Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

siesta
15. čer 2010

ahoj, já už na to myslela, že ty týdny napíšu, ale řekla jsem si, že to provedu až mě propustí z pronatalu, jen tak, abych nic nezakřikla.... Do pronatalu jdu na utz. v pondělí. Pak hrozně ráda ty týdny napíšu... Teď jsem v sedmým.
Snad se k nám brzy přidáte a taky budete počítat týdny. Hrozně moc vám to přeju.
Krásný den.

sedmitecka
15. čer 2010

martinko, ankava ti to už pěkně napsala, my jsme taky absolvovali jen tato vyšetření. oba odběry krve na základní imuno a serologii plus pohlavní choroby, já klasické vyšetření, stěry na kultivaci, protilátky, pak hormonální profil z krve, ultrazvuk, a manžel spermiogram...všechno vyšlo v pořádku, takže další vyšetření zatím nejsou a jdme zkusit IUI 🙂

sedmitecka
15. čer 2010

ankvao děkuju moc za info 🙂 , takže z Pronatalu posílají na screening do Modřan, to je super...tak snad tam taky jednou půjdem 😉 , takže Pronatal tě propustí až po screeningu, v nějakém 12 týdnu?

martinka8361077791
15. čer 2010

ahoj ja som bola teraz po prvi krat u stevikovej na konzultaci a robila mi zakladne vyseternie ako je ultrazvuk krv a podobne.manzelovi tiez brala krv a ja mam dojst na krv az dostanem ms.manzel teraz 29.6ide na spermiogram.podla man je vyborna doktorka a uvidime podla vysledkov ako budeme pokracovat dalej.ahojki odpis martian

ankava
15. čer 2010

sedmi, pronatal tě propustí jakmile najdou na UTZ tlukoucí srdíčko, pak zase chodíš ke svému doktorovi. Mě si Slámová pozvala ještě jednou, protože jsem měla syndrom mizejícího dvojčete a protože jsem měla před tím ty potraty, tak aby měla jistotu, že se to těhu zase hned na začátku nezastavilo. Ale to je fakt jen u rizikovek, Jinak je to pro ně u konce, jsi těhotná, tak mazej domů 🙂 🙂 Ty Modřany mi nabídla, abys si tam došla, protože ví, že jsem z Prahy a že Mudr. Břešťák je fakt kapacita. Já se pak domluvila se svým gyndařem, že si ten screening zajistím sama, on si to poznamenal do karty a už chce jen výsledky. Normálně bych šla tam, kam by mě poslal můj gynekolog. Vím, že některé holky měly problém se s gyndařem domluvit, když chtěly na tyhle vyšetření někam jinam, ale můj je suprovej a navíc na to máš právo 🙂

sonka.77
15. čer 2010

Ahoj holky, diskutujete tu i o teplickém Pronatalu? Já přemýšlím, zda tam a nebo do Prahy, je tu někdo, kdo chodí do Teplic?

kkamca
15. čer 2010

ahoj..
Trošku vám vstoupím do diskuze,,nechtělo se mi pročítat těch 300 stránek 😝 a určo se něco změnilo od doby ,co je téma založené.
Holky zajímá mě jak jste spokojené v pronatalu,koho by jste mi doporučily a i ceny jaké tam jsou?
Po vysledcích spermiogramu nam bylo doporučeno ivf+icsi..
A tak by m,ě zajímalo co to stojí..byl by to náš první pokus..
isci
cena za mrazáčky
prodloužená kultivace
asistovany hatching
a i doplatky na léky..tak nějak zhruba

Díky moc.

kkamca
15. čer 2010

A mě jde o pražský pronatal.. 🙂

ankava
16. čer 2010

ahoj Kamca, jen krátce... bylo opravdu lepší názory na lékaře, recepci a tak pročíst stránk+ y zpátky... koukni na datumy příspěvků, hodně jsme tady kecaly v posledních třech měsících.
Já byla na IVF+ICSI v březnu.
Byl to pokus na pojišťovnu a doplácela jsem:
cca 2500Kč za léky (to záleží, co budeš píchat- já menopur), 7000Kč za ICSI, 500 Kč za katetr. U mě to bylo vše.
Jinak se doplácí 5000 kč za mražení, myslím, že okolo 4 tisíc za PK a asist. hatching to nevím. Ale mě doktor říkal, že od toho stejně teď upouštějí.
Za některá vyšetření jsem platila 30 Kč, někdy ne.
Za sebe můžu říct, že ať jsem narazila na jakéhokoli doktrora, tak mi vždycky ochotně řekli, co jsem potřebovala, určitě jsou všichni naprostí profesionálové a co se týče sympatií, to si musí každá sama osahat. To je skutečně individuální.
Snad ti to takhle stačí.
Hodně štěstí a ať máte brzy // 🙂

