Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

motley
31. črc 2012

tak dnes na genetických testech - poprvé s námi rozebrali konkrétně spermiogram, paní doktorka rovnou doporučila IVF s tím, že můžeme zkusit IUI, ale max. 3, že to spíš vidí na teoretické úrovni, ale jestli to prakticky půjde? říkala, že to nechá na nás, ale můžeme IUI zkusit, ale říkala rovnou, že pravděpodobnost u nás je malá... teď budeme čekat 6-8 týdnů na výsledky a pokud bude vše ok, tak začneme IUI, poté případně od testů 3-4 měsíce a můžeme jít na odběr vajíček...

briuska
1. srp 2012

@motley ahoj...a jak dopadl spermigram? Mě taky rovnou doporučila IVF, ale byla jsem 2x na IUI... 🙂 ...já bych určitě zkusila IUIčko. Moc držím palce....spoustě holek se to povedlo po inseminaci (píšu si i v diskuzi IUI)😉

briuska
1. srp 2012

@elliem jj, manžel je naštvaný, že pořád něco hledám na netu, že si všechno musím zjišťovat... 😕 😀 .ale kdybych to nedělala, tak vím z CARu prdlačku. Mě teda podrobně nic moc nevysvětlovali a byla jsem pak ráda, že vím o co jde (třeba postup při IVF).I když přemíra informací je možná někdy i na škodu....ale mě to zatím neškodí 😀
@petris82 @elliem
moje tchýně zase strašně rozmazluje....takovým tím stylem: "víš, že tě babička miluje....muc muc pusinky.....seš moje láska, viď...muc"...chjooo, to je tak sladké (kór u 13letýho kluka) 😕 . teď už to bude určitě jiné než před 13 lety. Teď mě obdivuje a pořád za něco chválí 😀 ...ale když se synek narodil, tak mi do všeho kafrala. Mě bylo 20 let a ona vychovala 3 děti...z toho jí vyplynulo, že mi PROSTĚ MUSÍ RADIT 😀. Trpěla jsem a dost se s ní hádala, ale čas to vytříbil a dnes je to super.

motley
1. srp 2012

@briuska spermiogram byl, že máme dobré 16%, ale mají defekty na hlavičkách z 50%, máme jich málo a pomalé. Paní doktorka říkala, že to není žádná katastrofa, že mohou být i horší, ale že doporučuje IVF s tím, ať zkusíme max 3x IUI a pokud se to nepovede, tak to nemá smysl. Já jsem teď hlášená u Apolináře, ale po včerejší schůzce chci do Pronatalu, tady mám pocit, že se mi budou věnovat a nebudou se divně tvářit. Jen teď nevím, jak to udělat...musím si totiž zažádat o výpis karty...

elliem
1. srp 2012

@motley ahoj, přechod do jiného CAR není problém, mám to taky za sebou🙂 v Pronatalu jsou na IUI machři, hodně holek tam po IUI otěhotnělo🙂 přeji hodně štěstí🙂

petris82
1. srp 2012

@briuska tak to je dobre ze ted to mas v pohode s tchyni, myslim ze to je hodne dulezite. Ty mas dneska ET, ne?? Hodne stestiii!
Jinak me taky nechali udelat jedno IUI i kdyz jsme vedeli ze to nevyjde, manzel ma pouze 2mil spermii. Ale bylo to takove spontanni rozhodnuti mezi cekanim na dalsi mrchu. Samozrejme to nevyslo a hned po mrse jsme zacli stimulaci na IVF.
@elliem tak co? Uz prichazi mrcha?

elliem
1. srp 2012

@petris82 mrcha si dává na čas, už začínám být lehce nervózní....:(

petris82
1. srp 2012

@elliem no musime to brat ze ta mrcha prijde kdy proste ma prijit. Ze to proste tak ma byt, ale ja si stejne nejake to cervene vinko koupim na tento mesic 😉

briuska
1. srp 2012

@petris82 @elliem
ahoj holky tak už jsem po ET, jedna pěkná blastocysta je u mě v domečku 😎 ...zbyly mi 3 mrazáčci blastocysty, ale jsou horší kvality jak ta zavedená bl. 😕 ...test mám dělat až 17.8. 😕 ...teď jsem pročítala tabulku na diskuzi 1. IVF přidej se.....a dost mě vyděsilo, kolik holek po 1. IVF to nevyšlo :(.....

