Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
10. pro 2007

Tak ať zvládneš zkoušku. A kam se v lednu chystáte, do teplíčka?

chiwule
10. pro 2007

mikul, ideálně někam do tepla za golfíkem, záleží, kolik budeme mít volna - leden je bohužel taky zkouškový, tak to musím nějak napasovat. asi to bude nějaký lastminute. a když bude málo času tak na povánoční nákupy do Londýna 🙂 ke známým na návštěvu 😎

murasek
10. pro 2007

joj, chiwulko, taky bych nekam letela - do teplicka... tak si to tam hezky uzijte. a ty studujes - podle zkouskoveho?

chiwule
11. pro 2007

murasek no jo, na starý kolena studuju 🙂 a co ty? jak se mas? co je u tebe noveho?

murasek
11. pro 2007

ahoj chiwul, noveho nic, cekame na ten LEDEN 😀 😀 , manza jde ve CT na T/M, drzte nam palce, at tam najdou nejake poradne bojovniky 😀 😀 zatim papa, pisnu vam, jak jsme dopadli.

ceeruti
11. pro 2007

ahojky holky,
murasek na zitra mackame pesti!!!!!

mikulka
11. pro 2007

murasku, budu na tebe moc myslet.

klaruska1
11. pro 2007

Nazdárek holky,tak ve čtvrtek vyrážíme předčasně do Pronatalu.Mám pěkně nafouklé břicho-mám teď asi tak 90 v pase, no hrůza, tak jsem tam volala a oni mi řekli ať ve čt dorazím na krev a na ultrazvuk, tak jsem zvědavá.JInak bych měla tetsovat příští týden,tak takhle to už budu vědět asi hned ve čtvrtek,tak jsem zvědavá.

chiwule
11. pro 2007

klarusko, to je mi líto, že ti není dobře! a že tě takhle nechají čekat až do čtvrtka 😲 😠 tak ať ti to dobře dopadne, budu držet palečky 😉

klaruska1
11. pro 2007

chiwul, já bych tam mohla už i zítra,vzali by mě,ale manža je zítra služebně pryč,tak to už vydržím.Třeba to jsou první příznaky těhu-kámoška to taky tam měla, no nechám se překvapit.
A co, jak je tobě, taky musíš ,,vyžrat ,,všechno co?

chiwule
12. pro 2007

tak to jo klarus, to je lepší, když pojedete spolu. A snad to bude těhu, moc bych ti to přála.
jinak se mnou máš pravdu, si přijdu občas jak z jiný planety. jsem to psala holkám na inseminaci, ale v Pronatalu ze mě snad už programově dělají blázna. Teď v pondělí na kontrole mi mi pro změnu zas tvrdili, že v lednu mi teda v přirozeným cyklu zavedou ty mražáčky 😲 já koukala jak puk, protože jsem ještě neměla ani jednou IVF tak kde bych vzala mražáčky ne???? 😖 😕 mají v tom děsnej bordel! a stejně si čím dál víc myslím, že je to jejich chyba, ty problémy co teď mám - přestimulovali mě v minulým cyklu, protože se jim někde pro změnu ztratila u mě informace o hormonální stimulaci injekcema co jsem měla o cyklus dřív - no a pak má být 3 měsíce pauza a ne hned zas hormony...si začínám myslet, že mi to dělají schválně 😠

hacina
12. pro 2007

no chiwule, to tam tedy mají pěkný zmatek☹ já budu muset do Pronatalu taky ještě jednou - dostala jsem sice zprávu pro svého gynek., ale poté jsem si všimla, že v ní je akorát napsáno, že jsem podstoupila IVF...a bla bla bla, ale to, že mně zjistili endometriozu, že jsem byla na laparoskopii, pak v umělém přechodu atd. to už tam jaksi nenapsali☹, myslím, že mého gynek. by toto zajímalo, takže si tam musím jít a nechám si okopírovat pooperační zprácu atd. Na to mám holky právo ne ?

chiwule
12. pro 2007

jasně hacin, to ti musí dát!

mikulka
12. pro 2007

klarusko, to vypadá slibně, jako by to byl menší OHSS, ten se často rozjíždí, když se povede a mimi se zahnízdily...

mikulka
12. pro 2007

chiwule, to je síla s těmi mrazáčky!

chiwule
12. pro 2007

mikul, já už se i bojím chodit na kontrolu, se zas dozvím nějakou "zaručenou" informaci 😠 začínám dost spoléhat na leden, že se nám to musí podařit samotným, protože s nima jít do IVF je dost risk 😀

klaruska1
12. pro 2007

Holky,moc děkuju za podporu, snad to vyjde a zítra odpo budu vědět víc, jedeme ráno na krev a ultrazvuk.Dneska jsem byla v práci a ráno když se vstávala, tak jsem letěla zícho jako splašená-myslela jsem, že ,, hodím kachnu,, ale pak nic, tak kéž by to vyšlo.Zítra dám vědět a pokud to dopadne tak na Vás budu prskat těhu bacily a pokud né, tak se i tak budeme hezky podporovat jako doteď.
Chiw já musím říct, že jsem s nima spokojená a zatím se mi nic takového nestalo,ale známá co tam chodí taky, tak už s tím má podobné zkušenosti jako ty, tak těžko říct

chiwule
12. pro 2007

tak to nechápu klarusko, jak je to možný, že to u mě vždycky takhle vyvedou 😨 nebo máš nějaký super recept 🙂

campi
12. pro 2007

Chiwule: ja mam pocit, ze kdyz se neco pos..., tak se to pos... poradne. A kdyz pak clovek ceka, ze to zase bude spatny, tak to jakoby privolava. A budes menit CAR nebo ne? To by se uz pomalu vyplatilo pri tvych zkusenostech.

