Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lizardka
1. kvě 2011

Při prvním nám ho měli dělat,ale volali z laborky,že zbyly jen dvě embrya,tak jestli je mají na PGD posílat,že se to dělá když jich zbyde třeba 4 a více a já netušila jestli ano,či ne,tak jsem se jí ptala co by dělala ona na mém místě a ta mi řekla,že by to tam neposílala,že mám jen ty dvě a že i když budou špatný tak zaplatíme 10tisíc a vše je ztraceno,tak že by to riskla a nechala si je zavést bez PGD a pokud by byly špatné,tak bych to s největší pravděpodobností neudržela v sobě a odešly by samy a pokud by se chytly,tak stejně mně hned poženou na vyšetření,takže by se na to přišlo včas. U druhého nám oděšly dřív než je stačili někam poslat,přestaly se vyvíjet a teď teda uvidíme,když jich zbyde víc jak 4 tak je tam pošlou. Ale já myslela,jestli bych třeba mohla otěhotnět teď než si začnu píchat gonal ofico to mám dostat teď 6.5. už si tři týdny píchám decapeptyl a jestli bych mohla otěhotnět,nyní před pícháním gonalu?? To asi néé ne,nebo jo??? Já jsem v tomhle nevzdělaná...🙂

luccy82
1. kvě 2011

@lizardka Tý jo, tak to jsi si tedy užila, přeji ti štěstí, aby ti to do třetice vyšlo 🙂 🙂 Ale kdyby nám zbyly 2, taky bych PGD asi nedělala.

saraher79
1. kvě 2011

@luccy82
@lizardka Holky, díky za vysvětlení. TAk to by pro nás asi nebylo, když naše embryjka měli jen 6 a 4 buňky, to by z nich asi nic nezůstalo 🙂 Ale držím pěstičky, ať potřebný počet zůstane 🙂)
Já si připravila spoustu zábavy, abych se nenudila, ale stejně, jsem ráda, že je venku hezky, že můžu vylézt na zahradu. Manžel mi tam dá křeslo a já se zase můžu nudit venku 😀 Ale zahrádku jsme dneska zvládli zasázet, snad něco vyroste. Kočka už má taky zaděláno, bříško jí pěkně tloustne, tak teď už zbýváme akorát my lidi 😀 😀

sedmitecka
1. kvě 2011

ahojda holky, ten víkend zase utekl, to je hrůza.....ale čarodějnice se vyvedly, vatra byla, jehňátko na rožni, vínečko, hmmmm..... 🙂 😉 a dneska jsem odvlekla miláčka pod třešeň, bylo to umění, protože u nás už všechny odkvetly, tak jsme nachodili asi tři kiláky po městě 😀 😀

@saraher79 ty se máš, že se budeš moct nudit na zahradě, já můžu leda na balkón 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
1. kvě 2011

@luccy82 moc moc držím palce!!!! ať už mám embryjka u sebe 🙂 🙂 🙂
můžu se zeptat, proč si necháváte dělat PGD, bylo vám to doporučeno??? omlouvám se, možná jsi to už dřív psala, ale nějak mi to uteklo....

luccy82
1. kvě 2011

@sedmitecka Děkuji... V pohodě 😉 Manžel má přehozené chromozomy a hrozí nám Douwnův syndrom ☹ Je to fakt skvělí, že dokážou zjistit z jedné buňky, jestli je embyjko zdravé nebo ne. Ale zase se nám ten počet pěkně změnšuje.

sedmitecka
1. kvě 2011

@luccy82 aha, tak je fajn, že to jde zjistit už takhle brzy....no, my budem mít výsledky genetiky snad tento týden, taky se trošku bojím, co nás může čekat za překvapení 😒

cvana
2. kvě 2011

ZDRAVÍM, nyní jsem objednana poprve do pronatalu v praze..mam po operaci endometriozy.muj levy vejcovod je nevyvinuty, a deloha také je menší. a na pravém vejcovodu byla endometricka cysta velká+srůsty v celem břiše..atd.kazdopádne jsem ted v umelém přechodu a zajímalo by me jak to tam vlastne funguje to ivf nebo iui..kdyz muzu otehotnet jen co 2mesíc a jeste k tomu beru ty leky na přechod takze ani prirozene to nemam sanci zkusit nevíte jak to chtejí udelat nebo pravdebodobne kdyz ty hormony vysadí nemoc se vratí.. 😖 ach jo..jsem zmatena jak myš:D

