Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

eviku52
17. led 2011

@sedmitecka Ahojky, omlouvám se, že píši až dnes, ale v sobotu se to vše strašně rychle zvrtlo. Volala jsem tam v sobotu ráno a jediné co nám řekli, bylo, že máme ještě v sobotu dorazit na 12hod... Tak jsme z toho byli docela vyvalení ☹ PK jsme si zaškrtli, no a když jsme tam dorazili a šli jsme k embriologovi tak nám řekl, že se povedlo oplodnit jen 2 vajíčka, zbytek to nezvládl ☹ a že není na co čekat, že se rozdělují, že jsou moc pěkný, takže šup na transfér a doporučil nám rovnou, aby jsme si nechali zavést obě, že je statisticky prokázáné, že se uchytí obě tak v 50% a že jim teď bude líp u mě než u nich v mističce... 🙂 Takže jsme měli z pochybnostma vystaráno. Akorát mě mrzí, že nám nezůstalo nic na zamražení. Tak jsem teď dva dny ležela 🙂 jinak to břicho mě pobolívá pořád, tak nevím 😨 Jinak OPU mi dělala MUDr. Slámová a transfér MUDr. Števíková. Říkala, že to proběhlo vše super, tak teď musím čekat, test si prý mám udělat až 3.2.2011 a kontrola 10.2.. Jaký byl víkend u tebe a jak se držíš??? 😉

bruni
17. led 2011

@eviku52 tak super, to budou dvojčátka 😉 ja taky nemela nic na zamrazeni, byla jsem z toho taky v soku, ted uz vim ze je to docela caste 😨 pokud jsi nepotrebovala ani PK tak to byla kvalitni embria to bud rada. tak je tam pekne opecovaveja dej vedet az budes testovat, jsme tady vzdy vsichni moc zvedave. to vis, kazda jsme si to zazila a vime co to je 😉 bricho poboliva a ja mela dost vetry, a pak me i bolela hlava. jinak pohoda 😉 ani jsem moc nelezela, stejne se to nevylezi 🙂

eviku52
17. led 2011

@bruni je tak to jsem ráda, že nemám tyhle stavy sama. Nedokážu ležet celý den a chodit jen na záchod a zpátky. Jina to co jsem teď naprděla za 4 poslední 4 dny jsem nenaprděla za celý rok 😀 určitě písnu i dřív, teď jdu m,anželovi připravit suroviny, aby až přijde z práce mohl začít vařit 🙂 měj se, pa.

bruni
17. led 2011

@eviku52 😀 😀 😀 jo jo prdiky, hlavne kdyz to jde ven a neboli brisko 😉 proto je i lepsi se trochu hybat a i pro prokrveni delohy 😉

sedmitecka
17. led 2011

@eviku52 ahojky, tak jenom pěkně lenoš a necj se rozmazlovat 🙂 nemusíš určitě jen ležet a chodit na záchod, já chodila na procházky, i vařila, jenom jsem nic nenosila, nežehlila, nevytírala a tak.....trocha pohybu je dobrá 🙂
a bříško mě taky pobolívalo, aspoň týden po transferu, vaječníky byly dlouho zvětšené, tak z toho si nic nedělej.....
a z toho, že se dobře oplodnily jen dvě si nic nedělej, to je úplně normální, my jsme měli 11 vajíček a zbyla jen tři použitelná embryjka, dvě byly do bříška a jedno je u ledu, taky jsme čekali, že jich budeme mít víc 😕 😕 😕
paní doktorku Števíkovou zbožňuju, to je ksvělá ženská a po jejím transferu jsem otěhotněla 🙂 ...že to nedopadlo už je věc jiná, ale transfer byl úspěšný 😉

eviku52
18. led 2011

@sedmitecka Děkuji za optimismus 🙂 dnes už je to mnohem lepší, akorát fantazie a myšlenky pracujou!!!Měla jsem sen, že jsem začala krvácet a když jsem se ráno probudila tak jsem letěla na záchod, protože jsem nevěděla jestli to byl sen nebo pravda, byla jsem strašně zmatená. A jak se ti daří??? Co děláš? 😉

