Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

silente
24. črc 2007

Dášo - jj, koukni do seznamu, co tak nejvíc odpovídá tomu, co potřebuješ zjistit a zkus to. Já takhle vyřizovala spoustu věcí (ne zdravotních), vždy jsem našla instituci a otravovala a otravovala a oni přepojovali a přepojovali a říkali čísla, až jsem skončila na správném telefonu a vyhověli mi vždy, stačí jednat slušně a mile 😉

dasa24
24. črc 2007

zkusím to, zítra tam zavolám, ale moc tomu něvěřím, že mi takhle rychle vyhoví a pošlou to ☹ a jsou prázdniny ještě ☹ Nevíš o něčem co pomáhá aby se mi oddálila menstruace? 😉 Mikulka psala citrony 🙂

mikulka
24. črc 2007

silente, to je náhodou výborný nápad. Třeba se ti to, dášo, oddálí samo, z nervů...

dasa24
24. črc 2007

to by mohlo, už se mi to takhle jednou stalo 🙂 tak se budu modlit aby se to fakt stalo 🙂 jak je to ještě s temi citrony? 😉

mikulka
24. črc 2007

Někdo říkal (majenka, možná bys na ní někde tady našla kontakt, že by ses jí zeptala v IP), sníst citron, asi oloupaný před MS, ale nevím, jak dlouho před...

dasa24
24. črc 2007

děkuju za radu 🙂 zkusila jsem jí napsat. Jak je u tebe,čekáte na genetiku, už víš, kdy budete mít přibližně IFV...? 🙂

mikulka
24. črc 2007

Zítra budou výsledky manželovýho hormon. profilu... Více se dozvíme 3. srpna, kdy tam jdeme k doktroce, tak snad řekne, co dál. jestli budeme muset čekat na genetiku, nebo jetsli by mohla začít stimulace i bez ní, ale to asi ne...

dasa24
24. črc 2007

nechci tě strašit ☹ , ale my jsme museli mít manželovu genetiku, kvůli jeho spatnýmu spermiogramu. Tak mi dej zítra vědět jak dopadli výsledky 🙂

silente
25. črc 2007

Dášo - taky jsem slyšela jen o citronu a kyselém (vit.C) jako takovém ☹

Mrkni leda:
http://diskuse.doktorka.cz/oddaleni-menstruace/

A jak to vypadá?

dasa24
25. črc 2007

ahoj silente,

děkuji ti moooooc 😉 🙂 , koukám že někomu zabral, někomu ne. Ale zkusím to, myslím že se ti nic nezkazí 😀

silente
25. črc 2007

Dášo - a dovolala ses někam?

dasa24
25. črc 2007

jěště jsem se k tomu nedostala ☹ ☹

silente
25. črc 2007

Ale no tak, šup šup, za odměnu dostaneš mimíska 😀

mikulka
25. črc 2007

Tak manžel má hormony špatné. Hodnota 6x vyšší, než je norma. Prý čím vyšší hodnota, tím je nižší šance na získání spermií ☹ Ale vše rozhodne až genetika, z tohoto se prý nedá usuzovat.

silente
25. črc 2007

Mikulko - nekasej kalhoty, brod je ještě daleko 😉 Vydrž na genetiku 🙂

dasa24
25. črc 2007

Bolí mě strašně prsa, tak abych to už nedostala. ☹
mikulko-to je mi líto, a neříkali co to znamená?

mikulka
25. črc 2007

Jen to, že je nižší šance na získání spermií, ale že to ještě není rozhodující, až genetika rozhodne. Ale jestli to nějak vadí v běžném životě, to nevím. Dášo, a nechceš už radši jíst ty citrony? Co radila majenka?

silente, díky, já vím 😅

dasa24
25. črc 2007

Dopadne to dobře,držím pěstičky 🙂 kdy jdete na genetiku, někdy v srpnu? 🙂 Dneska si dám citronovou štávu, citrony koupím zítra, už se dneska asi nikam nedostanu ☹

mikulka
25. črc 2007

Na genetiku jdeme 10. srpna, to je vlastně od pátku za 14 dní. Ale pak budeme čekat na výsledky.

dasa24
25. črc 2007

uteče to rychle uvidíš 😉 taky jsme na genetiku čekali i na výsledky a uteklo to rychle 😀

silente
27. črc 2007

Dášo - tak jak? Něco nového?

