Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
6. zář 2007

Po stimulaci se jde na UZ a když je dostatek vajíček, píchnou injekci na uvolnění vajíček a do 36 h, je odběr. A pak už záleží na tom, jestli má prodlouženou kultivaci, což znamneá, že embrya zrají dýl, nebo ne. Vkládají se 2-5 den od odběru. 🙂

mikulka
6. zář 2007

murasku, rdaši se už k Sobotkovi objednejte, po dovře může mít dost plno.

murasek
6. zář 2007

tak uz jsem nas tam objednala, je to 2 dny po mem vysetreni, hura, ja se tesiiim

mikulka
6. zář 2007

A na kdy jsi objednaná, murasku?

mikulka
6. zář 2007

Je dobré, když se věci hýbou, viď? To uteče a lup, budeš stimulovat 🙂 😉

murasek
6. zář 2007

jdu 15.10 k Voborilovi a 17.10 jdeme na konzultaci k Sobotkovi, skoda jen, ze to mame 100 km a nedalo se to v 1 den, ale nevadi, hned se mi Mikulko zvadla nalada o 200 procent, ja snad pujdu jeste gruntovat byt a to se mi nic nechtelo. Diky moc za podporu.

mikulka
6. zář 2007

však se neboj, po tom 17. se to rozjede! 😉

murasek
6. zář 2007

17. je stastny cislo, at ti to 17. taky dobre dopadne a preju same nej zpravy, jdu neco tvorit, varit, uklizet apod. ahoj a diky

murasek
6. zář 2007

jo mikulko, jeste se vratim k tomu darci - ma kamaradka napsala: kdyz neco velmi,ale velmi chces, tak se to stane a kdyz pak uz bude mimisek, ikoho nebude zajimat, jake oplodneni a vy budete stastni, myslim, ze tim je receno vse, rozhodli jste se spravne,my bychom do toho sly taky 😉

mikulka
6. zář 2007

Snad jo, murasko 😅 Díky!!!! 🙂

ceeruti
9. zář 2007

Ahojky,jdu Vás pozdravit 😀
povím Vám,že nejhorší na celem IVF je to čekaní na vysledek at už,kolik je folíku,kolik vajicek,kolik se jich oplodní a ted na vysledek ☹ Mam pocit,že me to stale neutíka 🙄

chiwule
9. zář 2007

ahoj děvčata, chci se zeptat, zdá máte někdo podobnou zkušenost s Pronatalem: je naprosto nemožné se tam telefonicky dovolat, jediná telefonní linka co tam mají je po většinu času obsazená. Když jsem se jich na to jednou ptala, řekli, že jim nechtějí přidat ještě další pevnou linku. Jako kdyby to byl takový problém v dnešní době mobilních telefonů zřídit mobilní linku...
to jediné mi tam vadí - jinak přístup doktrorů super, na recepci většinou nic nevědí (to je asi všude stejný 🙂). Jen se bojím, když bude nějaký problém při IUI nebo IVF, že se tam nedovolám pro radu...

lemulca
9. zář 2007

ahojky holky, kam chodíte do Pronatalu? Všechny do Prahy?

chiwule
9. zář 2007

já chodím do Prahy...

oskarka
9. zář 2007

ahoj holky, též chodím do pražského Pronatalu. Zatím jsem se tam vždy v pohodě dovolala...

mikulka
9. zář 2007

Chodím do Prahy. S dovoláním mám někdy problém, ale ne že by to bylo obsazené, ale že je dlouho záznamník.

murasek
9. zář 2007

ahojky, ja se vzdycky do prazskeho Pronatalu dovolala bez problemu..

chiwule
9. zář 2007

nechci aby to vypadalo, ze na ne nasazuju, ale musela jsem volat kvuli vysledkum krve a steru a vzdycky to byl problem se dovolat, a taky ohledne pokracovani v lecbe - osvedcilo se mi napsat maila, na ten mi vzdycky nekdo do dvou dnu odpovedel... ale jinak jsem mela problem se v konkretni hodinu dovolat...
dneska jsem byla na kontrole folikuliku, zatim jsou maly, takze injekce Menopuru aplikuju dal...doufam, ze to bude ok a dozrajou v limitu, normalne mam totiz delsi cyklus, kolem 33 dni...
uz ted kdyz jsou folikulici mali, me boli bricho jak cert, to jsem zvedava, jaky to bude, az budou mit tu spravnou velikost...