saraher79
2. kvě 2011

Tak super, zrovna jsem volala svému gynekologovi, aby mi napsal neschopenku a že mi dá prý neomezené vycházky, aspoň si můžu chodit kam chci a nemusím se obávat, že na mě někdo přijde. I když samozřejmě na nějaké dlouhé trajdání to nebude, jsem hrozně z těch prášků unavená, ale aspoň nemusím mít strach.
@cvana Ahojky, taky mám diagnostikovanou endometriozu, ale nijak to neléčili, žádný přechod a tak. Rovnou jsme začali s IVF, těhotenství je prý nejlepší lék na endometriozu, jenže bohužel endometrioza může otěhotnění bránit, takový začarovaný kruh, proto se používá metody IVF. Pokud podstoupíš tuto metodu, tak se neboj, nastimulují tě hormony, který ti v tom vaječníku vytvoří vajíčka, která pak odeberou v krátké narkoze, spojí se spermií a pak do tebe přenesou už embryjka a ty budeš čekat, jestli se v tobě uchytí. Ale určitě ti vše řádně vysvětlí v Pronatalu. Držím pěsti 🙂

cvana
2. kvě 2011

@saraher79 děkuji a prosím te platí se za to neco?a kolik stoji sperminogram..?přítel je slovák...me dal obvodní gynekolog prechod vís synarel a orgametril pry klidne i na rok coz se mi zda desné s mými stavy:D ale primar co me operoval na homolce rikal prechod jen 3mesíce..tak jsem se rozhodla jit do centra at mi reknou normalni uz postup:Dnebo me trefi

saraher79
2. kvě 2011

@cvana Tak to nevím, jak to je, když je přítel Slovák. My za spermio nic neplatili, dělají si ho v Pronatalu při vstupní prohlídce. Metoda IVF je celkem nákladná, i když je hrazená pojišťovnou, tak nás vyšla na nějakých 16 tis., ale záleží na každé, každá potřebuje jiný přístup, jiné léky, jiné metody. Moc nechápu, proč chceš do centra, když tě léčí tvůj gynekolog přechodem. Myslím, že v centru s tebou nic neudělají, ale nevím, třeba řeknou svůj názor. A kolik ti je?

cvana
2. kvě 2011

@saraher79 no ten přechod mam ale vubec nevim ja ho nechci tak dlouho primar rikal ze mam jen 3mesice a miminko a ne ten muj i rok dva jako nechapu no..a ani nerekl co dal jestli prirozene co dal proste nerekl mi nic co me čeka v budoucnu vis.a navíc mi na to neprisel včas..takze mu moc neverim uz , mam endometriozu rektovag.septa IV.STUPNE a čokol.cysty na tech vaječnících ani nevedel ze mam jen půl delohy a levy vejcovod nevyvinuty-coz ted uz vidi kdyz to nasel ve zprave z operace!a jeste mi nechali cystu na strevu jen orezali..takze snad neroste tedka..to mi taky nerekl.je mi 24 za mesíc:D-ps operace trvala 4hodky:(

saraher79
2. kvě 2011

@cvana Na tvém místě bych rozhodně změnila gynekologa. Pokud k němu nemáš důvěru, tak je to špatné. Já taky utekla od doktorky k jinému doktorovi a jsem naprosto spokojená. Tak uvidíš, na kdy jsi objednaná? Určitě ti tam poradí, co s tím. Jsou tam všichni určitě moc milí. 😉

cvana
2. kvě 2011

@saraher79 jdu tam 24.5 přechod budu mít akorát 2měsíc takze by se to i stihlo třeba 🙂do tech 3mesíců...nasadil mi synarel po kterem jsem krvacela pres mail mi doporučil nejake vitaminy nezabralo az kdyz jsem prisla sama ze bych asi nemela krvacet tak rikal aha tak to nezabíra jak by melo a dal mi tam orgametril.a jeste mi tvrdil ze to půjde prirozene..fakt nevím proto sjem psala na různá centra a kazdé mi napsalo ze je vhodne pred ukoncenim lečby jít do caru..takze snad mi reknou co me čeká🙂tam si jen necham ofotit kartu a memu gyn.to povím az pujdu k nemu na kontrolu..ale ten bude zas protivny:D

cvana
2. kvě 2011

@saraher79 a kam chodis na gyndu?ja k prokopenkovi..je jako dobry..no ale asi z endometriozou nema tolik zkusenosti jak car..