siesta
16. čer 2010

Ahoj Kamca, u mě to bylo hodně podobné jako u Ankavy, ale je to pouze orientační, protože každá z nás potřebuje něco jiného a pak i částky jsou různé. Nejlepší je zeptat se rovnou doktorů, až tam půjdeš. V Praze bylo všechno ok 🙂

Sonka, co se týče Teplic, myslím, že se to tam dělá skoro stejně jako v Praze. Já pocházím z TP, a mí známí taky byli na IVF v TP, zadařilo se a byli s přístuprm a vším moc spokojeni. Takže si myslím, že Pronatal je v pohodě všude. Myslím, že kvalita doktorů je fakt na úrovni.

Hezké dny a hodně štěstí 🙂

sedmitecka
17. čer 2010

ahoooj kočky, jen hlásím, že konečně dnes odpolko jdem na ultrazvuk, tak se dozvím, co mi po tom zázračném menopuru v břiše narostlo...bříško nebolí, ani není nafouklé, tak mám strach, jestli na něj vůbec reaguju 😕 😕 😕 , tak se ve dvě dozvím, kdy bude IUI,myslím, že asi v neděli nebo pondělí 🙂

m.aa.b
17. čer 2010

@sedmitecka tak držím palce 😵 😵 😵 😵 a dej vědět 😉

siesta
17. čer 2010

Sedmi,
tak držím palce. Já jsem teď při druhé stimulce taky neměla nateklé břicho a ani mě nebolelo, a byla jsem taky vyplašená, že budu mít málo vajuch. Ale dozvěděla jsem se, že ani tak není důležitý počet jako kvalita vajíček. Což se potvrdilo. Tak hodně sil a ozvi se.

karmenina
17. čer 2010

sedmitečko tak jsem zvědavá jak jsi dopadla. Já cítila vždy až ovulaci. Při poslední když jsem měla 5 vajíček to byla síla. Myslela jsem, že na tu inseminaci ani nedojdu, jak mě bolelo břicho. Ale to až ten 11.den.

sonka.77
18. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem za měsíc objednaná do Pronatalu k dr. Slámové. Tak se budu těšit. 🙂
Ty Teplice pořád nevím, jeden říká, že dobrý a pak zas, že radši Prahu. Tak zkusím Prahu a je to. 🙂

trpytkaa
18. čer 2010

sonka: já byla v PH a u dr.Slámalové a super! Hrozně milá paní....tak držíme palce 😎

sedmitecka
18. čer 2010

v Pronatalu jsou všichni mudři i paní mudry moc fajn 🙂

sedmitecka
18. čer 2010

tak holky, je to fofr, zítra ráno v 7,30 má manžílek nástup na odběr materiálu a po deváté pak mi to vylepšené šoupnou do bříška 🙂
ultrazvuk včera fajn, měla jsem štěstí na paní doktorku Števíkovou, nasmály jsme se, ale trošku jsem byla překvapená, že mi po menopuru narostl jen jeden folík napravo, sice prý výstavní, 18 mm, ale jen jeden....čekala jsem tedy bohatší úrodu 😕 , tak mi hned bodli pregnyl (asi dnes neodolám a počůrám těhu test, abych ty dvě čárky aspoň někdy viděla 😀 😀 😀 a ovulka asi začíná, břicho mě po pregnylu začalo bolet a nafouklo se, ovulační hled je teď ukázkový 🙂 , takže zítra stihnem i svatbu, na kterou jdme v poledne 🙂

trpytkaa
18. čer 2010

tak to je fajn! Tak ať vám to dopadne 18mm to je pořádné

sedmitecka
18. čer 2010

trpytkaa, myslíš, že je pořádný? já zapomněla, kolik by měl mít při ovuli, asi 24???? to by zhruba vycházelo, po menupuru mám ovuli dřív, podle mě bude v nejbližších hodinách, tak doufám, že IUI nebude pozdě a neprošvihnem jí, pregnyl byl píchnutý včera asi v půl třetí odpolko......

