Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
20. črc 2010

Ahoj holciny,
po dlouhe dobe jsem sem nakoukla, jak se vam vsem dari, vidim, ze nejake mimi prirustky tady jsou 🙂, takze preju uspesne tehulkovani a pevne nervy vsem cekatelkam a zahnizdovatelkam 🙂. Holky drzte se všechny! Ja jsem ve 20. tydnu, je neuveritelny, jak rychle to vsechno leti, pristi tyden me ceka velky utz u Mudr. Břešťáka, tak snad bude vše v pořádku.
Vidím, že tu zase radila Slajita, hlavne se nenechte nikym vytacet, negativni myslenky ted zadna nepotrebujete. Ja mam davno podezreni, ze se bohuzel jedna o jednu z recepcnich (nejak podvedome tusim, ze i vim o kterou), tahle slecna kdysi projevila detailni znalost povinnosti recepcnich a zaroven se zjevuje vzdy, kdyz si někdo na chovani na recepci stezuje, zadny jiny prispevek jsem od ni nikdy necetla (neverim, ze by clovek, ktery ma za sebou udajne" IVF s ICSI" mohl na foru plnem snazeni a nadeje trousit kolem sebe tolik spiny)...tak se nenechte hlavne nikym otravit a verte v zazraky mediciny, ktere se v Pronatalu deji 🙂 . Drzte se vsechny a vsem snazilkam preju uz brzo pekna miminka v brisku 🙂

siesta
20. črc 2010

Ahoj holky!
nevím, co se tu děje, ale doufám, že nám nikdo nenaruší naše kontakty a podporu, o které tady jde! Jsme tu přece od toho, abychom si navzájem poradili, vyměnily zkušenosti, podpořili a poplakali i radovali, ale hlavně ne hodnotit, to bychom se daleko nedostaly. Já osobně jsem ráda, že se mám kam obrátit a zvlášť v počátku jste mi všechny moc pomohly, když člověk čeká a neví, jak to dopadne.
Jinak koukám, jak pěkně jste pokročily!!! Atlaselko, Maab, holky, tak držím palec co nejvíc ať už za chvíli řešíte duchy na papírku. Moc vám to přeju a myslím na vás.
Sedmitecko, jak jsi se rozhodla? Půjdes na ivf?
Karmenino, zkouším odpočívat, ale moc mi to nejde 😉 no ale ty jsi teď ukázkový případ, mělas to fakt hodně těšký, tak teď se raduj a užívej života 🙂
Ankavi, jak dopadl zbytek testů? Ale sned dobře, to je hezký, že čekáte holčičku, to bude nejkrásnější dáreček! Gratujuluju a snad je všechno ok.

Já jdu zítra na kontrolu po 14 dnech. Jsem zvědavá, co ten hematom, fakt je, že jsem moc neodpočívala, tedy myslím ležení. Dokonce se mi stalo, že jsem do našeho auta nafťáka nalila benzín no a průšvih, takže tanec kolem auta, auto na lano, druhý den odtahovka, nakonec to naštěstí nebylo ani tak drahý, jak jsme čekali. No prostě život je pestrej a pořád mě baví 😀 trápí mě jen večer totálně nateklé břicho, dokonce jsem se měřila metrem ( ještě mi metr stačí 😀 ), ráno mám pod pupkem 78cm a večer 86, není to divný? A někdy bolesti břicha a zvracení každé ráno po probuzení. Po zítřku se vám ozvu jak jsem dopadla, to víte, ty kontroly jsou takový kapku se ztaženým zadkem 🙂

mějte se krásně
hodně si všem

sedmitecka
20. črc 2010

holky, docela mě mrzí, že jsem ty příspěvky od slajity nestihla přečíst, ale asi to stálo za to, že.......myslím, že nemá cenu se tím zabývat, když je nějaká ženská tak plná zloby, nenávisti a nepřejícnosti, můžeme ji jenom politovat a rozhodně si nenechat od ní zkazit den, ať už vyslintá na forum cokoliv.......anonymita je super věc, že slajito?
moc ti přeju, aby ses dokázala zbavit toho hnusu, co v sobě nosíš a koukala na svět pozitivně a nikoli s nenávistí a zapšklostí .....ono jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá holčičko, víš 😉
a pokud tě zajímá, proč jsme s dítětem čekala, tak jednak proto, že nebyl zrovna po ruce ten pravý muž, ten se v mém životě objevil prostě později než v 25, a pak taky proto, že když tě potká záležitost, jako je karcinom štítné žlázy, dáváš se dva roky do kupy, než vůbec můžeš pomýšlet na mimčo, ty jedna kr...vo nebeská!!!!! .....omlouvám se, ale jinak to prostě v tomhle případě napsat nejde 😀 😀

sedmitecka
20. črc 2010

siesto, ahoooj, no s tím autem, to je teda řádnej průšvih, ale život je fakt pestrý 😀 😀 😀 , mě už se to jednou málem povedlo taky, hlavně, že to šlo zachránit 😉
držím moc palečky na kontrolu, chápu, že to musí být pokaždé stresík, ale všechno bude fajn, uvidíš, pak se ozvi....a šetři se kočko 🙂
jinak my jsme se rozhodli pro IVF, koncem července jdem na konzultaci, tak se rozhodne, co a kdy, doufám, že tak v září bychom to mohli rozjet.....

