Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luccy82
21. únor 2011

@sedmitecka Ahoj, to mě tedy mrzí, že to nevyšlo 😔 Imunologie dělají přímo tam, ale genetika je kousek jinde, v Modřanech, je to také Pronatal, ale tam jsou odborníci na Genetiku. Vezmou vám krev a budou se vyptávat na příbuzenstvo a za 2 měsíce budete mít výsledky. Držím pěstičky do dalších pokusů, já jsem se z toho už nějak zmátořila a nabírám síly na duben.

luccy82
21. únor 2011

@sedmitecka Ahoj, to mě tedy mrzí, že to nevyšlo 😔 Imunologie dělají přímo tam, ale genetika je kousek jinde, v Modřanech, je to také Pronatal, ale tam jsou odborníci na Genetiku. Vezmou vám krev a budou se vyptávat na příbuzenstvo a za 2 měsíce budete mít výsledky. Držím pěstičky do dalších pokusů, já jsem se z toho už nějak zmátořila a nabírám síly na duben.

okurkaa
21. únor 2011

@sedmitecka Ahoj, imuno delaji primo v Pronatalu, dojizdi jim tam doktor. Ale je uplne na nic, me tam nic nenasli. Ted mam nove imuno v Podoli a nasli mi alergii na spermie. Radeji bych si ho zaridila sama, a nekde jinde.

sedmitecka
21. únor 2011

@okurkaa děkuju, já bych právěráda do Podolí,ale to mi asi doporučení nedají, budou mi to chtít udělat přímo u nich co? ☹

sedmitecka
21. únor 2011

@luccy82 děkuju, a jakou máš zkušenost s imunologem z Pronatalu? vzhledem k tomu, co píše okurkaa....

okurkaa
21. únor 2011

@sedmitecka No, tam ti to nedaji, maji tam nasmlouvaneho doktora, ktery tam dojizdi. Je ale silenej....Domluv se se svym gyndarem, at ti da doporuceni do Podoli. V Pronatalu delaji imuno jen z krve, v Podoli jde s tebou i partner a kontroluji, jak reagujes na spermie.

sedmitecka
21. únor 2011

@okurkaa jasně, děkuju moc za tip, snad mi ho gyndařka dá 🙂

okurkaa
21. únor 2011

@sedmitecka snad jo, protoze v Pronatalu je to opravdu ztrata casu. My jsme s tim ztratili pul roku....

sedmitecka
21. únor 2011

@okurkaa ach jo, to budou dohady zase s nima....

luccy82
21. únor 2011

@sedmitecka mě tam poslali omylem, chtěla jsem se objednat na výsledky z genetiky a omylem nás tam objednali, tak nám vzali krev a pak jí zase zlikvidovali a bylo po všem, prý to není u nás potřeba. Nechápu.

adabebe
21. únor 2011

@lizardka
@sedmitecka
@bruni zitra jdu ke svemu gynekologovi tak jsem zvedava co me ceka knizku uz zhanim a fakt se na ni tesim snazim se ted myslet na sebe coz jsem v posledni dobe zanedbavala nejradeji bych nekam vypadla daleko ale nejde to uvidime jak dopadnou vsechny ty testy dekuji za podporu jste moje zlaticka kdybych nemela manzela a vas tak by to bylo sileny drzim vsem palecky a zitra se ozvu jak budu vedet vice pa kocky

sedmitecka
21. únor 2011

@luccy82 omylem???? tak to zase mě utvrzuje v zaječích úmyslech.....no, jsem zvědavá 🙂

sedmitecka
21. únor 2011

@luccy82 jak není potřeba??, to je základ ne???? 😕 😕 😕

luccy82
21. únor 2011

@sedmitecka No přesně tak. Zjistila jsem to když mi volali domu, že imunolog nepřijede ať nejezdíme, tak jsem se hrozně divila proč imunolog, tak jsem se s nima hádala po telefonu, ať mě objednají k doktorovi co má službu, že jsme objednaní už měsíc, v práci dovolená, že to takhle nemůžou zrušit. No a ani po prvním nezdařilém pokusu nám tu imunologii nenabídli, ale jak to tady čtu tak nevím jestli to má vůbec smysl. No zaječí úmysl jsem řešila s mým gynekologem a dohodli jsme se, že tam zkusíme 2 pokusy a pak půjdu do Prague Fertility Centre. Dokrorka Lazarovská pracovala v Pronatalu a otevřela si svou kliniku. Ale zatím nespolupracují s VZP, tak bych musela změnit pojišťovnu. Ale 3 pokusy Prontalu nedám ani za boha 🙄

okurkaa
21. únor 2011

@luccy82 Ani se nedivim, asi maji uspesnost, ale prijde mi ze jim jde jen o to, jak vytahnout z lidi penize. Jsem ted v Podoli, ale tam se nespecializuji na nas problem... Ale jsem tam moooc spokojena.