Mikulko - tak za 14 dní 😉

mikulka
27. črc 2007

Silente, ano, přesně tak 😉
Holky, já byla včera u paní, která dělá mobilizaci podle Mojžíšové. Dost mě viděsila, že mám skoliozo, což vím. A že při skolioze jsou ženské orgány nějak namačkané či co a nedostatečně prokrvené... Bez mobilizace by se prý IVF nemuselo povést! A že tedy mám přijít ná mobilizaci (narovnání konečníkem kostrče a pánevnách vazů) před ET. Ale v srpnu má dovču, tak se teď zas bojím, abych to stihla, aby nakonec ti stimulaci nedělali dřív. To je teda. Ale zase logicky - to by všechny ženské se skoliózou nemohly otěhotnět, asi je to trochu přitažené za vlasy, ne?

dasa24
27. črc 2007

ahoj holky, 🙂
Mikulko, já jsem teda tohle jěště neslyšela, ale nato bych nešla. Já mám taky skoliozu a nijak mě to netrápí.Myslím že je to kravina, aby jsi nemohla otěhtnět, já bych osobně do toho nepouštěla. Jedině že by mi třeba 2 krát nevyšlo IFV....Zkus nejdřív stimulaci.., kdyby to takhle bylo, tak tě ženou před IVF.. k nějaký paní co to provádí, aby jsi tím byli jisti, než půjdeš na IFV. 😉 🙂
Už jsem se konečně dostala k tomu, že někam zavolám, ale včera jsem to dostala. Takže jsem nakonec ráda 😀 😀 Když to takhle počítám, tak by se to mělo stihnout konec srpna... září ještě než pojdede manžel v září pryč.Tak mám obrovskou radost. Štávu jsem pila, ale asi pozdě před menstr. Jinak jsem to dostala dřív než jsem čekala 😀 Tak pojištovna to stihne než by se mělo začít se stimulací. Tak ted potřebuju zase radu, abych to v dalším cylu dostala co nšejdřív 😀 Červený víno pomáhá? Nebo něco jinýho?

silente
27. črc 2007

Dášo - 😀 😀 😀 jj, červené víno a teplé koupele 😉

dasa24
27. črc 2007

😀 díky, mám hroznou radost 😀 , tak snad to taky brzo dostanu a stihne se to. Nějak se mi poslední dobou cykly kráti 30-33 dní. Měla jsem dřív problémy s menstruací, hodně nepravidelná

mikulka
27. črc 2007

Dášo, tak to je super 🙂 Tedy, tak teď zase rady, abys to dostala co nejdříve? Ty jsi expert 😉 Prosím tě, takže teď to je jak, jakmile dostaneš MS v srpnu, druhý den ti začne stimulace? A bude trvat jak dlouho, enbo to ti vlastně teprve řeknou? Každopádně je dobře, že jsi to dostala teď, viď?
Ta mojžíšova metoda pomáhá, moje sesřenice otěhotněla hned první měsíc, ale stejně si myslím, že v tom hraje roli i psychika. Já když to stihnu, půjdu na to. Uvidím, jak mi naplánují stimulaci. Holky, nevíte, co to když se ta naše příští návštěva jmenuje domluva? To asi, že se budeme domlouvat, co dál? Něříkali vám taky, že půjdete na domluvu?

dasa24
27. črc 2007

Mikulko jsem ráda že jsem to dostala. Takhle jsem to nečekela 😀 mohlo by se to stihnout, máme tam jít 2. dne menstruace, a pak si budu píchat injekce..Tak si myslím že je to ten krátký cyklus, protože mi na předoperační vyšetření napsali, termín narkozy srpen 07 🙂
Tvoje sestřenice nemohla otěhotnět a pak zkusila tu mojž. metodu?
Myslím že vaše domluva, bude to,jak budete mít všechny výsledky- z genetiky... že se domluví co dál. Když tam něco mít nebudete, tak si myslím že ti naplánují stimulaci.... 😉 🙂 Kdy tam půjdete? 🙂 😉 Nám nic o domluvě neříkali, bylo to asi tím že jsme měli všechno už hotový, tak by nemohli něco dál řešit.Doktorka koukala jak jsme už připravený 😀 😀

dasa24
27. črc 2007

u vás by se mohlo začít simulovat srpen nebo září, vid? Výsledky z genetiky budete mít ok 😉 🙂 nám říkali, kdyby se tam něco našlo tak to se stává jen minimálních procentech, tak jsem si říkala to musíme mít ok 😀 a vy to budete mít taky 🙂 Takže po genetice, jdete na domluvu? 😉 🙂

mikulka
27. črc 2007

Jdeme tam příští pátek. Třeba už naplánují, kdy začne stimulka. Já mám na předoperační žádance napsaný termín září.
Ano, u mojí sestřenice to tak bylo.

brundik
27. črc 2007

Mikulko, chodim na cviceni ke kamaradce fyzioterapeutce ne primo na Mojzisovou, ale jedna se o cviceni na posileni panevnich svalu pomoci spravneho dychani. To co ti pani rikala je pravda. Uhnizdeni vajicka muze byt znesnadneno spatnym prokrvenim panve a spatnou funkci panevnich svalu, coz souvisi s pateri a hlavne kostrci, ktera se muze vlivem sedaveho zamestnani vtacet dovnitr. Mobilizace patere pres konecnik se dela casto pred IVF.