Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marmina
27. únor 2012

Prosím o radu zkušených, ivf se platí až po transferu?

zuzanka26
27. únor 2012

@marmina Ivf se platí tak nějak postupně. My jsme nejdřív platili injekce ( 6000), pak při odběru vajíček něco a pak po transferu taky myslím něco. Aspoň to bylo tak nějak rozložený, že to člověk nevnímal, jaká je to celkem pálka. 🙂

ivussska
27. únor 2012

Ahoj holky, příští úterý jsme objednaný na první konzultaci v Pronatalu u MUDr. Vobořila. Máte s ním některá zkušenosti? Zatím jsem se na ostatních diskuzích nedočetla moc pozitivní názory. A za jak dlouho od první návštěvy s vámi začali něco dělat? Popř. za jak dlouho se zadařilo?

marmina
27. únor 2012

@zuzanka26 díky, to celkově to je fakt pálka...

@ivussska na doktora Vobořila nedám dopustit! Já k němu moc ráda chodím, byla jsem u něj i úplně poprvé, teď se s ním tak často nevídám, což mě mrzí. Začnou tě řešit hned. Nejdříve si tě proklepnou vč. odběrů a pak záleží na konrétní situaci a potřebných testech. Např. pokud vám budou dělat genetiku, čeká se na výsledky i 6 týdnů, nám to kdysi stihli za 3 týdny, asi máme štěstí 🙂 U každého to bude trochu jiné, každopádně jakmile jsi v Pronatalu, tak už se něco děje a mimčo začítá být v dohlednu!!!

ivussska
27. únor 2012

@marmina moc děkuji za zkušenost, já jsem z toho docela taková nervózní 😉 Strašně mne překvapilo, že jsem se dnes objednávala a objednali mne do týdne, jinde mají všude od měsíce a výš čekací doby...

marmina
27. únor 2012

@ivussska jinak já byla na konzultaci ohledně ivf minulý týden právě u Vobořila (pač jsem se k němu přímo objednala), no a byl super! Mám ráda i dr. Středu. Celkově spíš preferuji lékaře, nevím proč, ale nějak mi sedí víc než doktorky. I když Slámová a Zelenková jsou také skvělé! Člověk si to stejně pak moc určit nemůže, protože pokaždé má službu někdo jiný 🙂

marmina
27. únor 2012

@ivussska to je pravda, dříve mi přišlo, že se čekalo víc a bylo tam vždycky narváno, teď to jde rychle a někdy tam je poloprázdno, což mi teda vyhovuje

ivussska
27. únor 2012

@marmina já jsem za to šťastná, že mne objednali tak rychle. Snažíme se s manželem dva roky, loni v létě byl muž na operaci s hydrokélou (jeho dr. mu říkal, že na plodnost to nemá vliv - ale to víš, hlodá to ve mě a říkám si co když se tím něco pokazilo) a já mám děsně nepravidelný cyklus, že bez hormonů se MS téměř nikdy nedočkám a když ano tak je to cca nějakých 70 dní 😒 A ty máš chlapečka taky s pomocí pronatalu nebo přirozeně? Promiň, že jsem zvědavá, pokud samozřejmě nechceš odpovědět úplně to chápu

maximka33
27. únor 2012

holky, jak to tak poslouchám, je tam nějak hodně doktorů. mluvíte o Pronatalu Praha? já byla u Košťákové.

marmina
27. únor 2012

@ivussska já měla hodně podobný problém, prakticky jsem neměla přirozeně MS vůbec. Chlapečka mám z Pronatalu!! 🙂 Otěhotněla jsem hned po inseminaci 🙂 Teď už mám 4 IUI za sebou a nic, tak nás čeká mimotělní, taky je teď pro mě vše nové a jsem trochu nervózní, ale už to neberu tak vážně, jako jsem to prožívala poprvé, to jsem netušila, zda vůbec miminko jsem schopná mít! uvidíš, brzy se zadaří i vám!

marmina
27. únor 2012

@maximka33 nojo, o Pronatalu Praha, ale Košťakovou neznám! to je asi nějaká nová

maximka33
27. únor 2012

@marmina tak to jsou věci! asi si udělám seznam všech doktorů, co jich tam můžu potkat. prej nikdo nemá svýho doktora, prostě jak to vyjde. moje doktorka tam dělá jen pár dní v týdnu, má malé děti.

marmina
27. únor 2012

@bruni a nebyla jsi u Břešťáka? to je machr na genetický screening!

ivussska
27. únor 2012

@marmina děkuji za podporu a dodání pozitivního myšlení 🙂 Moc si miminko přejeme a tak bych byla šťastná kdyby se zadařilo... A můžu se ještě zeptat, od první konzultace se dostanu za jak dlouho k inseminaci? Víš myslím než projdu všechna vyšetření a tak. Jak to vše probíhá?

