Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

erine
28. črc 2009

no my byli v únoru na IUI. to se nezdařilo, páč jsem začala hned krvácet. no pak pauzička... no a asi tak před měsícem jsme se dohodli s panem doktorem, že IVF. tak ted už od čtvrtka píchám menopur a dnes jsme začali i s Cetrotide. ted 30.7. jdeme na prohlídku a když to bude nadějné, tak v sobotu pod narkozku na odběr vajíček. a ty chodíš do pronatalu?

svetruska
28. črc 2009

My vsechny tu chodime do Pronatalu 😉
takze jste se dohodli poslali zadost a uz dalsi cyklus jsi po MS zacala pichat injekce?

gucci
28. črc 2009

jj všechny tady chodíme do pronatalu 🙂
erine: a co máte za problém?

marmina
28. črc 2009

erine, nam se zadarilo IUI (take to mam v albu 🙂 ), na IVF jsme meli jit, kdyby to nevyslo

erine
28. črc 2009

jj, už jsem to přelouskala. nezlobte se, nejsem tu dlouho...
svet: jo, tak nějak. Chodím k MUDr. Kultovi. Je super a neztrácí čas. To se mi líbí.
neznám pojmenování ale... manžel má snížený počet správně tvar sper. no a moje vaječníky nechtej makat a dělat kvalitní vajíčka.)) potvory)

erine
28. črc 2009

marmi, vy se máte. strašně držim palečky. jsi doma?

gucci
28. črc 2009

a vícekrát ti IUI nedoporučili?

erine
28. črc 2009

dali mi na výběr. IUI, nebo IVF. Při IVF je vyšší pravděpodobnost, proto jsem ji zvolila. pokud se to teď napoprvé nezadaří, dáme měsíc dva pouzu a jdeme na IUI znovu.

marmina
28. črc 2009

erine, pracuji, ale nekdy je to dost narocne (hlavne unava a nevolnosti), snad to brzy prejde...

marmina
28. črc 2009

u Kulta jsem byla jen jednou, zrovna na to IUI, je sikovnej 😉

erine
28. črc 2009

děláš alespoň office?

marmina
28. črc 2009

jj, jsem v teple a relativne v klidu 🙂
taky ti drzim palce, aby ti to ted vyslo, sance jsou urcite vetsi

boruvkova
28. črc 2009

Zdravím všechny snažilky🙂
Jsem tady nová, ale již několik dní pročítám vaši diskuzi.. Holky můžu se vás zeptat, jak dlouho vám to trvalo, než jste se dobraly k samotné stimulaci? jde mi o to, že jsme se do Pronatalu dostali s přítelem trošičku nestandardní cestou přes jeho urologa a v podstatě jsme neměli kromě přítelova sona a spermiogramu žádné vyšetření, teď byl přítel na genetických testech a já mám jít také. Na výsledky máme čekat dva měsíce a žádanku nám vyplní podle výsledků, takže předpokládám, že budeme čekat do listopadu☹ Nikde jsem se ale nedočetla, že by někdo z vás na genetice byl. Z mé strany žádné vyšetření neproběhla (ke své gynekoložce jsem teprve objednaná, má dlouhé čekací lhůty), tak se mi to prostě zdá nějaké zamotané 😖 Bohužel v Pronatalu byl přítel sám, protože vyšetření probíhala zatím na jeho straně a tak nějak si to přál.. A znáte chlapy, v podtatě pořádně nic neví 😢

erine
28. črc 2009

díky, už by bylo načase aby to vyšlo.

marmina
28. črc 2009

boruvko, my jsem s manzelem byli na genetice, na vysledky jsme cekali jen 5 tydnu, ale nekdo ceka mnohem dele (zalezi, jak dlouho je potreba kultivovat)

erine
28. črc 2009

genetický nemám. ale jestli teď budete čekat 2 měsíce na výsledky, tak pak připočti měsíc na objednání léků a žádost, no a pak se do toho pustíte. taky mi to tak nějak vychází když počítám na listopad. neboj, to uteče. vem to tak, že teď máš poslední možnost jít na vínko, ponocovat a tak. no a navíc můžeš začít brát kys.listovou celkem včas)) vim, není to nic pozitivního) to znám

marmina
28. črc 2009

musis se obrnit trpelivosti nez budou vsechny potrebne vysledky pohromade, ale pak uz to jde rychle!