saraher79
2. kvě 2011

@cvana No pokud má takovýhle přístup, tak bych už u něj dávno nebyla. Já nejsem z Prahy, ale z jihu Čech a do Pronatalu chodím v Budějovicích. Ale holky ti určitě poradí někoho.

cvana
2. kvě 2011

@saraher79 no a prisla jsem na tu homolku do nemocnice a tam mi rekli-vzdyt to pozna i laik, a pak jsem sla k tomu svemu a on-proč ste neprisla drive?????:Dty vole ja tam chodim pravidelne navic pri posledni kontrole mam mail ze mam na ster čípku prijit az za rok jsem prisla a on mi rekne-proč jsem neprisla drive?:Da ja chodila ze me boli krize a tak ja to mela vrostle uz i v krizovych vazech..kdyby nebylo urologa ktery me poslal na gyndu:Dtak nevim no..

petula22
2. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, ani jsem netestila, teda koupila jsem si v pátek testy, ale jak jsem přišla domů, tak jsem začala špinit a včera MS dorazila,jak měla. Tak jsme 18.5.2011 objednaní na konzultaci na IVF.
@sedmitecka Držím palce at dopadnou dobře.

saraher79
2. kvě 2011

@petula22 Ahoj, tak to mi mrzí, jako by měla čuch a čekala na to, až si testy koupíš, co. 😠
@sedmitecka Určitě genetika vyjde dobře. Držím palce.

bruni
2. kvě 2011

@petula22 ☹ takže třeba příští měsíc už můžeš stimulovat na IVF 😉

petula22
2. kvě 2011

@saraher79
@bruni Jo jo, jdeme v červnu do IVF, doma jsme se dohodli, že dáme zatím jedno a kdyby se nezadařilo, tak půjdu na cvičení Mojžíšky. Zlobí mě docela kostrč, tak na tom třeba i něco bude.

bruni
2. kvě 2011

@cvana ahoj, vítej 🙂 Já taky změnila gynekologa a je to nebe a dudy 😉 Ale pokud začneš chodit do caru, tak si tě oni budou hlídat a třeba zatím nebudeš potřebovat měnit gynekologa. Pokud ovšem budeš tak neboj, ani mu to nemusíš říkat a rovnou půjdeš k jinému. On si o kartu pak pošle. Zkus nějaké doproučení. To je nejlepší 😉 Já mám taky endometriozu ale lehkou. Nijak se to neřeší. Při dvou laparo se odstranila ale pravděpodobně roste znovu, jak jsem to pochopila 😝

cvana
2. kvě 2011

@bruni no to roste stále..ja uz prave nikdy nechci na laparku se mi nelibila 😵 no ja začnu nejprve do caru a pak mi reknou co a jak ..jak otehotnim tak pak budu treba u nej uz pokračovat..a nebudu muset menit uvidime..a ty chodis do caru..?

luccy82
2. kvě 2011

@petula22 ☹ ☹ to mě mrzí, je fajn, že tam jdete tak brzy.

petula22
2. kvě 2011

@luccy82 Ono to vyjde akorát, 26.5.2011 by měla přijít další MS a pak začneme stimulovat. Jak se citíš?

luccy82
2. kvě 2011

@petula22 🙂 super, že máš pozitivní přístup. Já se cítím fajn, jen už se nemůžu dočkat zítřka, až nám poví, kolik jich bude vhodné k transferu, případně k zamražení.

saraher79
2. kvě 2011

@petula22 Já šla mezi 1. a 2. pokusem na Mojžíšovku, ono se ti tam vše tak nějak uvolní a srovná a třeba to půjde samo, což u nás nebylo, ale byla jsem připravená na 2. IVF. 🙂 Ale tak to je super, že nebudeš muset dlouho čekat.

@luccy82 Co embryjka? Zítra ET? 🙂

luccy82
2. kvě 2011

@saraher79 embryjka se kultivují 🙂 věřím, že k němu zítra dojde 😉

saraher79
2. kvě 2011

@luccy82 TAky tomu věřím a moc držím palce 🙂

luccy82
2. kvě 2011

@saraher79 Moc děkuji za podporu 🙂 a pak už budem obě čekat na // 😉