Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
13. bře 2011

@lizardka byla mi nabídnuta...tedy úaní doktorka už pro mě měla připravenou žádanku na genetiku, že ji chce udělat, a já se zeptala na imunologii a dostala jsem doporučení i tam...ale tedy s tím, že je to skoro zbytečné, protože každému ve finále aspo%n nějaké protilátky najdou...oni tu imunologii moc neřeší, mnohme větší důraz kladou na tu genetiku, ta může za všechno 😉

lizardka
13. bře 2011

@sedmitecka Tak u nás genetika dopadla dobře,tak budu držet pěsti,aby i vám vyšla v pořádku... 😉

sedmitecka
13. bře 2011

@lizardka děkuju moc, snad jo 😉

sedmitecka
13. bře 2011

@lizardka byli jste taky na genetice v Modřanech u Břešťáka? jak dlouho se čeká na výsledky, nepamatuješ se??? nemůžu se tam vůbec dovolat na objednání.....

lizardka
13. bře 2011

@sedmitecka Jj,přesně tam. Museli jsme se objednat myslím mailem a čekali jsme přes dva měsíce,neb byl někdo nemocný,ale i tak to je na dva měsíce cca,to čekání. Vím,že tam jsou v pondělí a ještě asi jeden den,ale my jsme mohli jen v pondělí,tak zkus zavolat zítra to tam snad budou a jestli chceš,tak se zeptám manžela,objednával nás tam on,jestli tam volal nebo psal,ale dostali jsem v Pronatalu letáky a tam je vše napsaný.

janinav
13. bře 2011

@sedmitecka Zkus poslat emai na: fetalnimedicina@gynekolog.cz , když jsme se objednávali na screening, tak mi ještě ten den poslali termín. MUDr. Břešťák byl moc fajn, povzbuzoval nás, ať myslíme pozitivně, bohužel to nepomohlo. Jsem zvědavá, jak dlouho budeš na termín čekat, také budu testy po tom potratu vyžadovat. Držím pěsti

sedmitecka
13. bře 2011

@janinav děkuju moc 🙂 ten kontakt jsme dostala v Pronatalu, maila jsme napsala hned ve čtvrtek a celý pátek se tam dovolávala a nic....tak snad mi zítra na ten mail konečně odpoví 😉
teeeda, dva měsíce čekat na termín, to mě trefí, snad to bude kratší 😝 😝 😝 😝

sedmitecka
13. bře 2011

@lizardka taky jsme dostala i mail kontakt a psala tam ve čtvrtek, tak snad mi někdo brzy odpoví 🙂
jen doufám, když už se mi povedlo zkoulet to imuno, že místo dvou měsíců budem čekat jen necelý jeden, snad to tady taky půjde rychleji, někdo tu psal, že šli do týdne od objednání, třeba budu mít štěstí 🙂

sedmitecka
13. bře 2011

holky a jak dlouho jste pak čekali na ty výsledky z genetiky? za jak dlouho to tak můžou posílat do Pronatalu???,

luccy82
14. bře 2011

@sedmitecka Ahoj, na výsledky se čeká opravdu 2 měsíce. Je to pěkná doba, ale utečeto, neboj 🙂

bruni
14. bře 2011

@luccy82 ahoj, jak se máš? Už jsem o tobě dlouho neslyšela 😉
@sedmitecka my se budeme asi taky objednavat, využiju té doby, co bych stejně čekala na další IVF které planujeme až po prázdninách. Dnes jdu k mudrovi tak se ho zeptam co a jak a zda dělá Pronatal opravdu to PICSI. Jsem zvědavá co mi řekne. 🙂

sedmitecka
14. bře 2011

tak si předtsavte, že nás na tu genetiku objednali už na 22.3. 🙂 ale smolík, manžel je zrovna na horách, tak jsme psala o nový termín, snad to nebude za měsíc.....to je rychlost, to jsem fakt nečekala 🙂

luccy82
14. bře 2011

@bruni Ahoj, mám se celkem fajn 🙂 s manželem renovujeme domeček, tak mám naštěstí teď myšlenky i jinde. Jinak jsme objednaní na 25.3. do Pronatalu a dohodneme se na dalším postupu, pošle se žádost na pojišťovnu a pomalu začneme s 2.IVF. Malinko přemýšlíme i o IUI s dárcem. Nebráníme se darovanému sperm., vzhledem k naší špatné genetice. Ale uvidíme jaké postupy nám navrhnou tam. A co ty?

sedmitecka
14. bře 2011

tak hlásím, že to jde jak po drátkách, takový fofr jsem ani nečekala, 31.3. jdeme na genetiku k Břešťákovi a hned 1.4. na imunologii, takže je naděje, že výsledky budou do konce května a v červnu stihnem 2.IVF 🙂 j🙂 jupíííí

sedmitecka
14. bře 2011

@luccy82 ahojda, je dobrý, že máš myšlenky jinde, my začínámse s rekonstrukcí našeho nového bytečku, takže se taky zabavím jinýma starostma než je IVF 😉

luccy82
14. bře 2011

@sedmitecka Tak to je fajn 🙂 rekonstrukce člověka fakt zaměstná 🙂 Super, že budeš mít tu genetiku, lecos se může odhalit.