trpytkaa
18. čer 2010

neboj, je velký také jsem měla kolem 18-20mm tak to budu držet palce kdy jdeš na IUI?

sedmitecka
18. čer 2010

trpytkaa, no už zítra ráno a musíme si přivstat, manža nastupuje do laborky už v 7,30 😉
jdem pak v poledne na svatbu, tak paní doktorka byla tak skvělá a objednala nás hned na ráno 🙂

trpytkaa
18. čer 2010

tak to je super.... tak moc držím palce. Manžel také chodil v 7:30 a já hoďku po něm 😉

atlaselka
18. čer 2010

ahojte
dlouho jsme tu nebyla,nějak se mi moc chodit nechce,ale myslím na vás všechny kočka
Sedmi na zítra držím vše co mám !!
Já byla ve čtvrtek u dr.dělala mě UTZ,vše OK,nafasovala jsem Estrofem a KET by měl být tak cca kolem 14.7.až jak dorazí MS

mějte se všichni moc krásně

karmenina
19. čer 2010

ankavičko jak jsi vůbec dopadla na tom screeningu? Nevím jestli jsem to někde v diskuzi neřehlédla. A jak to probíhalo? Já tam jdu 15.7.

vierat
19. čer 2010

Ahojte, musim povedat ze s Pronatelem mam velmi dobre skusenosti. Prekvapil a velmi ustretovy pristup, pretoze sme sa rok snazili a nic sme sa tam obednali a hned nas prijali a zistili co sa vlastne deje. Doporucili IVF a zaciatkom kvetna sme boli na IVF. Zatial je vsetko v poriadku a sme uz pomali v 8 tyzdni. Verim, ze sa to podari a v poriadku porodim. Vsetkym ktory maju rovnaky problem otehotniet prajem vela uspechov a hlavne musite verit ono to urcie vyjde 🙂 🙂

sedmitecka
20. čer 2010

AHOOOOJ, tak to máme za sebou 🙂
holky, IUI naprosto bezbolestné, superrychlé, jen zvláštní pocit tlaku v břiše, když to tam mudra vypustila , byli všichni moc hodní, sestřička se mnou mluvila jako s malou holčičkou, ať se ničeho nebojím, vše vysvětlila a tak
jen teda manžílek byl dost zklamaný a smutný, musela jsme ho pak celý den rozveselovat - jako naschvál zrovna včera měl sníženou pohyblivost typu A a málo mršek ....a to má normospermie, potvrzeno dvěma spermiogramy....no, naschvály se dějí, byl před dvěma měsíci nemocný, tak se to asi akorát odrazilo na kvalitě takže podle mudry máme pomalu přemýšlet o IVF...ale my chceme pak ještě aspoň jednou zkusit IUI, asi v srpnu a bez injekcí, jen s clostilem, aby nás zase nezdržovala pojišťovna se schvalováním.....to jsem netušila, že se musí žádat o každý pokus IUi zvlášť ....no a mezitím si už podat žádost o schválení IVF 😕 😕
celý den jsem pak včera špinila a dost cítila břicho, ale byla jsme upozorněna, že to asi nastane ...jinak svatbička se povedla, i to počasí se nakonec celkem umoudřilo 🙂

m.aa.b
20. čer 2010

@atlaselka tak to nám to opravdu vychází hodně podobně 😉 já ted také čekám na ms a myslím tak kolem toho 5-10.7 by jsme měli jít na KET! Je to až s podivem - loni co jsem měla ten úspěšný KET, tak transfer byl 11.7. 😕 😅 takže si pro mimi pojedem zase po roce...

m.aa.b
20. čer 2010

@sedmitecka držím všechny palce co mám 😵 😵 😵 😵 😵

atlaselka
20. čer 2010

Maab no my to máme opravdu podobné.A já byla na 1.IVF loni taky v červenci.ET byl přesně 26.7.takže letos skoro taky po roce :o)) kéž by nám to oběma vyšlo,musí!!!! už konečně!!
Sedmi držím at se to povede!!!