marmina
27. únor 2012

@maximka33 když už se rozjede nějaká léčba, musíš tam jezdit podle vývoje stavu a tak není možné chytnout stejného doktora, pokaždé můžeš mít jiného, ale já většinou natrefím na dva až tři stejné 🙂

go
27. únor 2012

@ivussska Ahoj. Nechci strasit, ale nedivim se, ze v Pronatalu Praha maji nejkratsi cekaci terminy. podstoupila jsem tam dve IVF a nechapu jak v tak citlive zalezitosti nemuze nekomu vadit chodit pokazde k jinemu lekari .Ja chodila pouze k jednomu , ale celkove chovani sester a pristup veskereho personalu, silene, neprofesionalni ☹

maximka33
27. únor 2012

@ivussska tak my tam byli před týdnem. jestli budou výsledky v pořádku, tak po ms můžem hned najet na IUI. to by byla rychlovka myslím.

maximka33
27. únor 2012

@go gratuluji k // 😉

marmina
27. únor 2012

@ivussska to je opravdu hodně individuální, záleží v čem u vás shledají problém, na jaká vyšetření budete muset jít a na jaké výsledky čekat. Ale rychle to utíká, protože se prostě už začíná řešit to mimčo a nikdo ti už neříká, dejte tomu čas a nebo snažte se ještě rok sami atd atd. Ani se nenadějete a budete vybírat kočárek, třeba i dvojkočárek 🙂

ivussska
27. únor 2012

@maximka33 tak to je fofr, kéž by nám to také vyšlo 😉 Přeji moc štěstí

go
27. únor 2012

@maximka33 moc dekuji, ale je to zasluha jen toho, ze se muj manzel poprve co ho znam rozcilil. Zrovna v Pronatalu. Mohla bych tu popsat mou zkusenost s Pronatalem z minuleho tydne, kdy jsem mela silene bolesti zubu a potrebovala jsem radu. To byla uz opravdu posledni kapka 😠

ivussska
27. únor 2012

@marmina vždycky jsem tvrdila, že dvojčátka bych nechtěla (manžel je z dvojčat), ale teď bych za ně dala nevím co. A jak probíhá samotná inseminace? Já sem otrava otravná, ale zajímá mne to abych vůbec věděla o co se jedná. Díky za trpělivost 😉

marmina
27. únor 2012

@ivussska zpravidla tě mírně hormonálně nastimulují (menší dávky léků než na mimotělní oplodnění) a v den ovulace tě oplodní manželovými spermiemi. Je to rychlé, bezbolestné - zavedou se takovou stříkačkou přímo do dělohy. Hned jdeš domů, dostaneš léky na podporu uhnízdění, aby se šance zvýšila.

marmina
27. únor 2012

@go věřím, že se to někdy sejde a špatná zkušenost je na světě, já jsem tam opravdu spokojená. A ty teď čekáš mimčo po oplodnění v pronatalu? nebo jsi přešla jinam?

go
27. únor 2012

@marmina ted mam cerstve dve carky na testu. Byla jsem na OPU 31.1.. Teprve ve ctvrtek me ceka prvni UTZ. Uvidime snad se zadari 🙂 . Pokud ne, do Pronatalu uz bych nesla. Delam trochu v oboru , kde se jeden cas i mapovala CAR, tak nejsem z tech, ktere potrebuji extra peci a kavicku k vysetreni, ale pece nepece v Pronatalu je moc. Nechtela jsem to psat, ja tam chodila ze znamosti primo k doc. , coz je i majitel, tak jsem nakonec peci jak ma byt mela. I tak ocima pozorovatele....nemam jediny kladny postreh.Je me lito, bohuzel☹

maximka33
27. únor 2012

@go a kdyby něco, kam bys šla příště?

maximka33
27. únor 2012

holky, budu při IUI něco platit? za co a kolik?

marmina
28. únor 2012

@maximka33 pokud budeš stimulovat, tak se doplácí za léky (my se vešli do 2 tis. s Puregonem - injekce). Za samotné IUI se platí jen poplatek 30 Kč a pak léky na podporu uhnízdění do 100 Kč. Dva cykly jsem stimulovala Clostilbegytem (tabletky na polykání) tam je jen poplatek za recept, ale šance na úspěch nejsou valné, peřinka v děloze po nich totiž moc nenaroste. Měla jsem to spíš jako náhradní pokus mezi dvěma IUI, které jsem stimulovala Puregonem. Jednou jsem stimulovala i Gonalem + dopichy Menopurem - z tohoto IUI mám právě chlapečka - to bylo o něco málo levnější než Puregon. Shrnutí: IUI asi kolem 2 tisíc 🙂

marmina
28. únor 2012

@maximka33 a ty máš prvního chlapečka přirozeně?

bruni
28. únor 2012

@segra_bruni musíme tam dvakrát, teď v pátek na konzultaci a pak 21.3. na screening.
@marmina ahoj, vítej. Tak to si nedokážu představit, kdyby něco na tom gen. utz našli. Jak jsi to přežila? Snažili jste se před tím dlouho?