ceeruti
10. zář 2007

Do Pražskeho Pronatalu jsem se dovolala vícemene v pohode,nebo jsem čekala,ale vždy jsem se dovolala 🙂 Jinak u me dnes // 😎

minicka
10. zář 2007

Ceeruti, gratulujeeeem, tesim sa s tebou 😵

mikulka
10. zář 2007

ceeruti, to je báječný!!! Gratuluju 😉 🙂

chiwule
10. zář 2007

ceeruti, také se přidávám s gratulací! už to máš potvrzené i z krve?

jmisa
10. zář 2007

ceeruti, to je krása, přeju pohodové těhu 🙂

murasek
10. zář 2007

ceeruti, moc moc gratuluji 😉

kamisek82
10. zář 2007

ceeruti, moc gratuluji a přeji hodně pohody a oběma moc zdravíčka, ať je všechno jak má být 😉

dasa24
10. zář 2007

ahoj holky, mikulko
moc se omlovuám že nepíšu ale měla jsem lítaní, tak jsem se nedostala moc na internet, Ceerutti to je super a moc gratuluju, ostatním držím palečky 🙂 A co ty Mikulko, jak je to u vás?
Dneska jsem volala do Pronatalu, mám krátký protokol. Koncem září bych měla začít stimulovat na IVF+ICSI, jen na začátku října musí manžel pryč, tak nevím jak se to stihne, aby přišel na spermiogram. jinak jsem přemýšlela že by jsme nechali spermie zamrazit 😀 , nechce se mi pořád čekat až do toho zase něco vleze.No ale prý tak kvalita už není taková a umělé opl. máme kvůli špatnému spermiogramu.V pronatalu mi říkali, že odběr vajíček se provadí 11-13 den po první injekci...Musím to dostat co nejdřív, jinak se zblázním ☹
Kdy jde vlastně manžel na spermiogram, v přesnou hodinu kdy je odběr vajíček....?
Přeju všem štěstíčko, zítra jedeme pryč tak se sem dostanu příští týden a přijdu vás zkontrolovat, jak na tom jste 😀 Mějte se moc krásně 😉

mikulka
10. zář 2007

Ahoj dášo, u nás je to tak, že máme jen minimální šanci na získání spermií, takže budeme msuet mít pravděpodobně dárce. Smiřujeme se s tím. Ještě jsem se radila se svou doktorkou, gynekol. a vše mivysvětlila. I ona radí dárce.
Příští pondělí jdu na UZ, zda u mě proběhl umělý přechod (Po jedné injekci). POkud ano, začne stimulace cca 9 dní.

Tobě se to taky hezky hnulo kupředu, hurááá 🙂
S manželem si to vypočítejte, abyste stihli. Samozřejmě je lepší mít čerstvé spermie. Odevzdávají se o něco dříve, než jdeš na odběr.

oskarka
10. zář 2007

Ahoj děvčata,
tak mám za sebou OPU - anestezii jsem zvládla v pohodě - jen se teď cítím slabší, unavenější a mám trochu bolesti v podbřišku (ale nic hrozného, jen nepříjemného). Ve středu ráno si máme zavolat, jak to dopadlo a kolik vajíček máme oplodněných.... a pak.... transfer dle dne, který určí embryolog (je to fajn chlapík).

Tak se mějte a všem držím palečky.
Jo, a ceeruti velmi gratuluji!!!

murasek
10. zář 2007

ahoj oskarko, at mas jen same dobre zpravy 😉 dej nam vedet, co se dozvis a kdy te ceka transfer 🙂

dasa24
10. zář 2007

ahoj Mikulko 🙂 ,
to je mi moc líto, ale i tak ho bude brát manžílek jako vlastní 🙂 a budete skvěla rodinka 🙂 Třeba se časem obrátí situace k lepšímu, když budete mít další mimčo. 😒 🙂

Já si to tak můžu všechno vypočítat sama, manžel je tvrdohlavá palice a někdy ho k něčemu dokopat, to je fakt síla ☹ Tak se to snad podaří a nemusím čekat do dalšího cyklu.On se dítěti nebrání, nemá rád něco plánovaného ale v tomto případě se musí plánovat 🙂 . Někdy mě dokáže pěkně naštvat.
Jak tak koukám tak aby jsme nezačly stimulovat nastejně, třeba se tam i sejdeme. Ale už se na to těšíš, vid? 🙂