V Pronatalu jsem byla vcera, 2 cykly ted zkusime po laparo prirozene, potom 1 IUI a v kvetnu snad na IVF.

klaruska1
12. pro 2007

Chiwul recept- no já tam chodím pokaždý s manžou, tak třeba se holkám na recepci líbí a já už mám tím pádem o vše postaráno 😀 Jsem zvědavá co mi ráno řeknou.Už jsem jako bečka.Dokonce jsem dneska v práci seděla v teplákách-dovedeš si to představit v kanceláři za počítačem, ještě, že nepřišla návštěva a já nemusela dělat kafe, to bych asi firmě urvala pěknou ostudu, ale zase jsem vypadala jako když chodím ráno před prací běhat 😀 😀 😀

dckami
12. pro 2007

ahoj kočky, i já jsem začala chodit do Pronatalu Nord Teplice. Včera jsem byla na utz, v lednu jdu na krev a znovu na utz, pokud bude vše fajn, tak ještě v lednu půjdeme na IUI. 🙂

chiwule
12. pro 2007

klarusko, když oni nám to naplánují vždycky tak blbě, že manža nemůže. Byl tam jen na vstupní pohovor a taky teď posledně mě vyzvedával po zákroku.
campi, já chci a manža nechce. že prej to bude všude stejný. marně mu vysvětluju, že ne, ale když by to náhodou na novém místě bylo blbý tak to pěkně schytám - "já to říkal" 😠 😖 😒 😒

jmisa
12. pro 2007

Já si taky nemůžu stěžovat, ikdyž prokousat se přes spojovatelky do ordinace je dost boj, ale emajl u nich funguje, tak asi budu už jen emajlovat.
Jinak jsem asi pokaždý vypadala dost odhodlaně se bránit, takže vše OK 😀

chiwule
12. pro 2007

no u mě to není ani tak o tom, že bych se nebránila, to bráním, když vím, proti čemu 😒 kdybych věděla před druhou stimulací na druhou IUI, že mají bordel v mé kartě a nevšimli si, že jsem minulý měsíc měla vysoké dávky hormonů, tak se bráním. 😠 a tak se teď alespoň ptám jak debil dvakrát na jednu věc a podruhý zopakuju jejich odpověď i s mou otázkou svejma slovama...díky tomu jsem se dozvěděla ten poslední rennonc s mražáčkama 😒

campi
12. pro 2007

Chiwul: tak chodis tam prece hlavne ty, i kdyz jde o spolecne dite. A v techto vecech je dulezita duvera. Sice plati duveruj, ale proveruj, ale zda se mi, ze Ty u nich uz automaticky predpokladas dalsi chyby, coz neni teda moc dobra vychozi pozice pro tak dulezitou vec jako je IVF. Ale samozrejme Ti do toho nechci kecat. Jenom se mi zdas hodne negativne vuci Pronatalu naladena (a nedivim se ti) a rikam si, aby to pak neovlivnilo i dalsi vyvoj.

chiwule
12. pro 2007

campi, to je přesné - už u nich předpokládám další chyby, ale snažím se pořád věřit, že je to jen otázka obslužného personálu a ne doktorů ... navíc ani nevím, kam jít jinam.

klaruska1
12. pro 2007

Tak to se mnou musí manža i kdyby nechtěl, dojíždíme z Liberce, navíc nejsem moc dobrá řidička taky po LIbereci natož v tom velkoměstě a navíc, pokud nechce mít zničené auto, tak mu ani nic jiného nezbývá.
Je pravda, že asi budou mít větší bordel ty baby v recepci, než samotní doktoři,ale stát by se to nemělo.Já jsem spokojená - zatím.

campi
12. pro 2007

Tak hlavne, ze se chlubi tim, ze maji ISO.

A zkousela jsi to rict doktorce na ferovku? Ze se ti stalo to a to a ze te to ovlivnuje, at se k tomu nejak vyjadri? Mam tu zkusenost, ze pak se - kdykoliv jsem byla nekde nespokojena - hodne veci vyjasnilo a zlepsilo.

chiwule
12. pro 2007

campi, to bych mohla zkusit, ale pak to budu opakovat na každé návštěvě, protože mám pokaždý někoho jinýho 😒

klaruska1
12. pro 2007

Já mám taky obavy, tím, že se tam střídá tolik bab je to úplně zbytečné cokoliv říkat a navíc těch pacošů je tam tolik, že si na nás za chvilku ani nevzpomenou a nemůžou si nás pamatovat.Podle na každém CAR něco je, někomu se tam líbí víc, někomu míň.Co člověk to jiný názor.MOje známá byla u MUDr Kulta a MUDr. Vobořila, byla z nich úplně na nervy, že jsou hrozní a tak mě vyjančila, že když jsem tam šla a na dveřích měli zrovna oni dva cedulky, že ordinují, tak mě málem odvedli a jak to dopadlo-oba dva byli moc milí, hezky jsem si pokecali, dokonce se i zasmáli.