Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
15. kvě 2011

@luccy82 Já koukala na ceník ISCARE http://www.iscare.cz/cenik_ivf.html Tedy, tam nemají rozdělené, ale ta cena si myslím, že je, co nehradí pojištovna. Kukni tam. Pohybuje se to na nějaké chromozony kolem 15 tis. a na ostatní 30 tis.

luccy82
15. kvě 2011

@saraher79 Koukala jsem na ten Incare, myslím, že ta cena co píšou je to co teď platíme v pronatalu, co pokus to 10.tis. Já koukala na toto centrum http://www.pragueivf.com/cs/o-nas/cenik/. Bylo mi doporučeno mým gynekologem. Ta cena 60.tis je pro samoplátce, což myslím, že budeme mi po vyčerpáni 3 pokusů?

saraher79
16. kvě 2011

Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11 (6 zralých folikolů.2 na dozrání)
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 2011
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011

saraher79
16. kvě 2011

@luccy82 No tak to je opravdu hrozná pálka, ale ten 3. pokus určitě už bude vychytaný a dokonalý, ten vyjde 🙂
My jsme objednaní na genetiku a byl to celkem fofr, dali nám termín už příští čtvrtek. Tak uvidíme, snad to bude v pořádku.
Jinak holky, mám takový dotaz, už se mi to stalo podruhé, vždy po IVF, jindy ne. Při MS ze mě vypadne asi tak 10 cm dlouhý kus nějaké blány a v ní něco je. Není to krvavé, je to taková dlouhá blána. Myslíte, že by to mohlo být embryo nebo je to blbost?

petula22
16. kvě 2011

@luccy82
@saraher79 Holky, moc mě to mrzí, už jsem se těšila, že to tu prolomíte ☹ .At vás to, co nejdříve přebolí a máte chut jít dál. Vypadá to, že je Pronatal prokletý...

petula22
16. kvě 2011

@lizardka tak to je síla, moc to teda nechápu, jak tomůžou takhle blbě propočítat... A ty jsi teda byla s Menopurem spokojená? My jedeme 18.5. na konzultaci a schvalování, tak řeším jaké hormony si nechat dát.

saraher79
16. kvě 2011

@petula22 No moc to nechápu, u nás říkal, že to vypadá na problém se zahnízděním, příště budou injekce na ředění krve. Tak teď je to holky na vás, na tobě a Lizardce 🙂 My budeme mít pak letní miminka 🙂

lola22
16. kvě 2011

Holky byla jste nektera v Pronatalu v Praze na nativu? Nejdriv bych ho rada zkusila nez hned bastit hormony. Nevite kolik tam stoji? Diky

luccy82
16. kvě 2011

Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11, ET 3.5.11. - 2 embrya (blastocysty) - neúspěšné
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 2011
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011

bruni
16. kvě 2011

@luccy82
@saraher79 ☹ je to k posr..... to už se jinak říct nedá 😠

@lola22 nebyla, ale vím že ho tam dělají. Zrovna jsem byla na OPU když dvě holčiny byly na nativu. Ale víc o tom nevím. Doporučují to tam kde je problém s vajíčky nebo stimulací, co vím. Jinak to moc asi nedělají. Nebo až dojdou hrazené pokusy.

saraher79
16. kvě 2011

@bruni To mi povídej!!! Ty jdeš až po prázdninách? Tak to možná půjdu s tebou.
Teď jsem byla u svého gynekologa ukončit neschopenku. Vzal mi krev na hormonální profil a štítnou žlázu. Tak uvidíme, jak si tělo poradilo s těmi všemi hormony, jestli vše bude OK. Docela mi povzbudil, což jsem hodně potřebovala. Řekl mi, ať si odpočinu, načerpám sluníčko a pak tělo bude připraveno. Prý se všechny holky z Pronatalu k němu vrátily těhotné, takže ať mu tohle nedělám, že bych neotěhotněla 😀

bruni
17. kvě 2011

@saraher79 jo jo, to mi můj gynekolog říká taky 🙂 Já půjdu nejdřív v září, ale pokud mi najdou BI tak budu brát 3 měsíce Prednison a pak znovu na krev a znovu 3 týdny čekat na výsledky zda už je to dobré, takže pak bych šla až třeba v listopadu 😒 a nebo nepůjdu vůbec, pokud mi vyléčí BI tak zkusím třeba jen IUI a teprve pak IVF. To se uvidí, ale rozhodně to nebude rychle. Leda že by mi nic nenašli, tak pak bych šla určo do dalšího IVF na konci srpna a rovnou do PICSI.

