Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
8. říj 2007

Campi, jakého máš gyndaře? Jestli nemáme stejného 🙂 Chodím do Gynfem.

campi
8. říj 2007

jmisa: ja MUDr. Stejskalovou, jsem z Phy. Ja jsem si to spatne precetla a myslela, ze te do ty Krce posilaji primo z Pronatalu a ne gyn.

jmisa
8. říj 2007

campi, ono v tom gynfemu dělá víc doktorů z Krče a jedna doktorka - Slámová - zase pracuje přímo v Pronatalu a v tom Gynfemu má jednou za týden ordinaci, takže jsou tak hezky provázaní 😀

jmisa
9. říj 2007

Tak holky, jsem objednaná, jdu za tři týdny, což je tedy fofr - 30.10. - jsem čekala tak polovinu listipadu.

Akorát se mnou na 99% nepůjde manža, protože je to blbě v 17 hodin ☹

campi
9. říj 2007

jmisa: my jsme na polovinu listopadu, nabizeli mi i drivejsi termin (konec rijna), ale manzelovi se to jinak nehodilo. Tak pak napis, jak to vsechno probihalo. I kdyz pribliznou predstavu mam, byla jsem kdysi na vstupni konzultaci v Gestu, tam se mi ale velmi nelibilo.

ceeruti
9. říj 2007

Ahojky holky,
regius-na strankach VZP jsem nejdříve psala e-mail,jak dlouho trva schvalení IVF,ale nejak se me nechtelo cekat na odpoved,tak jsem zacala telefonovat-dostala jsem pokažde odkaz(čislo) jinam až jsem se nakonec dovolala k reviznímu lekari,ktery ty leky schvaluje-tusim,že to bylo nekde na Karl.namesti,na jmeno toho Dr si teda nevzpomenu.
Zeptala jsem se,jak to dlouho trva a on,že tam nema ani žadanku,což me teda nastvalo-14 dní od požadani,tam nebyli schopni poslat žadost,tak se me Dr zeptal na jmeno,rod.číslo.kam chodím do CAR a ja nevím na co jeste a jeste,zda na to pospicham,tak jsem rekla,že me hodne tlaci cas a on,tak ja jsme Vám to prave ted schvalil 😀 Volala jsem to do Pronatalu,chtela jsem si s nima teda promluvit o tom,jak je možne,že tam jeste není zadost a spojili me s nejakou Pí,Ing tuším že Dvořakovou a ta me sdelila,že tam prave revizní lekar volal,že mam ivf schvalene a že mohu kdykoliv zacit.Na to konto me prisla odpoved z mailu od Vzp,že na zakl,tel,rozhovoru s Dr.mam IVF schvalene!!! Je také pry možnost si tu žadost vzit a osobne si ji tam donest,že to pak schvaluji hned,nebo do nekolika dnu!

ceeruti
9. říj 2007

A den na to,co me to schvalil,tak jse dostala MS 😀 Takže jsem to mela schvalene za pět minut dvanact 😀 Hodne štěstí 😎

jmisa
9. říj 2007

Tak já mám pojišťovnu OZP, tak jsem zvědavá, jak by to bylo rychle u nich 🙂

Ale klidně bych si to tam donesla, kdyby to nějak spěchalo.

murasek
9. říj 2007

ahoj holciny,
jmiso: co te tedy ceka - nejaky pohovor na genetice ci co? nejak jsem to tady nepochopila ☹
ceeruti: diky za informace, jeste jeden dotaz, asi bude stacit, kdyz si zabehnu na svou pojistovnu ve svem meste ne? asi blby dotaz, ale nemam zkusenost 😀
preju vsem moc hezky den, jdu neco delat, ale zase nakouknu 😅

jmisa
9. říj 2007

murasek, jdu na vstupní konzultaci.

murasek
9. říj 2007

jmiso, tak to jo, vis uz ke komu jdes? hlavne se na vse zeptej, ja si ted s odstupem casu rikam, ze vlastne nic nevim, porad cekam na vysledky genetiky, v po to bude uz 7.tyden do odberu, tak snad uz bude, protoze jsem nas pak na stredu objednala na konzultace co dal a sebe na pondeli na vysetreni, pohybuju se tak trosku dole , trosku nahore s temi pocity vedoosti a nevedomosti 😢
kdyz pak ctu, jak uz se holkam krasne vede, co vse uz maji za sebou, pripadne uz mimisky v brisku.. vsak to znate, ted zase ty prostoje s pojistovnou, doufam, ze mi nic nenajdou a budu v poradku, aby se to zase nezdrzovalo. Uz asi mesic mi harasi v hlave vanoce, mam je moc rada, ale nevim, jestli je to vsechno dobre nacasovany, kdyby to treba bylo uz pred, v praci je od listopadu do konce roku nejvetsi srumec, jeden den uz chci, aby tohle vsechno bylo za mnou..jiny zase..
trosku vic mi z toho zacina hrabat 😀 😀

jmisa
9. říj 2007

murasek, no já mám dost načteno, tak se budu ptát 🙂
uvidím, jak to bude probíhat 🙂zatím stejně budem čekat na kontrolní spermio, takže myslím, že nějaký čásek máme.