sedmitecka
20. črc 2010

kata79, myslím si to samé, určitě jde o nějakou sestru z recepce, jsme o tom skoro přesvědčená, přesně, jak píšeš, objeví se vždy po kritice recepčních a seká hnusy........a navíc si všimněte, že osočuje ty z nás, které tady veřejně tu recepci nějak negativně zmíní...takže bych tuto osobu neřešila a prostě ignorovala, je to nějaká chudinka nebohá 😉

m.aa.b
20. črc 2010

@atlaselko přeci nás nerozhodí nějaká zapšklá p.i.p.k.a koukej chodit dál bo jinak nám tu budeš chybět 😀

cholky a co si založit uzavřenou skupinku ještě k téhle?tam si pak můžem psát co chcem 😉 a nebude nám tam kazit náladu někdo takový jako slajita 😉 😉 😉 tuhle bychom nechali běžet páč když by se objevily nové Pronatalky tak aby se něco dočetly a my si pak můžem psát v té naší 😉 😉 😉 jestli chcete tak písněte a já ji založím ...

sedmitecka
20. črc 2010

m.aa.b. já jsem určitě pro 😉

m.aa.b
20. črc 2010

@sedmitecka tak ještě počkáme co na to řeknou holky a večer ji dyžtak vytvořím 😉

m.aa.b
20. črc 2010

@trpytkaa @salopa @ando @tulik1, @regius, @kata79, @siesta, @angus, @mikullka, @ankava, @atlaselka, @karmenina, @m.aa.b, @sonka.77, @boruvkova, @sedmitecka

rozhodla jsem se nečekat a pokud máte zájem tak jsem nám vytvořila uzavřené téma 😉

m.aa.b
20. črc 2010

jestli jsem na někoho zapomněla tak písněte 😉

m.aa.b
20. črc 2010

A pro všechny které na toto téma juknou prvně - určitě sem sem tam písnem a pokud se budete chtít na něco ohledně pronatalu zeptat, ptejte se a pište sem 😉, uzamčené téma bylo bohužel nezbytnostní ☹

siesta
20. črc 2010

Ahoj Maab,
nějak se v tom neorientuju, jen bych nerada, abyste odešly jinam a já vás už nemohla najít, to se prý taky stalo a to by mi bylo líto. Jsem totiž děsný trdlo na počítače tak se domnívám, že by mi musel někdo podrobně popsat, jak se k vám dostanu.
atlaselko, určitě se k nám vrať, i když sem nechodím moc často, myslím na vás a vždy jsem zvědavá, co se nového dozvím a taky už jste mi hodně poradily a podpořily
držte se a napište jak to tedy bude, dík 🙂

atlaselka
20. črc 2010

@siesta ahojky normálně klikni na ten odkaz co sem dávala maab,jsme pronatalky,tak k nám normálně přijd,neboj,nenecháme tě tu 😉 jak ale psala Maab sem klidně můžem přispívat dál,když někdo bude potřebovat poradit

mikullka
27. črc 2010

Pokud Slajita chtěla dosáhnout toho, že tato diskuze tady přestane, tak se jí to podařilo. Není jí ale k čemu gratulovat, protože my se chceme o své zkušenosti a osudy dál dělit, proto diskutujeme jinde, ale hlavně diskutujeme dál.

sedmitecka
28. črc 2010

mikull, přesně tak, naštěstí do nové naší diskuse ta nána nemůže, takže holky, které byste se chtěly přidat k nám, napište sem nebo některé z nás do IP a přidáme vás do uzavřené diskuse, kde vesele píšeme dál 😉

annulinka
20. srp 2010

ahojky děvčátka..
mám dotázek?? když jste šli do pronatalu (v praze nebo jinde) samy , platily jste něco ???

sonka.77
20. srp 2010

@annulinka Myslíš jako bez doporučení? To není třeba, nic neplatíš, když přijdeš bez něj.

ankava
20. srp 2010

@annulinka ahoj, já doporučení sice měla, ale stejně ten papír nechtěli a neplatila jsme kromě 30Kč za konzultace nic 🙂

annulinka
20. srp 2010

tak to je super, a pak ?? za léčbu ?? nemyslím hned IVF ale třeba nějaké menší zákroky nebo léky ??