mikulka
17. kvě 2011

Ahoj holky, kamarádka se chystá do Pronatalu Praha. Mně se tam zdárně před 3 lety podařilo otěhotnět, teď už tam nikoho neznám, tak jí nemůžu poradit. Nabízeli jí dr. Středu, nebo dr. Pasekovou, ke komu radši jít? Díky.

vodourova
17. kvě 2011

@mikulka Já jsem naprosto spokojená s doktorkou Slámovou.A je tam Ještě pořád pan doktor Vobořil ten tam byl už pře 4mi lety .ten je taky skvělej .

mikulka
17. kvě 2011

@vodourova Jo, tyhle dva znám, ty jsem jí taky doporučovala, ale ona už je tam objednaná (nevím, na kdy) a řekli jí, že tam budou ten den jen tyhle dva doktoři.

Jinak Slámová je super a Vobořil, ač někomu vadí jeho přímé jednání, je profák 😉

Ty dva neznáš? Nevíš, ke komu z nich má jít?

petrakalcik
17. kvě 2011

Lolo22, ja jsem na nativu byla uz 3x. Hormonum se nevyhnes, ale je to mnohem mene narocnejsi nez klasicke ivf. Ja si obvykle picham 2 injekce, nekdy 3 (orgalutran, pregnyl). cena je cca 20 tis., kdyz pocitam i injekce, ktere stoji cca 1200 Kc.

sedmitecka
17. kvě 2011

@mikulka ahoj, v Pronatalu jsou myslím všichni mudři skvělí, Paseková a Vobořil jsou profíci na svém místě, není se čeho bát, já se tam už zase docela těším 😉

sedmitecka
17. kvě 2011

@saraher79 ahojda, jak píšeš o té vypadlé "bláně" to se mi po IVF stalo taky, při první menstruaci po stimulaci a netuším, c oto bylo, podle mě nějaký hustý hlen z hormonů.....

sedmitecka
17. kvě 2011

jinak jsem vás holky dočetla a moc mě mrzí, že to nějak teď nevychází ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

my už máme výsledky genetiky i imunologie a obojí je v pořádku, jen manža zjistil, že má hrozný jaterky a cholesterol skoro 7, takže nasadil dietku 😝 😝 😝
BI je ok a vše ostatní taky, takže už fakt nevíme, kde je zakopaný pes, teď už máme absolvované všechny testy a prostě jsme zdraví.....no a prd z toho že 😠 😠 😠

tak už se nám doufám schvaluje žádost a po další menstruaci začínáme s krátkým protokolem, opět bude gonal 🙂

sedmitecka
17. kvě 2011

@luccy82 lucinko, strašně moc je mi to líto, vím jaká je to strašná beznaděj a bolest ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ na to se nedá nic říct, jen ať nabereš sílu jít dál, ono to vyjde 🙂

bruni
18. kvě 2011

@sedmitecka taky nechápu, když je ta věda už tak daleko, že se někdy nezjistí důvod proč to nejde. Je to děs 😒 Takže na kdy vidíš počátek stimulace? Ještě v květnu? A budeš mít jen ICSI nebo uvažujete o AH nebo PICSI?

luccy82
18. kvě 2011

@sedmitecka Děkuji moc 🙂 zatím vůbec nemám představu jak budem dál pokračovat, uděláme si prázdniny a pak se uvidí. Tobě držím pěstičky ať tě neprovází smůla v dalším pokusu jako mě a Saraher 😉 Vím, že Pronatal je dobré centum, ale poslední dobou vidím jen neúspěchy ☹

barce
18. kvě 2011

@petrakalcik petro ja se taky chystam na nativ neb mam uz vycerpano, ale uz bych dalsi stimulovany IVF teda asi nedala 😖 . prosim te da se prezit punkce bez narkozy? toho se teda krapet bojim 😒 ......