eviku52
18. led 2011

@bruni hoj, vždycky se mi uleví, když si prdnu 😀 doufám, že to nebude trvat moc dlouho. Jak se daří??? 😉

sedmitecka
18. led 2011

@eviku52 ty sny chápu, to musí být z nervů, mám to teď taky, jak jsem nervózní z čekání na KET 🙂 a blbě spím, už mám pocit, že jsem chronicky nevyspalá, mátoha 😝
mysli pozitivně a odpočívej......uteče to a za chvíli testík 😉

bruni
18. led 2011

@eviku52 😀 jo to jsem taky mela desivy sny, to je normalni, jak mozek pracuje a je napnutej jak to dopadne. kolik beres prednisonu a utrogestanu?
@sedmitecka uz se ti to blizi vid 🙂 ja stale cekam na vyjadreni pojistovny takze nevim zda pujdu uz pristi mesic nebo az v breznu. Jeste ma na to pojistovna dva tydny aby jsem to stihla tak uvidime 😉 uz beres prednison? pulku denne?

sedmitecka
18. led 2011

@bruni do tři týdnů od podání žádosti by to měli stihnout schválit, snad........držím palce, ať to stihnete
já si prednison nasadím od mrchy, tu čekám ve čtvrtek, ale kdyby dorazila zítra, nezlobila bych se 😉

bruni
18. led 2011

@sedmitecka takze to budes brat jen 14 dni pred ET? staci to?

sedmitecka
18. led 2011

@bruni přesně tak, před ET jsme ho brala dokonce jen 5 dní...po pravdě nevím, jestli to má nějaký efekt, takhle malá dávka a nárazově, jen pár dní před ET nebo KET....možná to nic neovlivní....prootže když má někdo zjištěný problém s imunitou, bere ho třeba půl roku v kuse, aby to mělo pozitivní efekt, takže tak 😒

bruni
18. led 2011

@sedmitecka aha no aspon psychicky 😉

luccy82
19. led 2011

Ahoj holky, tak mám za sebou OPU. Byla jsem na něm v pondělí. Měla jsem z toho docela strach, když jsem tak seděla na té posteli a viděla ty holky jak je spící vezou na pokoj. Ale pak to bylo dost rychlý. Ještě včera mě pěkně bolelo břícho, dnes už jen trochu. Měla jsem 7 vajíček, 6 zralých a 1 úplně špatné. Dnes ráno jsem tam volala a říkali, že se vyvíjí a že ještě nejsou vhodná na transfer, ale máme PK a PGD, takže počítáme předběžně až se sobotou. Ale když jsem se ptala kolik jich je OK, tak mi to neřekli, tak mám volat zase zítra. Jsou to šílené nervy.

bruni
19. led 2011

@luccy82 jo jo to znam, oni ti nereknou nic az teprve kdyz tam prijedes. jedine muzes odhadovat zda mas zamrazene, podle ceny kterou ti reknou rano v den ET, takze docela nervy. 7 vajiček je krasny, ted jen jak se oplodni, asi mate ICSI kdyz mate PGD ne? jsi na nemocenske?

luccy82
19. led 2011

@bruni Mluvila ale množném čísle, tak snad přežili minimálně 2 🙂 Jo jo máme ICSI. Naštěstí mám super šéfovou tak dělám z domova z notebooku 🙂

eviku52
19. led 2011

@bruni Ahojky, beru 1/2tabl. prednisonu ráno a utrogestan si zavádím 2ráno a 2večer.
@sedmitecka Ahojky, když jsme u toho testíku, kdy jsi si ho dělala??? Budu ti držet palečky, aby ti to dopadlo vše dobře. A co se týče pojišťovny já mám ZP Min.vnitra a čekali jsme na povolení asi 6týdnů. Nechápu o co jim jde, že jim trvá tak dlouho to schválit. Pochopila bych kdybych pojištění neplatila, ale když to má člověk v pořádku tak jim to stejně trvá 😠

sedmitecka
19. led 2011

@luccy82 ahojky, tak super, že to máš z sebou a úspěšně 🙂 jojo, když jsme seděla na té posteli a koukala, jak ty mrtvolky přede mnou vozí ze sálu, byla ve mě taky malá dušička, ale je to rychlé a bezboletsné 😉
držím moc palce dál!!!!