katane
1. zář 2010

Ahoj, právě jsem objevila tyto stránky. Bohužel koukám, že tato diskuze je nefunkční, ráda bych si popovídala s někým, kdo navštěvuje toto centrum. První konzultaci mám v půlce září u Dr. Vobořila, vůbec nevím, na co se mám připravit. (Jak vše probíhá v tomto centru)

annulinka
1. zář 2010

@katane ahojky a kdy tam jdeš?? mi jdeme také na první konzultaci 21. 🙂

sedmitecka
1. zář 2010

@katane napisu holkam, aby te pridaly k nam do uzamcene diskuse, kde povidame dal....

ankava
1. zář 2010

@katane ahoj, tato diskuse stále funguje, jenom pár holek, které se tady sešly ve stejnou dobu a jsou si tak nějak blízké založilo ještě soukromou diskusi, kde se bavíme už i o jiných věcech než Pronatalu, řada z nás už čeká "pronatalské" miminko.
Na co se máš připravit? Já když šla prvně, tak jsem taky nevěděla zhola nic.
První konzultace u mě probíhala tak (byla jsem u Dr. Středy), že jsem mu povyprávěla svoje trable, on mě vyšetřil ultrazvukem, řekl, jaký má návrh on. Pak mi dal různé papíry k prostudování, vypsal zprávu s termíny, kdy mám přijít na které vyšetření a objednání partnera na spermiogram. Pak už jsem chodila dle rozpisu nebo se objednávala na další konzultace- to záleží, co vás bude všechno čekat.
Jinak objednání na konzultace trvalo vždy tak 3 týdny (zase - podle toho jestli chceš ke konkrétnímu doktorovi nebo je ti to jedno) a na vyšetření a zákroky pak chodíš podle cyklu.
Při objednaných konzultacích jsem většinou čekala v čekárně tak do 30 minut, na UTZ, ambulanci a podobně se někdy čeká dýl, protože doktoři bývají na sálech. Jak kdy.
Dr. Vobořil mi dělal odběr vajíček- je to moc dobrý doktor a jestli ti bude sympatický, to uvidíš. Každá to máme jinak.
Cokoli budeš potřebovat, tak sem napiš, vždycky ti nějaká kočka odpoví 🙂
A přeju hodně štěstí a brzy // 🙂

m.aa.b
1. zář 2010

@katane @sedmitecka
Katane tak jsem Tě přidala do naší uzavřené diskuze 😉 odkaz o něco výše 🙂

petrovna
2. zář 2010

Ahojky všem,jsem ráda ,že jsem objevila tyto stránky,kde človíčka tak krásně podržíte 🙂 . my se snažíme už 3 ročky o mimi a zatim nic 😒 měla jsem na prd doktora ted mám konečně super dokturka .Mám za sebou hormonální profil,laparku zjištěno že mám lajcky malé folikuly ,po clostíku ,krásné velké2-3 jenže poté zjištěno že mi folikulíky nechtějí praskat-nereagují ani na hormony tudíž jsem dostala v pondělí papíry kvuli CARU vybírali jsme s dokturkem vhodné pracoviště a protože jsem z děčína tak jedem do Teplic,chtěla jsem se zeptat jestli máte některá z vás taky tento problém a na vaše názory z pronatalu v teplicích.Děkuji

ankava
2. zář 2010

@petrovna ahoj, já chodila do Prahy, ale pár holek, co se tu přispívalo, chodilo i do Teplic. Myslím, že postupy jsou v Praze i Teplicích stejné, jen narazíš na jiné doktory a sestry. když se diskusí prolistuješ, tak možná pár názor na Teplice najdeš.
Jen co si pamatuju, tak s přístupem byly holky moc spokojené.
Přeju ti hodně štěstí, ať se vám brzy zadaří

petrovna
3. zář 2010

@ankava děkuji ti jsi hodná,já na to tady juknu a určo něco najdu.Přeji krásný víkend

marcela298
5. zář 2010

Ahoj děvčata jsem na vaší diskuzi nová. 10,9 mě čeká první návštěva v pronatalu v karlových varech tak se chci zeptat jak dlouho to asi trvá od první návštěvy než se začne něco dít. jsem strašně nervozní a netrpělivá vůbec nevím co mě čeká na co se mě budou ptát atd.

ankava
6. zář 2010

@marcela298 ahoj,
záleží na tom, jaké všechny věci nakonec budeš podstupovat. Je to u každé trochu jiné. Na první schůzce vás budou zpovídat: proč jste přišli, jak dlouho se snažíte, co už máte za sebou, doporučení, vyšetření... atd... pak tě prohlédnou ultrazvukem a určitě objednají partnera na spermiogram. Ty pak půjdeš další MS na krev- z té dělají hormonální profil a další testy... no a pak se objednáte na další sezení a dostanete návrhy buď na další vyšetření nebo už na konkrétní věc (IUI,IVF...) Jakmile máš první konzultaci za sebou, tak už jde všechno celkem rychle za sebou. Nemusíš se bát. Hodně štěstí 🙂
Já chodila do Prahy, ale bude to všude zhruba stejné 🙂