petris82
1. srp 2012

@briuska je to je skvele, musis verit ze to vyjde, ted hezky odpocivat, myslet pozitivne a nepocitat dny do testiku 😅 ja to tak delam, furt sem u kalendare a pocitam kolik jeste dni..... Drzim moc pesti at se mimisek poradne zakousne a nepusti. 😉

elliem
1. srp 2012

@briuska super, mimino je doma a už si staví domeček🙂 neboj, klapne to...nesrovnávej se s ostatníma, důležitá jsi jen ty a tvé mimi🙂

elliem
1. srp 2012

@petris82 taky pořád počítám🙂)) teta furt nikde:(((

petris82
1. srp 2012

@elliem zkousela jsi to vino? a tu horkou koupel? mne se ted prodlouzil cyclus na cca 30, takze by mela prijit mrcha za 18 dni, ale zatim nevidim ani zadne naznaky ovulace, takze urcite se opozdi jeste dyl, ach jo.... i kdyz tajne doufam, ze by se nam to mohlo podarit treba prirozene tento mesic,i kdyz vim ze to je dost nerealne.

elliem
1. srp 2012

@petris82 no statečně tu pochlastávám Merlota, pak hupsnu do vany a budu tak nametená, že tu kocovinu nechci ráno vidět🙂)) mám podezření, že jsem měla tentokrát ovulaci později, takže asi proto tak dlouhý cyklus...zítra volám do CAR, uvidíme, co mi na to poví...

motley
1. srp 2012

@elliem a odkud si přecházela? já jsem teď u apolináře a mají mi tam ještě dělat průchodnost vaječníků, tak si to nechám vyšetřit tam a pak si asi zažádám, ale nevím, jestli hned u té doktorky nebo si raději pak zajít za sestrou, nechci jim vysvětlovat proč... napadá mě, jestli neříct, že to chci pro svého gynekologa, že se ptal...? co myslíš?

elliem
1. srp 2012

@motley ano, zprávu by jsi dokonce měla dostat automaticky, pokud ti ji nedají, řekni, že si ji vyžádal tvůj lékař. Já byla CUBE a přešla jsem, protože mi to tam přišlo hodně komerční a bez individuálního přístupu, ale to je jen moje zkušenost a takovou zkušenost určitě bude mít i někdo jiný z Pronatalu... prostě, nesedlo mi to tam...🙂

briuska
1. srp 2012

@elliem moc díky eli tohle mě nakoplo 😀 😎

petris82
1. srp 2012

@elliem zatracena ovulace vid? neni nahodou nejaky trik jak privolat ovulaci?? 😀 jinak mnam mnam merlot bych si dala taky.
@motley kazdy ma pravo na vysledky svych vysetreni u jakehokoliv doktora. Ale ja bych taky rekla ze to chci ukazat svemu gynekologovi.

elliem
1. srp 2012

@petris82 jdu chrnět🙂 a budu si přát, aby teta rano dorazila🙂 dobrooou🙂

petris82
1. srp 2012

@elliem treba se ti splni tve prani a budes mit krasne prekvapeni rano 🙂 dobrou

elliem
2. srp 2012

@petris82 dorazila🙂

petris82
2. srp 2012

@elliem no vidiiiis!!! Supeeeer. Takze zitra zacnes gonal? Huraaaa 🙂

elliem
2. srp 2012

@petris82 neeee, Gonal az po MS🙂!

petris82
2. srp 2012

@elliem a jo vlastne az po ms. Sem si to spletla. Musim zase prohlednout ten graf. A o kolik se ti zpozdila mrcha?

elliem
2. srp 2012

@petris82 o čtyři dny, ale já mám normálně krátky cyklus - 26 dní, tak se pořád vlezu🙂

petris82
2. srp 2012

@elliem tak to jde. Hlavne ze se neco deje¡ 😉

elliem
2. srp 2012

@petris82 to jo, pícháme jak o život, snad už to konečně k něčemu bude🙂

kamino
2. srp 2012

@elliem
@motley Muzu potvrdit,nám se Bohumir podařil na první IUI. A to mám PCO,vysoké BMI,alergii ná partnerovy spermie,špatnou stitnou zlazu a kdoví co ještě. A ročník 76😉 výsledek je v albu😉

petris82
4. srp 2012

Ahojky, hezkou sobotu preji. Jakpak se vsechny mate? Ja odpocitavam dny na pristi mrchu-uz jen 15🙂

elliem
4. srp 2012

@petris82 ahoj🙂 chytlo mě hnizdění, tak jsem absolvovala tour de Ikea🙂 neboj, to uteče jak voda🙂 jak máš naplánovaný další pokus?