Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

salopa
14. dub 2010

ankava: já mám s pravidelností problém teda. ale nedávali mi nic, protože potřebovali, aby se mi vyčistil oragnismus. jenže to asi nečekali, že se tím zase oddálí mrcha. taky si dělá co chce. a asi tím to taky tak všechno nějak se rozhasilo. Neřekla mi nic. Jen něco mluvila o folikulární fázi...takže asi ta sliznice nebude o.k. a taky asi nějak ovulace. Nevím, v pátek se musím optat. Včera jsem byla tak nějak vyplesklá, že jsem se nezmohla na nic. Kují...Já jsem říkala, že si to miminko snad vyčekám:o))

salopa
14. dub 2010

borůvka: Jooo, že by se stal zázrak jooo 😀 Mno uvidíme. Já raději nebudu přemýšlet a nechám to na tom pátku co bude. Hlavně zase nesmím být blbá zeptat se, že. 😀 Mno a kdyžtak si zasejc počkám no...jsem taková věčná čekatelka:o)

ankava
14. dub 2010

hele salop, oni to asi musí nějak sladit s tvojí normální ovulaci, aby ty embryjka tam dali jakoby v den, kdy bys normálně počala, no a protože v tom cyklu máš asi trochu nepořádek, tak je možný, že budeš mít později ovulaci a proto ted nemůže být KET.
Takže už je to otázka jen pár dnů 🙂

salopa
14. dub 2010

Jojo, to musí normálně nějak sladit, ale asi to bude malinko problém, no:o) Já spíš myslím,že asi budou nechat muset ještě další cyklus a dát mi nějaké hormony. Uvidíme. Ten měsíc už se ztratí. i když bych raději už je měla u sebe zmrzlinky:o)

karmenina
14. dub 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla v Pronatalu a jako vždy jsem čekala 1,5 hodiny. Ale to jde, už jsem tam čekala i 3 hodiny. Nechápu to, když jsem objednaná. Naprosto to nezvládají. O recepci ani nemluvě.
Máte nějaká zkušenost s tím, dohnat po telefonu nějakého konkrétního doktora? Standardně chodím k Vobořilovi a dnes jsem kápla na někoho jiného a očividně se se mnou nechtěl bavit. Abych neprošvihla jeden cyklus, musím dohnat Vobořila po telefonu a vážně nevím, jak to udělat.
Jinak Vobořil mi naopak jako jediný připadá normální a lidský. Dělal mi revizi i další věci, které byli třeba i nad rámec. Ale chtěl mít jistotu, že je vše jak má být.

ankava
14. dub 2010

karmelino,
já tedy kromě té hodiny u protokolu, jsem tam nikdy nějak moc nečekala, asi jsem klikař.
Jinak i z recepce mě přepojili na doktora, pokud nebyl na sále nebo tak... tak si tam zavolej, oni ti řeknou, jak Vobořil ordinuje a pak ho doženeš. Mám zkušenost, že nejlepší je, když má ambulanci,tak těsně okolo deváté, protože to mají po hlášení a ještě nezačal ordinovat.
A u koho jsi dneska byla? Byla jsi na dohodě? nebo na ambulanci?
Tak hodně štěstí a trpělivosti 🙂

sedmitecka
14. dub 2010

taky se tedy doplním😉

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 15.4.
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, stále čekáme na KET
Sedmitečka ........26.4. konzultace v Pronatalu....květen snad naše 1. IUI
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce

sedmitecka
14. dub 2010

holky, už mě nestrašte s Vobořilem, prosííííím ☹ já k němu jdu 26. dubna a po tom, co tady čtu, mám chuť tam zavolat a chtít přeobjednat 😕
to je vážně tak nepříjemnej a drsnej?