sedmitecka
19. led 2011

@eviku52 test jsem si dělala 11. den po ET večer, a jen z donucení kamarádky, protože jsem začala špinit...a byl tam hoooodně slabý duch , takže jestli můžu radit, dřív než 12. den po ET netestuj 🙂

eviku52
19. led 2011

@sedmitecka Dík za radu. Já mám jít na kontrolu až 1.2. tak nevím jestli to vydržím. Budu se snažit. Chtěla jsem se optat jestli se můžu koupat nebo jen sprchovat, když mám ten Utrogestan. Miluju koupání a ta sprcha mě moc neuspokojuje 😀 copak máš dnes v plánu a co budeš vařit??? 😉

sedmitecka
19. led 2011

@eviku52 vydrž aspoň těch 12. dní, dřív to nemá cenu 🙂 a do vany určitě ne, jen sprchovat!!!!!! taky mě sprcha nebaví, miluju koupání v horké vodě, tak se zase budu muset uskromnit 😉 neriskuj to, teplá voda nedělá dobře ......
já jsem v práci do večera, takže vařit budu maximálně obložený chleba 🙂

eviku52
19. led 2011

@sedmitecka a co děláš??? Já jsem doma a budu dělat jen obalovaný chléb ve vejci, jelikož se mi dnes nějak nechce nic dělat. 🙂 sprcha mě taky neuspokojuje 😖

bruni
19. led 2011

@luccy82 tak to máš dobrý, ja musela být na neschopence a jeste si vymýšlet cystu 😒 to me fakt nebavi, ale byla jsem ve zkusebni dobe a sef by to nepochopil ☹ myslel by si ze budu hned tehotna, kdo nevi o co jde tak nevi ze to treba trva roky 😝
@eviku52 ja ani nestihla testovat a dostala jsem ms po 10 dnech od ET 😝 pak uz jsem jen testila aby to nebyl mimodelozni tehu, ani jsem nesla na krev

eviku52
19. led 2011

@bruni Tak to asi nechám až na kontrolu 🙂 které dny jsou tak nekritičtější po ET???

sedmitecka
19. led 2011

@eviku52 mňam, chléb ve vajíčku miluju 🙂

@bruni jojo, já už mám na případné druhé IVF vymyšlený důvod neschopnosti - zánět močáku s anitibiotikama 😀 😀

eviku52
19. led 2011

@sedmitecka Já jsem teď taky byla jako na operaci s vaječníkama - průchodnost 🙂 chceme počkat až po kontrole, pak už budu muset s pravdou ven.

eviku52
19. led 2011

@bruni Měj se, já si musím jít dát něco k jídlu, jelikož už mi dost kručí v břiše. Pa 😉
@sedmitecka Jdu něco polknout, mám děsný hlad. Měj se pěkně, pa 😉

bruni
19. led 2011

@sedmitecka no tak to mame uplne stejne ja taky podruhe chci mocak 😀 abych si ho nakonec neprivolala 😨

sedmitecka
19. led 2011

@eviku52 pa a dobrou chuť 🙂

@bruni viď, aby nás pak ten močák nevytrestal 🙂

luccy82
20. led 2011

@bruni Dnešní informaci z laboratoře stejné jako včera... Dále se kultivuje zavolejte si zítra.. Transfer zatím vypadá na sobotu.. Říkám si, že kdyby to bylo všechno špatný, tak nám rovnou řeknou ať se dostavíme a pak by nám to řekli.