Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
29. lis 2007

Jo, tak Sobotka mi napsal emajlem, že hormony jsou OK a uvidíme se po genetice, tak to nejni tak strašný, možná jsou tam větší problém ty spojovatelky 🙂

mikulka
29. lis 2007

oskarko, já mám také přijít 11. DC na UZ, na kdy ti to asi tak vychází? Mně nějak koĺem 18. ledna...

mikulka
29. lis 2007

jmiso, to je skvělé, hormony hodně řeknou, když jsou v pořádku, bude to dobré, hurá. 😀

oskarka
29. lis 2007

jmiso, tak to je super. hormony jsou důležité. emailová komunikace funguje bezvadně, to jen ty kráčmery v recepci jsou hrozné.

oskarka
29. lis 2007

mikulko - no, nevim, jak moc se mi rozhodi zase cyklus, ale vidim to tak plus minus také kolem toho 18. ledna.

oskarka
29. lis 2007

budeš se tam objednávat nebo prostě dorazíš na recepci ten 11. den cyklu

mikulka
29. lis 2007

oskarko, tak se tam třeba opravdu potkáme 🙂 Dáme si vědět, jak nám to vyjde, jo? A tobě se taky prodloužil cyklus? Já mám ovu podle BT zatím 15 DC, dříve to bylo vždy pravidelně 12 DC a podle toho se také posouvá MS.

oskarka
29. lis 2007

já si BT neměřím, ale rozhodilo se mi to po ET - mívala jsem přesné 30denní cykly (32 dní, 35 dní, tak uvidíme jak to bude teď - dnes jsem 24.DC).
to by bylo fajn, kdybychom se tam potkaly🙂.

jmisa
29. lis 2007

Já si BT taky měřím, aspoň abych věděla, kdy dojde mrcha, protože mám nepravidlený cykly 30-44 dní, 44 byl teď poslední, tak jsem zvědavá, jestli to bude jen výkyv nebo budu muset naklusnout na endokrinologii předčasně, protože budu potřebovat víc letroxu na štítnou.
Takhle vím, že 13-14DPO mi dorazí mrcha. Předtím jsem byla zcela mimo 🙂

mikulka
29. lis 2007

Já právě začala měřit znovu po nevydařeném ET, abych věděla, jestli mám cyklus ok.

lionesska
29. lis 2007

Ahoj holky,
tak minule mi Slámová oznámila, že mám protilátky proti štítný žláze, včera mi Kult se šarmem sobě vlastním oznámil, že mám polycystický vaječníky 😝

Ovulace vůbec neprobíhá, teď budu čekat 2 týdny na MS a začnu brát clostilbegyt a po ovulaci nasadíme utrogestan.
Za jak dlouho myslíte, že bych tak mohla vyječníky srovnat? Myslíte že hned první cyklus bych třeba mohla mít ovulaci, nebo to trvá déle?

jmisa
29. lis 2007

Lionesska, ty protilátky nejsou problém, nasadí se hormon štítné žlázy a telo se srovná.

lionesska
29. lis 2007

jmiso, tak díky za uklidnění 🙂
teď už jen vykouzlit tu ovulaci a snad vyjde dobře spermiogram a nějak se posunem dál...

mikulka
29. lis 2007

lionessko, to se srovná, hlavně když už se ví, kde je problém.

jmisa
29. lis 2007

Lion, ta ovulace taky může souviset s tou štítnou žlázou. ten zánět často způsobuje hypofunkci a to má pak vliv na cyklus. Jak dlouhý máš cykly?

lionesska
29. lis 2007

Cykly nemám extra dlouhé, 28-32 dní. Ale zjevně neovuluji, na foliklometrii nebylo nic, resp. plno cystiček.
doufám, že mě dají do kupy 🙂

jmisa
29. lis 2007

Hmm, tak to asi nebude k štítné, tam se právě spíš cykly prodlužují, tedy když je zánět spojený s hypofunkcí.

hacina
29. lis 2007

ahoj holky, taky zdravím po delší době. včera jsem byla na 1.ultrazvuku po ET,ale jelikož sloužil Dr. Kult, tak s jeho výřečností jsem se toho moc nedozvěděla🙂 ale jinak je moc milej. Nejdřív řekl, že tam vidí jedno mimo, pak dlouho mlčel a pak řekl, že na chvilku viděl asi 2, ale pak zase řekl, že teda si jedno🙂)) každpádně si mě pozval ještě pro jistotu na příští týden na středu🙂 holky zaváděli mně 2 embrya, v případě, že by viděl jen jedno, tak kam se podělo to druhé ? absolutně jsem nešpinila nic...Co se tedy s tím embryem stane ? jak vyjde z těla ?

