Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luccy82
11. črc 2012

@kamino Gratuluji 🙂

segra_bruni
11. črc 2012

@bruni na rade na rade ... hlavne jestli je automobil pro cestu do porodky uz doma z opravny nachystany, papiry na matrice sepsany, alespon troje kojo-podprdy zakoupeny, prebalovak na svem miste ukotveny, cerny zupanek pomalovany, .... 😀 😉 😎

luxy
12. črc 2012

ahoj devcata,prosim poradite mi?potrebovala bych adresu do pronatalu do prahy,spis ulici jaka tam je.dekuju 🙂

salopa
12. črc 2012

@luxy Ahojky Na Dlouhé mezi 4 147 00 Praha 4. Pokud teda chceš CAR. Páč pak je ještě jedno pracoviště co spadá pod pronatal a to je genetika. 😉

lucido
17. črc 2012

Ahoj holky, jsem tu nová, již delší dobu čtu zdejší diskuze. Osobně mám první zkušenost s Pronatalem, v dubnu-květnu 1. IVF s tím, že to bohužel skončilo mimoděložním těhotenstvím, jeden vejcovod pryč ☹. Máte některá zkušenost s kryoembryotransferem? Chci na něj jít v srpnu.

petula22
19. črc 2012

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Tak my už taky nejsme 2 v jednom. Sárince se chtělo ven dřív a narodila se v pátek 13.7., jsme obě v pořádku,dnes nás teprve pustili, brali ji jako nedonošenou a měla i žloutenku. Je to zlatíčko, ted mají s tatkou siestu 😀 .

anna2802
19. črc 2012

@petula22 Tak vám holky gratuluju hodně štěstí a hlavně zdravíčko a málo prdíku 😀 kolik malá měla?Ajakej byl porod?

bruni
20. črc 2012

@petula22 Tak to je překvapení 🙂 Moc gratuluju a přeju hodně zdraví a radosti 😉 Jaký byl porod?

ankava
20. črc 2012

@petula22 moc gratuluji 🙂

segra_bruni
20. črc 2012

@petula22 ahoj Sarinko 🙂 mej se dobre na tom svete 🙂

segra_bruni
20. črc 2012

@kamino ... 10.7. Bohumir
@petula22 ... 13.7. Sarinka
@bruni ... 39.tt 13dni do porodu
@zuzanka26 ... 37.tt 23dni
@luccy82 ... 35.tt 38
@lola22 ... 28.tt 90
@papuchalk ... 27.tt 95

kamino
21. črc 2012

@segra_bruni Ahojky,hlasim,ze malý Bobo junior je pěkný chrapoun,včera poslední kojeni o půlnoci,ve 4 se zamlel,ale neprobral se a vstaval až v 7. Keeez by mu to vydrželo !! Ale jedlik je to slušný,za týden přibral 20 dkg. Přikládám aktuální foto z dnešního rána. A seznamování se psem nemůže chybět😉

segra_bruni
21. črc 2012

@kamino dobre ranko 😉 rodila jsi v cervencovkach ale curajiciho chlapecka servirujes do miminko v cervenci ?! 😝 😀 nooo ale stiham to VSE cist 😎 mam totiz deti na prazdninach a manzela na ATB 😉
jeste ze ty mamky s miminky z 07/12 😵 nesly do uzavr.disk. jako sly ty 08/12 ☹ ... nemela bych kde se "stresovat" pred porodem @bruni 😉
venku to vypada na krasny den ... mej se prima a dik za dolozeni dukazu ze Pronatal umi! 🙂

kamino
21. črc 2012

@segra_bruni Hele,mě se ty fóra pletou,tak se motam v obou. Kvůli pochcankovi mi stopli album,teď tam mám tu fotku se psem,tak čekám,kdy mi ho stopnou zase😉 Jo,PRonatal umí,kdyby bylo na mém lékaři,tak doteď dlabu listovku a vitamín E :@

petula22
21. črc 2012

@anna2802
@bruni
@ankava
@segra_bruni
Holky, dík moc. Měla 2770g a 47 cm, je hrozně malinká 🙂. Měla jsem prý naprosto pohodový a ukázkový porod. Voda mi praskla ve 3,50 a v 8.33 byla venku. Měla chudák hrozně šišatou hlavičku, páč jsem blbě tlačila. Neměla jsem normální kontrakce do břicha, ale do zad, takže jsem pořádně nevěděla, kdy tlačit, ale měla jsem úžasnou dr. PA a žákyňku. Moc i pomohl manžel, pomáhal tlačit sestře na břicho, aby malou nasměrovali.

petula22
21. črc 2012

@kamino Je fakt kouzelnej 🙂. My už taky seznamovali s pejskem a v pohodě.

petula22
21. črc 2012

S taťkou 😵

petula22
21. črc 2012

@lucido Ahoj, já byla na KET v září, ale nazadařilo se. Pak 2 měsíce po KET jsme otěhotněli přirozeně.
Brala jsem Utrogestan na přípravu sliznice, pak k tomu Prednison. Nic to nebylo, domluvilo se datum a pak nám volali, jestli máme teda přijet, mluvili jsme s embryologem, ten nám vysvětlil, jak embryjka vypadají a šlo se na věc.