karmenina
14. dub 2010

Ankavo vůbec nevím co je dohoda a co ambulance. Byla jsem u Kulta na rozpisu. S Vobořilem jsem byla na něčem domluvená, ale s Kultem to zřejmě neplatí. JInak se mi nikdy nestalo, že bych nečekala. Na operaci jsem dokonce čekala 3 hodiny před operačním sálem. Prý měli malinkatý skluz 😠

karmenina
14. dub 2010

Sedmitečko já opravdu na Vobořila nemůžu říct nic špatnýho. A to jsem u něj byla mockrát. Naopak návštěvu zpestřuje osobními dotazy, jako jestli se chystám na hory a tak. Dokonce vždycky ví, co mi minule pověděl. Nikdy jsem se nesetkala s jediným náznakem arogance nebo nezájmu. JO to dnes byla jiná káva. Nemáš se čeho bát.

sedmitecka
14. dub 2010

karmenina, moc ti děkuju za uklidňující slova, tak snad nebude tak zle.... 😉 já vím, že to tam je jako v továrně a anonymně, člověk má pocit, že je jenom další "kus" , čekání na všechno, často nepříjemná recepce atd. , ale prostě tak to je, klientů je bohužel moc že ☹ a tak to prostě musím vydržet......

kata79
15. dub 2010

ahoj sedmitecko, Voborila jsem sice nikdy nezazila v ambulanci, ale delal mi ET a nemuzu rict jediny spatny slovo, byl prijemnej a lidskej, takze se neboj vic nez je nezbytne nutny 🙂 🙂 . jinak recepce byva sila! mam docela usmevnou historku: pani po punkci chtela neschopenku a slecna na recepci ji rekla, ze musi pockat na sestru, slecna ze tedy pocka, ale dovolila si mit dalsi dotaz tykajici se neschopenky (mimochodem uplne stejnej, jako ja chvilku predtim) a to uz bylo asi na recepcni moc, tak se vytocila a dotcene zacala vykladat "ja nevim, co si ty lidi myslej, ja nejsem zadna sestra, ja jsem kosmeticka!!!" 🙂 🙂 🙂 , mela jsem sto chuti ji upozornit, ze je na recepci Pronatalu a v kosmetickem salonu 🙂

barce
15. dub 2010

karmenino teda cekat 3hodky na opereaci, to bych jim asi zdrhla, to je sila 😠 . podle me je nejidealnejsi chodit fakt k jednomu doktorovi pokud to jen trochu jde. ja to mam takhle se slamovou, uz si me pamatuje a je to super. takze jestli chodis pravidelne k voborilovi, tak verim, ze je na tebe lepsi, ja sem mu holt asi nepadla do oka, on mne ale taky ne 😎 . s kultem sem taky zazila, ze byl docela neprijemnej a dalsi navstevu sama sranda. ja sem se tam taky dovolala pres recepci, ale rekla sem jim, ze sem mela tomu doktorovi zavolat, tak at me prepoji a v pohode.

simnan
15. dub 2010

Dobrý den, mám dotaz, jestli tady není někdo kdo bude od příštího týdne stimulovat. Já jdu v pondělí na rozpis léků k panu Dc. Marděšičovi. Tak by jsem to chtěla s někým probírat. Sice již jdu na 4. IVF, ale ráda by jsem byla s někým v kontaktu. Kdyby měl někdo podobné pocity tak se prosím ozvěte. Jo a ještě jsem se chtěla zepatat jestli se někdo z vás neléčí u pana MUDr. Skopového? Díky moc

barce
15. dub 2010

jeeee simnan 4.IVF, tak to teda drzim palce! a vsechny 4 v pronatalu? to uz platite vse sami co 😒. ja v lete asi na 3.IVF. ted v mezicase zkousime IUI, pro leky sem si byla v utery. u skopoveho sme byli na imunologii , nic nam nenasel,ale priste bych sla asi jinam, pry je dobra reprodukcni imunologie v podoli.