dasa24
29. lis 2007

ahoj holky 🙂 , oskarko tak at se brzo uzdravíš 🙂
Mikulko to je super, že jsi ok, ty nepravidelné cykly myslím nevadí.
Jmiso super, že máte hormony ok 😉 🙂 , genetika bude taky ok 🙂
Lion štítná žlaza nevadí, lečím se už 12 let, mám sníženou funkci, beru eutyrox. Když se dostáváš správné léky, tak se to bere jako kdyby jsi žádné problémy neměla. Už mám několik let zachovalou funkci a nic mi to nezpůsobuje. Hormony..... jsem měla taky v pořádku.
Clostylbegyt jsem také měla ale vůbec nic, spíš jsem z toho ještě měla cystu, takže to nezabralo.
Hačino, druhé mimi se ztratí, prostě se nechytí, vstřebá se. Nespiníš....prostě nic 😉 🙂 Tak držím pěstičky at už tě brzo vyloučí z Pronatalu a určitě dej vedět jak dopadneš ve st 🙂 Třeba nakonec buodu doopravdy 2 😀

hacina
29. lis 2007

aha, díky za info daso🙂)) určitě dám vědět. Dr. mi ani neřekl, v jakem týdnu jsem...v podstatě mi neřekl nic🙂

ceeruti
29. lis 2007

lioness-ja mym také PCO,utroš jsem dostala na srovnaní cyklu,ale ovu teda nevyvolal,dostala jsem clostylbegyt-vajička byly,ale zase me nerostla sliznice 😠 A cysty jsem mela prase 😖 Takže IUI nemelo cenu,takže po 2 jsme šli do IVF 😎 Vse trvalo 11 mesicu,než jsem se dopracovala K miminku 😨
Hacino-že by dvojčatka 😀 jééé to by bylo super ne??
Holky,tak jsem zaregistrovana u Apolinaře,protože i v Motole maji na kveten plno 😠 A mala už ma 16 co od hlavicky k prdelce a ja vypadam jak tank 😀 Pupek mam obrovskej 😝

jmisa
30. lis 2007

Ceeruti, to neva, že roste pupík, hlavně že roste 🙂
Kamarádka půjde do Krče, už se rozhodla.

campi
30. lis 2007

Ahoj, holky. Zdravim z Krce! Vcera mi delali laparo, hystero a pruchodnost vejcovodu. Az na vetsi lozisko endometriozy vse v poradku. Je to tu super, uzasny sestry, jsem na nadstandardu, stoji jen 450 za noc, o vsem me informovaly, staraly se atd. Az se nam zadari, tak bych sem sla klidne rodit.

jmisa
30. lis 2007

Campi, tak to je fajn a kdo Ti to dělal?

campi
30. lis 2007

Tak uz jsem doma🙂.
Operovala me Dr. Stejskalova, chodim k ni na gynekologii, ve ctvrtek se domluvime, co s tou moji endometriozou. Loziska vypalila, tak snad nebude nutne nasadit hormonalni lecbu. V kazdem pripade to ted zkusime 1-2 cykly prirozene.

jmisa
30. lis 2007

Campi, tak to třeba vyjde, bude to takovej vánoční dáreček, co si to v září přihasí 🙂

mikulka
30. lis 2007

campi, je dobře, že to máš za sebou. Nadstandard 450 jde, v Podolí stojí 500. Holky, ale od Nového roku to bude asi ještě horší, když se bude platit i za normální pokoj...

hacino, tak třeba budeš mít fakt dvojčátka, to by bylo super, ne? 😉 Všimám si, kolik jezdí kočárků s dvojčátky a moc se mi to líbí.

jmisa
30. lis 2007

Já bych dvojičky taky brala, ikdyž technicky by to byl záhul, máme jen 2+1 a do ložnice se nám vejda jedna postýlka, muslei bychom přerovnat celej byt 😀 A pak v autě by to bylo taky na knop, copak ono dvě sedačky se tam vejdou a doprostřed pséka 🙂 ale už ne kočárek 😀 😀
Ale zase by bylo o zábavu postaráno 🙂

campi
30. lis 2007

Dvojcatka by se mi taky libila, ma je sousedka z IVF. Je to zahul, ale ona ma vsechno perfektne zorganizovane. A jeste ma obrovskeho psa🙂

Mimino jako darecek by bylo super, ted se zkusim uvolnit a nic neresit, snad se to podari. Kdyz si mam vymyslet, tak bych moc nechtela Pannu... Ale kdyby se zadarilo, tak by to bylo jedno

jmisa
30. lis 2007

No já jsem váha a nevím, jestli je to zrovna výhra 😀