sedmitecka
14. bře 2011

@luccy82 já jsem v klidu, tak nějak vnitřně cítím, že všechno vyjde v pořádku, ale manžel má strach...nojo, chlapi, předtsva, že mají třeba "vadný" genetický potenciál je pro ně přímo šílená 😉

bruni
14. bře 2011

@luccy82 no já tady průběžně furt píšu, takže stále nic nového. Pravděpodobně až po prázdninách se bude zase něco dít, do té doby snad půjdeme na genetiku a imuno, ale jen proto abych měla klid že jsem udělala vše co se dá, ale nic od toho nečekám. Stejně se to bude řešit zase jenom IVF 😉 A třeba budu překvapená, kdo ví 🙂 Přeju pevné nervy na renovaci, já si tím prošla před 5ti lety.
@sedmitecka tak to vypadá slibně, že když máš štěstí tak to jde rychle 🙂 možná vás budeme následovat, dnes se to odpo dozvím od mého gynekologa.

sedmitecka
14. bře 2011

@bruni tak držím palce na odpoledne,ať se domluvite 🙂

lizardka
14. bře 2011

@sedmitecka To nás objednali taky brzo do týdne myslím,ale horší je pak to čekání na výsledky. Jinak tam jsou pondělí a úterý,myslím....

sedmitecka
14. bře 2011

@lizardka asi jsou tam častějim protože nás objednali na čtvrtek 🙂 těch 6 až 8 týdnů čekání na výsledky bude nekonečných, ale vydržím!!!!! v mezidobí mám v plánu wellness víkendík, romantický výlet s manželem, několik oslav narozenin a výlet do Vídně, tak to uteče 🙂 schválně jsme si udělala nabitý plán, abych měla jiný starosti 😉

lizardka
14. bře 2011

@sedmitecka Jé tak se omlouvám,tak tam jsou pondělí a čtvrtek,jj,ale jsou tam je dva dny v týdnu.... 😀 A my jsem mohli jen a jen v pondělí,tak to Ti uteče jako voda 😉

sedmitecka
14. bře 2011

@lizardka 🙂 🙂 🙂 🙂

bruni
15. bře 2011

@sedmitecka tak jsem včera byla u mého doktora a vyfasovala jsem papíry na genetiku a imuno 🙂 takže jsme na tom stejně. Já ovšem jdu na genetiku do Hradce Králové, mám to blíž. Na imuno jdu do Podolí. Ještě jsem se neobjednala, budu tam volat dnes odpoledne. Nikam moc nespěchám, domluvili jsme se na 3. IVF po prázdninách.

saraher79
15. bře 2011

Ahoj holky, koukám, že všechny teď jdete na genetiku nebo imunologii. A kdo půjde se mnou do dalšího IVF v dubnu? 🙂 My byli včera v Pronatalu, dr. Mayer říkal, že vajíčka byla super, možná že byl problém v později dodaných spermiích, vaječníky mám super, v pohodě, takže po schválení pojišťovnou jdeme do 2. IVF, což asi bude někdy koncem dubna. Protokol je v podstatě stejný, jen první dávka bude koňská 🙂) 300 jednotek gonalu. A od začátku budu brát estrofem, mám nižší sliznici, tak proto.
Jinak přeji pevné nervy všem, co rekonstruují. My už máme za sebou rekonstrukci kuchyně a obýváku, přístavbu zimní zahrady a postupně se pustíme do rekonstrukce bývalé kuchyně, kde bude mít manžel pracovnu. 🙂)
@sedmitecka Taky jsem si naplánovala na meziobdobí mezi IVF spoustu aktivit a uteklo to jako voda 🙂

bruni
15. bře 2011

@saraher79 já měla u obou stimulací první dávku 300 j. Gonalu a další dávky 225 j. a měla jsem 9 a 7 zralých vajíček 🙂

lizardka
15. bře 2011

@saraher79 My taky jdeme na druhé IVF v dubnu,ale to už jsme si psaly.. 😉 Jinak já jsem měla v pátek dostat MS a zatím nic,čekám na to,abych pak mohla zahájit léčbu zánětu?? Chtěla jsem se Vás holky zeptat,jestli to neva,že jsem ji ještě nedostala,vždy ji mám takřka na den a teď takové zpoždění?? Beru wobenzym,ale tím to asi nebude,že?? ☹

bruni
15. bře 2011

@lizardka já myslím že se to občas stane a že to neva, akorát ti to maří plány že 😒 když to trvá déle, tak holky chodí k doktoru a on ti dá vyvolávačku, ale to je nějaký sajrajt 😝

bruni
15. bře 2011

jo, jinak jsem se ptala doktora, zda dělají v pronatalu PICSI, tak prý jo 😉 takže zůstávám a ruším schůzku v Gennetu v Liberci. zatím ale nemám ceník ani jsem to nenašla na jejich stránkách, ale snad platí ta cena 15tis.

saraher79
15. bře 2011

@bruni Já měla první asi 225 a 187,5, střídalo se to. Měla jsem 10 vajíček a zu toho bylo 6 dobrých. Tak uvidíme, kolik jich bude tentokrát. Akorát jsem až moc dobře reagovala, že jsem šla na odběr 11. DC.
Jinak to je super, že nemusíš přestupovat, ne?
@lizardka Ano, ano, my jdeme spolu bojovat 🙂) To máš zahájit léčbu až po MS? Myslela jsem, že čím dřív, tím líp.