erine
28. črc 2009

proč se dělá to gen vyšetření?

boruvkova
28. črc 2009

Marmino tomu moc nerozumím co to znamená "jak dlouho je potreba kultivovat"? omlouvám se, jsem celkově z toho nějaká zmatená až hysterická. Zatím víme o problému na přítelově straně - pomalé spermie, malé množství, špatná kvalita a tvar a tak nějak už tři týdny se s tím srovnávám. Před ním dělám, jakože to zvládneme, ale jakmile jsem doma sama, těžko to rozdýchávám.. Ale to asi tady všichni 😕

boruvkova
28. črc 2009

no právě, nevím, proč dělají genetiku nám oběma... Já jsem ještě v Pronatalu ani nebyla, u přítele asi proto, aby zjistili, zda má špatný spermiogram vrozený.. asi, ale proč u mě?

erine
28. črc 2009

nemám páru. hele koukej se usmát! není přece všem dnum konec!!!! existuje mraky řešení.

boruvkova
28. črc 2009

Prostě chyba byla, že jsem tam s přítelem hned na začátku nešla, takhle vím nulanula prd.. ale teď už si to ohlídám. Znáte chlapy, chudák z toho byl tak vykulenej, že se prostě na nic nezeptal. Ale taky moje chyba, že jsem se tam nevnutila. Absolvuju genetiku a pak se to už snad trošku pohne.. holky teda řeknu Vám, to je martirium..
🙄 zkouška trpělivosti

boruvkova
28. črc 2009

jojo 😀 díky erin za podporu 🙂 Jak dlouho se snažíte?

erine
28. črc 2009

muj chlap jich má taky míň, a taky pěkný ufony.. to zvládneme. přece je kvůli tomu nevyměníme.... milášky naše 😀

erine
28. črc 2009

martirium... jo, to každopádně. navíc když se pak setkáš s překážkou... a něco se musí o měsíc odsunout... pak si rázem připadáš, že ten měsíč zákonitě nemůžeš přežít. znám.
no připadá mi to jako věčnost, ale už to brzy budou dva roky...

marmina
28. črc 2009

boruvko, hlavu vzhuru, je to psychicky narocne, ale zkus se od toho trochu odpoutat, jak pise erine, uzivej si zivota ve dvou

take presne nevim, proc nekomu vysledky trvaji dlouho, ale asi proste zalezi, jak se to v laboratori vyviji (kultivuje), asi nikdo presne dopredu nevi, jak dlouho to bude trvat, tak orientacne davaji 2 mesice

ja se domnivam, ze na genetiku posilaji spise preventivne (treba ja musela, pac protoze nemam menses, zjistovalo se, jestli nemam vadu chromozomu, manzel byl v poradku ale sel taky - zjistovali taky, jestli neni nositelem nejake vady) oba jsme byli nastesti v poradku

boruvkova
28. črc 2009

Tak to rozhodně erin nic měnit nebudeme, jsem absolutně spokojená s miláčkem, kterého mám 😀 Příští týden nás čeká dovolená, tak to snad rychleji uteče 😎

Marmino co by se dělalo v případě, že genetika vyjde ne zrovna dobře? Je možné, že by nás pak vůbec na ivf nepustili?

Holky ještě mě napadá, jestli mám k té své gynekoložce vůbec chodit? když už se realizujeme v Pronatalu?

erine
28. črc 2009

já bych tam skočila, ona už to nezdrží...

svetruska
28. črc 2009

holky porad mi lezi v hlave ten zitrek, myslite, ze bychom mohli zacit stymulovat uz tenhle cyklus? to asi jeste ne co , vlastne proc se ptat, kdyz si pak odpovim sama 😉 ...co 😅 ...ale porad na to musim myslet 😵

erine
28. črc 2009

mohli. kolikátý jsi den od ms?