simnan
15. dub 2010

Ahoj barce, děkuji za odpověď 🙂 , ano už si to platíme celé sami, bude prý stát něco kolem 40000Kč. Tak doufám, že už se to konečně podaří. Už to řeším intenzivně 5 let. Na jednom IVF jsem byla v Podolí, ale nějak jsem si tam nesedly s tou doktorkou Řezáčovou , tak jsem šla do Pronatalu. Ani pořádně nevím kde je problém. Manžel měl nejdříve špatný spermiogram, pak už ho měl zase dobrej. A u mě nejdřív nic nenašli a pak mi zjistili problém s imunitou a mírnou endometriozu. Ale teď mi konečně všechny výsledky vylšly dobře, tak pevně věřím že to teď klapne. A jak jsi na tom Ty. Už máš nějaké děti?

barce
15. dub 2010

sim tak to sme na tom podobne. my to teda resime intenzivne 3roky, deti zadne nemame a u nas zadny zasadni problem nenasli. a neuvazovala si o IVF v nativu bez stimulace? jestli to dotahnem taky uz pak jako samoplatci, tak bych chtela zkusit to. kvuli penezum, ale i kvuli tem hormonum, je to narez pro telo. 40tis. neni ale zas tak, ja cekala jako samoplatce tak 70tis. my teda podstoupili vlastne vse nej co muzes, aby jsem zvysili pravdepodobnost, takze sme doplaceli asi 25tis na hrazenej pokus.

simnan
15. dub 2010

Nad tím jsem ještě nepřemýšlela, po pravdě ani mě tato možnost nenapadla a nikdo mi o ní nikdy neřekl. Jinak my jsem taky u těch předchozích pokusů platili asi taky tak nějak. No já nevím jestli v případw neúspěchu budu schopná to vše podstoupit znovu. Musím se přiznat, že to sklamání mě fakt dostává. Teď jsem tedy nějaká hrozně v pohodě a moc si to nepřipouštím... ale stejně někde v podvědomí mám stále ten divně pocit, co když.... ☹ . Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli budeš chodit do práce pro transferu, nebo jestli zůstáváš na neschopence. Stále přemýšlím nad tím co je lepší. Na jednu stranu je asi dobré odpočívat a být v klidu, ale na druhou stranu člověk v práci příjde na jiné myšlenky a aspoň nad tím stále nepřemýšlí... tedy aspoň tak to funguje u mě.

barce
15. dub 2010

mam to stejne jako ty 😉 . ja si ted davam pres rok pauzu od toho posledniho IVF, kde sem mela i komplikace, abych se na to nejak psychicky pripravila a myslim, ze uz pomalu dozravam 😎 . oni ten nativ moc delat nechtej, nemaj za to asi tolik penez nebo co. ale slamova mi ho nabizela loni hned dalsi mesic po 2.IVF, ze jsi jeste stale krapet nastimulovana, ale ja sem nechtela, byla sem fakt hotova 😒 . ja byla na neschopnece, tak cca tyden od punkce, pak sem sla do prace, sedim skoro cely den u PC. ale uvazovala sem, ze u toho 3.IVF zustanu treba doma 2tydny, ale asi se rozhodnu az to nastane.... ale ve finale kdyz zustanu doma, tak mozna budu delat namahavejsi veci nez v praci 🙂 .

simnan
15. dub 2010

No to je právě ono, že já také nevím jak to udělat. Přesně jak říkáš, když budu doma, tak se stejně ležet přinutím tak maximálně dva dny a pak budu čochtat po baráku a zahradě. No ještě se zkusím zeptat doktora, co si o tom myslí. Ještě mám jeden dotaz 🙂 , kolik si tam necháváš dát embrii? Já jsem přemýšlela, že si tam nechám dám tři, aby jsem tu pravděpodobnost znásobila, tak nevím jestli mi to povolí... 😉 .

