Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

geminis
16. lis 2008

ahoj,
tak jsem jen nostalgicky nakoukla...taky jsme do pronatalu praha chodili!!A i když mi přišlo, že cizinci jsou pro ně první priorita, asi bodejť by ne, když si všechno platí sami, nedáme na něj dopustit!
rejchl --
IUI je intrauterinní inseminace, tzn., že se manželovi odebere sperma, pročistí se a Tobě vstříkne rovnou do dělohy. Může se stimulovat prášky nebo injekcema.
IVF je in vitro fertilzation, to je to oplodňování na misce 🙂 tzn., že se manželovi odebere sperma, Tobě vajíčka a pak se kultivují a Tobě se zavádí už embryjka. Myslím, že zde se stimuluje jen injekcema.
My máme osobní zkušenost jen s IUI, naštěstí.
A jak píše dckami, na konzultaci se může čekat pěkně dlouho, ale jakmile se tam člověk už dostane do systému/evidence, funguje to líp a skoro žádné prostoje.
Tak držím pěstičky.
PS. Dr. Kulta taky znám... 🙂
PSS. Ty "dámy" na recepci by opravdu mohly trochu usměrnit, jak mluvit se "zákazníkem".

pilnice13
16. lis 2008

No můj dojem docela dobrej!!Koukám že máš dvojčátkä,na pokolikátý IVF???Jestli se mohu zeúptat,trápí mě ty moje tři folici že jich nejni vícero!!!

jmisa
16. lis 2008

Na recepci se to hodně mění, poslední dobou je tam furt někdo novej. Člověk se nesmí dát, pak si na něj nedovolí.
Pilnice - 3 folíky na co? Na IVF nebo IUI?

rejchl
16. lis 2008

Odběr spermatu manžela??
To si jako sám odstříkne jako na spermiogramu nebo mu to nějak odebírali oni????? 😲

jmisa
16. lis 2008

rejchl, to si sám uleví do kelímku ve spešl "kumbále", kde může být sám nebo můžeš s ním.

rejchl
16. lis 2008

U nás je problém,že přítel nechce dojíždět do Prahy.Prý je to časově i finančně náročné.Ale mě se zase nechce čekat takovou dobu.Už čekám dva a půl roku,než mi přišli na to že nemohu mít přirozenou cestou potomka☹

jmisa
16. lis 2008

Musíte se domluvit, pro Prahu jednoznačně hovoří jejich laboratoř, ta je fakt vyhlášená. Taky v těch Teplicích nedělají OPU každé pojišťovně, tak to je potřeba si dopředu zjistit.

rejchl
16. lis 2008

Já si už kvůli Teplicím změnila pojišťovnu.Tedy od 1.1.09 se mi změní.Mění je jen čtvrtletně.
A co zn. OPU?

jmisa
16. lis 2008

OPU - odběr vajíček při IVF

rejchl
16. lis 2008

Já fakt nevím,ale do dubna se mi vážně na první návštěvu čekat nechce.Budu muset nějak zapracovat na té Praze.Máte někdo nějakou tanou zbraň na chlapa??? 😀 🙂 😉

jmisa
16. lis 2008

No možná jen suché konstatování, že na umělém oplodnění je dojíždění tou nejmenší cenou, jak časovou, tak finanční.

singid
16. lis 2008

s chlapama je to někdy těžký🙂)) já se rozhodovala mezi Prahou a Teplicema, ale ta objednávací doba mě rovnou nasměrovala do Prahy,a taky nemám VZP takže bych stějně na některé zákroky musela do PHA... tak doufám, že nám tam brzy pomůžou, v pátek jsme tam jeli díky zácpám 2,5 hodiny.... 😠 ☹
rejchl - zkus tam brnknout, třeba jim zrovna někdo vypadne a dají ti bližší termín 🙂

rejchl
16. lis 2008

jj s tím počítám,že nejdříve zavolám do Teplic.Při nejhorším se nechám objednat na ten duben a budu chlapa prosíkovat😀 Zavolat a zrušit se dá vždycky.

pilnice13
16. lis 2008

Jmisa,na IVF!

jmisa
16. lis 2008

Pilnice, no já měla pokaždé jen 4 zralá vejce, takže klíd. Stačí i jedno jediné.

pilnice13
16. lis 2008

Jo,tak to jo!!!Já jen jak sem tam slyšela ten počet tak mě to vyděsilo že já jen tři!!!No snad se bude vyvíjet alesopon jedno,doufám!!

dusice
16. lis 2008

Já jsem měla folíků 16, ale z toho jen 5 zralých vajíček. Embryoložka mi řikala, že je lepší jich mít méně- jsou prý kvalitnější a nehrozí ti hyperstimulační syndrom.
Jinak v Pronatalu jsem zatím spokojená- teda až na tu recepci.
Jmiso, moc gratuluji ke krásné fotce mimísků. Já jsem ted byla v sobotu na KETU- zavedli mi dvě embryjka(bohužel už poslední). Nakonec jsem tam měla Merděšice- měl fakt skvělý přístup. Jen mě zaráží, že jeden lékař mě nechá po tom ležet na břiše a druhý na zádech. Už aby bylo 3.12. a já znala výsledek. To čekání je fakt hrozný. Dneska mi pořád cuká (nebo je to spíše něco jako tik) v podbřišku a vůbec nevím z čeho to může být.