petula22
21. únor 2011

@sedmitecka Ahoj, tak čtu, že se mražáček nechytil, moc mě to mrzí.
Holky, docela mě ted s Pronatalem děsíte 😖 . My jdeme příští týden na IUI.

luccy82
21. únor 2011

@okurkaa To si myslím taky, ale všechna centra jsou asi stejná, je to prostě obchod. A v Podolí to nestojí takové peníze jako jinde? a řeší tam i genetické problémy?

okurkaa
21. únor 2011

@luccy82 no, prave ze moc neresi. Ani nevim, jestli by tam slo PGD.

bruni
21. únor 2011

Ahoj holky, tak to mám za sebou, v poledne jsem už byla doma. Odebrali mi 8 folikulů a z toho 7 vajíček je dobrých, takže pohoda 🙂 mám radost, dost jsem se bála, protože ráno než jsem šla na sál tam byla holka, které došlo k předčasné ovulaci a tak ji neměli už co odebrat, hrůza 😝 a pak zase jiná, která měla nativ jen jedno vajíčko a to když ji odebrali tak ji řekli že je špatný takže taky nic. No člověk vidí co se vše může stát 😒 Já tentokrát nemám ICSI, přestože mě doktor dost přemlouval, ale řekla jsem, že to prostě jednou chci zkusit bez ICSI (máme dobrý spermio), že tomu věřím. Říkal mi že je to větší riziko, tak uvidíme. Poprvé to taky nebyla žádná sláva, to jsem měla to 1 embrio, přestože jsme měli ICSI. Takže tomu už moc nedůvěřuju. Holt je to loterie.

@sedmitecka můj doktor mi sám říkal, že když budu chtít na imuno, že mě objedná bud do podolí nebo do plzně. Je to mnohem lepší než v pronatalu a nečeká se tak dlouho. Pak jsem ještě zjistila, že Podolí je spíš specializované na několik nepodařených pokusu bez uhnízdění a Plzen zase na opakované potraty, takže je dobrý si ještě tohle rozmyslet.

@adabebe jo, knížka se čte jedním dechem, já ji přečetla za tři dny a druhý díl za den. Film jsem taky videla ale ten je úplnej odvar té knížky.

@petula22 vůbec se neděs, je to tam v pohodě podle mě stejně jako jinde akorát jde o to kdo má zrovna smůlu a vychytá nějaké problémy. Když čtu o jiných carech tak je to stejné, migrace mezi cary je dost běžná ale můj doktor mi říkal že je lepší vydržet v jednom, pokud tam nemáš opravdu nějakou blbou zkušenost . Já tedy zatím nemám 😉 Je fakt že se tam moc neohřeju. Jo a mluvíme tady o Praze, jinde v Pronatalu to zase bude jiné 😎 Ale na to imuno jsem to slyšela víckrát že raději jinam.

sedmitecka
21. únor 2011

@bruni já chci do Podolí právě....nebo je na Praze 1 Imumed, taky specializované na reprudukční imunologii, takže tak....ale musí mi dát gyndařka doporučení, tak jí napíšu....

luccy82
21. únor 2011

@okurkaa Aha, my právě musíme chodit někam, kde toto řeší, tak nemáme takový výběr ☹

enule
21. únor 2011

Ahoj

ráda bych se k Vám přidala do diskuse jsem tu dnes úplný nováček. Za čtrnáct dní nás čeká první návštěva v sanatoriu Pronatal Praha. O miminko se snažíme 2,5 roku. Rok necíleně a pak 8 měsícu s clostíkem.Ted jsem si dala pauzu ale jelikož muj lékař říká, že to chce čas a žádná vyšetření mi nedělal objednala jsem se do pronatalu sama.Zajímalo by mě jak první návštěva probíhá a v čempak může být zakopaný ten problém, že clostík nepomohl ☹ Mám nepravidelnou ms a vždy před tak 10 dní špiním ☹((

petula22
21. únor 2011

@enule Ahoj, já sice chodím do Teplic, ale bude to podobné. My jsme tam jeli s manželem, na recepci jsme vyplnili nějaké papíry do evidence. Pak si nás zavolala doktorka a řekla nám, co a jak bude probíhat. Povídali jsme si , jak dlouho se snažíme, co máme za sebou, jak chodí MS. Manželovi hned vzali krev a dohodli termín na spermiogram, já se měla na krev dostavit až přijde MS a potom na UZ a asi za 3 týdny jsme měli dohodnutý termín, že už budou výsledky a pak si podle nich řekneme, co dál.