lucido
21. črc 2012

Ahoj Petulo, děkuji za odpověď. To je fajn, že Vám to vyšlo přirozeně a gratuluji! Bohužel mám nějak po té operaci rozházený cyklus, vše je zpomalené, tak beru Duphaston a po měsíčkách mám brát Estrofen, pak jít na KET. Mohu se zeptat, na KETu jsi měla jedno nebo 2 emrya? L.

luccy82
22. črc 2012

@petula22 Ahoj, moc moc gratuluji Peťulo 🙂 Sárinka je kouzelná 🙂 Já se včera vrátila z dovolené a koukám jako blázen, že už je malá na světě. Hlavně že vše proběhlo v pořádku.

bruni
22. črc 2012

@petula22 To je nádhera vidět najednou to miminko už venku z bříška 😵 Už jsem taky moc zvědavá a těším se. Doufám, že budu mít taky takový parádní porod 🙂
@luccy82 A jak ty se cítíš? Nějací poslíčci? Já mám několikrát denně slabé menstruační bolesti ale nestupňuje se to. JInak mě pořád víc a víc bolí zápěstí a palce na rukou a chodidla, pálí žáha, jinak dobrý.

luccy82
22. črc 2012

@bruni Já se cítím fajn. Tedy jsem děsně neohrabaná a funim s tim břichem, během posledních 14 dní mi pěkně vyrostlo 🙂 poslíčci zatím žádné, ale začínám pozorovat jak mi břicho sestupuje mírně dolu. Nevím jak vydržím ještě měsíc 🙂 Ve středu jdu poprvé na natočení monitoru ke svému doktorovi a pak už budu chodit do porodnice na kontroly. Ty už to máš také za chvilku co? můžeme čekat klidně překvápko jako u petuli 🙂

petula22
23. črc 2012

@lucido Ahoj, měli jsme 2.

petula22
23. črc 2012

@bruni Kdyžpak ležela vedle mě a culila, tak mi to přišlo pořád neskutečné, že jí máme 😵 . JInak opravdu můžu chlapa u porodu doporučit. I když jsem si myslela, že mi spíš pomůže před samotným porodem, ale to jsem si ho nevšímala a bylo mi jedno, jestli tam je, já jsem si pořád pochrupovala, všichni z toho byli hotový, že usínám 🙂. Nejvíc platný mi byl, když malá vylezla, já jí uslyšela zaplakat a pak už jsem se nemusela tolik pídit, co s ní je,protože jsem věděla, že je u ní táta a dá na ní pozor. To mi fakt nejvíc pomohlo.
Jinak s tím zápěstím jsem na tom stejně, pěkně ještě pořád bolí a na druhé ruce mě zlobí prostředníček.
@luccy82 Ahojky, dík moc, no bylo to teda překvápko. Je fakt, jak to šlo takhle brzy a rychle, tak jsem se ani nestihla stresovat porodem 🙂.

janinav
23. črc 2012

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla a nestihla vše dočíst, gratuluju maminám, těhulkám přeji pohodové těhulkování a snažilkám, ať to brzy klapne 🙂 Možná Vás trochu povzbudí, že nám se podařilo miminko přirozeně, kdy jsem to vůbec nečekala. Cesta to nebyla jednoduchá, vloni jsme po 1.IVF o mimčo přišli v půlce těhotenství, pak jsem měla vícero životních změn a na další mimčo nemyslela a najednou //, dnes mi doma spí 3 měsíční zlatíčko.

bruni
23. črc 2012

@janinav Tak to je překvápko 🙂 Už jsem si tě nepamatovala, ale podívala jsem se do staré diskuze a opravdu jsem i tobě psala, když jsi v 5. měsíci přišla o mimčo. To se ti teda zadařilo potom docela rychle, když už máš 3měsíční mimi 😉 a ještě k tomu přirozeně. Je to záhada jak to funguje 😨

janinav
23. črc 2012

@bruni - Kdysi jsem začínala ve stejné době jako Sedmitecka, máš o ní nějaké zprávy? (zatím jsem nestihla zpětně projít diskuzi a ani nevím, jestli to v dohledné době stihnu). Sama jsem byla překvapená, když jsem našla // úplně nečekaně. Hlavně po tom, co mi bylo tvrzeno, že přirozenou cestou nemám šanci. Tělo bylo asi nabuzené nebo se prostě zázraky dějí 🙂

segra_bruni
23. črc 2012

@janinav str. 347 vystizne napsane! 😉 a zdravime ten poklad nejcennejsi co mas doma 🙂

segra_bruni
23. črc 2012

@petula22 libi se mi tvuj popis otce u porodu 😉

bruni
24. črc 2012

@janinav myslím, že sedmitecka přestala na koníka úplně chodit, žádné zprávy o ní už dlouho nemám, tak nevím 😕