sisajojo
16. lis 2008

ahojte chcela by som sa vas spytat ohladom ivf na ktore sa chystam,je nieco specialne co treba robit po transfere??ako napr..lezat 2 tyzdne ,alebo tak aby nebolo ryzyko,ze embryo sa neuchyti??dakujeeem

sisajojo
16. lis 2008

asi tu uz nikto nieje 😨

dusice
16. lis 2008

Tak na tohle se těžko odpovídá. Někdo otěhotní potom, že celý týden leží a někdo jde hned do práce a taky se zadaří. Ale co platí je to, že by jsi neměla dělat nějakou namáhavou práci- zvedat těžké věci, cvičit a taky sexovat. Merděšic mi říkal, že to není nemoc a že se to nedá prostě vyležet. Doporučil mi tři klidové dny a potom postupně začít zase normálně fungovat.

jmisa
16. lis 2008

Dusice, o tom se tam holky bavily předminule a doktorka jim říkala, že to ovlivní i jak moc je člověk před transferem napitý, že to může mít vliv na zaklonění dělohy.

Sisajojo, já byla na transferu 3x, u těch dvou prvních jsem víc ležela, u prvního skoro tři první dny, pak jsem chodila pomalinku atd. Teď u třetího jsem ležela jen těch 40 minut po transferu a pak jsem normálka lítala s psicí po polích, doma krom luxování dělám všechno a ono to vyšlo. Myslím, že v ležení to rozhodně nejni, navíc ani jeden doktor mi tam po transferu neřekl - ležte - naopak všichni doporučili procházky, aby se děloha prokrvovala.

geminis
17. lis 2008

ahoj,
pilnice, my na IVF nebyli, stačili nám dva pokusy IUI!
Já původně zvažovala Olomouc, která byla blíže mému domovu a manželově práci, ale můj doktor/gynekolog mi doporučil Prahu, protože jsem tam pracovala...navíc námi původně vybrané pracoviště v Olomouci nemělo s mou pojišťovnou smlouvu, takže i to rozhodlo.
Jak na manžela neporadím, protože ten můj by pro mimi jel i na kraj světa. Byli jsme v tom od začátku a stále jsme spolu!!! 🙂
A s tím ležením neležením, po prvním IUI mě během minuty po zákroku vypoklonkovali ze dveří. Žádné odpočívání. U druhého IUI jsem se na to konkrétně ptala a taky mi dr. (Kult) řekl, ne ne, žádné ležení, právě naopak. Do těhu testu jsem normálně chodila do práce, ale pracovala jsem v kanceláří, žádná zátěž.
Ale na rozdíl od toho, co píše dusice, nám právě naordinovali tulení buď ten samý den po zákoku nebo hned druhý den (to už si nepamatuji), aby se to "pojistilo". Navíc mi u druhého IUI na rozdíl od prvního předepsali vaginální gel crinone, působil jako špuntík a všechno tam pěkně držel a nechal "pracovat".
Pronatal mi přišel jako zámek uprostřed lesů...když jsem tam šla prvně, abych věděla, kde to je, štrachala jsem se tam právě přes ty křa--tu krásně sypanou cestičku jsem ve tmě neviděla a minula!
A podle manžela mívali v recepci dobré kafe! Já si ho tam ale nikdy nedala, jen čaj v bufetu...
Tak držím pěstičky.

dusice
17. lis 2008

Po IVF se sexovat nesmí, jelikož při sexu dochází ke stahům dělohy a to není dobré pro zavedená embrya.
Pronatal mi doporučila moje gynekoložka. Sama se tam léčila s neplodností a tedka má díky nim dvě krásné děti. Já to mám do Prahy cca 180km a určitě bych neměnila za jinou kliniku, která je k nám blíž.

jmisa
17. lis 2008

AHOJ.
Potvrzuji, po IVF je na týden sex zapovězen, pak už je zárodek uchycený a sex mu neublíží.

artep26
17. lis 2008

Jmis gratulace, snad i já se dočkám Bedřicha a Boženy 😀 😀 😀
Pa pa

geminis
17. lis 2008

krásné ráno holčiny,
sluníčko vysvitlo, ale je asi pěkně mrazivo...
dusice + jmisa -- já uváděla "pokyny" při IUI, psala jsem, že s IVF zkušenosti nemám.
Mě Pronatal doporučila jedna kolegyně. Díky němu se jim narodila krásná holčička a dva nebo tři měsíce po porodu znovu otěhotněla (přirozeně), tak mají zase holčičku a jsou jako dvojčátka!
Příroda je mocná čarodějka a jakmile se nervy uklidní, dějí se věci! Tak držím pěstičky.

gucci
18. lis 2008

ahooooj holkýýýýýýýýýýýý

teda tolik nových tváří tady 🙂

chtěla jsem jen "osobně" gratulovat jmise 😉 , mám fakt ohromnou radost
a všem budoucím těhulím taky držím palce 😵

dckami
18. lis 2008

ahoj kočky,
hlásím, že včerejší utz nedopadl dobře, folíci vyrosli pouze malinko, tak z toho nic nebude. IUI nemá cenu. Máme se objednat na prosinec na utz a pokud tam něco bude, zkusíme to naposledy s IUI nebo jako domácí snaženíčko. A koncem ledna snad IVF.
😉

jmisa
18. lis 2008

Ahoj všem.

Gucci, díky. A jak si na tom ty? Jak dlouho bude léčba trvat?

Dckami, to je děsný tyhle průtahy, co? 😠

geminis
18. lis 2008

dckami? a proč nechětjí zkusit aspoň to IUI? za pokus to přece stojí vždy, ne?