petula22
18. kvě 2011

Ahoh děvčátka, tak máme za sebou návštěvu Pronatalu kvůli IVF. Já nevím, jestli je to jen můj pocit, ale mě přijde dr. tak nějak mimo. Pokaždé se mě ptá, jestli mám po laparce, jestli mám pravidelné MS a kolik jsem brala Clostylu... IUI jsem měla bez stimulace, Clostyl jsem odmítala, že mi nedělá dobře. Po každé mám pocit, jak když nás vidí poprvé v životě ☹. Já chápu, že mají hodně klientů, ale mrknout se do pc než si vezmeš pacienta není zas takový problém. No nic, jen jsem si potřebovala ulevit 😉 .
Takže jsme se domluvili a dali žádost na pojištovnu, vůbec se mě neptal jaké hormony chceme, napsal tam Puregon. IVf by mělo vycházet začátkem července. Některé věci jsem od něj nějak nepochopila, jako že zamražení bude jen když si dáme i ICSI. Pak pořád něco říkal o polycystických vaječnících, že mám vlastně na to příznaky, ale že to vlastně nemůže potvrdit a že bude nejspíš problém s dávkováním hormonů, no jsem na to zvědavá.

sedmitecka
18. kvě 2011

@petula22 ahojda, teda to je ale chaos, nebyla jsi náhdou u Vobořila? to je takový chaotik, nám tvrdil, že máme u ledu tři embrya, přitom jsme věděla, že je jen jedno 😕 😕 a na KET mě do laborky napsal o měsíc později, než jsem měla jít , naštětsí to v laborce zachránili.....trošku mě tenkrát vytočil, vůbec nevěděl, co máme v kartě, ani si to nepřečetl v PC......říkala jsem si, že nemá den ,ale tu důvěru takovéhle chování prostě navrtá ☹

sedmitecka
18. kvě 2011

@luccy82 jj, prázdniny jenom prospějou 🙂

sedmitecka
18. kvě 2011

@bruni ahojda, počátek stimulace bude po další menses, jedna mi právě končí, tak počkám na tu další a hned druhý den mrchy začnem s gonalem 🙂 vychází to na půlku června, takže Et kocem června doufám 😉 😉
já Pronatalu věřím, ale strašně se bojím zase neúspěchu....teď, když už vím, že i imuno a genetiak jsou bez nálezu a ok, není jiná možnost než doufat v zázrak přírody ....

bruni
18. kvě 2011

@petula22 pravděpodobně usuzuje z toho že špatně snášíš Clostik tak čeká že bude problém se stimulací. Zkus si tady na koníkovi někde vyčíst zda někdo kdo snášel špatně Clostik pak měl stimulaci s Puregonem a jak to dopadlo. Ono uvidíš po 1.IVF jak to bude probíhat, předem to těžko zjistíš. Puregon je dobrý, je to samé jako Gonal. Zamražení je možné i po normo IVF, hlavně musíš mít co mrazit. To nechápu co tím myslel že jen po ICSI 😨

bruni
18. kvě 2011

@sedmitecka já si myslím že u tebe to je jen otázka vydržet a nevzdávat to. Pravděpodobnost IVF je 33%, tudíž jeden ze tří pokusů by měl vyjít pokud není jiná chyba - statistika věda je, má však cenné údaje, neklesejte na mysli, ona vám to vyčíslí 😀

saraher79
18. kvě 2011

@petula22 No to je pěkněj guláš, taky bych asi z toho byla rozčarovaná. Zkus radši příště někoho, kdo nemá myšlenky někde jinde, až ti budou rozepisovat dávkování.

@sedmitecka Tak to máš za pár, takže bys to měla rozjet, teď budu držet pěstičky já a bude nás na tebe víc, kočce se narodili 4 koťata 🙂
@bruni Tak to by doprčic u nás to třetí mělo vyjít 😀