Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
6. zář 2007

jmisa: A co Ty? Tebe to také čeká?

mikulka
6. zář 2007

oskarko, a proč má k tomu ještě ten cetroide, k čemu je? A jak se cítíš?

oskarka
6. zář 2007

Citím se dobře, jen jsem trochu více unavená. Ten Cetrotide je blokační lék. Brání předčasnému uvolnění vajíčka.

jmisa
6. zář 2007

No nevím. Změnila jsem gynekologa, teď jdu 18.9. k němu, chci poslat manžu na spermio a pokud bude OK, tak aby zjišťoval co já nebo mě rovnou odeslal do CAR. Ono mi táhne na 36, takže nemám moc time.

oskarka
6. zář 2007

Tak to jo, nejvyšší čas začít v CAR - držím palečky!

jmisa
6. zář 2007

oskar, díky, ale bojím se, já bych si to aplikovat nezvládla ☹ takže doufám, že se to nějak ještě vyvrbí samo 😕

oskarka
6. zář 2007

To víš, že otěhotnět přirozeně je lepší - tak ať Vám to vyjde. Také jsem v to s manželem doufala, ale bohužel... Snad se nám IVF podaří.

jmisa
6. zář 2007

Oskar, tak když zjistili, kde je problém, tak pomůžou a vám se snad podaří, horší, když to nejde a problém by neměl být nikde.

oskarka
6. zář 2007

Souhlas, ale i v tomto případě by měli v CAR pomoci. Jsou tam milí a schopní. Měla jsem z toho strach, ze všech prohlídek, léků, injekcí, doktorů, ale dá se to přežít.

jmisa
6. zář 2007

Já taky zvažuju, že bychom zvolili Pronatal. Ta nová gyn.ord. s nima spolupracuje, chtěla jsem jít rovnou k doktorce, co v Pronatalu pracuje (Slámová), ale ta má dovču a je až v říjnu a to by se mi krylo s MS, takže jde tam k vedoucímu lékaři, jsem na něj zvědavá 🙂 prý je s ním i sranda, což by byla příjemná změna od toho mého ex.Ale ještě je ve hře taky Podolí.

oskarka
6. zář 2007

Pronatal byl pro mne jasná volba - chodili tam moji známí, byli nad míru spokojeni a hlavně miminka se dostavila🙂). Nemám tam stálého doktora, ale nevadí mi to, všichni jsou tam milí a příjemní.

jmisa
6. zář 2007

Oskar,m na druhou stranu za ty prašule by měli makat do roztrhání těla 😀

oskarka
6. zář 2007

To je pravda, ale ne všechna CAR za ty prachy pracují tak jako Pronatal.

campi
6. zář 2007

A za jak dlouho jste se v Pronatalu dostaly "na radu" s transferem - asi to bude individualni podle konkretnich pricin neplodnosti, ale moje gyn tvrdi, ze to tam trva tak 6 mesicu. Presto se vyplati dle jejiho nazoru pockat a ona doporucuje hlavne Pronatal. Zda se mi to dlouho. Jeji slova: "Cekala jste do 33, nez jste zacala neco delat, tak to jeste par mesicu vydrzite". 😲

jmisa
6. zář 2007

Oskar, fakt jo? Já měla za to, že si ta soukromá holky chválej.

mikulka
6. zář 2007

Oskarko, a ty tedy jdeš do pronatalu, nebo nejdříve do té nové gyn. ordinace?
Campi, já myslím, že to v Pronatau trvá tak jako jinde, cca 3 měsíce (?), záleží, jestli už máš nějaká vyšetření a manžel spermio?

oskarka
6. zář 2007

Campi: Asi zalezi na konkretnim paru a jeho problemech. Co se tyce nas - my jsme se do Pronatalu objednavali na zacatku cervence, na zacatku srpna jsme byli na uvodni konzultaci, pak probehla ruzna vysetreni - odbery, stery, ultrazvuky, urologicke vysetreni, spermio, predoperacni vysetreni... - a byla podana zadost o schvaleni nasi lecby pojistovnou. No, a minuly tyden v patek jsem zacala stimulovat. Takze to slo rychle, az mne to prekvapilo.

oskarka
6. zář 2007

mikulko: já už jsem v Pronatalu, Tvá otázka patřila jmis🙂
jmisa: slyšela jsem negativní reakce i na soukromá zařízení (ale asi záleží na koho narazíš, jako všude)

mikulka
6. zář 2007

Jééé, promiň, oskarko 😅

jmisa
6. zář 2007

Mikul, nejdřív jdu do GYNFEM, to je ta ordinace, stejně musím mít prevenčku. Chci mít v ruce aspoň to spermio. Ale domluvím se tam s tím doktorem, co si bude myslet a jak se mi to bude zdát a kdyžtak se pak objednám do CAR.

jmisa
6. zář 2007

holky a jak dlouho jste čekaly od prvního zavolání, než budete mít tu první konzultaci?

mikulka
6. zář 2007

Míšo, psala jsem ti do IP, dr. SLámová má dovču v tom gyn. zařízení, ne v Pronatalu? jsem k ná totiž objednaná.
Mně vzali za tři týdny od 1. zavolání.

oskarka
6. zář 2007

jmisa: my byli objednáni za měsíc po zavolání (mohlo to být ovšem i skoro o týden dříve, ale to jsme byli na Islandu)

jmisa
6. zář 2007

Mikul, IP máš zpět.

Holky, díky, to mi nepřijde moc dlouho 3 neděle, když vezmu do úvahy, že na gyndu to trvá skoro stejně 🙂

murasek
6. zář 2007

Ahoj holciny, dlouho jsem se neozvala, ale u nas nic noveho, cekame na vysledky genetiky. Vitam tady nove tvare a muzu jen rict, ze Pronatal je super. Pristup se nam libi, i kdyz jsme pokazde u jineho doktora🙂)Ale zase to neni takove ohrane 🙂) Dnes jsem byla u sve gyn., aby manzovi napsla zadost na kontrolni spermio, je to takovy optimista, ze porad veri, ze se spermijky umoudri a objevi se. Verim i ja, ale prece jen se spoleham na Pronatal, kdyby priroda zklamala.

oskarka
6. zář 2007

Ahoj murasku, prozatim jsme v Pronatalu byli dvakrat a take pokazde u jineho MUDr. a nevadilo nam to. Lide jsou tam fajn.

murasek
6. zář 2007

Ahoj oscarko, jsem ted trosku smutny, volala jsem si kvuli gyn. vysetreni a maji volno az v pulce rijna a ja si uz plaovala.. vsak to znas

murasek
6. zář 2007

oscarko a jak se to u vas vyviji? hlavne optimismus

oskarka
6. zář 2007

od minulého týdne stimuluji, zítra jdu na kontrolní odběry a ultrazvuk, pokud bude vše OK, vše se bude správně vyvíjet, tak mne v neděli čeká OPU a pak po 2-5 dnech ET, uvidíme.... pokud to nebude dobré, budu si dále píchat léky

murasek
6. zář 2007

drzim ti palecky, aby to dobre dopadlo, nejsem moc znalec v tech odbormych terminech, my mame opacnej problem u manzela, ale vse vede k miminku.