala krev, mě dala clostybergyt nebo jak 🙂, ale snad až od 1dc, tak si počkám. a pak hned 3dc na odběr krve a od 11dc na utz kvůli folikům a případně rovnou IUI. jsem ráda, že to jde takhle rychle! v gennetu bych čekala do konce dubna, než mě vůbec vezmou!!

bruni
21. únor 2012

@zuzanka26 Tak dej vědět, co dnešní kontrola 😉 Já dnes poprvé ráno zvracela 😝 myslela jsem, že to rozdejchám ale nešlo to, 10 min před tím než jsem šla na autobus do práce, ale překvapilo mě, že to přišlo najednou a za 2 min už mi zase nic nebylo. Fakt divný zvracení 😀 A to v 16. týdnu 🙂
@maximka33 tak paráda, že to jde tak rychle 😉

zuzanka26
21. únor 2012

@bruni Ahoj, jj, dnešní kontrola v pořádku, nechal mě i kouknout na mimi, asi spinkalo, protože se moc nehýbalo, ale srdíčko krásně bilo, takže ok. takže příště jdu na velký UTZ. 😉

bruni
21. únor 2012

@zuzanka26 Tak super 🙂 Je to vždycky uklidnění vidět toho kosmonauta jak si tam hoví 😉 Já jdu až za 3 týdny, to už budu mít pořádný břuch asi 😵

maximka33
22. únor 2012

@luciannac ahojky, tak jak se cítíš? mně totéž čeká příští měsíc. kdy jsi měla obvykle ovulaci?

bruni
23. únor 2012

@petula22 ahoj, jak se daří? Byla jsi na triplech? Já ne, odmítla jsem je, že už se mi znovu nechce na testy 🙂 Chci se zeptat, vím, že máte taky zvířata doma, jak to budete pak s dítětem řešit? Já mám docela strach, že se nemůže mimi nechat s kočkama bez dozoru, tak nevím, jak si pak mám dojít třeba na záchod? Přece nebudu pokaždé mimi odnášet do ložnice, kde můžu zavřít dveře před kočkama? Nějak si to nedokážu představit.
@luccy82 A co ty? Jak se vede? Ty půjdeš na tripl testy?

luccy82
23. únor 2012

@bruni Ahoj, je mi fajn 🙂 Jak jsem se přehoupla do druhého trimestru tak je mi skvěle, už mi není špatně, nemám ty hrozné chutě, břicho už také nebolí 🙂 Možná je to také tím že jsem doma, od té doby žádné problémy. Měla jsem sice práci v kanceláři, ale časově a psychicky náročnou. Já zatím ani nevím jestli půjdu, až 14.3. jdu na druhou kontrolu do poradny. A co ty v práci?
Já jsem také řešila co náš pes, je sice na zahradě, ale tím pádem nemůžu nechat mimi spát v kočárku samotné na zahradě i když na něj vidím z okna. I když nás retrívr je zlatej, přece jen nikdy nevím co udělá.

bruni
23. únor 2012

@luccy82 Já v práci zatím ok, doufám, že to vydržím co nejdýl, ale plánuju to max do konce května. Já jsem byla doma děsně unavená, přespalá a taková zchátralá 😀 Co chodím do práce tak je mi líp, a taky si nepřipadám jak lazar, můžu dělat co chci jen se samozřejmě hlídám. Mě je přes den docela dobře ale v noci při každém otočení cítím břicho a tlaky a je to dost nepříjemný 😝 No právě s těma zvířatama to taky nevim jak to bude 😨 My ani nemáme balkon 😒 Uvítala bych nějakou zkušenost maminy, která má doma dvě kočky v bytě a jak to zvládala s malým miminem, ale nikoho takového neznám 😕

luccy82
23. únor 2012

@bruni Já mám zkušenost akorát s jorkšírem doma a malým miminem, nikdy mu neublížil, ale furt to ležící mimino oblizoval 😒 S kočkou nikoho neznám, okolo mě mají všichni psy.
Já zase jsem zvyklá spát na břiše a už to pomalu začíná být nemožný 😀