Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
12. zář 2007

to je zajímavý recept 😀 asi ho taky vyzkouším : žádný klid a hurá do nějaké činnosti: čeká mě zase škola a taky předělávat firemní web... asi je nejvyšší čas zaměstnat se něčím jiným 😉

oskarka
12. zář 2007

Ahoj holky, ceka mne ET nejspis v patek - uvidime, co mi reknou zitra rano, az si tam zavolam. Ceeruti ET trva pouhych 5 minut? A jak dlouho po tom tam clovek jeste musi lezet nebo to uz neni treba a jede se rovnou domu?

ceeruti
12. zář 2007

chiwule:ja jsem važne klid nemela,vážne jsem normalne na manžela kolirat hystericky řvala 😝 Až me bolelo festove břicho,ale byla jsem na nervy,vystrašena a hlavne ty hormony,to bylo hrozný.

oskarko-zavedení samotnych "miminek" opravdu trva ca 5 minut,jen pak pul hodky musis ležet pak na pokoji.

oskarka
12. zář 2007

Díky, ceeruti, za potvrzení časové náročnosti ET 🙂. Už se na ta naše "iminka" těším. Ať se nám tam o ně teď pěkně starají... O mne se stará a OPU prováděl Dr. Kult, je fajn. A na první konzultaci jsme byli u Dr. Vobořila, taky sympaťák.

oskarka
12. zář 2007

a ceeruti: jsi na neschopence? jak dlouho? Od OPU ci od ET?

ceeruti
12. zář 2007

Ja mnejsem na neschopence,jsem doma,ale vse si platím sama,ja bych na úřad prace nesla 😕 když jsem zacala mit potiže s tehotenstvím,tak manžel chtel,abych zustala doma,protože jsem v Pronatalu byla i nekolikrat za mesic a to nevím,jak bych řesila v praci,kde byl také vecně stres 😉
Jinak Dr Kult je takové slunícko,ten se stale smeje 😎 A je pohodar 🙂

mikulka
12. zář 2007

Holky, dr. Kult to je ten s brýlemi a vousy?

mikulka
12. zář 2007

respektive, holky, mysléte, že je jedno, kdo ET dělá, že to tam všichni umí?

oskarko, tak ty už v pátek, budeme na tebe myslet 🙂 😉

oskarka
12. zář 2007

Ahoj Mikulko!!!
Ano, ano, v pátek nejdéle (možná, že už zítra), uvidíme podle toho, co se dozvím ráno. Dr. Kult je vyšší štíhlý chlap, myslím, že má narostlé spíše strniště než vousy, ale brýle nenosí (tedy já ho v brýlích nikdy neviděla).
Myslím, že to tam ti doktoři umí všichni!

mikulka
12. zář 2007

Aha, tak já byla jednou asi u dr. Vobořila, vysoký nebyl.

oskarka
12. zář 2007

To mohl být dr. Vobořil - ten brýličky má.

mikulka
12. zář 2007

oskarko, a jak ti je? Co bříško?

oskarka
12. zář 2007

Mikulko, cítím se dobře.
Bříško už je mnohem lepší - sem tam v něm sice píchne, ale to nic není!!!! Myslím, že jsem tomu pomohla tím, že jsem zůstala doma - v práci to je v tomto období hrozně stresující a namáhavé - a mám svůj klid.

mikulka
12. zář 2007

To je určitě lepší a nejlepší by bylo zůstat doma až do testu 😉 A kdy se dozvíš, zda jdeš na ET zítra, nebo v pá?

oskarka
12. zář 2007

Dozvím se to zítra ráno kolem 8mé. Dnes to viděli spíše na pátek, tak uvidíme.

mikulka
12. zář 2007

Ono je to jedno, který den to bude, viď. Hlavně když se pak embrýsci chytí 🙂 😉

oskarka
12. zář 2007

To víš, že je to jedno - hlavně, že je možná ta prodloužená kultivace, která teď právě probíhá. Kéž by se embryjkům u mne líbilo🙂.

mikulka
12. zář 2007

Ale bude se jim u tebe líbit. 🙂

oskarka
12. zář 2007

😀. Teď si doma alespoň konečně třídím fotky v PC, to je super zábavička, na kterou mi v pracovních dnech nezbývá vůbec čas.

chiwule
12. zář 2007

oskarko, držím palce! 😉

oskarka
12. zář 2007

Děkuji, chiwule, já Tobě také!!! 😉

jirinaj
12. zář 2007

Ahoj všichni,
mě po prvním IUI pobolivalo bricho a kdyz jsem pak sla normalne na cviceni, coz rikali ze muzu, tak me bolet prestalo, ale nakonec to bohuzel skoncilo neuspechem. Snazime se rok a pul. Ted mam mit udajne pauzu a pak zrejme rovnou pujdu na IVF. Manzel je v poradku a me hapruje ovulace. Doktoru se tam na me par vystridalo. Co mi vadi, ze se tam porad ceka a jsem pokazde u nekoho jineho a ne vzdy si daji ten cas, vsechno v klidu vysvetlit. Nevite jak probiha IVF? Je to odebrani pod narkozou? Protoze nekde to delaji bez. 😕

oskarka
12. zář 2007

Ahoj Jarinaj.
Pokud výslovně nepožádáš o to, že nechceš anestezii, je odběr pod narkózou - cca 15 minut, pak ležíš na dospávacím pokoji kolem hodinky a kousek - dostaneš propouštěcí zprávu a jedeš domů. Následně si každý den ráno, jak to vypadá s embryjkama, tj. kdy připadá v úvahu transfer.

jirinaj
12. zář 2007

ahoj oskarko, aha, tak diky za informaci. V patek mi reknou co a jak se mnou zamysleji, ale asi to vyjde na rijen nebo spis listopad. A narkozu urcite chci! Holcina co ji nemela, rikala, ze to bylo dost hrozny, jako kdyz ji trhaji vnitrek.

mikulka
12. zář 2007

Holky, bez narkózy to musí být strašné!!!! To se snad dělá jen když je nativ, tedy přirozený cyklus s jedním vájem.

smay
12. zář 2007

Ahojda holky, jakpak se máte???
tak už mám konečně výsledky z krve ... dopadlo to vcelku dobře ... sice mi potvrdili LM, ale prý to nebrání tomu, abych už příští měsíc začala se stimulací 😀 ....

jirinaj
12. zář 2007

ahoj smax , co je LM?

smay
12. zář 2007

ahoj jirin LM je leidenská mutace /hodně se mi sráží krve/ - zjistili my jí z genetiky ...

chiwule
13. zář 2007

smay: ty to taky nemůžeš mít jednoduchý co? 😉

smay
13. zář 2007

noo je pravda, že se nám to trochu zkomplikovalo, ale myslím, že některé holky to mají o hodně těžší 😉