murasek
9. říj 2007

drzim palecky 😵

jmisa
9. říj 2007

murasek, diky 🙂
no já se i těším, že se dozvím, jak jsem na tom já 🙂

murasek
9. říj 2007

to ja vzdycky taky, ze zase bude neco noveho 😀

ceeruti
10. říj 2007

murasek:já si myslím,že ano a pokud nic víc,tak Ti poradí,co mas udelat proto,aby se to urychlilo a Ty mela jistotu,že leky budou schvalene!

jmisa
10. říj 2007

Tak jsem se dočetla, že Mikulka leží v nemocnici na kapačkách s OKKS (snad si to pamatuju dobře), nevím tedy co to je, ale doufám, že to skončí OK a miminka se udrží 🙂

jmisa
10. říj 2007

překlep OHHS

jmisa
10. říj 2007

Tak správně je to OHSS - jsem si to našla 😕

oskarka
10. říj 2007

Ahoj holky, drzim Vam vsem palecky at prochazite kterkouliv fazi IVF ci pripravy na IVF. My jsme se po nevydarenem prvnim pokusu rozhodli s manzelem jeste vyrazit na nejake vylety, prodlouzene vikendy atd... odpocinout si pres Vanoce a v lednu se vrhnout na KET.
O mikulce jsem to take cetla, chudak holka, hyperstimulacni syndrom ji teda nezavidim (nezazila jsem ho, jen o nem slysela, ale jiste neni o co stat) - snad bude mit stesti a embryjka to zvladnou.

ceeruti
10. říj 2007

mikulky je me lito,OHSS mam jeste v pameti-také jsem ležela je to asi 3 tydny a OHSS se prave zhoršuje s prosperujicim těhotenstvím,takže miminko-ka to neohrozi!! 😀 At se z toho brzy dostane

smay
12. říj 2007

Ahojda holky, tak jsem začala se stimulací 😉 napsali mi Puregon a Orgalutran ... nemáte nekdo zkušenost s těmahle injekcema??? Copak se stalo s mikulkou???

oskarka
12. říj 2007

ahoj smay, mikulka mela hyperstimulacni syndrom, takze ji hlidaji v nemocnici. Verim, ze se nam brzy ozve a bude vse v poradku. Drzim ji palce.

smay
12. říj 2007

ahojky oskarko, prosím tě co je to ten hyperstimulacni syndrom??? dá se tomu předejít???

jmisa
12. říj 2007

Holky, čiště teoreticky, když bude mít manža v lednu opět špatný spermio, jak dlouho bude trvat než u nás udělají IVF?

oskarka
12. říj 2007

Hyperstimulační syndrom - OHSS (z brožury CAR)
Jde o bouřlivou reakci vaječníků na hormonální stimulaci. OHSS je provázen
bolestmi v podbřišku, nevolností, přítomností volné tekutiny v dutině břišní,
zvětšením vaječníků. Závažnější formy OHSS provázené poruchou vnitřního
prostředí, poruchou srážlivosti krve nebo výpotkem na plicích je vždy nutné léčit za hospitalizace v centru asistované reprodukce /nemocnici.
Prevence OHSS zahrnuje pečlivé monitorování hormonálních hladin během
stimulace, pravidelnou ultrazvukovou kontrolu vaječníků a individuální úpravu
dávkování hormonálních preparátů určených ke stimulaci.

smay
12. říj 2007

oskarko díky 😉

chiwule
12. říj 2007

ahoj holky, jen sem nakukuju z fóra o inseminaci, chodím taky do Pronatalu...jinak Mikulka už je doma, snad se mimísci udrželi a bude moct v co nejbližší době potvrdit těhu 😉 🙂

jmisa
12. říj 2007

Moc na Mikulku myslím, a držím palečky 🙂

oskarka
12. říj 2007

díky chiwule za zprávu - Ty jsi s mikulkou v kontaktu? jak se cítí? no, snad se nám ozve, až bude mít chuť a náladu.