bruni
21. únor 2011

@enule ahoj, tak to jsme na tom podobně 🙂 my se taky snažíme 2,5 roku, ale už mám za sebou dvě laparoskopie a 2IVF. Pokud ti nic tvůj gynekolog nenabídl tak je dobre se začít pídit sama, ono do toho stadia proste člověk dospěje po určité době když už se mu zdá že se nic neděje a je to ubíjející, to tady známe většina 😉 Asi jsi mladá když ti doktor řekl, že to chce čas. Protože jinak moc času pak už není, vše se děsně vleče a IVF se taky nepodaří vždy napoprvé a tak to trvá, ale aspon se něco děje. A máš zkontrolováno jestli ovuluješ? Asi jo po tolika měsících s clostikem. To se divim že tak dlouho, já ho měla jen 3 měsíce a pak mi řekl že to už je zbytečný 😕

lizardka
21. únor 2011

@sedmitecka Ano na genetiku nás poslali do Modřan,přesně jak píše luccy82,trvalo to 2 měsíce. V loni nám brali oboum krev,ale na co všechno ví bůh,na co se člověk nezeptá neví??? 😖 Teď při druhém pokusu,jsme mysleli,že nám ji vezmou znova,budou hledat jádro problému a nic,jen "přijdtě až bude 3tí MS a začnete si píchat to a to." Pak mi během cyklu krev brali,ale zase nic neřeknou,tak proto se ptám na to imuno...jestli ho tam dělají,ale jak tady čtu tak asi ne?? Taky pak člověk přemýšlí,jestli jim nejde jen o ty prašule a jestli to nechce změnu CARu,ale prý mají nejlepší laboratoř,to se musí nechat. Tak teď Tě čeká další pokus,když Ti nevyšel KET??

lizardka
21. únor 2011

@bruni tak gratuluji,jsem zvědavá jak vám to dopadne,když jste si nenechali ICSI??? A to jste si nechali všechny oplodnit bez ICSI?? A jak to,že tý holčině došlo k předčasné ovulaci,já myslela že to mají propočítané,proto se píchá ten Pregnyl na konec???

bruni
21. únor 2011

@lizardka oni imuno nedělají automaticky nikde, akorát když si to vyloženě vyžádáš tak v některých carech ti ho udělají před 1.IVF ale tady v pronatalu až po 2. nezdařeném IVF o tom začnou uvažovat. Můj doktor mi to navrhl už po 1.nezdařeném IVF, ale já chtěla ještě počkat, protože to může prodloužit vše zase až o půl roku a to jsem nechtěla. On mi říká, že tam stejně každému něco najdou, pak to přeléčí prednisonem a jede se dál. Těžko říct. Někomu to pomohlo a někomu nic nepřineslo 😕 Ale zkusit by se mělo asi všechno 😉 ať má člověk klid 🙂

No to já taky nechápu jakto že měla předčasnou ovulaci ale prý se to někdy stává, prostě to tělo nějak nezvládne, přestože si píchnes tu injekci na udržení ovu, je to napsané i na to papíru o možných přerušeních IVF, které vyplňujeme, když se jde na OPU. Včera jsem to četla.

sedmitecka
21. únor 2011

@lizardka a na genetiku vás poslali hned? možná bych ji teda taky rovnou chtěla.....a na imuno chci do Podolí nebo do Imumedu, psala jsem endokrinoložce, jestli mě může dát doporučení ona......holky tvrdí, že imunolog v Pronatalu je na nic.....já začínám mít právě pocot, že jde jen o ty prachy, takže když nebudou vstřícní, asi změním CAR, ale zatím se mi moc nechce, přece jen už nás znají, doktoři jsou fajn.....nevím 😕 😕 😕 😕

bruni
21. únor 2011

@lizardka po pregnylu má do 36h být ovulace a ten druhý lek-orgalutran nebo cetrotide je právě na to aby k tomu nedoslo drív. Jo mám všechna vajíčka bez ICSI. Riskla jsem to, přišlo mi zbytečný dávat si 1 vajíčko za 3tis kč nebo polovinu za 7500kč, bud a nebo. pokud nebude nic tak aspon vim že to spermie sami nezvládnou a pokud bude třeba jen jedno tak to bude stejné jako minule s ICSI 😉 no to víš že mám strach ale to bych měla i s ICSI 😝

lizardka
21. únor 2011

@bruni Hm,to teda čučím.. 😕 Já měla za to,že když si píchneš Pregnyl,nebo Ovitrelle,tak ať se stane co se stane k ovulaci nedojde dřív než má??? Nám nenabídli nic,jen tu genetiku nám doporučili,před prvním IVF,kvůli věku nás obou a úrazu manžela a měli jsme ji v pořádku. Prednisom mám,tak ho můžu dlabat a je to??? A jsem vyléčená sama a nikam nemusím ani lítat 😀 😀 😀 Ale to by asi nebylo moc dobrý.

bruni
21. únor 2011

@lizardka 😀 jo jo sám sobě doktorem 😀 málem jsme tak dopadli po té akci děkujeme odcházíme 😀 já si taky myslela že nemůže k ovu dojít dřív 😕 jsou to věci pořád něco 😝