ceeruti
15. dub 2010

Ahoj holky,omlouvam se,že Vám sem lezu,ale mě to neda,chodila jsem také do Pronatalu a zrovna Vobořil,byl pro mě prima doktor,vlastně všichni,snažili s nam pomoci jak mohli,než došlo k samotnému IVF,jako přistup nebyl nikdy osobní,ale na to si ja teda moc nepotrpím,mě zajimal vysledek a když se mě,nebo manželovi neco nezdalo,tak jsme se ozvali a vždycky nam vyšli vstříc.Holky,všem Vám moc držím pěsti,at se konečně zadaří,vím,co prožívate,my čekali na miminko skoro 6 let,ale stalo to za to,peníze i nervy 😉

simnan
15. dub 2010

ahoj ceeruti, tak to Ti moc přeji, že Vám to vyšlo.... šest let je dlouhá doba. Jak už jsem psala, tak my už to řešíme pět let. Mám za sebou tři nevydařené IVF a teď mě čaká další již hrazený. Peněz zatím také nelituji, stále věřím, že se to povede. Ale ta psychyská stránka je hrozně náročná.

ceeruti
15. dub 2010

simnan-ja vím,jak Ti je...mam to v živé pameti a ona taky ta psychika děla hodně...Nam řekli,že mame tolik problému,že se miminko jinak,než s pomoci Dr nepovede..První holčičku mame po IVF a jké bylo překvapení,když jsem v jejich 15ti mesicich zjistila,že jsem těhotna a to jsem přes pul roku ani nemela MS 😉 Ja si pamatuju,jaké všemožné vitaminy jsem do sebe a do manžela cpala,od draheho Wobenzimu,po arginin a pod.Holky,zkoušely jste pít zeleny ječmen??? Na jinem serveru se těd po nem rozjela docela těhu vlna !!!

tulik1
16. dub 2010

ahoj holky, tak jsme vcera byli na kontrole a vse v poho, takze rozjizdime ctvrty pokus - penizky mame pripravene, tak hura do boje ...
jo a byli jsme v naprostym soku, protoze jsme byli objednani na imuno na 13:00 a opravdu jsme sli do ordinace v 13:00 a pak jsme byli objednani na 14:30 k Středovi a vypadla jim pacientka před nama, tak nas vzali krasne hned po imuno, takze ve dve uz jsme odjizdeli dom. na recepci byli ctyri sestricky a vsechny ctyri byly super. Jeste taky poznamka k Voborilovi, byli jsme u nej trikrat a byl naprosto v pohode, takze taky nemuzu rict nic spatneho.

barce
16. dub 2010

simnan, poprve mne vlozili 2, pri KET take 2 a pri 2.IVF jen 1, neb vic jich nebylo 😒 . 3 to nevim..... asi bych dala na doktory.
holky at vam to na ten 4.pokus uz vyjde!!!!

sedmitecka
16. dub 2010

tulik, tak to je parádička, takhle hladký průběh návštěvy a bez čekání, super 😉
moc držím všechny palce, ať vše klapne jak má 🙂 ...ale není se čeho bát, v Pronatalu děti umějí 😀
a děkuju za uklidňující slova o Vobořilovi, jdem k němu za týden, tak jsem zvědavá 😕

trpytkaa
16. dub 2010

Ahojky holky:

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, stále čekáme na KET
Sedmitečka ........26.4. konzultace v Pronatalu....květen snad naše 1. IUI
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce

karmenina
16. dub 2010

Sedmitečko já jsem byla v srpnu 2009 na první konzultaci, v září 1.IUI (stimulace jen clostilbegytem), v říjnu 2.IUI (stimulace Menopurem) a vyšlo to. Dokonce jsem tam měla miminka 2. Bohužel jsem došla jen do 7. týdne. No a ve čtvrtek příštího týdne mě čeká 3.IUI. Musela jsem po revizi 3 měsíce odpočívat. Tak jen ti chci říct, že to jde docela rychle.

sedmitecka
17. dub 2010

karmenina, děkuju moc a příští čtvrtek moc držím palečky, aby to zase vyšlo 😉
jsem ráda, že to jde takhle rychle, bála jsme se, že budem čekat na schvalování od pojiš´tovny a tak......my tam jdem příští pondělí, tak doufám, že hned v květnu bude IUI 🙂

karmenina
18. dub 2010

Je tu někdo, kdo v těchto dnech stimuluje?